2001 maniaků (2005)

Až moc velká kokotina. Horor to samozřejmě není, komediální prvky slabé a trapné. Byl docela problém to dokoukat. Možná pár světlejších momentů by se našlo, ale jako celek to rozhodně nestojí za moc. 40%

Kaštánek (2021) (seriál)

Bohužel rozporuplné pocity. Snaha udělat to zajímavé tam je, ale ve finále to moc nefunguje. Atmosféra povedná, děj už tolik ne. Za mě bohužel jen průměrný krimi seriál. 65%

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Za mě se rozhodně nejedná o nějakou extra bombu. První dvě série byly fajn, nenudilo to, mělo to spád a dobré momenty, celkem příjemné herecké obsazení. Dějově to sice bylo prakticky o ničem, ale pořád se dělo něco zajímavého, takže v pohodě. Třetí série je pro mě naprosto nepochopitelně jak přes kopírák s tou první, takže jednoznačně krok vedle. Poslední dvě série se spíš už jen táhly, sice se pár chytlavých momentů určitě najde, ale dokoukání celého seriálu jsem si už moc neužíval. 75%

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Kterého fandu sci-fi by nezaujal tento film svým námětem? Chytlavé téma, místy dobré napětí, slušné efekty, ale slabší příběhově a chybí něco zapamatováníhodného. Hodnotil bych to jen lehce nadprůměrně. 60%

Časožrouti (1995) (TV film)

Filmy či seriály dle Kinga jsou velmi často až skandálně průserové. Toto není žádný úctyhodný počit, ale úplný propadák to taky není. Samotná Kingova povídka taky není extrémní pecka, ale má solidní sci-fi námět a povedenou atmosféru. Onu atmosféru se relativně dobře podařilo přenést i do filmu, který v některých momentech příjemně překvapí. Celkově tomu ale chybí větší tah na branku, kvalitnější zpracování a kratší stopáž. 55%

Freddie Mercury: Příběh (2012)

Skvělý dokument o jedné hudební legendě, který nabízí opravdu velkou porci "nahlédnutí pod pokličku".

Deset nejhorších přírodních katastrof (2013) (TV film)

Název dokumentu hovoří za vše. Představení jednotlivých katastrof je velmi dobré a určitě to dokáže diváka zaujmout a v některých případech i poučit.

Eva Braunová: Hitlerova žena (2015) (TV film)

Francouzských dokumentů na téma WW2 je opravdu hodně a většinou jsou velmi zdařilé. Tento není výjimkou. Dobré ohlédnutí za nevinnou Evou Braunovou...

Malý Sheldon (2017) (seriál)

TBBT je kult s nekonečným přísunem prvotřídní zábavy. Toto je solidní ohlédnutí za Sheldonovým dětstvím, které má ucházející herecké obsazení a obstojný vtip. Není to průser, za což jsem rád. 70%