Leira

Česko
muzikant

<< předchozí 1 2
    • 21.8.2019  23:09

Kdo nic nečeká, může být jen příjemně překvapen. SpiderMana nejsem fanoušek, v každém Avengerovském filmu mi přišel spíš jako postavička navíc. A ono to tak má být. Přerod nadšeného mladého puberťáka do uvědomělejšího... éé, staršího puberťáka proběhl skrze smrt IronMana přirozeným spádem a jeho neustálá přítomnost na všech lokacích udržuje pohromadě nejen ducha Avengers, ale i celého filmu. Skoro bych mu odpustila i tu neschopnost smysluplné konverzace, když má mluvit s občas též lehce připitomnělou MJ. Za tu otravnost, za niž by se nemusel stydět ani Mr.Bean, dávám pár procent dolů. Dalších pár za můj osobní názor na tu nejzajímavější scénu z celého filmu, a to průlet imaginárním vesmírem doktora Strenže Mysteria - jednoduše řečeno, byl moc dlouhý. Nerada bych příliš spoilovala, tak snad jen obecně - proti jiným iluzím delší, propracovanější, zajímavější a tímpádem méně uvěřitelný. Ale to k filmu asi taky patří. Celkový dojem během titulek - 89%. Ale kdo si počká, ten se dočká, jedno z mých malých mínusů bylo elegantně odstraněno v potitulkové scéně, a tedy celkové skóre: krásných odpočinkových 92%

• 14.8.2019  22:01
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Obživlá devadesátková precizní kinematografie nabízející to nejlepší za posledních několik dekád při technickém zpracování poplatném dnešní době. Čili pecka. Seriál pro uvolněnou večerní podívanou s nostalgickým, leč nijak nerušícím a naopak atmosféru utvrzujícím nádechem dob nedávno minulých (které mnohý divák ještě má v živé paměti), nabízející v perfektně odměřených dávkách zábavu nutící diváka v přesně stanovený moment zasténat, že je konec epizody. Při zpětném ohlédnutí vlastně docela obyčejný scénář. Ovšem je to tak dokonalá alchymie všech kladů klasické poctivé filmařiny, že leckterá mírná klišé člověk rád odpustí. A vzhůru do druhé série! 95%

• 14.8.2019  20:55
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Zvládli jsme nějakých pět šest dílů. Je to o ničem. Sice charismatický, ale od ničeho k ničemu se plácající jakoby pán pekel, který nevládne ani tolik peklem jako nebetyčným (nebo pekeltyčným) egem a baví ho vědomí vlastní nezničitelnosti. Jediný, kdo tomu dává šťávu, je anděl Amendiel, ale má žalostně málo prostoru a příběh jde od nuly k nule. Škoda. Takový potenciál! S lepším, vypracovaným příběhem by to u mě atakovalo klidně 90%, ale z toho, co jsem viděla, jde jen o takovou trochu lepší a trochu zábavnější Kriminálku Anděl. 30%

• 11.8.2019  21:08
    Another Life (TV seriál) (2019)

Dostala jsem se ke čtvrtému dílu. Úspěch! Chuť vypnout to jsem měla už po prvním dílu. V prvních minutách naprosté nadšení, suprově zpracovaná loď, její přistání, všecko to šlapalo bleskurychle a divák se namlsá, co asi přijde dál za zvraty a jak bude příběh nadupaný, když tohle všechno se vecpalo do asi jedné minuty. Chyba lávky. Z nějakého nepochopitelného důvodu se slibné scifi změní na reality show ve stylu Big Brothera, kde je banda zastydlých pubescentů (již bez akné a s vždy dokonalým make-upem) ve stylu Přátel vypuštěná patrně z Bohnic a zavřená do kosmické lodi. Nikdo neví, co má dělat, nikdo ničemu nerozumí, všichni se akorát navzájem štěkají, peskují, hádají jak malé děti (sem tam někdo umře) a divák si říká, proč zrovna taková sebranka má být součástí té nejdůležitější mise, kterou kdy lidstvo mělo? Asi to zkrátím a shrnu - ztráta času. Že jsem se dostala tak daleko, zkousnu to a zkusím dokoukat. Ale pochybuji, že to na mém hodnocení něco změní.

