Krub

Krub

Vojta Kubík

okres Praha
živočich, členovec, korýš, rakovec, desetinožec, krab

3 body

• 20.7.2017  18:30

"Epizoda o ničem." Ne. To zas ne, avšak co se tempa týče, zpomaluje seriál k nepříjemným nížinám. Od rychlosti dračího letu klesl v předchozích dílech k vlčímu běhu. Nyní se nacházíme u pomalému loudání přežraného lva. Přesto nakonec přišel náboj v podobě zuřícího medvěda. Příště méně kecání a více děje prosím. Jinak skvělé. 7,5/10

• 20.7.2017  17:17

Části z Králova přístaviště jsou opravdu působivé. Ať už jsou o Malíčkovi, Tyrionovi nebo Tywinovi, který svojí krutostí a chladnou racionalitou doopravdy nešetří, což, co se seriálu týče, není vůbec naškodu. Stejně tak zajímavé jsou i příběhy Brana a Aryi. Škoda jen, že se v těchto scénách děj moc neposunul. Záběry ze zdolávání zdi zakončují epizodu a s ní i jakoukoliv snahu o smysluplný scénář. Proč lezou Divocí na Zeď? To jí nemůžou obejít? To skrz ní nevede brána? To nemají obra, který by je dostal skrz bránu? Asi ne. Věřím, že důvody proč na Zeď šplhají podal G. R. R. Martin v knize dosti přesvědčivě. Avšak Benioff a Weiss na něco takového kašlou. Díky působivosti záběrů mají úspěšnost epizody stejně zaručenou... Škoda.6/10

• 8.7.2017  19:29

Atmosféra houstne. Napětí se stupňuje, ale co se to do prdlele děje s Catelyn? 7/10

• 23.6.2017  23:17
    Absolvent (1967)

Všímejte si detailů. V tomto filmu není totiž takřka nic náhodou. Náhoda není, že film začíná upřeným pohledem Bena mimo kameru. Že se úvodních pár vteřin odehrává v letadle plném lidí s prázdnými pohledy, z nichž Hoffman prostě nemůže nevyčnívat. Že do pozadí titulkové scény běží Sound of silence. Že je hudba překřikována slovy: "Prosím stůjte vpravo a držte se madla! K chůzi je vyhrazena levá strana pásu." Že je zeď za Benem tvořená stejnými bílými, vyblitými dlaždičkami. Že je kamera občas narušena mihnutím se nějaké bezejmenné figury. Samoúčelný není ani jeden z Hofmanových výrazů, či pohybů jeho očí. A to se rozepisuji jen nad první minutou filmu. Pochopit Absolventa, to je práce na celý život. :) 10/10

• 16.6.2017  18:30
    13 Reasons Why - Season 1 (série) (2017)

Spoiler. V tomto krátkém textu nebudu hodnotit seriál, pouze připíšu pár faktů a mých názorů, které možná přimějí místní komentátory upravit svá tvrzení. - 1) Hanniny důvody jsou malichernosti, ale o to (podle mě) jde. Seriál ukazuje, že pokud jste určitý druh velmi citlivé povahy, pak stačí nahromadění těch několika malicherností k tomu, že spácháte sebevraždu. Pokud k tomu připočítám i to s Brycem, musím říct, že mi nepřipadá Hannino chování nijak nepochopitelné. 2) Clay si nemůže ty kazety pustit najednou, protože se podvědomě (i vědomě) cítí vinen za to, co se Hanně stalo. Nemyslím si, že je možné jeho chování považovat jako scénáristický nedostatek. Spíše naopak. 3) V jedné z posledních epizod se Hanna vydala na procházku, aby si urovnala myšlenky. Náhodou došla k Brycovu domu a dorazila na jeho párty, což jí zničilo. Přišla na ní, přestože věděla, jaký je. Myslím si, že to ale není nedostatek. Byla v pozici, kdy už nebyla schopna logické úvahy. Šla dlouhou temnou ulicí a na jejím konci viděla světlo. Slyšela hudbu a zábavu. Nepřekvapuje mě, že se chtěla připojit. Její jednání ani nebylo rozhodnutí jako spíše utišení podvědomé potřeby konečně někam zapadnou a odpoutat se od zoufalství.

