Karmin

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 19.9.2019  23:10
    Ad Astra (2019)

Vypadá to hezky....a to je asi tak všechno. Chvílemi to sice působilo jako (myšlenkově výrazně chudší) bráška 2001: Vesmírná odysea, ale z velké části to byla vlastně nuda. I ty akční scény vlastně nebyly moc akční. Zbývá jen rádoby realistická vize vesmírného výzkumu za 50 let. Rádoby, protože ten vypiplaný vizuál vesmírných lodí, skafandrů nebo základen účinně boří pár logických lapsů.

• 15.8.2019  23:35
    Overlord (2018)

Ten nápad s partou spojeneckých vojáků, kteří přišli bojovat s nacisty a musejí místo toho bojovat s übernacisty, si říká o zpracování od nepaměti. Akorát, že ho už dřív a mnohem zajímavěji zpracovala Frankesteinova armáda (Frankenstein´s Army, 2013). Ve filmu Overlord je skutečně zajímavější a napínavější ta část, kdy se Amíci jen snaží o výsadek v týlu nepřítele. Něco takového musel být skutečně horor. Mutantíci z nějaké mengelovské laboratoře jsou spíš takový ne moc strašidelný, čvachtavý apendix.

• 11.8.2019  13:48

Film je krásnou ukázkou toho, jaký byl Ransome skvělý spisovatel - když se totiž k jeho příběhu pokusíte dopsat něco navíc, je vidět, jak moc to bolí do očí. Všechny původní části jsou balad - srdce čtenáře knížek plesá nad každým detailem, každou větou pronesenou neokoukanými dětskými herci, nad krásným zobrazením venkovského života v meziválečné Anglii. A pak bác - každá jedna scéna s dopsanou špionskou zápletkou je neuvěřitelná kravina. Ono je sice zajímavý nápad postavit do kontrastu bezstarostný svět dětí, kteří si hrají na piráty, versus nevlídný život dospělých, kteří se celkem nedávno přestali zabíjet v první světové, ale už se chystají na druhou, ale rozhodně ne takhle diletantsky. Kdyby měla být špionská zápletka stejně věrohodná, jako ta dětská část filmu, skončilo by to poměrně brzy tím, že by se ti špioni prostě postříleli (a zabili samozřejmě i všechny ty dětské svědky), protože tohle už není hra.

• 13.12.2018  21:22
    Dobrý voják Švejk (TV film) (2009)

Ono to objektivně vzato nění zas tak špatná adaptace, ale zároveň nnexistuje důvod, proč na to koukat, když hraná verze s Hrušínským je lepší. Koho by snad napadlo, že je to víc pro děti, když je to kreslené, tak to ani náhodou. Jako takovou bonusovou hru lze hledat, co všechno je špatně v pokusu zobrazit "české" reálie; chyby v pravopisu českých slov jsou drobnosti, za mě vede erb České republiky na vojenském vagonu z doby Rakouska-Uherska. A jako bizardní , ale neurážející třešnička na dortu je import takzvaného Vánočního příměří ze západní fronty.

• 22.7.2018  23:56

Docela milý film...až na to, že to je TOTÁLNÍ BULLSHIT. Celou dobu se to tváří hrozně vědecky, ale prakticky nic z toho, co tam říkají a dělají z oblasti vesmírných letů, kolonizace Marsu nebo vlivu gravitace na organismus, nedáví vůbec smysl. Někdo to asi dokáže odignorovat a dostane klasický snímek ve stylu "ten kluk je divnej, ale právě proto nebo přesto ho budu mít ráda", ale mě se takto povznést na logiku nepodařilo :-( Škoda.

• 29.7.2017  00:00

Srovnání s Pátým elementem se vnucuje prakticky neustále...jenže tohle má ještě hloupější zápletku, chybí tomu napětí, Willisovský hrdina a Oldmanovský záporák. Na oplátku to může nabídnout jen o řád pestřejší a šílenější vesmír a Laureline. Proč se to vlastně jmenuje "Valerian"? Ta holka si ten film ukradla totálně pro sebe.

• 3.7.2017  23:59

Měli jsme tu už mystického Artuše, pohádkového Artuše, feministického Artuše, pseudohistorického Artuše, romantického Artuše...nevím, proč bychom tu nemohli mít ganster-fantasy Artuše. Zvlášť, když je to dynamické, vtipné a napínavé, s hustým soundtrackem a zajímavými herci. Největší překvapení roku.