• 11.8.2019  20:54
    I Am Mother (2019)

Ve své podstatě vlastně jednoduchý scénář, jednoduchá zápletka i příběh jako takový, komorní scénář, film v podstatě o dvou hercích a třech postavách, ale šlape to dohromady a nějaké ty mušky se dají odpustit. Je to příjemná podívaná, která v tomhle světě vysokých nároků a nelítostné kritiky dovede obstát. Aspoň na jedno shlédnutí.

• 13.12.2018  00:03

Tady jsou všechny komentáře marné. Opět děkuji verbalovi za naprosto trefné popsání děje - jeho komentář by měl nahradit oficiální recenzi. Promiňte, paní Rowlingová. Zklamala jste knihou, film to nrmohl vylepšit. Závěrečná scéna jen utvrdila nekonečný patos, který byl nevyhnutelný po tak zpackaném závěru jinak neuvěřitelně slibně rozjetého veledíla.

• 14.10.2018  17:59
    Tlapková patrola (TV seriál) (2013)

Takoví Power Rangers v chlupatém kožichu, co morfují cestou na centrálu. Narozdíl od těch barevných panáků nebojují s mimozemšťany, ale plní rozličné úkoly všedního i méně všedního dne a přitom se děti leccos naučí. Odměna přichází po každém výkonu, chybí "reprezentant zla", což se mi jako rodiči líbí. Dvacet minut volna, za mě dobrá volba.

• 7.10.2018  22:56
    Delirium (2018)

Neurazí, nenadchne. K aspoň čtyřem hvězdučkám chyběl nějaký ten epický závěr, snaha o něj byla (nechci spoilovat), ale vůbec to neodpovídá žánru. Je to takové... ploché. Hezky natočeno, hudební podkres taky ok, jen příběh postrádal hlubší smysl.

• 30.9.2018  22:26
    Upgrade (2018)

S pěti hvězdami se snažím šetřit. Tady je s chutí dávám. A že ho jiní nazývají béčkem? No, co do rozpočtu, počtu postav, lokací... asi béčko, no. Ale k židli mě to přilepilo a do poslední sekundy nepustilo, zdravá dávka diváckého strachu a napětí, gradující zápletka s konstatně se zvyšujícími dávkami a rychlý, syrový závěr. Pecka. Výborná volba pro ty, co mají rádi akční filmy bez přemíry výbuchů, počítačových efektů, velepříšer a mimozemšťanů.

• 9.2.2018  20:50
    7 životů (2017)

Tuhle jízdu si buď vychutnáte bez zbytečného přemýšlení a necháte se strhnout atmosférou a sociologickým drama, nebo se do toho zamotáte, čekáte kdovíco plné ultrafuturistikých hovadin či hlubokých myšlenek a pak jen hledáte (zbytečné) chyby tam, kde sice asi jsou, ale filmu nijak výrazně neškodí. Film jako takový je pro ne úplně ostříleného diváka poměrně syrový, drsný zážitek plný napětí a příjemného očekávání, co bude dál. Za mě dobrá zábava a stojí za to vidět.

• 30.7.2017  22:19
    Život (2017)

Příšera navržená pěkně, ačkoliv ke konci už byly ta její rozpláclá přistání na zavřených dveřích poněkud otravná. Tím ale výčet pozitiv končí. Dějová linka nesmírně nudná - loď, posádka, příšera, postupné umírání a postavy bez větší hloubky. I tak mi ale během filmu bylo celkově nevolno, bála jsem se a vím naprosto přesně, že tohle už nikdy nechci vidět. Ne, tenhle film mi opravdu nesedl...

• 9.11.2015  21:39
    Švec (2014)

Pěkná popcornovka. Neunaví zbytečnými omáčkami, přiměřeně pobaví.

• 5.11.2015  00:16

Nízké hodnocení mě poměrně překvapilo. Film není žádný blockbuster scénářem ani stopáží (díkybohu - trend tří- a vícehodinových filmů se mi nelíbí), ale svoji atmosféru má. Vizuálně jsou tihle energetičtí emzáci originální a kdyby pro nic jiného, pro ten nápad stojí film za shlédnutí.

• 17.8.2015  23:33
    Pomsta šprtů 4: Zamilovaní šprti (TV film) (1994)

Tohle jsme měli puštěné omylem a i tak se za to hluboce stydím...

