iamek

Patrik Pawlitte

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 27.4.2017  10:43

Předem díky Cinemartu a čsfd za pozvání do Lucerny. Byl jsem v Lucerně poprvé a nádherný prostor. Teď k filmu: hlavně na to nechoďte s tím, že jdete na Pelíšky. S Pelíškama to nemá nic moc společného a celou stopáž budete přemýšlet, která postava je ta z Pelíšků, a stejně na nic nepřijdete. Film, i když má 130 minut, tak se toho zase tolik nedozvíte. Celou stopáž se řeší naprosto banální a nedůležité věci jako nekonečné scény při rozbalovaní dárků nebo čtení z knih. Některé scény a postavy byly ve filmu opravdu navíc, například postava Sabiny Remundové byla pro děj a celý film naprosto zbytečná. Zahraná nebyla vůbec špatně a patřila k tomu vtipnějšímu, ale bylo to moc na sílu. Scéna s koněm v baráku, nebo když Bedřiška jede za Jiřím a následně se vrací k vile a začne houkat po válce na sirénu je úplně mimo. Co se týče dětských herců, ve většině filmů, kde se objevují, tak trpím, ale tady to bylo naopak. Skvělý casting všech tří děcek. Z dospěláků fajn všechny tři sestry. Naopak mužské role trošku mimo. Sokol na drama zatím nemá, i když to nebylo tak špatné jak píšou někteří uživatelé, ale na takovou látku to chtělo někoho, kdo má s dramatem zkušenosti. Scénaristicky zoufalý mi přišel osud Jiřího. Celý film dostává nejvíce prostoru a pak se jen prostřednictvím voiceoveru loučíme. Chtělo to důstojnější rozloučení s postavou. Pochvala za masky, interiéry a exteriéry. Retro atmosféra vypadala reálně, a tím pádem se dá pochopit rozpočet kolem 100 mega za všechny tři díly. Shrnutí: ve 130 minutách se moc nedozvíte, stopáž vám bude připadat delší a docela se budete těšit na konec. Snad další dvě části nebudou takové scénaristické prázdno.

• 24.4.2017  17:01
    Glory (2016)

Film, který spíše připomíná novou Rumunskou vlnu, než tvorbu bratří Dardennových. Tvorbu Dardennových to připomíná maximálně co se týče ozvučení, takže stejně jako Dardennovci, tak ani duo Grozeva - Valchanov nepotřebují žádný soundtrack a vystačí si se zvukem ulice a film díky tomu působí více autenticky. Příběh je o prohnilosti státní aparatury, kdy lidem na vysokých postech jde jen o funkci a dobré jméno před médii. Vše ostatní jde stranou a je jedno za jakou cenu. Klidně i za zničení lidského života. Role Petrova je precizně napsaná a Stefan Denolyubov tuhle těžkou roli zvládl na jedničku. A takový závěr uvidíte jen u evropských artovek a díky bohu za to.

• 24.4.2017  16:44

Myslel jsem, že dno product placementu předvedlo Dědictví 2, ale Špunti na vodě to dno zase posunuli trošku níže. Film je nevtipný, nechtěně trapný, chemie postav nefunguje, dětské postavy jsou nesnesitelné. Liška a Langmajer zase hrajou stejný typ postav jako po celou jejich kariéru, a hlavně v případě Lišky je to škoda, protože narozdíl od Langmajera herecký talent má. Pokud máte rádi předchozi tvorbu Chlumského, tak budete spokojeni.

• 24.4.2017  16:35

Jdete se odreagovat do kina na 145 minutový dobrodružný film, od kterého čekáte něco ve stylu Indiana Jonese, a nakonec koukáte na artovku, která spíše připomíná Výspu pokroku od Da Silvy. Nakonec to na škodu nebylo, protože tenhle námět si zasloužil vážně myšlený scénař, který je syrový, plný odhodlání hlavního hrdiny a zároveň tak depresivní a smutný. Po dlouhé době jsem u Holywoodského filmu, který se promítá ve všech multiplexech, viděl kvalitní příběh bez klišé chvilek a bez jakéhokoliv humoru. Režie je mistrovská, precizní a bez známky jakékoliv rutiny. U Pattinsona je fajn, že se snaží vykoupit se z role Edwarda a od posledního dílu Stmívání roste s každou další hereckou rolí, a navíc i jeho výběr rolí je zatím kvalitní.

• 19.11.2015  21:26

Kobliha vše vyřeší.

• 5.9.2015  20:28

Britská verza je úžasná, ale USA verze je směšná. Každý díl podle šablony, kde kuchaři, hosté a Ramsey předvádějí směšné herecké výkony. Gordon přijde, nic se nedá jíst, hádky mezi personálem a pak fuckování Gordona. Poté plná restaurace, kdy hosté nadávají, že se to nedá jíst a šéfové odpustí hostům platbu. Nakonec změna interiéru, zlepšení mezilidských vztahů, plná restaurace a najednou vše je jako v pohádce. Směšná americká reality show,

• 11.2.2013  11:54
    SuperStar 2013 (TV pořad) (2013)

Na co si to ta pseudo zpěvačka Farna hraje ?

