Lishkenzi

Lishkenzi

Česko

0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Sázka na nejistotu (2015)

  To co jsem očekával od Vlka z Wall Street jsem dostal od Sázky na nejistotu. Sondu do hlubin finančních machinací. Dostal jsem i něco navíc. Ukázku toho jak lidská nenasytnost vede do pekel. A Margot Robbie ve vaně (tu scénu jsem si pouštěl dvakrát protože napoprvé jsem moc nevnímal co říká). Big Short je protkaný vynikajícími hereckými výkony, zejména Steve Carell ukázal že není jen komediální herec. Díky pár velmi vtipně udělaným vysvětlovacím pasážím člověk pochopí, o čem že se to sakra hlavní hrdinové celou dobu baví a pak už mu jen klesá brada, když zjistí, co všechno by si jako bankéř mohl dovolit. Kvalitní film po jehož zhlédnutí, mi bylo trošku úzko.

 • poster

  Nespoutaný Django (2012)

 • poster

  Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

  Naprostá pecka. Alain Chabat udělal z předlohy kulisu pro smršť vtípků, špeků a nezapomenutelných hlášek, jenž sice v původním komixu nejsou, ale Misi Kleopatru zvedají na novou úroveň legrace. Nehledě na perfektní výkony hlavních představitelů. Absurdní humor je můj šálek piva a tady jsou ho hektolitry. Tohle je film co si pustím, když si chci zlepšit náladu. Taky bych chtěl pochválit český dabing, zejména pana Cardu jako architekta Numerobise. Chabat vystihl ducha komixu a přidal do něj své oblíbené legrační absurdno. Tudy cesta vede. "Já tady zůstanu abych přiložil. Oheň se totiž občas odloží."

 • poster

  Babel (2006)

  Alejandro González Iñárritu je na svého diváka pěkně přísný. Po dokoukání jeho filmů (ne Revenant a Birdman) jsem měl vždycky chuť podřezat si žíly. Babel je mozaika zdánlivě nesouvisejících lidských osudů z nichž každý by mohl být plnohodnotným příběhem. Iñárritu je ale poskládal všechny dohromady a zase rozstřelil po celé planetě. Mezi herci předvádí vynikající výkony Brad Pitt a Cate Blanchett. Ostatně jejich story mi přišla nejsilnější. Babel je vynikající film se silnými příběhy a nikoho by neměl nechat chladným. Protože i když se lidé umí chovat hezky, dokážou to být taky pěkný svině.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

 • poster

  Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Sedm psychopatů (2012)

  Na tenhle film je potřeba kouknout dvakrát, protože až napodruhé začne dávat smysl. I když smysl... smysl to vlastně moc nedává. Ale to není třeba. Důležité je, že se všichni zúčastnění baví a dávají to najevo. Woody Harrelson a Sam Rockwell excelují, ostatní jim zdatně sekundují. Hodně mě pobavila i myšlenka filmu ve filmu, která se táhne celým příběhem. Respektive na ní celý film stojí. Ano, McDonaghova krimikomedie o blíže nespecifikovaném počtu psychopatů je vtipná, chytrá a budu se opakovat: Chce to jí vidět dvakrát.

 • poster

  Generace X (2005)

 • poster

  Ztratili jsme Stalina (2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace