Útok na Bílý dům (2013)

Emmerich. Co dodat. Dokonale natočená, v tempu, v akci i v kameře skvěle vystajlovaná patriotická patetická sračka. Emmerich!

Slídilové (1992)

Průměrný thriller s velmi překombinovanou a nesmírně nepravděpodobnou zápletkou. Herecké obsazení to nezachrání, mozek trpí! Škoda.

Apollo 13 (1995)

Nevím, kolikrát už jsem ten film viděl, ale nikdy mě nepřestane fascinovat příběh, který je jen odrazem holé skutečnosti. Vždycky si musím připomínat, že se to stalo v roce 1970, kdy obrovské sálové počítače uměly zlomek toho, co dneska můj mobil. Je to příběh o neuvěřitelné lidské odvaze a schopnostech. Vždycky mě dostane. A skvělé zpracování filmu je jen třešnička na dortu.

Hranaři (2011)

Blahově jsem měl za to, že nejhlubší suterén české filmografie je vyhrazen dílům Mistra Trošky, ale šeredně jsem se spletl. Všelijaké babovřeské kameňáky si alespoň nehrajou na umění. To Hranaři, to je jiná káva. Vůbec nechápu, jak se podařilo do tohoto filmu obsadit prakticky kompletní českou hereckou "špičku", copak už nikdo nečte scénáře? Tajemná ploužící se kamera neustále snímá neuvěřitelné dialogy hlavních hrdinů a divák jen tipuje, kdo z herců je méně přesvědčivý. Tipování opravdu složité, protože věřit nelze nikomu z nich. Tak příšernou ochotnickou šmíru v podání Pana Herce Langmajera jsem nikdy neviděl a doufám, že už ani neuvidím. Třešničkou na dortu je příšerně směšná role Jana Třísky. Kvůli tomuto tedy přes oceán letět nemusel.

Matrix Reloaded (2003)

Takové nadšení a taková očekávání po neuvěřitelném Matrixu. A taková zhůvěřilost je nám předkládána jako pokračování. WTF???

Pearl Harbor (2001)

Konstrukce děje do značné míry připomíná legendární Titanic- 2 hodiny unylé love story selanky a pak celkem brilantně natočená 30minutová akce. Tedy to, co umí Michael Bay nejlépe. Nevím, jestli chlapovi stojí za to čekat tak dlouho, než se na plátně začne něco dít a a ženě protrpět závěr plný násilí. Historickou věrnost zde ovšem nehledejte.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Tak toto je kultovní snímek - ovšem asi pouze pro některé ženy. Osobně jsem přes veškerou snahu i po několikáté při sledování tohoto unylého díla potupně usnul.

Lovci pokladů (2004)

Poněkud zdlouhavá a otravná road movie od jedné stopy k druhé a od druhé k třetí. V polovině filmu mi bylo už tak trochu jedno, jak to dopadne. Hlavně, ať už to skončí. Jako klad beru, že je to jeden z mála filmů, kde Sean Bean nezemře:-).

Poldové (2010)

Příšerný parťák rádoby pomáhá starému dobrému Bruceovi vyřešit rodinnou lapálii a přitom BTW postřílet pár lumpů. Celkový dojem je neuvěřitelně trapný a nezbývá než si jen povzdechnout - kam se poděl starý dobrý poslední skaut?

Rozsudek smrti (2007)

Krátce po začátku divák začne tak nějak tušit, že to bude další variace na sérii Dead Wish, ovšem poněkud drsnější. Napětí a drama nechybí, ale shovívavý divák musí od tvůrců strpět řadu nelogičností až pitomostí. Odebrat se z postele na JIP přímo do akce, to je spíš part pro Chucka než pro Kevina...3 hvězdy s přimhouřenýma očima.