• 16.2.2015  01:06
    Interstellar (2014)

Tak jako pro mnohé byl převratný film 2001: Vesmírná oddysea, pro jiné bude navždy takovým mezníkem Interstellar. Vesmírné oddysee jsem tehdy dávala hvězdy dvě, neboť jsem ji nepochopila... Neříkám, že Interstellar chápu - ale zasáhl hluboko a ještě hlouběji. Natolik, že ani nemám víc slov. _____edit Právě jsem shlédla Interstellar popáté. Stále nacházím nové detaily. Stále nemohu říct, že bych film plně pochopila. Stále jej nezvládnu shlédnout bez potřeby kapesníčků (pánové pochopí, dámy jsou zvyklé). A stále mám pocit, že se jedná o jeden z nejsilnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. ___edit 2 Nenechte se znechutit negativními komentáři ostatních. Oni by to lépe nenatočili.

• 5.1.2015  12:25

Nic špatného filmu vytknout nemůžu, jen osobně nerada koukám na filmy, kde se se*e, co může a hroutí se díky tomu osobní život hlavního hrdiny. Vtipu tam zas tolik nebylo, aby se ten nepříjemný pocit vyvážil. Hvězdu dolů jsem se rozhodla dát za ten fail na konci, kdy se parta vydá surfovat na skelně klidné moře :)

• 20.12.2014  22:28
    Očista (2013)

Za to, jak tenhle film napíná jak kšandy, by si zasloužil mnohem víc hvězdiček. Milovníci nočních stříleček za svitu baterky si přijdou na své, na můj vkus se však postavy (všechny) chovají natolik idiotsky, že je to pro mě ne(do)koukatelné. Proč se kupříkladu bohatí zavírají v baráku a vymýšlejí zabezpečovací systémy, když si můžou za pár šlupek koupit letenku do Kanady nebo rovnou na Tahiti? Nelogická zápletka i chování postav z tohoto filmu pro mě dělají další položku do seznamu "Nepotřebuji vidět víckrát".

• 20.12.2014  11:19

Dala bych tři hvězdičky, ale když vidím tolik negativní kritiky, musím trošku přizvednout průměr. Tak hrozný to totiž zase není. Pěkně to odsejpá, po grafické stránce vyloženě paráda (viděno doma ve 3D a jako oddychovka na páteční večer dobrý), trochu otřepanější námět, ale kde pořád brát originalitu, že jo. Síly dobra a zla spolu fajtí všude možně, tady se do toho přimotá ještě no-side postava a umožní celkem v klidu relaxovat u příběhu, který sice neoplývá genialitou, ale celkem hezky plyne. Co chybělo mně, byly nějaké ty vtípky. Autoři berou tenhle film moc vážně... ale možná lepší, než levné a plytké pokusy o vtípky v podobně laděných filmech typu Underworld.

• 12.12.2014  13:34

Nejkrásnější česká pohádka, bez níž nejsou Vánoce. Tisíckrát viděno a pořád málo, nikdy neomrzí, nikdy jí nebude dost. Nestárnoucí pohádka, která kdyby nevznikla, svět by byl o mnoho nádhery chudší.

• 21.9.2014  23:18
    Sinister (2012)

Málo krve, přiměřeně lekaček, dost napjaté atmosféry, prostě vybalancovaný lektvar, kde je všeho tak nějak akorát a ničeho přespříliš. A to finále... znečištění gatí se nekoná, ale vím, o čem se mi v noci bude zdát!

• 14.9.2014  00:53
    Lesní duch (2013)

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězdiček vlastně dát. Pokud jste milovníky krvavých hororů, Lesní duch by se vám mohl líbit - svým množstvím strčí do kapsy i Kill Billa, neboť obrazně i doslova krev prší z nebe. Citlivější povahy jako já čeká (možná nejedna) cesta na nejbližší záchod zbavit se obsahu toho, co jste neprozřetelně snědli. Navzdory dvouhvězdičkovému hodnocení lze Lesního ducha doporučit - pokud na něj máte žaludek. Předem se ale bojím dvojky...

