Hrabka

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 13.1.2019  17:26
    Bůh masakru (2011)

Nesedlo mi to. Konverzačku dokážu přijmout, ale musí se diskutovat něco zajímavého a musí to mít energii. Toto mi přišlo dost suché a rozhodně tomu chyběly momenty, které by dokázaly člověka více zaujmout. Najednou byl konec a já si říkal, to jako vážně? 45%

• 8.1.2019  22:53

Pro děcka a geeky zřejmě nemalá pecka, pro ostatní film, který se dá se skřípěním zubů zkousknout. Především první polovina je relativně v pohodě, druhá polovina už je taková ta šílenost, co se dá přečkat jen s notnou dávkou trpělivosti. Nezatracoval bych to úplně, ale pokud Spidermana, tak raději toho "klasického" od Raimiho. 55%

• 5.1.2019  11:16

Opravdu povedený film, který baví po celou dobu. Zde je dokonce člověku líto, že netrvá déle. Veškeré dění je rozhodně poutavé, ale velmi rychle odvyprávěné, uměl bych si představit i detailnější pohled do historie Queen, nicméně by to mohlo narušit kompaktnost a údernost tohoto díla. Film musí zaujmout nejen fanoušky této legendární skupiny. Dobré herecké výkony, známé písně, dobrý děj bez hluchých míst a téměř kompletně zrekonstruované peckózní vystoupení skupiny ve Wembley z roku 1985 - to jsou velmi silné klady tohoto filmu, který bude patřit k tomu nejlepšímu, co se hudebních, životopisných filmů týká. 90%

• 30.12.2018  18:59

No pokud chtěl někdo zprasit postavu Predátora, tak v tom případě potlesk. Fanouškům původního Predátora doporučuju se tomu vyhnout obloukem. Tady divák dostane pouhou ujetou parodii. Sakra, proč to v dnešní době nejde, jak před 30 lety, kdy vznikl legendární sci-fi horor s Arnoldem? Jestli si zdegenerované americké publikum žádá ve filmu na podobné téma stupidní vtip v každé druhé scéně, tak je opravdu něco špatně. 40%

• 30.12.2018  18:53

Super nápad, dobrá atmosféra, přesto si ale myslím, že z toho šlo vyždímat ještě o něco víc. Každopádně fajnová tichá akčně umírněná postapokalyptická jízda. 70%

• 30.12.2018  18:44

Časová smyčka, to je vděčné téma do filmů všech žánrů. Nemůžu říct, že by to byl nějaký propadák, ale na víc, jak tři hvězdy, bych to neviděl. Takový moderní Vřískot s časovou smyčkou. Tedy spíše zábava pro teenagery. Na jedno zkouknutí i pro ty, kteří mají rádi odlehčené horory a právě onen sci-fi námět. PS: Bude dvojka. Jako vážně? 60%

• 30.12.2018  18:34
    Upgrade (2018)

Připomnělo mi to seriál Black Mirror, ve kterém se nesou některé epizody v podobném duchu. Upgrade mě bavil, to bezpochyby, ale nemůžu říct, že by to byla nějaká extra pecka. Fajn sci-fi námět, který je svým způsobem originální. Dobrá, ale trochu předvídatelná pointa. Natočeno je to docela zajímavě, i když ten styl nemusí sednout každému. 75%

• 16.12.2018  10:27
    The Ritual (2017)

Krásná příroda a vcelku dobrý úvod, ale jak se to přehoupne do druhé půlky a na scénu se začne čím dál víc dostávat tajemné neznámé, tak jde film do kytek. Příšerka a všechno kolem ní na mě zapůsobilo dost stupidně a připomnělo mi to tuto koninu. Vzhledem k trapnosti se tak ztratila hororová atmoféra. Úplný závěr to potom rozhodně nezachránil, spíš naopak. 50%

• 13.11.2018  20:12
    Jigsaw (2017)

Toto už je bohužel naprosto mimo, jen další ždímačka. Dovedu si představit oživení této série v duchu prvních dvou dílů, ale to by muselo přijít něco, co má nápad, příběh, pointu a musel by si to vzít na starost někdo schopný... Toto je bezduchá srajda. 20%

• 13.11.2018  19:47

Nebylo to špatný, mělo to dobré momenty, ale není to nic, co by člověku zůstalo v paměti. 55%

• 13.11.2018  19:45
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

1. série: Podle mě ani samotná předloha od Kinga není nic extra, těžko tak ze seriálu vymáčknout něco, co opravdu nadchne. Nicméně musím říct, že spousta filmů a seriálů podle Kinga (např. Pod kupolí) jsou oproti knihám sračka, bohužel. Naproti tomu toto nebylo vůbec špatné - fajn provedení. Konec bohužel trochu vyšuměl do prázdna a to nejen proto, že se odklonil od předlohy. Brady si zasloužil velkolepější konec. On i sám King mohl trochu na závěr přitlačit na pilu, bohužel se tentokrát držel při zemi. Uvidíme, co nám bude naservírováno dál...