• 2.10.2012  03:20
    Kdo přežije: Jeden svět (TV pořad) (2012)

Mizerná série se stále se opakujicími soutěžemi a neuvěřitelně tupým mužským obsazením, které v historii Trosečníka nemá obdoby.

• 22.6.2012  17:34

Souboj Sněhurek překvapivě vyhrála ta s Julii Roberts. A to jsem spíše čekal, že zaujme neobvyklá verze od Sanderse. Sněhurka a lovec trpí špatným hereckým obsazením. Kristen Stewart jako Sněhurka byl hodně špatný krok a 90% stopáže lítá po plátně s otevřenou hubou. Asi čekala, že mu ho tam Chris Hemsworth šoupne. Klobouk dolů před výkonem Charlize Theron, která se pomalu, ale jistě stává velkou hereckou megastar. Snímek po technické stránce je bezchybný a ani souboje nejsou vůbec špatné. Kdo ví jak by snímek dopadl, kdyby v roli Sněhurky byl někdo lepší než Kristen Stewart. Každopádně se tvůrcům Sněhurek roku 2012 povedlo skvěle vybrat záporné role a nepovedlo se vybrat role Sněhurek. Za zmínku stojí kvalitní soundtrack.

• 22.6.2012  17:29
    Iron Sky (2012)

Po parádních ohlasech ze všech možných top festivalů jsem čekal naprostou pecku. Bohužel po konci promítání jsem nevěřicně kroutil hlavou. Timo Vuorensola vůbec svojí úlohu nezvládl. Iron Sky je mix všeho možného a je těžké mu určit žánr. Já osobně čekal komediální akční nářez, ale akčnosti je zda jako máku a o humoru se nemá smysl ani bavit, protože ho bylo jako šafránu. Je to obrovská škoda, protože tenhle námět mě vždycky hodně lákal a byl jsem rád, že konečně někoho napadlo tuhle látku převézt na plátno, leč ke kvalitám snímku zbytečně.

• 22.6.2012  17:25

Hodně zajímavý náhled do Mexického vězení, které je vlastně takové malé městečko kde se obchoduje, může tam v pohodě bydlet vaše rodina a stráš je hodně benevolentní. Samozřejmě za menší příplatek. Po stránce filmařské se jedná o průměrný snímek, ale na druhou stranu bylo fajn vidět v hlavní roli Mela Gibsona. Prostě průměrný akční snímek, kterému by neuškodilo trochu více akce.

• 22.6.2012  17:21
    Diktátor (2012)

Po průměrném Boratovi a Brunovi, Sacha Baron Cohen zase natočil pořádnou komediální pecku plnou šílených provokací ať už na USA, tak na země, kde vládne diktátor. Největší úlet byla závěrečná řeč, která ukázkově a tak trošku oklikou narážela na politiku USA. Tenhle snímek je prostě trefa do černého, ale na Ali G to poříd po stránce humoru nemá.

• 22.6.2012  17:10

Upřímně jsem čekal víc. Hlavně jsem doufal, že se trošku zasměju, ale u Buna! Ce faci tohle nehrozí. Hodně lidi ve Varech řikalo, že tohle je film ze života, ale musím nesouhlasit. Že se něco takového v reálném životě stane je asi taková pravděpodobnost, že Janoušek náhodou má 4 stejné SPZ.

• 22.6.2012  17:06

Po Alence v říši divů jsem na dvojici Burton - Depp trošku zanevřel. Jenže snímkem Dark Shadows si mě tahle dvojice získala zpět a doufám, že to i tak zůstane. Dark Shadows je fantastická fantasy komedie ve které kromě skvělého Deppa řádí i Eva Green, Michelle Pfeiffer a samozřejmě i Helena Bonham Carter. Ve vedlejší roli potěšila opět a zase Chloe Moretz, která je rok od roku lepší herečkou. Kvalitní hudba od Dannyho Elfmana není žádným překvapením.

• 22.6.2012  16:46
    Havran (2012)

Jsem velký fanoušek E.A.P a to hlavně díky Rogera Cormana. Bylo moc příjemné si v kině připomínat jednu povídku za druhou. The Raven zaujal nejvíce svou temnou atmosférou a překvapivě kvalitním hereckým výkonem Johna Cusacka. Scénař taky nebyl vůbec špatný a snímek postupem času skvěle gradoval až do úplného strhujicího finiše. Velké překvapení už kvůli špatným recenzím.

• 22.6.2012  16:42

Jaume Balagueró umí lépe. Snímku na tohle téma byla už spousta a většina jich měla lepší úroveň. Tohle je zrovna hororový žánr, kde nejde moc co vymýšlet nového. Po technické stránce nejde co vytknout, ale po dějové film po pár desítkách minut už ztrácel dech. Nezbývá než čekat na další díl snímku Rec.

