Hrabka

Jiří Hrabala

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 26.3.2018  21:08

Zase jednou vcelku zajímavá ukázka z KLDR. Člověku je opravdu líto těch nebohých lidí, kterým jsou jen vymývány mozky a kteří fungují spíš jako stroje, než jako lidské bytosti. Snad se to tam jednou změní...

• 26.3.2018  21:07
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Není to žádná extra bomba, ale musím říct, že se mi první série vcelku líbila. I díky svižnému vypravování a délce jednotlivých epizod to byl celkem pohodově strávený čas. Jaký to rozdíl oproti těžkému prokousání americkým 13 Reasons Why. 1. série: 70%

• 26.3.2018  20:59
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Boha jeho, kam jsme to dopracovali... To je tak debilní, až to bolí. Neříkám, že celá první série je sračka, najdou se dobré momenty, ale celý ten koncept a chování postav je tak naivní a blbé, že starším ročníkům nad tím musí zůstat rozum stát. Nicméně je asi potřeba se smířit s tím, že dnešní náctiletí takovéto seriály vyhledávají. Já jsem rád, že za našich mladých let frčelo úplně něco jiného. To, co tady ty postavy předváděly, v čele s věčně ublíženou hlavní nehrdinkou, bylo postupem času čím dál víc na přesdržku. Už jen ten nápad, že se holka rozhodne zabít a natočí o tom sérii kazet, je dost na palici. Jaký kontrast mezi symbolem 90. let - kazetami (walkmanem) a dnešní (zdegenerovanou americkou) mládeží odkojenou tablety. První série: 40% a ještě si hodně rozmyslím, jestli protrpím sérii další...

• 26.3.2018  20:50
    Wind River (2017)

Začínáme... Pěkná krajina, mrtvola ve sněhu, pěkná agentka... Čekám, že se začne dít něco zajímavého... Stále čekám a jsem zvědavý, co se z toho vyklube... Zatím je to takové nemastné, neslané, ale tvůrci si určitě připravují půdu a v závěrečné půlhodince se to rozjede a bude tam taková pointa, co mi naprosto vyrazí dech... Čekám, ale je to pořád stejné, už jim moc času nezbývá... Prásk, prásk, prásk a vypadá to na konec... Cože? Jako vážně už je konec a to má to být jako všechno? 50%

• 25.3.2018  17:31
    Vězněm v cizině (TV seriál) (2007)

Neviděl jsem ani zdaleka všechno, ale co jsem viděl mě dokázalo zaujmout. Útěky z vězení byly top (Mexiko, Peru). Je to varování pro všechny, co chtěj dělat koniny v zahraničí. Ne všude to vypadá ve vězení tak jako např. v Norsku...

• 25.3.2018  16:50

Průměrná komedie se silnějšími i slabšími momenty. Babka opravdu místy hodně na zabití. Konec trochu ujetější. 55%

• 22.3.2018  14:22
    Morava 360 (2018)

Pro mě to bylo zklamání. Nechci hanit úsilí tvůrců, ale dle mého to nemělo ani hlavu, ani patu. Skákání z místa na místo, od jednoho tématu k jinému, žádný koncept, žádná hloubka. Po vizuální stránce to lze také stěží pochválit, když je obraz neustále rozmazaný (projekce na ploše kopule v digitáriu). Pochválit můžu komentovanou ukázku noční oblohy v jednotlivých fázích roku, která předcházela dokumentu, ta byla fajn.