• 17.10.2018  22:21
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Po 1. a 2. sérii: Asi špatné načasování, měl jsem to vidět mnohem dříve. Nemůžu říct, že by mě to nějak vystřelilo z bot. Tak pozvolně jsem to zkouknul, žádná natěšenost na další díly. Souhlasím se všeobecným názorem, že to mělo být zřejmě ukončeno v polovině 2. série, kdy byla uzavřena hlavní zápletka. Závěr byl už takový nepříliš poutavý. Úplný závěr potom dost nepochopový, což mi taky úplně nesedlo, čekal jsem lepší konec. Jsem hodně zvědavý, co přijde ve 3. sérii natočené téměř 30 let poté. Jo a abych nezapomněl, chci velmi, opravu velmi vyzdvihnout postavu agenta Coopera - ten si zaslouží jednoznačně největší potlesk, protože byl naprosto fantastický.

• 17.10.2018  22:02
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Nebylo to špatné, ale že by mě to nějak extra navnadilo na seriál to se říct nedá. Zajímavé postavy a vcelku poutavé rozehrání děje, ale jak říkám, žádná pecka.

• 17.10.2018  21:39
    Metanol (TV film) (2018)

Podle mě velmi povedená a poutavá ukázka jedné z největších kriminálních kauz novodobé historie ČR. Takhle by to šlo, i když je jasné, že zde scénáristé měli dost ulehčenou práci, když to za ně "vymyslela" parta exotů, co hazardovala s lidskými života a nedopadlo to vůbec dobře. 80%

• 11.9.2018  21:37
    Stážista (2015)

Neurazí, nenadchne. Mě určitě ne. Nejsem cílovka. V nějakou vhodnou chvíli se to zkouknout určitě dá. Jednou a dost. Jednoznačně to mohlo být kratší. 60%

• 11.9.2018  21:14

Čapina a Cápek! Když narazíte na dobrý kousek, tak jednou za čas se animák dá v pohodě strávit. Nenáročná oddechovka. 60%

• 11.9.2018  21:08

Pár dobrých hlodů, ale jinak docela slabota. Konec byl už úplně mimo. Taková kurevníkovská estráda. Slabší tři. 50%

• 22.8.2018  22:24
    Vteřiny před katastrofou (TV seriál) (2004)

Zajímavost tohoto pořadu tkví především v samotných katastrofických událostech, které dokáží opravdu zaujmout. Samotné zpracování špatné není, i když je pravda, že opakování některých scén pořád dokola je mnohdy otravné. Stejně jako tu zmiňují někteří další uživatelé, tak když v epizodě o vykolejení vlaku u Eschede projela obruč podvacáte podlahou, tak jsem tvůrce proklínal... Zhlédnuté epizody (14): 1x09 Lanovka Kaprun (2000), 1x05 ICE Eschede (1998), 4x06 Chemička Bhopal (1984), 3x01 Lávky Kansas City (1981), 4x04 Nádraží Paddington Londýn (1999), 2x05 Trajekt Zeebrugge (1987), 5x02 Tsunami v horách Itálie (1963), 3x11 Zřícení obchodního domu Soul (1995), 4x04 Srážka letadel Německo (2002), 3x10 Olympiáda Mnichov (1972), 1x08 Exploze v Guadalajaře (1992), 4x01 Jedenácté září (2001), 6x01 Utoya Norsko (2011), 4x05 Kolize lanovky v Alpách (1998).