• 22.6.2012  16:37

Jak jsem slyšel, že se bude natáčet film o vzniku vibrátoru, tak jsem si klepal a hlavu. Ne vibrátorem, ale rukou. Jenže Vrtěti ženou není tak úplně film o vzniku vibrátoru, ale spíše romantické drama, kdy chudý a bezvýznamný doktor dostane dceru bohatého papaláše. V hlavní roli excelovala krásná a dokonalá Maggie Gyllenhaal. Pozadu nezůstali ani ostatní herecké osobnosti evropského filmu.

• 22.6.2012  16:34
    Medianeras (2011)

Medianeras je přijemný a svěží filmek z hektického Buenos Aires. Casting hlavního hereckého dua je dobrý a svým výkonem zaujali na řadě festivalů.

• 22.6.2012  16:29
    Livide (2011)

První polovina vypadala naprosto cool. Parta kamarádů ve strašidelném domě, který měl neznámou historií a navíc tam v kómatu ležela hrůzostrašná babizna. Tohle byl hodně kvalitní základ na povedený horor. Postupem času se film, ale mění v naprostou ptákovinu plnou nesmyslných a dementních scének a díky tomu zapadl do průměru. Pár povedených atmosférických scén se zde najde. Aspoň něco.

• 22.6.2012  16:27
    Gang Story (2011)

Rob Roy má pravdu. Každý film od Oliviera Marchala je naprosto stejný a nic se v jeho stylu nemění a to je chyba. Gang story bych označil jako jeho nejhorší snímek. Scénař moc nezaujal a působil nudně a utahaně.

• 22.6.2012  16:23

Španělsko umí ! Po Paranormal Xperience jsem jsem si říkal, že i Španělé začínají točit hororové sračky, ale La Cara oculta už je na takové úrovni na jaké jsme od Španělu zvyklí. Snímek je neuvěřitelně napínavý a scénarista snad neudělal jedinou chybu ve scénaři. Takové látky mívají hodně nelogických scén, ale tady jsem žádnou nezaznamenal. Casting všech tří hlavních protagonistů rovněž parádní. Tady není moc co kritizovat.

• 22.6.2012  16:20

Dokonalá sonda do konzumní lidské společnosti.

• 22.6.2012  16:18
    Red Tails (2012)

Nebýt fantastických vzdušných soubojů, tak dám asi odpad. Po dějové stránce je film naprostá sračka a George Lucas jen potvrdil, že nebát Star War, tak se na něj nevychčije ani pes. Mimochodem na leteckých soubojích se podílelo i jedno české trikové studio.

• 22.6.2012  16:16
    Velikáni (2011)

Příjemné drama o partě tří kluků, kteří se jen poflakují a snaží si spnit svůj sen. Trojice mladých herců byla bezchybná.

• 22.6.2012  16:15

Stejně nudná, nevkusná a nevtipná ptákovina jako první díl. Druhý díl je jen o malinky kapánek lepší, ale i tak se jedná o tragédii.

• 22.6.2012  16:13
    Zkrat (2011)

Hvězdné herecké obsazení a hvězdný režisér automaticky neznamená kvalitní film. Haywire je toho důkazem. Ani nevím proč jsem dal dvě hvězdičky. Teď o měsíc později co jsem film viděl se mi to zdá moc. Možná za slušné střídání žánru a dobré bitky si film ty dvě hvězdy zaslouží.

• 22.6.2012  16:10

Charlize Theron v hlavní roli byla fantastická. Hlavně bylo skvělé sledovat jak umí střidat věrohodně nálady a její závěrečná párty scéna byla bezchybná. Zbytek snímku je už tak trošku klasické komediální drama od Jasona Reitmana. Pouze pár úsměvných scén a minimum dramatických scén, ale jako celek to není vůbec špatné.

• 22.6.2012  16:06

Čekal jsem naprostou ždímačku emocí, protože Angelina Jolie několikkrát na místě byla a musela mít o hrůzách detailní informace. Bohužel snímek nebyl vůbec smutný až na asi dvě scény a to v téhle látce a v tak dlouhé stopáži je málo. Ale na to, že se jednalo o první režijní počin Angeliny se nejedná o vůbec špatný film. Casting byl dobrý a herci hráli přesvědčivě. Kamera, hudba a technická stránka filmu taky nebyla žádna hrůza. Prostě průměrné válečné drama, které zbytečně sazí na romantickou linku.

• 22.6.2012  16:01
    Veterán (2012)

Klasický akční video film. Koukal jsem jen díky Dannymu Trejovi. Tyhle role mu sedí. Snímku by prospělo trošku více akce a brutality. Souboje pěstma byla nuda. I Ron Perlman mohl dostat více prostoru a zamrzelo, že se neobjevil v žádné akční scéně.

• 22.6.2012  15:59
    Babycall (2011)

Mizerný pokus o horor se skvělou Noomi Rapace v hlavné roli. Noomi tenhle film drží na koukatelné hranici mezi vypnutím snímku a mezi dodíváním se. Snímek nefunguje ani jako horor a ani jako thriller.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68