Denzen

okres Pezinok
filmový fanúšik

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.9.2019  23:37

V istých veciach lepšie ako jednotka, v iných zasa horšie. Vo výsledku úplne taká istá kvalita a sklamanie. Ten film je neuveriteľne dlhý. Vlečie sa cez tri dlhé fázy, pričom prvá je stretnutie starých priateľov (ktorá je v pohode) a posledná je finálny súboj s klaunom (čo je jeden veľký digibordel). Ale tá prostredná časť je absolútne najhoršia, kde každý jeden z loserov musí nájsť svoj vlastný predmet, pričom si vždy zaspomína na minulosť a zároveň ho začne strašiť Pennywise. Akokeby tvorcovia absolútne nevedeli, čo robiť a tak natiahli film na neznesiteľnú nudu. S veľkou dĺžkou prichádza aj kopec predvídateľných jumpscarov, ktoré sa nesú všetky v tom istom duchu (tmavá miestnosť, dotknutie sa niečoho). Čo poteší je väčšia brutalita a Bill Hader. Jeho vtipy zaháňali nudu preč a bol pre mňa najvýraznejšou postavou. 60%

• 27.7.2019  17:51
    John Wick 3 (2019)

Najhorší príbeh vs najlepšie bojové scény. Dvojka bola až príliš dobrá, aby ju trojka prekonala, podobný prípad bol pri Temnom rytierovi. Celý film pripomína nejakú videohru, Wick ide po rôznych leveloch, kde mu hra hádže stále viac a viac protivníkov až to vyústi v bossfight. Keby to bolo naozaj spravené podľa hry, vôbec by som to nevyčítal, no takto je to v reálnom svete veľmi smiešne. Za polovicou filmu už začne byť únavné, ako musí byť príbeh posúvaný do novej oblasti nejakou bitkou alebo novou postavou, ktorú sme predtým nikdy nevideli. A rovnako únavné sú všetky tie tajomné organizácie a komplikované pravidlá, ktoré sa nemôžu porušiť ale zároveň sa dajú obísť. Po zhliadnutí zvyšujem dvojku na päť hviezdičiek a trojka dostáva 70%.

• 3.5.2019  10:16

Veľmi mi sadol civilnejší a pomalší prístup, ktorým Endgame zakončuje túto dlhú a úspešnú sériu. Zameriava sa na postavy, vzťahy medzi nimi a cez vracanie sa v minulosti spomína na tie najlepšie momenty a dáva viacej priestoru postavám, ktoré ho nedostali v Infinity War. Keby bol celý film takto, povedal by som kľudne s čistým svedomím, že to je 100% kvalita a jeden z najlepších filmov vôbec. Bohužiaľ k uspokojeniu malých detí to po každej jednej smutnej scéne, ktorá z vás má dojiť slzy (a že ich je veľa) vystrieda troma vtipmi, aby akože všetko bolo zrazu v poriadku. A koniec zakončí veľkou digitálnou bitkou, ktorá sa až moc podobá na tu v Infinity War a v podstate vám predstaví celé univerzum. Takto to výsledný dojem trochu znižuje. A nepomáha tomu ani to, že v minulom filme mal Thanos všetky kamene a nevedel nikoho poriadne zabiť a tu bez všetkých nakopal len tak zadky Thorovi, Iron Manovi a Kapitánovi. Ale dám tomu 5 hviezdičiek, lebo si to toto zavŕšenie zaslúži. 85%

• 22.4.2019  13:51

Neviem, ako sa to tvorcom podarilo, ale film je ešte o kus horší, než minulý a temná atmosféra, ktorú som tak chválil, sa teraz úplne vytratila. Celý ten film je zmes všetkého, čo vám môže akurát unudiť diváka: plochý nezaujímavý záporák, o ktorom sa nedozvedáme nič a nezachraňuje ho ani tvár Johnnyho Deppa (?!), strašne veľký počet nových aj starých postáv, ktoré majú medzi sebou dobré aj zlé vzťahy a vedľajšie mini-príbehy, ktoré odstrkujú výborného Redmayna a naťahujú umelo stopáž na 130 minút, neuspokojivé finále a nakoniec škaredý vizuál, kde je akcia strašne neprehľadná (hlavne úvodný únos) a keby tam nebola v pár záberoch Eiffelovka, ani by som nepoznal, že je to Paríž. Zachrániť to práve mohli tie zvieratá a vtip, lenže toho je tu tak dokopy 10 minút. P.S. Ak ani po Deppovi nevyužijete potenciál Lawa, je tu fakt niečo veľmi zle. 50%

• 16.3.2019  23:18
    Mezi vlky (2011)

Samotná myšlienka je fajn. Liam Neeson sa snaží prežiť s ďalšími niekoľkými idiotmi, ktorí robili zle vlkom a teraz im to príroda vrátila. Ale scenárista túto myšlienku príliš dobre neuchopil. Aby to bol horor, nesmeli by tam byť tie strašné strihy, ktoré ukážu len časť roztrhaného ksichtu alebo len kúsok krvi. Aby to bolo atmosferické vláčenie sa zamrznotou prírodou, nesmeli by tam byť práve tie hororové prvky. A aby som cítil nejaké emócie s postavami, nemali im napísať také hlúpe dialógy a cliché charaktery. Réžia tiež nie je nič moc, ale koniec to dosť vylepšuje aspoň na tých 60%.