• 11.9.2014  23:48

Za pět hvězd od začátku filmu a během té jízdy jsem názor nezměnila. V kině jsem chvílemi slzela smíchy a ty opravdu droboučké nedostatky, klišé a častá podobenství s jinými filmy (Star Wars, Green Lantern, Pán prstenů... sorry, to je za toho Stromovouse) se prostě samy od sebe přehlédly. Tohle je film, který bude mít v naší filmotéce čestné místo a ráda se k němu vrátím, kdykoliv bude třeba vyhnout se depresi. Jo, a svého příštího křečka pojmenuju Rocket! Kecám. Rodent.

• 2.7.2014  18:34

Kdo nic nečeká, může být jen příjemně překvapen. A tady to platí víc než kde jinde. Takže napíšu jen - vůbec se na to nekoukejte, je to hrozný, trapný, nezábavný a nemá to logiku ani pointu. A pokud se přeci jen odvážíte na lego jízdu, připravte se na prvního pořádného záporáka, který nejenže má smysluplný cíl (ač ten smysl pochopíte až na závěru), ale taky konec, jaký se tak často nevidí. Jen s lítostí nedávám plný počet hvězd - vtipů a gagů mohlo být přeci jen o něco víc.

• 20.3.2014  22:00
    Na cestách kolem světa (TV seriál) (2011)

Thajsko /// Rok výroby nelze nikde dohledat. Ale nebude to víc jak 1990. Tehdy to musela být pecka. Teď lituji těch vyhozených padesáti kaček.

• 4.3.2014  23:59

Vizuálně krásné, má očekávání to však nesplnilo. Tak trochu nevím, co si vlastně myslet (a knihu se mi číst tak nějak nechce). A nemám ráda smutné konce. Ani když jsou šťastné.

• 19.11.2013  10:21
    Insidious 2 (2013)

Kdo holduje hororům, neměl by si Insidious a Insidious 2 nechat ujít. Konečně pořádná kultovka! Dvojka nádherně navazuje na jedničku a perfektně (a přitom nenásilně) se s ní prolíná, vysvětluje některé drobnosti (například rozeznělý alarm) a dává vyniknout osobnostem jednotlivých postav. Hudba od Josepha Bishary v některých momentech lehce klišovitá, ale jinak zcela výborně podkresluje atmosféru, díky které jsme z kina odcházeli příjemně vyklepaní. Stojí za shlédnutí v kině!

• 22.8.2013  23:38
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Smažte všechny komentáře a ponechte jen od verbala. Víc k tomu totiž není co dodat.

• 31.7.2013  21:49
    Insidious (2010)

Svoje mouchy má. Začátek je zdlouhavější. Lekačky jsou mnohdy fousaté. Ale dneska v noci neusnu. Tohle je jeden z mála hororů, kdy jsem se u sledování zpotila, a za to těch pět hvězdiček prostě dát musím. Kterému už jinému hororu než tomuhle... Jo a malá rada - nečtěte recenze ani komentáře.

• 18.7.2013  09:04

Hodně rozporuplný film. Na jednu stranu plně souhlasím s verbalem - je to ohraná písnička, propojení Transformers, Godzilly, Avengers a Dne nezávislosti. Všechno to svítí jak v Avatarovi (stroje, přístroje, obludy, města, moře, kuře, stavení) a ve střižně se vyřádili takovým způsobem, že epileptikům by měl být vstup do kina zakázán. Přesto je to jízda, kterou si lze užít - vizuálně je to žrádlo a vyloženě špatného tam vlastně dohromady není nic. Rozhodně to stojí za to vidět, ale budu váhat, jestli se podívám podruhé.

• 25.6.2013  14:40
    Na vlásku (2010)

Po dlouhé době animovaná pohádka z Disneyovské dílny, která mi zahrála na tu správnou strunu. Postavy jsou výborně vykreslené (v obou slova smyslech :)), pohádka má tempo, které neztrácí, je protkaná vtipem přesně v té dávce, jakou pohádka tohoto formátu má mít. Trochu těžko se mi zvykalo na Maxima - vizáží i ksichtíky Herculův Pegas s chováním Komisaře Rexe (a jak trefně napsal Gemini - s mimikou, za kterou by se nemusel stydět ani Andy Serkis), ale chápu, že na psovi by se jezdit nedalo... Ale kdo se dokáže povznést nad tyhle jemné detaily, Tangled si určitě užije. Doporučuji v originále!

<< předchozí 1 2