• 22.4.2017  18:28
    Chappie (2015)

Proč tam jsou Hugh jackman, Sigourney Weaver a Dev Patel, když jsou tam úplně nevyužití? Možná jen jako ukázka toho, že tohle je film z jiného světa. Tihle áčkoví herci jsou v tomhle jihoafrickém filmu stejně zbyteční, jako nablýskané polobotky v zabahněných ulicích Johannesburgu. Místo nich si zabrali film pro sebe vyšinutí gauneři z Die Antwoord a pro někoho, kdo tyhle úchyláky nezná z jejich hudebního prostředí, to musel být celkem šok.

• 29.1.2017  19:14

Ono tomu není co vytknout,...jenom je to strašlivě a k uzoufání zdlouhavé a nudné. Koho nezajímá pokus o nastolení osvícenství v Dánsku 18. století, ten by si měl pustit cokoli záživnější z té doby...třeba Vévodkyni.

• 5.1.2017  22:29

Trailer sice slibuje něco pomalu jako Sucker Punch, ale to lže. Ve skutečnosti zajímavost tohoto filmu tkví v něčem úplně jiném - v tom kontrastu smrtelně vážného obrazu nabubřelosti a upjatosti života anglické šlechty 19. století (kdy jediné, o co skutečně šlo, je výhodně prodat..ehm..tedy provdat dceru) a smrtelně absurdní vyvražďovačky s kungfu a šplíchajícími mozky (kdy je důležité s sebou i na ples nosit kudlu strčenou za podvazkem). Doporučuji těm, kteří chtějí vidět Pýchu a předsudek a u normální verze by se unudili.

• 25.12.2016  22:58
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Tak sice nevím, jak tuhle punkovou Zlatovlásku docení děti, ale jinak si myslím, že si to své cílové publikum najde. Stejně jako si ho našel třeba Hvězdný prach (který bych si troufl odhadnout byl hlavním inspiračním zdrojem celého vizuálu, i když je samozřejmě kvalitativně o celé řády výše). Celé je to poměrně dobře stylizované někam do let 1870-1900 a přestože jsou některé kostýmy poněkud "kreativní" pořád to vypadá stokrát líp, než ta náhodná snůška hadrů napříč epochami a harampádí z Barrandovských skladů, které jiní tvůrci používají pro svoje "středověké" pohádky. Postavy se chovají logicky, (nejen) princezna projevuje vlastní iniciativu, celá vedlejší linie s Jiříkovými společníky je vítané zpestření, exteriéry super, moře je super hned dvakrát (která česká pohádka to má?) a přitom to velmi věrně ctí původní Zlatovlásku od Erbena. Milou třešničkou na dortu je pak odstranění paradoxu, který mě tak iritoval už v dětství na té Zlatovlásce z 1973 a sice: jak se u všech čertů ty zvířata vždycky dostanou na to místo, kde je Jiřík potřebuje, i když je to stovky mil daleko? No, tady se nedostanou :-)

• 10.1.2016  22:13
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Věřím, že by se mi to strašně líbilo, i kdybych neznal půlku tvůrců osobně. Přesto byla moje očekávání výrazně překonána a bavil jsem se po celou dobu promítání. Výborná hudba, co nejde z hlavy, epický vizuál, tarantinovské zvraty a hlášky a rozhodně to chce vypíchnout i akční složku filmu, protože takhle dobře a rozmanitě udělané bojové choreografie nemá naprosto žádná česká pohádka a sotvakterý zahraniční historický velkofilm. Ale pro děti to není, no.

• 4.1.2016  22:34

Pohádka to tedy není. Je to krutý a ponurý příběh poměrně věrně zobrazující chudé a opilecké Horní Uhry a těžký život vojáka ve vojsku císařovny Terezie kdesi na břehu Dunaje na dostřel tureckých kanónů. Místo dobrého konce jen morální poučení o tom, že si člověk má vážit toho, co má, nezpychnout a nebýt debil. Brrr.

• 27.12.2015  23:26

Je to kvůli těm helmám! Ani stormtroopři Prvního řádu se za boha nemohou trefit, ale jakmile zelenáč Finn sundá helmu, střílí jako hvězdný pašerák. Samotný film je remake Čtvrté epizody. Nic víc. Pomrkávání na fanoušky původní série je tam tolik, že se v podstatě přelilo v jeden dlouhý pohled. Nám starým nostalgikům se to ještě celkem může líbit - je tam všechno znovu, ale větší, barevnější a efektnější, jen ti záporáci jsou oproti těm starým ubožáci - ale co na to budou říkat budoucí generace, které to pojedou v chronologickém pořadí I až IX? Budou si myslet, že si pustili jeden soubor omylem dvakrát :-(