• 9.1.2018  21:13
    Rozpolcený (2016)

Popravdě se mi to líbilo tak napůl. Lepší momenty střídají nudnější pasáže. McAvoy výborný. Jako celek to na mě ale moc nezapůsobilo, hlavní myšlenka filmu je celkem těžce stravitelná. Nejlepší je snad poslední scéna a připomenutí Vyvoleného. Jsem hodně zvědavý, co přinese propojení těchto dvou filmů v připravovaném kousku Glass. 65%

• 9.1.2018  21:01

Žádná pecka se nekonala, to ani náhodou, ale mě survivaly baví, takže jsem se ani nenudil. Pěkné prostředí, pár napínavějších scén a Radcifův úsměv dostatečně děsivý. 70%

• 9.1.2018  20:46
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Solidní pohádka z období, kdy český film silně skomírá. Na Vánoce se u toho dá vydržet a člověk se i docela pobaví. Konec mě už ale bohužel trochu nudil. 60%

• 9.1.2018  20:40
    Korunní princ (TV film) (2015)

Na dnešní poměry vcelku pohodová, vtipná a ne úplně tupá pohádka. Pro mě celkem milé překvapení a kolem Vánoc se to zhlédnout určitě dá. 70%

• 7.1.2018  17:18

Nejsem úplně zarytý fanda Star Wars, ale i tak jsem se bavil po celou dobu více než dobře. Možná o něco lepší jak předchozí epizoda. Obstojný příběh a některé opravdu povedené a napínavé scény jsou tím nejlepším, co může film nabídnout. Komické situace jsou zde naopak na můj vkus až moc stupidní, ale to se dá odpustit, ke Star Wars to už tak trochu patří. 80%

• 7.1.2018  16:45

Čistý průměr. Slušné napětí, vcelku dobrá pointa a myšlenka filmu. Fajn ukázka dnešní zdegenerované mládeže. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Chování postav již tradičně jako v podobných kouscích místy dost rozporuplné. Konec víceméně potěšil. 60%

• 7.1.2018  12:27

Dostal jsem se k tomu celkem náhodou a překvapivě jsem u toho vydržel do konce. A ještě překvapivěji se mi to celkem líbilo. Fajn momenty jako např. návštěva hor, slabší momenty jako např. návštěva Uher. 70%

• 7.1.2018  12:15

Za nápad dávám palec nahoru, dějově to bohužel pokulhává. Mohl z toho být opravdu moc povedený thriller, bohužel to dost často nabírá takový komický nádech a chování postav je rovněž dost zvláštní. Konec je potom taky trochu úlet. 55%

• 7.1.2018  11:49

Hodně silný a poutavý příběh bratské dvojice z dětského domova z dánských 60. let. Taková trochu dětská verze Shawshanku. 90%

• 7.1.2018  11:20

Příjemný film z válečné Francie, který dokáže vyvolat celou řadu nejrůznějších pocitů. Asi je to spíše na slabších pět hvězd, ale nemůžu si pomoct, v daném žánru životopisných válečných filmů, ve kterých se neválčí, je to pro mě jeden z nejlepších počinů posledních let. Prostě a jednoduše se mi tento příběh židovské rodinky dostatečně líbil a zaujal mě po celou dobu. 85%

• 2.1.2018  00:03
    Kocour Bob (2016)

Další z řady kvalitně zpracovaných životopisných britských filmů. Pěkný příběh, místy zábavný, místy dojemný. Pravděpodobně je to ale jen na jedno zkouknutí, i když těžko říct, za pár (desítek) let se na to člověk možná rád podívá, až to poběží v televizi. 75%

• 2.1.2018  00:00

Průměrný, dalo by se říct takový odlehčený horor, který nelze brát příliš vážně, protože místy působí opravdu komicky. Což asi úplně nebyl záměr tvůrců, nicméně právě ta nevěrohodnost určitých situací mi na tom vadí asi nejvíc. Rozhodně to nemá špatný koncept i dobré momenty, ale najdou se i chvíle, které jsou výrazně slabší. Závěrečný twist nepotěšil. :-) 60%

• 1.1.2018  21:43
    1922 (2017)

Povídková sbírka od Kinga Černočerná tma je výborná, nicméně tato povídka mi tam přišla nejslabší. A zlepšení se nekonalo ani ve filmu, spíše naopak. Toto se podle mě moc nepovedlo. Shrnul bych to jednoduše: zdlouhavá nezáživná nuda. Jediné, co mě tak zaujalo, byl přízvuk hlavní postavy, ten byl parádní. 45%

• 1.1.2018  21:37
    47 metrů (2016)

Vcelku netradičně podaný žraločí thriller. Člověk by řekl, že už se toho zde moc vymyslet nedá, ale autoři si věděli rady. Nebylo to vůbec špatný, rozhodně lepší jak nedávné Mělčiny aneb žralok vs. mořské dno. Fajn nápad, solidní napětí, co mi vadilo asi nejvíc byly nepřirozené útoky rybiček "hlavně ať je vidět co nejvíce zubů". 65%

• 1.1.2018  21:25
    Leatherface (2017)

Nečekal jsem od toho abolutně nic, takže jsem byl mile překvapen, že první polovina byla celkem svižná naháněčka. Bavil jsem se opravdu dobře, samozřejmě v rámci daného žánru. Konec bohužel nic moc, ale i tak musím říct, že žádný propadák se nekonal. Na takový film se jednou za čas v klidu podívám i v dnešní době. 55%

• 16.12.2017  17:23

Na můj vkus až moc ujeté. Ani horor, ani komedie. Pár momentů bylo trefných a dobře parodovalo klasické horové klišé, ale jako celek mě to moc neoslovilo. Podobný Better Watch Out byl o fous lepší. 50%

• 29.11.2017  21:30
    Go Goa Gone (2013)

Fajn zombie komedie, ale žádná bomba se nekonala. Indické prostředí a herci v čele s indickým Neymarem byli příjemně netradiční. Pár hlodů opravdu povedených, dějově to je už slabší. Je to tu srovnáváno s Juan de los muertos, tak na to to dle mě nemá ani náhodou, to je vrchol subžánru. :-) 60%

• 29.11.2017  21:21

Souhlasím s tím, že tento film nedokázal na plno využít svůj potenciál. Atmosféru to mělo povedenou, ale po celou stopáž to jelo na jeden převod, prakticky žádné vyvrcholení zápletky, která také mohla být zajímavější. Někomu tato hororovo-psychologická hra sedne víc, za mě to byl prostý průměr. 55%

• 29.11.2017  21:12

Lesní naháněcí explo-thriller jsem neviděl ani nepamatuju. A toto mi nečekaně sedlo, i když jsem myslel, že mě tento žánr už nemá čím překvapit. Možná to bylo tou pauzou, ale opravdu jsem se bavil. Líbilo se mi vcelku netradiční a tajemné propojení dvou časových linií, solidní napětí a brutalita, která se nedržela zbytečně při zemi a působila reálně. Jasně, místy bylo chování postav trochu pochybné, ale nijak závažně mi to nevadilo. Cesta zpátky do minulosti, kdy byly takové filmy na pořadu dne mnohem častěji, se vydařila. 75%

• 29.11.2017  20:43

Solidní zombárna, tak trochu netradičně podaná, což mi ani tak nevadilo, i když takový ujetější styl moc nemusím, ale tady to bylo ještě v přijatelné normě. Za mě dobrý... 70%

• 26.11.2017  15:47

Myšlenka této epizody je více než zajímavá a samotná tématika je rozhodně poutavá, nicméně příběhově mě to nedostalo tak moc, jako jiné díly této série, takže nehodnotím maximem. Ale je to bezpochyby to nejlepší z kategorie "hmyz útočí". :-) 80%

• 26.11.2017  15:41

Špatný to rozhodně nebylo, nápad se mi líbí, nicméně z nadupané třetí série to je zřejmě nejslabší epizoda. 75%

• 26.11.2017  15:32

Naprostá paráda. Jedno z nejlepších děl z kategorie neakční sci-fi, které jsem kdy viděl. Skvělý nápad, zpracování a příběh. 95%

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66