• Krátkometrážní

Ad Astra (2019)

Samotné téma je nesmírně atraktivní - něco se děje u Neptunu. Nedívá se na to špatně, technicky je to skvěle zpracované, jenže ta cesta je dost nuda a další průběh také... Vyvrcholení je zklamání, navíc s nejednoznačným až otevřeným vyústěním. Celé je to taková kompilace Interstellaru a Gravitace, jenže nemá to tajemno Interstellaru ani krásu Gravitace, zato některé zrecyklované nápady a scény.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Skvělá komedie s originálním příběhem a nepředvídatelnou zápletkou plnou zvratů a s mnoha překvapivými zábavnými situacemi.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Hra mi přišla slabší, hlavně v příběhu, místy tam sice jsou pěkné vtipy, třeba jmelí dovedené do absurdna nebo pád brašny, ale má více hluchých míst a neudrží zábavu po celou délku jako jiné hry. Seminář se mi líbil více.

Agnus dei (2016)

Kvalitně natočený silný příběh. Uzavřenost sester posílená brutalitou končící války se nachází ve střetu s otevřeností francouzské lékařky, zároveň probíhá střet názorů uvnitř řádu. To vše na pomezí těhotenství a nemocí. Vyzdvihnout je třeba i závěr filmu.

Alenka v říši divů (2010)

Na pohled hezké prostředí a příjemná hudba, nemá to ale ani zdaleka tak dobrou atmosféru jako třeba Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň a škodí tomu i ten moralistický závěr. Bílá královna je opravdu podivná a mimořádně nesympatická se svýma věčně zdviženýma rukama a přelíčeností. Osvěžující je pak Srdcová královna se svým "utnout hlavu!". Celkově spíše slabší.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Po úvodní nesmyslné plavbě lodí film vytváří za zrcadlem hezkou atmosféru, bohužel příběh je celkově slabší a nevyhnul se časovému paradoxu. Ještě by byl snesitelný naznačený závěr, bohužel vše končí očekávaným happyendem, trochu to alespoň kompenzoval úplný závěr.

Ali G, Aiii (2000)

Opět velmi povedená sestava vtípků a srandovních otázek a reportáží. Nejlepší jsou pak závěrečné "nepovedené scény", jde-li to tak nazvat.

Ali G: Bling Bling (2001)

Je to pořád dobré, ale ne tak moc jako sestřihy z jedničky a dvojky. Beckhamovi jsou nejslabší hosté, kteří přišli spíše exhibovat než se podílet na humoru, a dost to zpomalují dlouhé scény s Boratem, který je tak nechápavý, až to není vtipné.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Úvod a závěr jsou fantastické, protože jde o docela samostatné pasáže. Jinak se film celkově vleče a zápletka patrně není dost nosná - i přes občasné povedené vtípky jde patrně o příliš vážné téma s motivem chamtivosti, které prostě není vtipné.

Ali G, Innit (1999)

I když to trochu ztratilo na aktuálnosti a chybí i kontext, jde o vtipnou záležitost. Hodně tam dělá kontrast jeho postavy a vážených hostů. Střídání naprosto hloupých otázek s těmi velice důvtipnými je velmi povedené.