Neutečeš (2014)

Na jednu stranu dost dobrý nápad, místy hodně napínavé s velmi dobrou atmosférou. Na druhou stranu to místy dost zaskřípalo, protože se objevily divné a nelogické momenty, chybí odpovědi a konec se mi taky moc nelíbil. S tím nápadem šlo pracovat podle mě líp, nicméně to určitě špatný horor není, řadil bych ho k mírně nadprůměrným. 65%

Ex Machina (2014)

Zajímavé téma, ale docela nudně zpracované. Některé nápady jsou fajn, pomalé tempo by mi snad ani tak nevadilo, když by tam bylo víc chytlavějších momentů. Dějově v celkovém pohledu taky nic extra. Samozřejmě to stojí za zamyšlení, prostředí je pěkné a i herecké výkony celkem v pohodě, ale film jako takový mě nijak zvlášť neuchvátil a asi bych ho vidět znovu nechtěl. 60%

Závod s časem (2013)

Hodně slaboučký akční krimithriller. Zajímavé opravdu jen místy, solidní automobilové honičky, ale jinak velká bída. Dějově nepříliš úderné, dost často velmi hloupé, no a o "drsňačce" Seleně se radši nebudu ani vyjadřovat. 40%

Národ snílků (2010)

Průměrné romantické drama. Má to slabší i silnější momenty. Neurazí, místy nadchne, ale ne nijak zvlášť. Dost rychle se mi to vypařilo z hlavy. 60%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Jeden z nejhorších historických filmů, jaké jsem kdy viděl. Zdlouhavé, neúderné, hloupé, nudné. Povedlo se toho opravdu jen málo, líbilo se mi 10 ran egyptských, ale toť asi vše. Jinak hodně velká bída! 45%

Banshee (2013) (seriál)

Série 1-3 (2015): Zatím odvysílané tři série jsem sice smlsnul jako malinu, ale zpočátku jsem z toho nebyl úplně nadšený. Závěrečné díly první série to ovšem nakoply a už jsem se vezl s pozitivním názorem na seriál až do konce. Rozhodně to má svoje mouchy. Tou největší je přehnaná akce a místy až nerálné bitky a konfrontace. Na druhou stranu to má výborný tempo, napětí, pořád se něco děje, snad ani jeden díl nenudí a dějově to je taky solidní, i když místy taky trochu nelogické. Dalším kladem jsou výborné postavy ve vedlejších rolích (Proctor, Job, Sugar), které tomu dodávají pořádný šmrnc. První sérii hodnotím jako trochu slabší, další dvě mi přijdou o něco lepší a na podobné úrovni. Snad si to udrží nastavenou kvalitu i do další série... UPDATE 2019: Poslední série zkouknuta společně s opáčkem předchozích a nejprve musím říct, že série 1-3 jsem si užil i napodruhé. Bude to takový ten typ seriálu, který dáte po čase s chutí znovu. Bohužel závěrečnou sérii musím trochu zdrbat, protože už to prostě nebylo ono. Přišlo mi jako kdyby některé postavy byly úplně vyměněné. Vůbec jsem nepoznával Proctora například, osud Rebeccy byl taky dost divný. Samotný děj už taky nebyl nic moc, krimi linie tomu moc neseděla. Celé to bylo navíc tak urychleně odvyprávěné a některé linie zbytečně rychle utnuté. Je to škoda, ale celkový pohled na seriál je určitě dobrý, nemůžu říct, že by poslední série byla nějak výrazně špatná, jen jsem čekal víc. Ponechám velmi pěkné 4 hvězdy. 85%

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Viděl jsem jen pár dílů, ale podle mě je to zajímavý pořad s dobrým hlavním protagonistou. Ta kritika na jeho osobu tady mi přijde trochu zbytečná. Sympaťák, který je možná do všeho až moc zapálený a všude se vecpe, ale aspoň to dodává tomu pořadu náboj. Dobrá ukázka jídelníčku obyčejných lidí v exotických krajinách.

Paddington (2014)

Milé, ale čekal jsem mnohem větší zábavu. Dějově je to taky dost slaboučké, hlavně ke konci už příliš padlé na hlavu. Celkově mě to nijak zvlášť neohromilo. Paddington se psíkem na eskalátoru byli cool, ale třeba taková postava Nicole Kidman byla naprosto příšerná. 60%

Univerzita pro příšerky (2013)

Na animáky moc nekoukám, ale pokračování "kultovní" jedničky jsem si nemohl nechat ujít. Podle mě se jedná o velmi solidní animák, který pobaví. Sully a Mike jsou prostě dobrá dvojka, klidně bych snesl ještě další díl. 75%

Volný pád (1993)

Čtyři hvězdy jsou asi zasloužený, ale že by mě to nějak zvlášť dostalo, tak to se určitě říct nedá. Pár skvělých scén je zde určitě, dějově je to ovšem trochu slabší a hlavně ten závěr, kdy se dvě linky propojí, mi moc nesedl. Asi jsem čekal něco velkolepějšího. 75%