Al44...

Al44...

Aleš Pazourek

Česko


6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Welkeom tu Dongmakgol (2005)

  Jeden z nejlepších korejských filmů. Také určitě film, který bych neváhal komukoliv doporučit. Film, zasazený do právě probíhající korejské války. Právě tehdy skupinka jihokorejských vojenských zběhů objeví v horách zapomenutou vesničku, v které jakoby se zastavil čas. V ní žijí mírumilovní a přátelští lidé, kteří nemají o okolním světě vůbec žádné potuchy. Opravdu dokonalý ráj, který stojí v jasném protikladu proti válečnému peklu, které v Koreji právě probíhá. Snímek přináší kromě nádherné přírody a pohádkových scén, i špetku nenuceného a hřejivého humoru. Protiválečné poselství je tu velmi zřetelné - zajímavé a pozitivní je třeba to, že konflikt mezi severem a jihem Koreje tu není pojímám jako souboj dobra a zla. Zlo je tu sama válka, která nakonec ohrozí i dosud poklidný život v Dongmakgolu. Perfektní výkony herců v hlavních rolích netřeba zmiňovat, některé scény filmu mi ještě teď běží stále hlavou. Co je ale třeba ještě vyzdvihnout je opravdu nádherná hudba a skvělá hlavní melodie. Je to opravdový filmový zážitek a další důkaz toho, o jaké filmy tu v záplavě nekvalitní US produkce přicházíme. Na velkém plátně to musí být ultimátní podívaná.

 • poster

  Malaton (2005)

  Náhorní plošina Serengeti, v které žijí zebry - samice rodí jen jednoho potomka - jejich přirozeným nepřítelem jsou lvi a hyeny...Toto je jeden ze střípků myšlenkového nitra hlavního hrdiny tohoto filmu. Jeho světem je svět určitých rituálů a postupů, které se s každodenní přesností opakují. Ano, hlavní hrdina Cho-won je autista a je jasné, že na toto téma již bylo natočeno hodně snímků - tento je však svým způsobem jedinečný. Zpočátku se seznamujeme s Cho-wonem skrz sérii úsměvných scén, postupně se ale film stává opravdu vážným, ale hlavně realným. Nic nepůsobí strojeným dojmem, všechny dějové scény jsou naprosto plynulé a nenucené - dokonce i na emoce tento korejský snímek působí velmi zlehka, ale za to důkladně. Netřeba připomínat naprosto fenomenální výkon herce v hlavní roli. Seung-u Jo - hraje autistu naprosto přesvědčivě a některé scény, ve kterých se Cho-won ponořuje do svého myšlenkového světa jsou naprosto skvělé. Další věc - vedlejší postavy - vynikající!! Důležité je říci, že procházejí určitým vývojem a hlavně nejsou černobílé. Matka Cho-wona až s nepřirozenou důkladností dělá pro svého syna maximum - hraničí to až s posedlostí. Za to postava trenéra je zpočátku líčena negativně - je to pěkný neřád - postupně se však jeho role obrátí. Co říci závěrem? Asi to, že důležitou součástí tohoto filmu je i běh, přesněji řečeno maratón. Jak tento závod ale dopadne, není vůbec důležité - důležité je to, že si po skončení tohoto filmu budete dlouho v hlavě přehrávat všechnu tu krásu, co jste právě dosledovali.

 • poster

  Old Boy (2003)

 • poster

  Nae meorisogui jiugae (2004)

 • poster

  Ima, ai ni jukimasu (2004)

 • poster

  Deiji (2006)

  Úvodem musím říci, že tento snímek má rozhodně svoje chybky a je trochu překombinovaný a nerealistický. Na druhou stranu nám, ale nabízí komplexní a hlavně překrásný filmový zážitek. Nádherná hudba dokresluje překrásné přírodní scenérie a klíčové filmové scény. Herecké výkony jsou naprosto bezchybné a hlavně hodně "sympatické". První polovina filmu se mi líbí více (naprosto nenucený romantický příběh), ve druhé se samozřejmě příběh zkomplikuje a trošku neobratně míří až do finále. Zajímavý je též nápad přenést veškeré dění do holandského Haarlemu, kde evidentně na rodilé Korejce narazíte na každém kroku (chi). Tento film určitě doporučuji - jeden z nejlepších korejských filmů!!

 • poster

  Sedm (1995)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Predátor (1987)

  Skvělý akční sci-fi film! Krom akčních scén na tomhle filmu oceňuji především atmosféru, zvukový a hudební doprovod A.Silvestriho. Jistě jeden z nejlepších filmů Arnolda Schwarzeneggera - velmi se mi líbí i výběr a stvárnění dalších herců - postav. Je to prostě špička ve svém žánru a co je nejvíce zajímavé - tento film téměř nestárne - málokterý film se mu dnes i po těch letech vyrovná! Na tehdější dobu skvělé vizuální efekty. Kapitolou samou za sebe jsou dialogy - jednotlivé hlášky (některé vyznějí spíše komediálně = příjemné odlehčení dusné atmosféry filmu ) vojáků elitní jednotky si pamatuji dodnes, přispěl k tomu i překvapivě kvalitní CZ dabing.

 • poster

  Muž odnikud (2010)

  Po dlouhé době opět jeden opravdu skvělý korejský film!! Je sice jasné, že tento film dělají hlavně akční (propracované a skvěle natočené) scény, ale mě se líbila i profilace hlavních postav. Kombinace bývalého agenta (který nyní žije v ústraní a provozuje zastavárnu) a malé dívky ze sousedství, která k němu chodí na návštěvy - již od začátku přispěje k určitému citovému spříznění s těmito postavami. Jakmile se ale místní gangsteři zapletou s tímto hlavním hrdinou, mění se hodný soused na opravdu šílené monstrum, vypuštěné z řetězu. Zajímaví jsou i někteří záporní představitelé. Děj je sice ke konci docela předvídatelný (šok efekt se nekoná), ale celé to vynahrazuje opravdová zběsilost, s kterou se film žene až do poslední velké bitky v lázních. To je vskutku podívaná!!! Snímek má i vynikající hudební doprovod. Další z filmů, který bohužel v našich kinech neuvidíme - na velkém plátně to musí být bomba. Pro milovníky akčních filmů je toto jasná volba!!!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace