Rambo III (1988)

Rambo 3 patrí k asi najslabšie z celej kultovej série, ale aj tak ho považujem za celkom dobrý film, v ktorom opäť nieje núdza o akčné scény ktorých je dosť - si myslím. Klasika Sylvester Stallone a Richard Crenna dobrá dvojka.  Film pri ktorom a pri niektorých momentoch, som myslel že dám iba tri hviezdičky sa nekoná , a tým pádom sa konajú ⭐️⭐️⭐️⭐️.

Rambo II (1985)

Na rad prišla druhá časť už kultovej série Rambo, pri ktorom sa opäť čudujem , že som to ešte nehodnotil , keďže som aj druhý Rambo x.krát videl. Rambo opäť slušne akčné - výbušné a neposlednom rade skvelý záporak v podaní Stevena Berkoffa ( tiež jeden z mála výborných hercov ktorý si svoju / svoje záporne úlohy užíva ), samozrejme že v menšej úlohe poteší aj Martin Kove. Ale kto tu je excelentný tak samozrejme Sylvester Stallone. Film si určite ešte veľakrát pozriem, a za mňa jednoznačne ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Rambo: První krev (1982)

Film ktorý som veľmi veľakrát videl, a film pri ktorom sa čudujem že som ešte neohodnotil. Ale keďže má dnes narodeniny ( 06.07 ) Sylvester Stallone, tak som si povedal že to vynahradím. A spravil som veľmi dobre, lebo ešte aj po rokoch je to výborný akčný film , s výborným Sylvesterom Stallonom , a s výborne slizkým Brianom Dennehym ( ktorý od prvého momentu ako prišiel na scénu bol odporný - takže za mňa výborný záporák ). A kultovému filmu akým je Rambo tak jednoznačne plné hodnotenie. Takže za mňa ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Chappie (2015)

A dal som si ešte jeden film od režiséra Neilla Blomkampa , ktorý má veľmi v obľube robotov ( Elysium ) keď že aj do tohto filmu ich nastrčil. Chappie je fajn milý sci-fi filmík , ktorý sa mi trochu tak skôr pre deti zdal. Ale vo filme ma veľmi potešili herci ako Hugh Jackman ( ktorý si krásne užíva svoju vedľajšiu úlohu - a radosť je sa na to pozerať ), tak ako aj na Sigourney Weaver. Film sa mi najmä ku koncu viacej páčil - kde sa to trochu rozbehlo čo sa týka po akčnej stránke . A režiséra Neilla Blomkampa budem sledovať a tešiť sa na každý jeden jeho niaky film - keďže vie krásne prekvapiť. Film Chappie nieje zlým filmom , ale takému Elysiumu poprípade filmu District 9 nesiaha ani po členky. Čo sa týka hodnotenia, tak filmu dávam ⭐️⭐️⭐️

Elysium (2013)

Za mňa ďalší film ktorý ma príjemne prekvapil, za mňa slusné akčné sci-fi , kde sa mi nádherne hodil Matt Damon ( ktorého mám rád ) , zároveň ma potešila a príjemne prekvapila bola Jodie Foster, a v neposlednom rade herec Sharlto Copley ktorého som si všimol už pri filme District 9 - a pri tomto filme mi ukázal že patrí medzi veľmi šikovných hercov. A v ostatných úlohách aj ked v menších ma potešili aj Diego Luna, William Fichtner alebo Alice Braga. Akcie sú tu slušne aj keď nie veľa, ale režisér Neill Blomkamp opäť prekvapil , a opäť stvoril slušné akčné sci-fi , ktoré si ešte určite niekedy pozriem, a ktoré si odnáša krásne ⭐️⭐️⭐️⭐️ / 5.

District 9 (2009)

Tak, takéto filmy mám rád , od ktorých nič nečakáš ale predsa dostaneš. Film ktorý sa začína ako niaky dokument z Discovery , film ktorý je celý čas napínavý , film ktorý ťa pripúta a film ktorý ťa baví od začiatku do konca, a to je District 9 - ktorý považujem za slušné sci-fi. Za mňa Neill Blompkamp natočil niečo čo sa len tak nevidí, ale prekvapí. Za mňa si film odnáša krásne ⭐️⭐️⭐️⭐️ /5

Bouřlivé dny (1990)

A máme tu ďalší filmový počin dvojice Tom Cruise a Tony Scott, kde oblohu vymenil za pretekársku dráhu, čo nebolo zlé ale ani nie dobré, a už nie prekvapivé. Tom Cruise a Robert Duvall je skvelá dvojka ktorá pri každej scéne kde sa objavia, tak z môjho pohľadu funguje, takisto ako aj krásna Nicole Kidman - ktorá s tými krásnymi ryšavými vlasmi je neskutočne krásna, vábivá - takže sa vlastne ani nečudujem že sa do nej zamiloval Tom Cruise. A čo sa týka akcie, tak tej je tu veľmi málo, no prakticky iba na pretekárskej dráhe - ktorá dáva iba chvíľu do pozornosti , keďže mimo dráhy už potom žiadna akcia, len sa to tam mení na niaku tu romantiku a drámu. Aj keď film sa u mňa nestal niak kultový , tak z nostalgie mu dávam slabé ⭐️⭐️⭐️

Hořký měsíc (1992)

Filmy s Romanom Polanskim som doteraz veľkou obkľukou obchádzal - zo zopár výnimkami akými sú skvosti ( Pianista, Muž v tieni alebo Deviata brána ), a musím povedať že som spravil chybu, a tým pádom je to čas napraviť. Tak som si pustil Horký mesiac , od ktorého som nemal veľké očakávania, ale chválabohu som dal tomuto žánru šancu, a dal som šancu Romanovi Polanskému ( takže sa budem snažiť skuknúť - všetky jeho filmové počiny ), tak ako sa stalo aj v tomto prípade. Vďaka skvelému hereckému obsadeniu ( Hugh Grant, Kristin Scott Thomas, Peter Coyote a v neposlednom rade Emmanuelle Seigner ), som dostal jedno kvalitne jemne ladený erotický thriller, ktorému nič nemôžem vyčítať, a ani stopáž ktorá mi tu nevadila, ale skôr ma nechala krásne rozdychávať pri niektorých scénach ( ako napríklad v kóji na lodi ) ( alebo pri scéne z holiacim nožíkom ) , ktoré sa len tak nevidí. Za mňa zo všetkých strán skvele odvedená práca od réžie až po herecké výkony.  Moje hodnotenie filmu jednoznačne ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Superman se vrací (2006)

Superman sa vracia nieje zlý film, ale má veľmi zlého predstaviteľa a to Brandona Routha ktorý mne bol neslaný - nemastný , a zároveň film o Supermanovi kde mi prekážala dlhá minutáž, samozrejme že Brandon Routh nieje a ani nebude Supermanom akého kedysi zahral Christopher Reeve ( ktorý si myslím , že už navždy bude tým najlepším Supermanom aký kedy ho niekto stvárnil ). Ale kto zachraňuje celý film je z môjho pohľadu Kevin Spacey ktorý si krásne užíva svojho Luxora, a musím povedať že práve on tiahne celý film. Film by bol asi o niečo lepším z iným predstaviteľom. Ja dávam filmu slabé ⭐️⭐️⭐️ / 5 , a aj to vďaka Kevinu Spaceymu.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Tentokrát sa nám Axel Foley vybral do zábavného parku, v tretej časti Policajta v Beverly Hills. Tak miesto Johna Ashtona vystriedal sympaťak Hector Elizondo , a zo starších tvári nám tu zostal sympaťák Judge Reinhold.  Ale aj keď film je o niečo akčnejší než prvé dva diele Policajta v Beverly Hills, ale aj tak ho považujem asi za najslabší diel série. A aj keď tu má Eddie Murphy pár dobrých hlášok, ale na druhej strane tu už stráca svoj humor. Keby sa raz rozhodli nakrútiť ešte štvrtý diel, tak určite že zo zvedavosti si ho kuknem, a vlastne bol by som za štvrtý diel tejto série.. A po rokoch keď som si to pozrel, tak moje hodnotenie k filmu zvyšujem na 3 / 5. Lebo aj keď Policajta v Beverly Hills 3 považujem za slabý diel série, ale zas si drží sympatie ⭐️⭐️⭐️