Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční
  • Drama

Recenze (19)

plakát

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Premiér? More like Derniér.

plakát

Vynález (2004) 

Neuvěřitelný. Minimální budget, dva herci a nějakým zázrakem se jim povedlo vytvořit nejlepší film o cestování časem, kterej jsem kdy viděl a navždy pro mě změnili tenhle subžánr sci-fi. Nízký hodnocení přičítám nepochopení filmu. Není jednoduchý mu porozumět a mám pocit, že většina komentujících viděla pár epizod Dr. Who a přišla sem očekávajíc nějaký wacky sci-fi dobrodrůžo se strojem času, a to je velmi špatný přístup. Ten film je neuvěřitelně komplexní, v každou chvíli se prolínají nejméně tři dějové linie s šíleným počtem referencí a vyhozených vějiček s kousky skládanky pro pozorného diváka k sestavení. Chvíli jsem měl pocit, že Hideo Kojima se dal na filmy. Samotné cestování v čase je zpracováno skvěle, jednak vychází sestrojený vynález z reálných teorií na které se často odkazuje, druhak se vyvaruje těm největším klišé a přichází s vlastní a velmi uvěřitelnou představou cestování časem. Poprvý v životě jsem u filmu dával naplno pozor a dokonce jsem si na papír psal poznámky. Je to jeden z těch filmů, který si musíte pustit mnohokrát, abyste naplno pochopili jeho premisu, která minimálně mě vyrazila dech. Jeden z nejunikátnějších diváckých zážitků.

plakát

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda) 

První epizoda nový série je samozřejmě expozice, expozice a expozice. To je docela jasný a očekávatelný, ale člověk by předpokládal, že něco takovýho v osmý sérii už v osmý sérii bude zmáknutý. Ne. V epizodě není skoro žádná akce, takže to všechna odpovědnost padá na dialogy a... welp. Scénáristický boty, který by člověk čekal v béčkách, ne v nejdražším seriálu ever. Dialogy jsou tak nějak zvláštně useknutý uprostřed konverzace, mají většinou minimální informační hodnotu a zdá se, jakoby se scénáristi jen snažili do nich narvat co nejvíc one-linerů a hustejch deep citátů pro RT na Twitteru. Nejen verbální projev je hrozně nepřirozenej, pohyb ve scéně je přinejlepším bizarní. Postavy u dramatických rozhovorů příliš často hledí tajemně do dáli, jsou zády k sobě a dělají všechno pro nepřirozenost svého projevu. Některý scény tak vypadaly vyloženě přehrávaný a připomínaly spíš divadlo, než seriál... což mimořádně není dobrá věc. Jo a taky tam bylo v pozadí pár absolutně lajdáckejch a mizernejch kostýmů, ale to už je drobnost, která mi to zase tolik nekazila.

plakát

Nepřesaditelný! (2017) 

JXD je magor. Hodně zábavnej magor a je rozhodně vtipný a zajímavý ho slyšet vyprávět o svým životě, ikdyž často očividně přehání a předvádí se. Kdyby Chaun nebyl takový netaktní sexistický hovado, bylo by to o něco víc enjoyable. Jo a taky jsem nutně nepotřeboval vidět Doležalovy spermie pod mikroskopem...

plakát

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda) 

Tváří se to hrozně deep a jak moc to reflektuje stav společnosti, ale upřímně je to docela o ničem. Zajímavá premisa, které absolutně chybí... cokoliv víc. Za 45 minut nepřijde jediný zvrat, komplikace a pak... bum najednou konec. Očekávaná pointa nepřišla, prostě se spustily titulky. Z tohohle nemusela být třičtvrtě hodiny dlouhá epizoda, mohlo to být patnáctiminutové video na YouTube.

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série) 

Skvělá série se zatím nejlepším dějem a absolutně dokonalým finále. Jedinou vadou jsou některé postavy, které chvílemi působí trochu nekonsistentně (nejspíš to bude tím timeskipem, který byl potřeba zpracovat o něco lépe) a pak hlavně Polly, jejíž charakter se absolutně rozpadl.

plakát

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad) 

Bože! Ano! Konečně! A pak, že ČT stojí za hovno. Přesně takhle by měla vypadat prezidentská debata. Šachová partie mezi kandidáty, nikoli stand-up (v případě kandidáta, který má potíže vstát 'sit-down') komedie. Můj nehynoucí respekt organizaci za výborný crowd-control. Ale hlavně paní Světlaně, která předvedla úžasný moderátorský výkon. Férové otázky, prostor pro oba kandidáty, kormidlování rozhovoru, který díky ní krásně plynule utíkal. Rozhodně se znovu rád podívám na její práci. Ukázkový příklad. Komentovat prezentované názory duelistů nebudu, nicméně oběma patří můj respekt za dobré a čisté chování.

plakát

Ovčáček čtveráček (2017) (divadelní záznam) 

Tři hvězdičky. Za výbornou imitaci Ovčáčka a pár perfektních šprýmů. Bohužel, hra vyniká jen v určitých momentech a ne jako celek. Většinu času je to docela plytké.

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama