Noční běžec (2015)

Průměrné akční krimi. Neurazí, nenadchne a rychle se vykouří z hlavy. Neeson má rozhodně lepší filmy v tomto žánru. 60%

Devil (2001)

Na tento film jsem se docela těšil. Přece jenom už není moc filmů s nálepkou horor v červené barvě, které jsem neviděl. Ale bohužel mě to docela zklamalo. Prostředí je zajímavé, atmosféra je fajn, ale nějak mi tam nesedělo to duchaření. Od toho se možná mohli tvůrci odprostit a bylo by to chytlavější. Takhle to na mě po stránce dějové moc nezapůsobilo, takže hodnotím průměrně. 65%

We Are Still Here (2015)

Pro mě dost rozporuplný počin. Na jednu stranu to mělo pár výborných hororových momentů, na druhou stranu ale také dost vratký a chaotický scénář. Atmosféru se autorům podařilo navodit velmi slušnou, ale chování postav a podivně vystavený příběh tomu v mých očích dost ublížily. Podle mě to autoři zbytečně překombinovali. Snažili se z toho dostat co možná nejvíc, ukázat různé hororové prvky, ale výsledek zas tak dobrý není. 55%

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Kvalitní film podle jedné hnusné skutečné události. Není to samozřejmě nějaké mistrovské dílo, ale dokáže to člověka zaujmout. Celkem hutná atmosféra a výborné herecké výkony obou postav (všech tří herců). 75%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Kdybych si založi kategorii nejvíce přepálené hodnocení na ČSFD, tak toto by byl velký kandidát na vítězství. To je fakt neskutečné, co dnes stačí publiku k radosti. Ale kdyby jen k radosti, spíše k šílenému vynášení této šílenosti do nebes. Neznám starou trilogii, takže nemám k tomu žádný vztah, ale snad i tady by si ty postavy zasloužily nějaké seznámení se s nimi a příběh nějaký obstojný úvod... Ale tohle je vskutku jen jedna velká efektní akce, která ovšem postrádá to, co jsem zmiňoval výše, takže to nemá žádnou atmosféru či napětí a s postavama se to nedá prožívat. Zpočátku mě to možná ještě bavilo, ale když to bylo celou dobu jedno a to samé, tak mě to ke konci už fakt dost nudilo a prudilo. Slušně řečeno - byla to kokotina. Já to dokoukal s odporem, naši rodiče by na to vydrželi koukat asi tak deset minut, valná většina dnešní mládeže je schopná na to zírat s otevřenou hubou několikrát dokola. Škoda Toma Hardyho pro tento film, který zdaleka nedokázal využít jeho potenciál. 30%

Grizzly zabiják (2015)

Hezké prostředí, vcelku i dobré uvedení do děje, ale na druhou stranu až příliš akce, která je dost často dost nepovedená. Ubral bych akční sekvence a přidal budování atmosféry - tím to u mě vyhrálo podobné Backcountry, které taky hodnotím o něco lépe. Tady sice není tak dobrá atmosféra, nicméně pár scén je bezpochyby velmi napínavých. Trochu ovšem skřípe reálnost některých střetů. 60%

Backcountry (2014)

Opravdu milé překvapení se vylouplo z tohoto medvědího thrilleru. Film se může pyšnit především výborným budováním atmosféry. Není tu tolik opravdové akce, ale to vůbec nevadí. V první polovině musím pochválit to, jak se autoři snažili zmást diváka, no a v té druhé to už je chytlavý lesní survival. 70%

Samec (2009)

Po očku se na to koukat dalo, i když to byla taková ta klasická romantická volovina pro holky. Nicméně konec to u mě vytáhl na pěkné tři hvězdičky, za ten opravdu palec nahoru. 55%

V hlubinách země (2013)

Prostředí je bezpochyby vynikající - zasypaný důl a záchranná komora měly v sobě velký potenciál. Atmosféru to má velmi dobrou, bohužel ji narušuje samotný děj a počínání postav. Působilo to na mě chaoticky a neuspořádaně. Sice se to snažilo o jakési postupné budování napětí, ale "ti druzí" to z mého pohledu dost kazili. A to nejvíce asi ke konci, celou dobu jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale závěrečné dění mě od toho nějak odradilo. 60%

Girlhouse (2014)

Flasbackový začátek se mi hodně líbil, mělo to pak v první polovině i docela dobrej náběh na solidní thriller/slasher, ale to co se začalo dít v druhé polovině filmu, to bylo na mě až moc stupidní, abych to dokázal hodnotit alespoň průměrně. Čím víc se blížil konec, tím blbější to bylo. Možná ještě před lety bych to hodnotil lépe, ale teď jsem fakt spíš přemýšlel, jestli mi takové filmy ještě vůbec stojí za to. 45%