• 28.7.2018  17:47
    Teorie tygra (2016)

Důkaz, že Češi dokážou stále natočit vcelku povedený komediálně-dramatický film. Je to taková oddechovka s celou řadou velmi povedených scén. Čtyři hvězdy jsou zde určitě zasloužené. Každý si tam najde nějakou učebnicovou ukázku soužití chlapa a stíhačky. :-) 75%

• 28.7.2018  17:32
    Vzpomeň si (2015)

Hodně zajímavý a poutavý film, ale je pravda, že na úplné maximum to není. Bylo to místy přitažené za vlasy a těch náhod bylo trochu moc. Závěr je povedený a musím říct, že jsem ho takový nepředpokládal. Kromě závěru je ještě hodně povedená scéna s Deanem Norrisem. 70%

• 28.7.2018  17:22
    Špindl (2017)

Další seškrab bordelu ze dna české komediální filmové scény posledních let. Totální blbost bez děje s tupým humorem. Fakt by mě zajímalo, co za génia dokáže vymyslet takovou hovadinu... 20%

• 26.3.2018  21:08

Zase jednou vcelku zajímavá ukázka z KLDR. Člověku je opravdu líto těch nebohých lidí, kterým jsou jen vymývány mozky a kteří fungují spíš jako stroje, než jako lidské bytosti. Snad se to tam jednou změní...

• 26.3.2018  21:07
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Není to žádná extra bomba, ale musím říct, že se mi první série vcelku líbila. I díky svižnému vypravování a délce jednotlivých epizod to byl celkem pohodově strávený čas. Jaký to rozdíl oproti těžkému prokousání americkým 13 Reasons Why. 1. série: 70%

• 26.3.2018  20:59
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Boha jeho, kam jsme to dopracovali... To je tak debilní, až to bolí. Neříkám, že celá první série je sračka, najdou se dobré momenty, ale celý ten koncept a chování postav je tak naivní a blbé, že starším ročníkům nad tím musí zůstat rozum stát. Nicméně je asi potřeba se smířit s tím, že dnešní náctiletí takovéto seriály vyhledávají. Já jsem rád, že za našich mladých let frčelo úplně něco jiného. To, co tady ty postavy předváděly, v čele s věčně ublíženou hlavní nehrdinkou, bylo postupem času čím dál víc na přesdržku. Už jen ten nápad, že se holka rozhodne zabít a natočí o tom sérii kazet, je dost na palici. Jaký kontrast mezi symbolem 90. let - kazetami (walkmanem) a dnešní (zdegenerovanou americkou) mládeží odkojenou tablety. První série: 40% a ještě si hodně rozmyslím, jestli protrpím sérii další...

• 26.3.2018  20:50
    Wind River (2017)

Začínáme... Pěkná krajina, mrtvola ve sněhu, pěkná agentka... Čekám, že se začne dít něco zajímavého... Stále čekám a jsem zvědavý, co se z toho vyklube... Zatím je to takové nemastné, neslané, ale tvůrci si určitě připravují půdu a v závěrečné půlhodince se to rozjede a bude tam taková pointa, co mi naprosto vyrazí dech... Čekám, ale je to pořád stejné, už jim moc času nezbývá... Prásk, prásk, prásk a vypadá to na konec... Cože? Jako vážně už je konec a to má to být jako všechno? 50%

• 25.3.2018  17:31
    Vězněm v cizině (TV seriál) (2007)

Neviděl jsem ani zdaleka všechno, ale co jsem viděl mě dokázalo zaujmout. Útěky z vězení byly top (Mexiko, Peru). Je to varování pro všechny, co chtěj dělat koniny v zahraničí. Ne všude to vypadá ve vězení tak jako např. v Norsku...

• 25.3.2018  16:50

Průměrná komedie se silnějšími i slabšími momenty. Babka opravdu místy hodně na zabití. Konec trochu ujetější. 55%

• 22.3.2018  14:22
    Morava 360 (2018)

Pro mě to bylo zklamání. Nechci hanit úsilí tvůrců, ale dle mého to nemělo ani hlavu, ani patu. Skákání z místa na místo, od jednoho tématu k jinému, žádný koncept, žádná hloubka. Po vizuální stránce to lze také stěží pochválit, když je obraz neustále rozmazaný (projekce na ploše kopule v digitáriu). Pochválit můžu komentovanou ukázku noční oblohy v jednotlivých fázích roku, která předcházela dokumentu, ta byla fajn.

• 9.1.2018  21:13
    Rozpolcený (2016)

Popravdě se mi to líbilo tak napůl. Lepší momenty střídají nudnější pasáže. McAvoy výborný. Jako celek to na mě ale moc nezapůsobilo, hlavní myšlenka filmu je celkem těžce stravitelná. Nejlepší je snad poslední scéna a připomenutí Vyvoleného. Jsem hodně zvědavý, co přinese propojení těchto dvou filmů v připravovaném kousku Glass. 65%

• 9.1.2018  21:01

Žádná pecka se nekonala, to ani náhodou, ale mě survivaly baví, takže jsem se ani nenudil. Pěkné prostředí, pár napínavějších scén a Radcifův úsměv dostatečně děsivý. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66