Placi

Václav Placák

okres Kladno

<< předchozí 1 2
    • 20.5.2019  06:58
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Prvních 6 sérií to byla neskutečná jízda, ke které nemám skoro žádné výhrady. Bohužel, poslední 2 sérié trpí na značné zrychlení vyprávění. Seriál si zasloužil více času a prostoru pro zakončení (klidně se stejným koncem). Takhle to zanechává pachuť nedotažení a nezvládnutí závěru patrně nejvíc epického seriálu, který byl do této chvíle vytvořen.

• 19.4.2019  19:57
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série byla parádní. Úžasná pocta osmdesátkovým sci-fi kultovním peckám. Rozhodně jsem se bavil. Klukovská partička nerdů mě doslova přiměla chtít pařit s nimi, i když rozhodně ne tuhle real life hru s netvorem z jiné dimenze.

• 23.3.2019  08:49
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. série True Detective je nářez! Skvěle natočeno, brilantně zahráno. Matt je ve své roli naprosto parádní. Atmosféra je ponurá, dialogy dotažený, dlouho jsem neviděl tak perfektní kriminálku. Další sérii zákonitě očekávám slabší. 2. série nakonec nebyla vůbec špatná. Byla správně zamotaná a okořeněná korupčním politickým prostředím a byznysem. Herecký výkony slušný, stejně tak dialogy. Jasně, první série byla lepší, alr zklamaný jsem nebyl.

• 26.2.2019  20:48
    MOST! (TV seriál) (2019)

Dycky Most!

• 16.2.2019  23:49

Super film, ale jednička je jednička, ta byla prostě lepší!

• 11.2.2019  10:39
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Příjemný retro seriál pokrývající období let 60. až po nové tisíciletí. Období socialismu bylo koukatelnější, respektive první řady byly za mě lepší. Nejradši jsem měl starou babičku a tátu Josefa.

• 3.2.2019  13:56

Lehce paranoidní sonda do života, kde nás může stát nebo tedy tajné služby sledovat na každém kroku, i doma na kanapi. Scénář, ze kterého především v USA šílí statisíce lidí a mnozí Vám řeknou, že se to děje. Film byl koukatelný, Will Smith v roli uprchlíka dobrý.

• 13.1.2019  11:43
    Noční hra (2018)

Bavil jsem se a film měl spád. Neubráním se srovnání s filmem Hra s M. Douglasem, ten byl rozhodně lepší. Tento snímek mě ale nezklamal, čekal jsem totiž, že to bude slabé, takže jsem byl příjemně překvapen a spokojen.

• 15.12.2018  11:45
    V hlavě (2015)

Krásný pohled do lidské hlavy. Úžasně vymyšlené!

• 10.12.2018  11:42

Skvělá hudba, parádní show a zajímavé povídání. Jasných 5 hvězd, i když nezaznělo God is dead?

• 30.11.2018  23:24

Film, který má slušný nápad, ale značně zabije napětí. Ze scénáře se dalo vytěžit mnohem víc a příběhově to poněkud skřípalo.

• 25.11.2018  13:10
    Maska (1994)

Prostě klasika! Nepřekonatelný Jim Carrey. Nemůžu hodnotit jinak, než za 5*!

• 17.11.2018  09:11

Pěkný film ze světa kouzel s úžasnými efekty a spoustou nových zvířátek. Jen doufám, že v dalších filmech nezazdí Brumbálův příběh. Na konci nás překvapili postavou z Brumbálova mládí, kterou z Knihy Relikvie smrti vůbec neznáme. Uvidíme, co na nás autoři chystají.

• 11.11.2018  21:09

Totální nářez! Miluju tuhle muziku, Queen jsou skutečně legendy! Drobné odchylky od skutečnosti se dají přejít, film by jinak měl 12 hodin. Chápu, proč to oznámení o nemoci ještě před koncertem, které ve skutečnosti přišlo o dva roky později. Taky chápu, že lépe vyzní, že spolu kapela dlouho nehrála, i když dva měsíce před Live Aid vystupovali Queen tuším že v Japonsku. Tvůrcům se to zkrátka dá odpustit. Co však byla největší pecka, když nepočítám hudební nářez na velkém plátně, byla věrnost herců živé předloze. Třeba Briana Maye snad omladili a zahrál se sám!

• 27.10.2018  19:53
    Hříšná láska (TV seriál) (2001)

Totální hnůj televizní produkce...

• 26.10.2018  22:58
    Máš ji! (2018)

Super nápad hrát celý život na babu. Opravdu parádní způsob, jak být zcela svůj a lišit se. Navíc to samozřejmě zní jako mega zábava, tady s dobrým obsazením. Hned mám chuť taky podobnou zábavu vyzkoušet!

• 6.10.2018  09:17

Seriál je lepší, ale u filmu jsem se pobavil a zasmál. Líbí se mi, kam jsou tvůrci a herci ochotní zajít, za tohle velký palec nahoru!

