Hrabka

Jiří Hrabala

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 17.10.2018  22:21
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Po 1. a 2. sérii: Asi špatné načasování, měl jsem to vidět mnohem dříve. Nemůžu říct, že by mě to nějak vystřelilo z bot. Tak pozvolně jsem to zkouknul, žádná natěšenost na další díly. Souhlasím se všeobecným názorem, že to mělo být zřejmě ukončeno v polovině 2. série, kdy byla uzavřena hlavní zápletka. Závěr byl už takový nepříliš poutavý. Úplný závěr potom dost nepochopový, což mi taky úplně nesedlo, čekal jsem lepší konec. Jsem hodně zvědavý, co přijde ve 3. sérii natočené téměř 30 let poté. Jo a abych nezapomněl, chci velmi, opravu velmi vyzdvihnout postavu agenta Coopera - ten si zaslouží jednoznačně největší potlesk, protože byl naprosto fantastický.

• 17.10.2018  22:02
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Nebylo to špatné, ale že by mě to nějak extra navnadilo na seriál to se říct nedá. Zajímavé postavy a vcelku poutavé rozehrání děje, ale jak říkám, žádná pecka.

• 17.10.2018  21:39
    Metanol (TV film) (2018)

Podle mě velmi povedená a poutavá ukázka jedné z největších kriminálních kauz novodobé historie ČR. Takhle by to šlo, i když je jasné, že zde scénáristé měli dost ulehčenou práci, když to za ně "vymyslela" parta exotů, co hazardovala s lidskými života a nedopadlo to vůbec dobře. 80%

• 11.9.2018  21:37
    Stážista (2015)

Neurazí, nenadchne. Mě určitě ne. Nejsem cílovka. V nějakou vhodnou chvíli se to zkouknout určitě dá. Jednou a dost. Jednoznačně to mohlo být kratší. 60%

• 11.9.2018  21:14

Čapina a Cápek! Když narazíte na dobrý kousek, tak jednou za čas se animák dá v pohodě strávit. Nenáročná oddechovka. 60%

• 11.9.2018  21:08

Pár dobrých hlodů, ale jinak docela slabota. Konec byl už úplně mimo. Taková kurevníkovská estráda. Slabší tři. 50%

• 22.8.2018  22:24
    Vteřiny před katastrofou (TV seriál) (2004)

Zhlédnuté epizody (13): 1x09 Lanovka Kaprun (2000), 1x05 ICE Eschede (1998), 4x06 Chemička Bhopal (1984), 3x01 Lávky Kansas City (1981), 4x04 Nádraží Paddington Londýn (1999), 2x05 Trajekt Zeebrugge (1987), 5x02 Tsunami v horách Itálie (1963), 3x11 Zřícení obchodního domu Soul (1995), 4x04 Srážka letadel Německo (2002), 3x10 Olympiáda Mnichov (1972), 1x08 Exploze v Guadalajaře (1992), 4x01 Jedenácté září (2001), 6x01 Utoya Norsko (2011), 4x05 Kolize lanovky v Alpách (1998).

• 28.7.2018  17:47
    Teorie tygra (2016)

Důkaz, že Češi dokážou stále natočit vcelku povedený komediálně-dramatický film. Je to taková oddechovka s celou řadou velmi povedených scén. Čtyři hvězdy jsou zde určitě zasloužené. Každý si tam najde nějakou učebnicovou ukázku soužití chlapa a stíhačky. :-) 75%

• 28.7.2018  17:32
    Vzpomeň si (2015)

Hodně zajímavý a poutavý film, ale je pravda, že na úplné maximum to není. Bylo to místy přitažené za vlasy a těch náhod bylo trochu moc. Závěr je povedený a musím říct, že jsem ho takový nepředpokládal. Kromě závěru je ještě hodně povedená scéna s Deanem Norrisem. 70%

• 28.7.2018  17:22
    Špindl (2017)

Další seškrab bordelu ze dna české komediální filmové scény posledních let. Totální blbost bez děje s tupým humorem. Fakt by mě zajímalo, co za génia dokáže vymyslet takovou hovadinu... 20%

• 26.3.2018  21:08

Zase jednou vcelku zajímavá ukázka z KLDR. Člověku je opravdu líto těch nebohých lidí, kterým jsou jen vymývány mozky a kteří fungují spíš jako stroje, než jako lidské bytosti. Snad se to tam jednou změní...

• 26.3.2018  21:07
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Není to žádná extra bomba, ale musím říct, že se mi první série vcelku líbila. I díky svižnému vypravování a délce jednotlivých epizod to byl celkem pohodově strávený čas. Jaký to rozdíl oproti těžkému prokousání americkým 13 Reasons Why. 1. série: 70%

• 26.3.2018  20:59
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Boha jeho, kam jsme to dopracovali... To je tak debilní, až to bolí. Neříkám, že celá první série je sračka, najdou se dobré momenty, ale celý ten koncept a chování postav je tak naivní a blbé, že starším ročníkům nad tím musí zůstat rozum stát. Nicméně je asi potřeba se smířit s tím, že dnešní náctiletí takovéto seriály vyhledávají. Já jsem rád, že za našich mladých let frčelo úplně něco jiného. To, co tady ty postavy předváděly, v čele s věčně ublíženou hlavní nehrdinkou, bylo postupem času čím dál víc na přesdržku. Už jen ten nápad, že se holka rozhodne zabít a natočí o tom sérii kazet, je dost na palici. Jaký kontrast mezi symbolem 90. let - kazetami (walkmanem) a dnešní (zdegenerovanou americkou) mládeží odkojenou tablety. První série: 40% a ještě si hodně rozmyslím, jestli protrpím sérii další...

• 26.3.2018  20:50
    Wind River (2017)

Začínáme... Pěkná krajina, mrtvola ve sněhu, pěkná agentka... Čekám, že se začne dít něco zajímavého... Stále čekám a jsem zvědavý, co se z toho vyklube... Zatím je to takové nemastné, neslané, ale tvůrci si určitě připravují půdu a v závěrečné půlhodince se to rozjede a bude tam taková pointa, co mi naprosto vyrazí dech... Čekám, ale je to pořád stejné, už jim moc času nezbývá... Prásk, prásk, prásk a vypadá to na konec... Cože? Jako vážně už je konec a to má to být jako všechno? 50%

• 25.3.2018  17:31
    Vězněm v cizině (TV seriál) (2007)

Neviděl jsem ani zdaleka všechno, ale co jsem viděl mě dokázalo zaujmout. Útěky z vězení byly top (Mexiko, Peru). Je to varování pro všechny, co chtěj dělat koniny v zahraničí. Ne všude to vypadá ve vězení tak jako např. v Norsku...

• 25.3.2018  16:50

Průměrná komedie se silnějšími i slabšími momenty. Babka opravdu místy hodně na zabití. Konec trochu ujetější. 55%

• 22.3.2018  14:22
    Morava 360 (2018)

Pro mě to bylo zklamání. Nechci hanit úsilí tvůrců, ale dle mého to nemělo ani hlavu, ani patu. Skákání z místa na místo, od jednoho tématu k jinému, žádný koncept, žádná hloubka. Po vizuální stránce to lze také stěží pochválit, když je obraz neustále rozmazaný (projekce na ploše kopule v digitáriu). Pochválit můžu komentovanou ukázku noční oblohy v jednotlivých fázích roku, která předcházela dokumentu, ta byla fajn.

• 9.1.2018  21:13
    Rozpolcený (2016)

Popravdě se mi to líbilo tak napůl. Lepší momenty střídají nudnější pasáže. McAvoy výborný. Jako celek to na mě ale moc nezapůsobilo, hlavní myšlenka filmu je celkem těžce stravitelná. Nejlepší je snad poslední scéna a připomenutí Vyvoleného. Jsem hodně zvědavý, co přinese propojení těchto dvou filmů v připravovaném kousku Glass. 65%

• 9.1.2018  21:01

Žádná pecka se nekonala, to ani náhodou, ale mě survivaly baví, takže jsem se ani nenudil. Pěkné prostředí, pár napínavějších scén a Radcifův úsměv dostatečně děsivý. 70%

• 9.1.2018  20:46
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Solidní pohádka z období, kdy český film silně skomírá. Na Vánoce se u toho dá vydržet a člověk se i docela pobaví. Konec mě už ale bohužel trochu nudil. 60%

• 9.1.2018  20:40
    Korunní princ (TV film) (2015)

Na dnešní poměry vcelku pohodová, vtipná a ne úplně tupá pohádka. Pro mě celkem milé překvapení a kolem Vánoc se to zhlédnout určitě dá. 70%

• 7.1.2018  17:18

Nejsem úplně zarytý fanda Star Wars, ale i tak jsem se bavil po celou dobu více než dobře. Možná o něco lepší jak předchozí epizoda. Obstojný příběh a některé opravdu povedené a napínavé scény jsou tím nejlepším, co může film nabídnout. Komické situace jsou zde naopak na můj vkus až moc stupidní, ale to se dá odpustit, ke Star Wars to už tak trochu patří. 80%

• 7.1.2018  16:45

Čistý průměr. Slušné napětí, vcelku dobrá pointa a myšlenka filmu. Fajn ukázka dnešní zdegenerované mládeže. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Chování postav již tradičně jako v podobných kouscích místy dost rozporuplné. Konec víceméně potěšil. 60%

• 7.1.2018  12:27

Dostal jsem se k tomu celkem náhodou a překvapivě jsem u toho vydržel do konce. A ještě překvapivěji se mi to celkem líbilo. Fajn momenty jako např. návštěva hor, slabší momenty jako např. návštěva Uher. 70%

• 7.1.2018  12:15

Za nápad dávám palec nahoru, dějově to bohužel pokulhává. Mohl z toho být opravdu moc povedený thriller, bohužel to dost často nabírá takový komický nádech a chování postav je rovněž dost zvláštní. Konec je potom taky trochu úlet. 55%

• 7.1.2018  11:49

Hodně silný a poutavý příběh bratské dvojice z dětského domova z dánských 60. let. Taková trochu dětská verze Shawshanku. 90%

• 7.1.2018  11:20

Příjemný film z válečné Francie, který dokáže vyvolat celou řadu nejrůznějších pocitů. Asi je to spíše na slabších pět hvězd, ale nemůžu si pomoct, v daném žánru životopisných válečných filmů, ve kterých se neválčí, je to pro mě jeden z nejlepších počinů posledních let. Prostě a jednoduše se mi tento příběh židovské rodinky dostatečně líbil a zaujal mě po celou dobu. 85%

• 2.1.2018  00:03
    Kocour Bob (2016)

Další z řady kvalitně zpracovaných životopisných britských filmů. Pěkný příběh, místy zábavný, místy dojemný. Pravděpodobně je to ale jen na jedno zkouknutí, i když těžko říct, za pár (desítek) let se na to člověk možná rád podívá, až to poběží v televizi. 75%

• 2.1.2018  00:00

Průměrný, dalo by se říct takový odlehčený horor, který nelze brát příliš vážně, protože místy působí opravdu komicky. Což asi úplně nebyl záměr tvůrců, nicméně právě ta nevěrohodnost určitých situací mi na tom vadí asi nejvíc. Rozhodně to nemá špatný koncept i dobré momenty, ale najdou se i chvíle, které jsou výrazně slabší. Závěrečný twist nepotěšil. :-) 60%

• 1.1.2018  21:43
    1922 (2017)

Povídková sbírka od Kinga Černočerná tma je výborná, nicméně tato povídka mi tam přišla nejslabší. A zlepšení se nekonalo ani ve filmu, spíše naopak. Toto se podle mě moc nepovedlo. Shrnul bych to jednoduše: zdlouhavá nezáživná nuda. Jediné, co mě tak zaujalo, byl přízvuk hlavní postavy, ten byl parádní. 45%

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66