• 12.6.2017  18:44

Drsné, atmosférické a chladné jako život na Zdi.

• 19.5.2017  18:58

Nepamatuji se, kdy jsem naposledy viděl takhle vynikající gradaci děje. Znásilnění, autonehoda... Co přijde dál? Pokud si tvůrci udrží tuto kvalitu, tak 5 hvězdiček.

• 18.5.2017  09:28

Pokud bude i zbytek seriálu stejný jako Pilot, můžu mu rovnou dát 5 hvězdiček. Téma teenegereské deprese a šikany, která přeroste až k sebevraždě, vyžaduje především silný scénář. To se Yorkeyovi podařilo skvěle. Mistrovsky zkombinoval dvě časové linie, které následně spojil do jednoho silného zážitku. Formální stránka epizody (barvy, kamera) se tomu následně přizpůsobila, což téma podtrhuje. Jedinou nevýhodu vidím v dialozích, které jsou místy až moc nepřirozené.

• 2.5.2017  20:09

Traces To Nowhere udělalo přesně to, co bylo zapotřebí udělat. Zkomplikovalo vztahy mezi postavami a posunulo děj o velký krok dále. Dobarvil se chrakter Coopra. Zkomplikoval se vztah mezi ním a Trumanem, který nejspíš přeroste z kolegiality do přátelství. Lynch a Frost si otevřeli mnoho nových témat, která nejspíš v pozdějších dílech propracují hlouběji. Za těch 46 minut dokázali tvůrci naprosto skvěle posunout seriál po všech jeho stránkách. Už jen to samo o sobě je ohromující.

• 29.4.2017  18:08

Luke Cage mi opět ukázal, co mu jde nejlépe - Spolehlivě zlikvidoval většinu toho, co je na něm úžasné v záplavě debilit a nelogičností. Nepochopím proč Luke nezaútočí na Cottonmotha přímo. Najít důkazy, že je mafiánský boss, nemůže být tak těžké vzhledem k tomu, jak neschopný mafiánský boss je. Poměr sil je také jednoznačně na Cageově straně, protože Stokes doposud nezískal jedinou zbraň, kterou by byl schopen Lukovi ublížit. Mám (hlavně z této epizody) pocit, že si Luke Cage hraje na něco čím není - na Daredevila. Matt měl oproti Lukovi několik zásadních nevýhod: 1. Nebyl dost silný, aby Fiska porazil ve fyzickém souboji. 2. Fisk ovládal Hell's Kitchen asi tak stokrát pevněji, než ovládá Cottonmouth Harlen. Tudíž Matt Kingpina nemohl prostě unést a předat policii. 3. Daredevilovi nestačil jeden proslov, aby si ho zamiloval dav. Musel zůstat anonymní a bojovat s Fiskem i v civilu, čímž pohřbil nejeden svůj vztah. Luke je oproti tomu neporazitelný v soboji muže proti muži. Má kontakt na policii, přičemž Misty Knight je ve své práci sakra dobrá. Přestože chce Stokes poštvat obyvatele Harlemu proti Cageovi, Lukovi stačí jediný proslov, aby si získal lidi na svoji stranu. Jeho zdrženlivost ve válce, kterou rozpoutal je pro mě tedy nepochopitelná. ___ Jako kladnou stránku epiody shledávám dialogy a výstavbu vyprávění. Oba klady, ale nevyzní ani v nejmenším tak silně a skvěle, jak by mohly vyznít, nebýt Lukova debilního chování 4/10

• 29.4.2017  14:29

Konečně díl, který jsem schopen nazvat dobrý. Postava Luka je konečně dotvořena. Víme odkud přišel, co se mu stalo a jak získal své schopnosti. Nyní může seriál začít nabírat obrátky. Navíc je toto první epizoda, kdy bojoval někdo s Lukem osobně a nevypadal při tom jako mravenec zápasící s medvědem. 7/10

• 24.4.2017  21:08
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

"HA HA HA HA HA!!!!!" Přesně to jsem si neříkal, když jsem to sledoval. Říkal jsem si: "Fuj!...To je hnus... Komu tohle připadá vtipné?!?!?. 1/10

• 24.4.2017  21:03

Luke divákovi konečně ukáže své schopnosti a bojové skilly v praxi. Problém ale je, že působí jako Obelix mlátící Římany. Neuvěřitelně mě iritovala hromada, kterou z nepřátel vytvořil. Seriál se konečně začíná ubírat správným a zábavným směrem. Míří tam ale po špatné cestě, snad po ní i přesto dojde ke zdárnému konci. 6/10

• 22.4.2017  18:14

Spoiler. Luke Cage se snaží být čím dál tím víc atmosférickým dramatem s hlubokým scénářem, než zábavnou komiksovou akcí. Luke je těžce cool, má poměrně zajímavé schopnosti, kterým je ale věnováno sakra málo pozornosti. Místo toho chtějí tvůrci zkomlikovat charaktery jednotlových postav. To se jim celkem podařilo, bylo by to ale mnohem uvěřitelnější, kdyby se kvůli této hloubce nechovali tak nepřirozeně. Nepochopím proč se Luke po přestřelce v holičctví nesebral a nešel si to vyřídit s útičníky. Je poměrně jasné, že Pop nemůže přežít takovou dávku olova... Pevně doufám, že se tvůrci pokusí v dalších epizodách více ukázat, že Luke Cage umí víc, než jen zdlouhavě kecat a chytat kulky. 5/10

• 9.4.2017  20:20

V průběhu snímku se u mě střídali tři emoce: radost, smutek a dojetí. Všechny se nakonec propojily do jednoho podivného úsměvu, který nejsem schopen popsat. Tak jako nejsem s to popsat nezapomenutelnost tohoto filmu.

• 8.4.2017  20:04
    Hra (1997)

Nicholas Van Orten by mohl sloužit jako slovníková definice znuděného pracháče. Nemá co dělat, neví jak se zabavit, a tak souhlasí s hraním Hry. Jak se posouvá příběh, mění se i jeho charakter, Nicholas se stává lidštější, díky nelidskosti Hry. Spoustu případných nelogičností si Fincher pokryl psychologickým testem ze začátku, díky němuž mají tvůrci Hry vše co opravdu potřebují. Přesto se tvůrci nevyhnuli nemálu nesmyslů. ___ Takto funguje primární rovina filmu. Druhá je daleko zajímavější. Fincher si pohrává s vámi. Znuděným divákem, který se zatoulal k jeho manipulativnímu filmu. Hra se vám zažere pod kůži, přesto si nebudete stěžovat. Budete si libovat.

• 7.4.2017  19:39

Seriál nezačíná moc dobře. Za celých 54 minut, které tato epizoda trvá, jsem se nesetkal s jedinou opravdu zajímavou postavou. Luke je slabý odvar Matta Murdocka, to samé platí i o ostatních charakterech, které svým ekvivalentům z Daredevila nesahají ani po kotníky. Co více Luke Cage by mě nejspíš nebavil, ani kdybych neznal Ďábla z Hell's Kitchen. To, především protože mi postavy přijdou většinou opravdu nesympatické a nudné. 5/10

• 31.3.2017  16:54

"Perfektní horor, který se nebojí ukázat spoustu krve a brutality. Díky ní a temné atmosféře vytvoří nezapomenutelný zážitek." - Přesně takový Šestý smysl není. Já bych ho dokonce ani neoznačoval za horor. V hororu jde totiž primárně o zevnější krutost a nadpřirozeno, které vytváří pocit strachu a úzkosti. Mistři tohoto žánru do něj byli navíc schopni připojit i nějakou hlubší myšlenku. V tomto filmu však strach hraje vedlejší roli, hlavní si získala citlivost. Protože tento film je primárně o sblížení dvou utrápených lidí, které nakonec zlepší život jim, jejich bližním a v neposlední řadě i divákovi. 9/10