• 7.9.2018  21:54
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Bezvadná seriálová adaptace jednoho z nejslavnějších detektivních příběhů všech dob. Seriál se hodně drží své románové předlohy a je to jen dobře. Postavy jsou skvěle ztvárněné. Čekal jsem, jestli nás filmaři překvapí nějakou změnou oproti příběhu od Agathy Christie, ale nestalo se a sluší se asi říci: “Ještě že tak.”

• 15.8.2018  23:10
    Noc v muzeu (2006)

Sen mnoha dětí - figuríny v muzeu v noci ožívají, aby prožily fantastická dobrodružství. Kdo by toho nechtěl být součástí?

• 13.8.2018  22:12

Určujte si sami svůj vlastní osud, tedy alespoň tentokrát ve filmu s Emily Blunt a Mattem Damonem. Snímek s krásnou myšlenkou, a dokonce se přidal i Sam Wilson aka Falcon.

• 11.8.2018  23:33

Klasická ujetá komedie z devadesátek parodující celou řadu filmů. Tohle je prostě nostalgický kousek, při kterém se slzičkou v oku vzpomínáte na doby dávno minulé.

• 10.8.2018  21:44
    Sousedi (2014)

Bláznivá komedie o rodičích, kteří chtějí být stále cool a mladí. Bohužel se vedle nich ale nastěhuje bratrstvo a pak nejde být úplně v pohodě, když máte děcko a ráno jdete do práce. Franca a Efrona mám vcelku rád, ale oba už hráli v lepších filmech. Jako oddychovka to však vyhovuje.

• 10.8.2018  14:40
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Parádní jízda! Konečně máme naše čtyři hrdiny pohromadě a je to skvělé. Rovněž jsme si užili kopec srandy při pozorování toho, jak se spolu snaží sžít. Byly nám zodpovězeny některé otázky a celkově mám ze seriálu moc dobrý dojem. Doufám, že se dočkáme pokračování.

• 9.8.2018  23:12

Ujetá komedie o tom, že se máme cítit dobře takoví, jací jsme a vždy si věřit. Myšlenka je to správná a chválihodná a u filmu jsem se i zasmál, jen se nemůžu zbavit dojmu, že podobných filmů je už mnoho. Tato oddechovka se mezi ně zkrátka zařadila.

• 9.8.2018  12:22

Viggo Mortensen zlikviduje dva lupiče a násilníky s překvapivou zručností a tím na sebe připoutá pozornost médií. Nově nabytá sláva způsobí příchod gangsterů, kteří tvrdí, že Viggo není prodavač dobré kávy, ale bývalý zabiják. Jak to tedy je? Umí Viggo skvělé kafe a náhodou i výborně zabíjet nebo lže a vařit kafe se naučil až kvůli zástěrce vlastní minulosti?

• 9.8.2018  10:26
    Memento (2000)

Film, který běží pozpátku a skvělý Guy Pearce. Dobře natočená sonda do mysli člověka, který se sám utápí ve vlastní mysli a nepamatuje si nedávné události. Mrazí ve mně, když si představím, že bych měl stejnou poruchu...

• 5.8.2018  23:21
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Parádní jízda! 1. série mě skutečně bavila. Skvělý Finn Jones coby Immortal Iron Fist a vedle něj také parádně zahraná postava Warda Meachuma, to je to, co mě táhlo nejvíc. Perfektně jsem se bavil a teď hurá na Defenders!

• 1.8.2018  14:29

Alžírské povstání a guerilla v polodokumentárním filmu alžírské produkce. Mince má vždy dvě strany a svět není černobílý, tedy nejsou vždy hodní a zlí. Teror je špatný za jakýchkoli okolností. Zobrazení boje alžírských “hrdinů” proti francouzskému kolonialismu. Nebo jde o alžírské “vrahy a teroristy”? To je na posouzení každého z nás. Jen prosím vnímejme svět komplexně!

• 30.7.2018  23:24
    Ranhojič (2013)

Krásný příběh o lidské touze pomáhat druhým a vůli obětovat vše kvůli poznání. Nejprve jsem viděl tento film a až poté četl knižní předlohu, která je ještě o mnoho lepší.

• 25.7.2018  22:30
    8 MM (1999)

Jeden z těch filmů, u kterých se “dobrý” konec nedá považovat za dobrý konec. Nejhorší je uvědomění, že se takové věci opravdu odehrávají, a to je více než smutné. Aby z tohoto snímku byla kultovní záležitost, chtělo by to o něco více překvapení a méně předvídatelnosti, i když tady šlo patrně především o poukázání na tu špínu, která se ve stokách těchto gaunerů zkrátka nachází. Nicolas Cage supr, až na pár výjimek mám jeho filmy rád, stejně tak Joaquin Phoenix, toho si tady oblíbíte!

<< předchozí 1 2