• 25.12.2015  11:58
    Korunní princ (TV film) (2015)

Já nevím, ale přijde mi to jako nejlepší "štedrovečerní českotelevizní pohádka" nejmíň od dob první Princezny ze mlejna. Je až překvapivé, že to natočil stejný člověk, jako obludnost Dvanáct měsíčků. Společné to má zřejmě hlavně opisování z jiných filmů - v tomto případě třeba z Příběhu rytíře. Jsem strašně kritický vůči všem pohádkám, které zobrazují středověk, zbraně, zbroje nebo šerm, ale v téhle pohádce to bylo překvapivě snesitelné. A tady je navíc jako bonus i drak.

• 6.12.2015  23:16
    Fetih 1453 (2012)

Historické filmy to mají těžké, většinou ale alespoň kvůli něčemu se vyplatí na ně dívat. Tento není ani zábavný, ani historicky věrný (ani v chování postav, ani co se týče výstroje a výzbroje 15. století), ani tam nejsou sympatičtí herci (samozřejmě hlavně proto, že tam hrajou Turci, že) a navíc opisuje odkud může. Prostě takové turecké Království nebeské, ale horší :-( PS: nejvtipnější a zároveň nejbolestivější okamžik je scéna, ve které turecký felčar stříhá chirurgickými nůžkami kroužkovou košili, aby mohl ošetřit zraněného vojáka. Vypovídá o všem.

• 20.9.2015  23:51

Je to hovadina, ve které se vůbec nic neděje, kromě střetů s Marťany samotnými. Samotná myšlenka, že se lidstvo po událostech z Wellsovy Války světů sjednotí proti druhé invazi je lákavé, stějně jako design všech těch válečných udělátek (které ale připomínají spíš konec 30. let než 1914 a to i když zvážíme přínos mimozemské technologie). Vysloveně iritující je ale celková militantnost toho snímku, zvlášť v kombinaci s tím, že všichni chlapi (včetně Theodora Roosvelta!) jsou strašní Rambové. Bylo by fajn, kdyby to někdo natočil hrané, ve stylu Fury - Železná srdce :-)

• 6.7.2015  19:48
    Tři životy (TV film) (2007)

Není to možná zrovna zlatý hřeb Štědného večera (ale která dnešní pohádka je a navíc, na vánoce mají lidi být pospolu a ne koukat na televizi), ale jinak nechápu, co proti téhle pohádce kdo má. Není tam jediná postava, která by se chovala nelogicky nebo neuvěřitelně, všechno působí přesvědčivě, opravdově a vizuální stránka mě potěšila ze všeho nejvíc - přecijen, dojen 18. století se vytváří snáz, než nějaký kloudně uvěřitelný středověk.

• 27.6.2015  19:57

Scénář je sice o ničem, ale taky o všem! Je tu úplně všechno, co musí mít béčkový osmdesátkový akční žánrový film (tady v perfektním mixu space opery a postapo): mutanti, krásky v nesnázích, zlý kyborg, amazonky, gladiátorské zápasy, divná vozítka, starý mudrc, co umře hned na začátku, vesmírný kovboj, jeho kámoš/konkurent,...prostě všechno. Chybí snad jen dinosauři (ale ty nahrazují možná ty rogalo-pterodaktylové na tryskový pohon) Přijde mi, že většina scén je ve filmu jen proto, aby se tvůrci mohli blýsknout nějakou novou kulisou, lokací nebo udělátkem. U mě dobrý.

• 25.5.2015  23:25

Do kina bych na to nešel, jako kulisa pro nedělní odpolední žehlení asi dobrý, ale Kostka je Kostka.

• 8.5.2015  15:16

Reklama na Prahu pro čínské turistické kanceláře. Pro české publikum je to spíš komedie plná absurdit (nejvíc mě pobavil vlakový lístek do Číny s relací Praha Strašnice - Český Šternberk), ale čínský divák asi brečí celou dobu nad několika souběžnými romantickými liniemi (z nichž by se jedna - retrospektiva z čtyřicátých let - klidně mohla úplně vystřihnout). Taky je to zajímavá sonda do života cizinců žijících v Čechách.

• 29.4.2015  22:43

Natascha tady v komentářích píše: "Moc pěkně se na to dívá, ale.... vždyť to vůbec nedávalo smysl!" A má naprostou pravdu. Jenže po designové srtránce je to tak suprové, dokonalý mix hardcore sci-fi světa a prvků ve stylu romantických pirátských dobrodružství (divím se jen, že kapitán Harlock nehraje na varhany nebo spinet).