• 25.3.2017  22:27

Příběh je místy debilní, místy napínavý, občas vtipný a občas zoufale trapný. Jedinou kladnou stálicí je Bruce Willis. 6/10

• 24.3.2017  20:24
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Jestli takhle vypadají klasické kingovky, pak mě tu nějaký čas neuvidíte. Musím přelouskat pár tisíc stránek. Pustím si k nim soundtrack tohoto báječného seriálu a budu v pekelném ráji, prošpikovaném emocemi, napětím a neuvěřitelně uvěřitelnou psychologií hlavních postav. Skoro jako bych unikl do třicet let staré minulosti. Doby, kterou jsem nikdy nezažil. Nikdy, až teď. 8,5/10

• 24.3.2017  14:47

Tentokrát byla pozornost věnována postavám rovnoměrně. Ale na rozdíl od většiny předchozích dílů, byl součástí Nancyiny příběhové linky i Johnatahn, který jí dodával tempo. Vyvrcholení dobře gradovaných příběhů mě opravdu baví, snad si to seriál udrží. Jedinou chybu vidím v demogorgonovi. Je děsivější, když není vidět, než když je mu věnován záběr. 9/10

• 18.3.2017  17:15

Komentář obsahuje spoilery! Zhruba v polovině jsem si říkal, že to celé skončí jako jeden velký kompromis. Daredevil shodil Nobua ze střechy, čímž se dopustil vraždy. (Přestože ho dorazil Stick, Matt nemohl tušit, že Nobu přežije i tohle.) Frank se vydal na pomoc ostatním hrdinům, čímž dokázal, že není úplný psychopat. Elektra sice zemřela, ale i to považuji za kompromis, protože smrtí Matta by nikoho moc nedojali, a kdyby nezemřel nikdo, vyzněl by celý konec jako obrovské klišé, kde hlavní hrdinové přežijí nepřežitelné a porazí neporazitelné. Opravdu výrazná pointa ale přišla až v posledních minutách. Frank spálil svůj bývalý dům. Tento čin chápu jako definitivní odproštění od cesty pomsty. Nyní už nezabíjí jen vrahy své rodiny, jeho bitva nabyla daleko větších obrátek. ______ No a samozřejmě musím zmínit i finální scénu s Karen a Mattam. Matty řekl Karen pravdu, čímž si ji nejspíš získá zpátky. K ničemu takovému by ale nedošlo, kdyby přežila Elektra, jeho pravá a celoživotní láska. Kdyby Elektra nezemřela, nikdy by se k tomuto odhalení neodhodlal. Matty u mě trochu ztrácí na úctě. Nikoli však seriál, který přidělil zápornou vlastnost i Mattovi, čímž definitivně dokázal, že nenabízí jedinou postavu, která by byla dokonalá. Vynikající závěr vynikající série si nezaslouží nic jiného než 9/10.

• 17.3.2017  18:54

Spoiler! Naprostá paráda! Kromě obrovské porce akce tu máme i dva plot twisty. Plukovník, který v průěhu celé série působil kladným dojmem je ve skutečnosti Blacksmith. Díky tomuto odhalení, se dokončí charakter Punishera, který nyní už není schopen přestat vraždit. (Pokud kdy byl shopen přestat.) V průběhu tohoto dokončení, ale dochází i k opačnému vývoji Elektry, která si místo cesty pomsty, vybrala cesu odpuštění. Některé příběhové linky sice vyvrcholiy, přesto se napětí stále stupňuje a obsahu zbylo dost i do posledního dílu. 9/10

• 17.3.2017  17:46
    Daredevil - .380 (S02E11) (epizoda) (2016)

Udivuje mě, že se tvůrcům daří do jediného dílů nacpat tolik příběhů tolika postav. Válka v Hell's Kitchen zuří na maximum a nezbytně si to na všech bere daň. Z celého dílu považuju za nejlepší, vývoj Mattova postoje k Frankovi. Doposud ho schvaloval jako člověka, co dělá dobrou věc hodně špatným a dlouhodobě nefunkčím způsobem. Nyní si ovšem připustil, že poslat všechny padouchy do vězení taky nikam nepovede. Ruka mezitím sílí, narozdíl od Sticka, který se nyní bude muset vypořádat s Elektrou. Do toho všeho tvůrci ještě přimíchali vývoj Claiřiného postoje ke své práci, a lze očekávat, že se změní i její chování k Mattymu. Doposud chtěla pouze dělat svou práci, nyní ji ale více záleží jesti je její práce správná. 9/10

• 17.3.2017  10:18

"Vy to furt nechápete, co? Já tu nejsem zavřenej s váma. To vy jste tu zavřený se mnou!"- Tohle řekl Rorschach ve filmu Strážci, poté co uškvařil spoluvězně v omáčce. Frankův útok na blok A mi to připoměl. Celkově jsou scény ve vězení naprosto super, stejně tak i Karenino pátrání. Totéž, ale nemůžu říct o Daredevilově útoku na Farmu. Oživování upálených záporáků je na mě prostě moc. 8/10

• 17.3.2017  08:30

Dobrý díl, v němž se všechno zamotalo a zkomplikovalo. Matt si musel vybrat mezi Foggym s Karen a Elektrou se Stickem. Svůj čas věnoval druhé dvojici, jak se ukázalo na konci, nejspíš nyní sám lituje. Mezitím se Punisher setkává ve vězení s Fiskem. Válka o Hell's Kitchen může začít. 8/10

• 16.3.2017  20:54

Skvělá epizoda, jejíž nejsilnější stránkou je soudní proce s Frankem. Mimo něj se ovšem opět rozvinula postava Elektry, vztah Matta a Karen se opět posunul, stejně tak i přátelství Foggyho s Mattym. Obě dějové linky se nyní propojily přímo. Doposud se bojování v kostýmu Daredvila projevilo pouze nepřímo, Matt prostě nestíhal svou práci. Tentokrát se ovšem do případu pokusí aktivně zapojit i Elektra. 8,5/10

• 16.3.2017  19:48

Po předchozím díle jsem čekal (a těšil se) na nějakou pořádnou akci. Kromě začátku, kde si museli Matt a Elektra poradit se zabijáky z Jakuzi, vyřešili všechny problémy potichu. Celkově mi jejich mise připoměla dobře odehranou misi z Hitmana (hry). V průběhu této infiltrace ovšem probíhala i věc, která mě zajímá daleko více, dialogy Karen a Punishera. Dočkali jsem se dalšího prohloubení lidskosti Punisherovi postavy, což je daleko lepší než všechny bojové scény. Jsem zvědavý, co přinese soudní přelíčení, a kdy se ukáže Stick, jehož nám slibovali již v traileru. Přestože jsem se tentokrát pořádné akce nedočkal, a ani neočekávám, že by to následující epizodo změnila, nemám prostor se nudit nebo neočekávat další díl. Pořádného masakru se dočkám až ve vězení, v němž Punisher skončí.(Že tam skončí, je dost jasné.) 9/10

• 16.3.2017  14:15

V průběhu celého dílu jsem čekal na nějakou pořádnou akci, která se stejně nedostavila. Namíst toho jsem se dozvěděl pár dalších informací, které rozvinuly postavu Elektry a Matta. Co je ale mnohem důležitější, je že se konečně někam posunul i souboj Foggyho a Reyesové. Od další epizody čekám brutální masakr, protože to je jediná věc, která mi v tomto díle chyběla. 7/10

• 16.3.2017  12:56

Další vynikající díl, který si i přes všechnu brutalitu a potoky krve udržuje emocionální náročnost předchozích epizod. Punisher je, i přes masku drsňáka, v jádru citlivý člověk. Na žádném jiném díle se to nezobrazuje lépe. Přesto by mě nepřekvapilo, kdyby byl Punisher žákem Sticka. Mají podobné morální smýšlení a bojové schopnosti. Nasvědčovala by tomu i skutečnost, že Stick hledá pro svůj výcvik vojáky. Uvidíme, co přinesou další epizody, na které se prostě nemůžu těšit více. 9/10