ChewieDC

okres Praha
publicista na volné noze

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 23.7.2018  11:02

Přítelkyně po shlédnutí filmu: "Mám pocit, že mě ten film psychicky navždycky poškodil." Může mít horor lepší recenzi?

• 14.7.2018  12:41
    Climax (2018)

Je to jako taneční fever dream. Od zhruba prvních 20 minut až do konce se ten film nezastaví a postupně vás fyzicky smýká ze strany na stranu, až vás na konci úplně vyždímané vyplivne. Asi to není zase tak moc hluboké, ale jako zážitková jízda funguje na jedničku. Zejména, pokud máte rádi filmy, které s vámi fyzicky něco dělají a jste milovníci dlouhých záběrů.

• 13.7.2018  15:01

Je to takový ten film, který když vidíte, přijde vám fajn, na české poměry je nečekaně zdařilý, ale uběhne pár dnů a postupně se vám začne vypařovat z hlavy, protože není absolutně ničím výjimečný. V českém kontextu snad jen tím, že není blbý, všichni hrají dobře a dialogy nešustí papírem. Což je fajn, ale trochu málo.

• 24.5.2018  11:56

Akce je naprosto nezajímavá, postavy se chovají dost podivně (někomu umře velká láska, ale za chvilenku si už na ní ani nevzpomene), což nám jen připomíná, že bylo hodně dotáčeno. Humor naprosto nefunguje a je spíše na hranici cringe a marně se čeká na pointu (droid balící Landa, uf). Postavy jsou tak nezajímavé, jak jen můžou být (režiséři by si konečně měli uvědomit, že Emilia Clarke je dobrá ve Hře o trůny, naprosto nezajímavá pro cokoli jiného), takže mi bylo vlastně fuk, co s nimi bude. Bod za dobrý nápad prvního setkání Hana a Chewieho a za "I hate you!" "I know."

• 16.4.2018  17:12

Asi nejlepší horor za posledních 20 let, kde není jediná chybička a uhrane tak, že celé kino ani nešpitá. I přesto, že je velkou část tichý. Kdo by to byl do Jima z The Office řekl.

• 11.2.2014  03:49
    Památkáři (2014)

Velky tema, ze by clovek cekal ,ze se pri tom obsazeni neda nic zkazit, ale je to hrozne nekonzistentni a obcas to vypada, jako by tam chybely nejaky zasadni sceny. Par genialnich momentu, ale asi sem cekal neco vic.

• 10.5.2010  17:38
    Robin Hood (2010)

Tomu filmu v podstatě NIC nechybí. Má všechno, co by každý správný epic historický film měl mít. Akorát mu očividně chybí spousta natočeného materiálu, takže konec je hrozně uspěchaný a mnohdy lehce nesmyslný. Director's Cut ovšem může být boží.

• 27.4.2010  14:27
    Iron Man 2 (2010)

Vlastně dost jako jednička. Iron Man 2 má výborné momenty, ale tu nejvíc klišé komiksovou slupku, jakou lze v Hollywoodu nalézt. Na jedno podívání dobrá zábava, ale do Síně slávy ten film nikdy nevstoupí.

• 21.4.2010  15:44
    Kick-Ass (2010)

Tomu filmu prostě vůbec nic nechybí.

• 12.3.2010  22:06
    Cesta (2009)

Nejdepresivnější film všech dob. O to smutnější je, že lidstvo přesně takové je a přesně takové bude.

• 2.3.2010  23:23

Nicolas Cage v Leaving Las Vegas módu? Beru!

• 18.1.2010  01:57
    Precious (2009)

Tomu říkám "šokující film".

• 18.1.2010  01:56

Místy až nechtěně vtipné.

• 18.1.2010  01:55
    Komici (2009)

Roztahané, nevtipné, nic neříkající. Nejhorší Judd Apatow.

• 13.12.2009  18:08

Rozhodně silné tři hvězdy. Začátek překvapil svou temnotou, konec skoro až dojímal. Ale opět... být to hrané...

• 2.12.2009  15:05

Vizuálně pravděpodobně nejhezčí český film vůbec. Obsahově ovšem utopený ve filozofických básničkách a snaze být revoltní, i když ani trošku není.

• 5.11.2009  13:05
    2012 (2009)

Vlastně nemůžu být zklamaný, protože jsem dostal NAPROSTO všechno, co jsem od toho filmu očekával. Při únicích na poslední chvíli jsem byl nervózní a ty letadla, lidi a auta tlačil silou vůle, aby to stihli. Velkolepost, hollywoodské emoce, všechno tam prostě bylo. Možná škoda, že těch klišé tam bylo až tak moc (ovšem zase, to k tomu patří a nečekal jsem nic jiného) a doufal jsem, že to bude místy i vtipnější (Emmerichu, Den nezávislosti byl stejnej, ale navíc i dost vtipnej!). Potěšilo pár momentů, kdy si 2012 dělala legraci sama ze sebe.

• 4.11.2009  22:37

Když se nad tím zpětně zamyslíte, nemá to úplně logiku. Konec mě také docela mrzel. Ale jako výborně odsýpající thriller to sviští senzačně a Gerard Butler je boží.

• 2.11.2009  09:55

Snaha udělat z This is It koncertní film je nesmyslná, když jsou k dispozici jen záběry ze zkoušek, kde Michael nezpíval naplno (což tam sám říká - šetří hlas). A těch nejzajímavějších částí, ze zákulisí a z toho, jak Michael pracoval, je tam dost málo. Škoda.

• 20.10.2009  17:01
    2Bobule (2009)

Začátek je jedním slovem příšerný, ale postupně se ty komediální situace docela rozjíždí a faktem je, že v druhé půlce je pár momentů, kdy jsem se jakože pousmál. Jednička je ovšem o úroveň lepší.

• 26.8.2009  22:18

Ultimátní hudební dokument, kterému není rovno.

• 21.8.2009  13:20
    District 9 (2009)

Nekompromisní, syrové, realistické, jak jen to může být. Také nečekané, gradující a při mnoha scénách jsem se přistihl, jak pevně držím pěsti... tak moc jsem to celé prožíval. Ten film vás dokáže díky tomu, jak reálně působí, vcucnout a nepustit. A ti digitální kreveťáci vypadají živěji než cokoliv z Avatara, zdá se...

• 21.8.2009  08:27

Výborná první polovina s ucházejícím tempem, skvělými postavičkami a zajímavými segmenty (zejména pro někoho jako jsem já, kdo by si přál Woodstock zažít a poslouchá 60s a 70s hudbu) je poněkud rozmělněna v druhé polovině, ve které jsou tripové sekvence, tempo se ztrácí a vůbec film směřuje tak nějak do nikam. A i ty některé výborné postavy (tranvestita) v té druhé půlce vlastně už jen sedí, kouří a čumí.

• 28.6.2009  13:00
    Che Guevara (2008)

Zmatené, pomalé, utahané a unavující.

• 19.6.2009  12:46

Komu se líbila jednička, asi bude nadšený. Komu příliš ne, nic se nezměnilo. Akce je pořád zmatená, triky jsou velkolepé, ale všechno je díky tomu i pekelně nepřehledné. Michael Bay říkal, že dvojka bude temnější. Ani ne. Stejně jako v jedničce je tu pár výborných fórků, Shia je opět vynikající a Megan Fox sexy (když nemá kratičké džíny, má alespoň bílé kalhoty). Pro geeky přibyl blogger. Yeah! Transformers 2 je prostě pořád děsnej odvaz pro mládež, ale není to nijak zvlášť dobrý film. Na MTV Movie Awards to asi bude bodovat.

• 21.5.2009  12:35

Mnohdy nelogické, dialogy sem tam až nechtěně legrační, konec fádní. Nebýt těch několika vynikajících akčních scén (pasáž v helikoptéře na "jeden záběr"), byl by ten film naprosto nezapamatovatelný. A je na tom bohužel i dost poznat, jak moc se předělával scénář a konec filmu. 50%

• 3.5.2009  16:36

Ano, je to parazit, ale překvapivě ne tak strašný, jak by jeden očekával. Vlastně se to snaží seč může, aby to mělo stejnou atmosféru jako původní Donnie Darko. Nemá, ani zdaleka ne, ale jsou tam miniaturní momenty, u kterých mé fandovské srdce plesalo. Je jich hodně málo, ale jsou tam. Jinak je to skutečně příšerný parazit, který se dokonce ani nesnaží vymyslet něco nového. Vlastně kopíruje celého Donnieho Darka se vším všudy.

• 1.5.2009  21:37
    Fanoušci (2009)

Pokud jste Star Wars geek, ten film pro vás skýtá řadu naprosto výborných momentů. Mnohem víc je jich ovšem velice trapných...

• 22.4.2009  15:57
    Star Trek (2009)

Rozhodně nejlepší, co Star Trek za celou svou historii přinesl (a tím myslím cokoliv ze seriálů i filmů). Brilantně vybraní herci, dechberoucí akční scény (film má tu úžasnou kinetiku, jakou během akce dokázal Abrams vytvořit třeba v Mission: Impossible III) a jediné, co mi přišlo maličko mimo, bylo to vysvětlení, proč je všechno tak, jak je (pro fandy starých Star Treků). Kdyby se vystříhala celá dějová linka se starým Spockem, je to na absolutno. Proč se trekkies omlouvat, když se začíná nanovo a od začátku? Zbytečné.

• 27.2.2009  13:43

Je to mnohem lepší, než jsem očekával. Ačkoliv komiks je pořád něco víc, film má v sobě překvapivě hodně témat z něj, až jsem se divil. Dost mě ale zajímá názor lidí, kteří komiks nikdy neviděli...

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10