• 10.4.2015  23:30

Je to...divné. Ze začátku se to tváří jako schématické béčko, kde vás překvapí, kolik v tom hraje slavných lidí, pak se začnou objevovat prvky, které ukazují, že to asi tvůrci nemyslí až tak smrtelně vážně a že to asi bude mít i nějaký ten filozofický přesah...pak se z toho stane taková videohra a ta naděje se začne rozplývat a pak přijde závěr, který dá za pravdu těm, co čekali nějaké to eticko-morální drama. A všechny podivnosti se vysvětlí. A všechno to skoro bude dávat smysl. Až teda na tu základní myšlenku, že je to o vlaku, který během každého roku projede skrz na skrz zamrzlou zeměkoulí a jediné, co ho trápí, jsou sem a tam nějaké rampouchy na koleji.

• 10.4.2015  00:19

Hezké bojové choreografie....a pak už nic, co by nebylo variací na první Třístovku, akorát že v modré barvě. S výjimkou scén s Evou Zelenou, která tam ale hraje tak protěžovanou úlohu, že je ke konci až otravná. A český dabing dokonává dílo zkázy. Střez se, ó střez sevidět to v češtině!!!

• 30.3.2015  23:57

Ze začátku to vypadá jako podařená taškařice na téma "My Fair Lady", s některými momenty opravdu jakoby z filmů studia Ghibli (které ale ve skutečnosti s tímto filmem nemá nic co do činění). Pohádková rozvernost se ale ztratí ve chvíli, kdy se ukáže, že vyvrcholení filmu je inspirováno skutečnými událostmi provázejícími dobytí Pekingu povstalci v roce 1644, konec dynastie Ming a nastolení jepičí vlády dynastie Šun. Pak tu padají hlavy, cinkají poháry s jedem a přes hradby se derou tisíce nadržených vojáků těšících se na plenění císařského harému.

• 27.3.2015  09:36

Kapitán Nuda: Klišovitý voják. Nevím, proč si tvůrci myslí, že superhrdinský film musí mít nutně debilní příběh bez špetky překvapení. Možná by se to pro to ohromné množství "návratů" mohlo jmenovat spíš Jarmark nesmrtelných.

• 18.3.2015  16:57

Přijde mi zvláštní, když tu tolik lidí píše, že "jim příběh nedával smysl". Mě ano. Jak je to možné? Třeba se nesnažili. Šlo to natočit srozumitelněji, přehledněji, ale...Já si myslím, že poselství bylo předáno. Těším se, že si přečtu knihu.

• 28.2.2015  11:08

Jako film mi to přišlo dost nudné, hlavní příběh je dost ohraný (zase nějaký nevyvolený vyvolený zachraňuje svět) a moc to nezachrání ani "pointa" a vysvětlení v podobě hrané části. Ale na druhou stranu, jsou to rozhýbané stránky z LEGO katalogů, které jsem celé dětství hltal a obdivoval jejich promyšlenost a propracovanost. To legoměsto opravdu žije tak, jak by legoměsto mělo žít. Everything is awesome.

• 5.2.2015  20:53
    Return of the King, The (TV film) (1980)

Je to trochu podivný počin, ale jako jen o trošku vážnější pokračování rozverného písničkového Hobita z roku 1977 od stejných tvůrců to celkem funguje. Protože děj Společenstva Prstenu a Dvou věží už pokryl v roce 1978 Ralph Bakshi svým kontroverzním Pánem prstenů, začíná tenhle snímek rovnou jako třetí a samostatný díl. Ale jsou tu zase písničky, zajímavé retro designy středozemských míst a postav, rohatí skřeti a žabí Glum. U mě dobrý. Kéž by takhle byly zpracované i první dva díly trilogie. Byl by to takový Pán prstenů pro děti a mládež.

• 28.9.2014  05:20
    Red Tails (2012)

Měli to natočit spíš jako komedii ve stylu Kokosů na sněhu. Na válečný film je to moc neuvěřitelný - piloti takřka neumírají (takže tam chybí ta smutná atmosféra, která dýchá třeba z vyprazdňujících se lehátek v Tmavomodrém světě) a naopak Němcům vybuchuje všechno, čeho se jen letmo dotknou černošské kulky (jako ta válečná loď? seriously?) Nejzajímavější moment je asi střet s prvními proudovými stíhačkami Třetí říše. Dovedu si představit, že pro vrtuláky to muselo být nepříjemné překvapení.

<< předchozí 1 2 3 4 5