To Kapitola 2 (2019)

Po shlédnutí jsem odcházel s pocitem, že film natočily dva různý režiséři, protože první polovina filmu je výborná a ta druhá ničí veškerý kladný dojem o něm. Ze začátku film děsil svoji atmosférou, až mi z toho naskakovala husí kůže. Už jsem doufal, že konečně po dlouhé době uvidím horror bez všech těch screameru, ale moje touhy se rozplynuly, jakmile přišla druhá část filmu. Část, která je plná pitomých lekaček a tuny grafiky, díky které jsem málem přišel o zrak. Část, kde přebytek hloupých vtipů o tlusté matce tvého kámoše a hloupost hlavních hrdinů ničí veškerou atmosféru filmu. Část, kde jednu z postav udělají homosexuálem jen kvůli moderním tendencím, protože vysvětlení této situace nestojí za nic a je ukázáno přes jeden flashback. No a jako třešničku na dortu tu máme finální bitvu s CGI krabo-klaunem. Jinak musím pochválit herce za jejich hru, převážně Billa Skarsgarda. Jeho Pennywise si zapamatuji na dlouho. Když to musím shrnout, tak film je daleko horší než první část. Avšak při výběru z moderních horrorů bych neváhal a zhlédl tento film. 6/10

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019) odpad!

Zatím nejhorší action film roku. Herci nehrají, soundtrack na nic, grafika ubohá, příběh nezajímavý a idiot záporák. Takový film by mohl jedině zachránit dynamický a chytlavý action, což tady ovšem také není. Všechno vypadá natolik nerealisticky, že pomalu začínáš věřit tomu všemu, co se odehrává ve superhrdinských filmech. Odpad!

Annabelle 3 (2019)

Hodinu a čtyřicet minut dlouhá hra na babu, která slouží k rozšíření světa o několik nových příšer. Pokud nemáte něco lepšího k shlédnutí a viděli jste předchozí díly, tak se na to můžete podívat. Jinak film nestojí za váš čas ani peníze. 2/10

Shazam! (2019)

Jeden z nejlepších filmů DC a nejlepší superhrdinský film poslední doby. V porovnání s nudnou sr*čkou jako je Captain Marvel a předvídatelným, nezajímavým a trapným Aqua Manem, je nový Shazam vynikající. Velmi dobře jsou zde ukázány otázky rodiny a dospívání, což slouží velkým plusem. Humor je zde vážně vtipný, což nejde říct třeba o Aqua Manovi s jeho vtipy o chc*ní. Herci zde hrají dobře, ale že všech nejlíp Zachary Levi, který perfektně ztvárnil kluka v těle dospělého. Film má perfektní tempo a dobrý soundtrack, takže se při jeho zhlédnutí nenudíte. Není to však perfektní a jsou zde i své mínusy. Slabší grafika a druhá polovina filmu, kde hrdina bojuje se záporákem, který taky nestojí za nic, jsou jedinými mínusy tohoto díla. Jinak je to dobrý film, který je svěžím nádechem v celé té superhrdinské tématice. 7/10

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Film s perfektními akčními scénami, dynamickým soundtrackem a místy i velmi dobrým vizuálem. Jinak nezajímavý příběh, předvídatelné dějové zvraty a ničím nevynikající postavy. Špionská jednorázovka. 4/10

Liga spravedlnosti (2017)

Další nejednoznačné dilo od DC. Film není tak špatný jako Batman vs Superman , ale i není tak dobrý jako Wonder Woman. Má své slabé i silné chvíle. Při vší epičnosti filmu mi chyběl jakýkoliv dynamický soundtrack. Situacemi hloupé a nepotřebné vtipy, kterých bylo příliš mnoho. A k dovršení tu máme nezajímavého antagonistu. Světlou stránkou byla hra Ezry Millera a Jasona Momoa, která zachránila film před skluzem do úrovně něčeho, jako je Suicide Squad. Takže teď očekávám samostatné projekty těchto dvou. 5/10

Sněhulák (2017)

Hloupý a nudný film s nezajímavými hrdiny, příliš zlehčeným dějem a předvídatelným antagonistou. Hlavní postavy jsou představeny povrchně a o hereckým výkonu zde nikdo neslyšel. Od úrovně hry Fassbendera se mi chtělo brečet a jediný, co se mi líbilo byl vizuál Takže jsme dostali jednorázový film, na který se jednou podíváte a zapomenete.4/10

Blade Runner 2049 (2017)

Myslím si, že je to nejlepší pokračování, který mohl první díl dostat. Villeneuve vytvořil perfektní detektivní film ,hlavními plusy kterého jsou především hluboký příběh, propracovaný svět, vizuální efekty a dynamické soundtracky. Je trochu zdlouhavý a kvůli rolím herců se nejde příliš vžít do hlavních postav. Ovšem jsem rád, že film zachoval atmosféru prvního dílu a nestála se z toho jednorázovka se spousta bezvýznamných action scén.9/10

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po neúspěchu čtvrtého dílů, Disney oznámilo, že s pátými piráty počká, aby mohli udělat něco, co bude stát zato. Místo toho jsme po šesti letech očekávání dostali ubohý film s předvídatelným dějem, neschopným antagonistou, úchylnými vtipy, místy přehrávajícím Johny Deppem a pokusem o rodinné drama. Zbožňuji první tři filmy a pro mě poslední dva jsou pouze pokusem si namastit kapsy na umírající sérii.2/10

Death Note (2017)

Jedna z nejhorších adaptací stejnojmenné mangy. Od charismatického,chytrého hlavního hrdiny, kterého jsme mohli vidět v anime a jeho komplexu boha, nezbylo nic. Složité povahy hlavních postav a jejich vztahy mezi sebou jsou ukázány povrchně. Veškeré klíčové momenty jsou zkomolené do nějaké kaše, takže člověk ,který neví nic o originálním příběhů, se může lehce zamotat. A k tomu všemu tu máme příšerně vypracovanou postavu Ryuka, která vypadá, jako by jí tam přidělali fotošopem. Je to škoda, protože potenciál tento film měl veliký a díky úspěchům ostatních adaptací měl tento projekt i ohlas mezi obecenstvem. Dopadlo to však tak, jak to dopadlo.1/10