• 8.2.2019  22:34
    Upgrade (2018)

Je to podobné prekvapenie ako Hardcore Henry, tentoraz ale s lepšou vizuálnou a hudobnou stránkou. Film začína príbehom ako typické revenge béčko, ale Leigh si to uvedomuje a dokáže do toho dať aj trochu komédie a zároveň aj poriadnu temnú atmosféru. Záverečná pointa je prekvapivá a film nekončí typicky ako pri iných revenge filmoch. Pri sledovaní som si spomenul najviac na Robocopa (zápletka, veľa krvi) a Elysium (vylepšenie schopností, sci-fi budúcnosť) a páčilo sa mi to viacej, než obidva tieto filmy.

• 23.11.2018  21:56
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Je to niekde medzi výborným a priemerným seriálom. Kto očakával epizódy naplnené akciou, bude dosť sklamaný. Punisher mieri oveľa viacej do hĺbky a zameriava sa na Frankove psychické problémy a jeho vzťahy k vedľajším postavám. To je všetko v poriadku, lebo Bernthal podáva výborne výkony a jeho postava je zaujímavá aj keď nikoho nestrieľa. Kameňom úrazu sú ale vedľajšie postavy. Herci sú v pohode, ale postavy, ktoré hrajú, sú strašne ploché a nezaujímavé. Príkladom je agentka Madani. Jej celá vedľajšia línia so zabitým agentom začne byť ku koncu strašne otravná. To isté platí aj o rodine Micra. Lewis je najprv v prvých dieloch dosť nudný, ale v neskorších sa dobre rozvinie. Jediná postava, ktorá je výborná už od začiatku, je záporák Russo. Dostal dosť priestoru a bol kvalitným protivníkom. Výsledkom zbytočných postáv a otravných vedľajších liniek je veľa epizód s jednoduchým špionážnym príbehom, ktorý je ale strašne rozťahaný. Dúfam, že sa toto tvorcom podarí opraviť v druhej sezóne. 80%

• 18.11.2018  19:44

Najlepší Harry Potter film a najväčšiu zásluhu na tom má výborný režisér Cuarón. Treba najprv spomenúť herecké výkony. Musím pochváliť Daniela, ktorý sa dosť zlepšil a vedel už vytlačiť zo seba konečne nejaké emócie. Duo Thewlis a Oldman sú tiež veľmi dobrý. A potom je tu atmosféra. Cuarón vie majstrovsky točiť rôzne zábery. Napríklad keď sa pozeráte na hrad alebo na temný les. V Columbusových filmoch to pôsobilo ako rozprávka, ale tuto príde taký mrazivý pocit (hlavne scéna vo vlaku). Tým je tento film výnimočný. 90%

• 18.11.2018  19:34

Páčilo sa mi to viacej ako jednotka. Aj keď sa pridala dĺžka, zápletka výrazne potemnela a scény v lese s pavúkmi a záverečná bitka s hadom boli pôsobivé a pre mladšieho diváka dosť strašidelné. Radcliffe sa ešte stále nevedel hrať.

• 18.11.2018  19:31

Ako prvý diel v sérii je to moc detské, málo temné a len s dvoma dobrými postavami (Snape, Dumbledore). Aj efekty časom dosť omrzia.

• 6.9.2018  14:27

Prvá hodina je dosť veľký fail, pri ktorom sa kopíruje Stratený svet. Všetky zaujímavé scény boli v trailery (výbuch sopky, pád do mora) a predstavovanie nových postáv je dosť odbité. Po presune do vily to začne byť zaujímavé, no napätie nikde, keďže sú v nebezpečí dve hlavné postavy a dieťa. Jednotka sa mi tiež moc nepáčila (po technickej stránke to bol film dokonalý, no scenárom jednoduchý a predvídateľný) a toto nie je o moc horšie. 50%

• 29.6.2018  14:37
    Tomb Raider (2018)

Spolu s Assassin's Creed a Princom z Perzie je toto pre mňa jedna z tých lepších adaptácii hier. Film sa do prvej polovice verne drží hry (búrka s loďou, lietadlo) a v druhej si idú tvorcovia vlastnou cestou, v ktorej, na moje veľké prekvapenie, neboli žiadne magické blbosti. Nelogické momenty neberiem, tie patria k sérii. 70%

• 13.6.2018  19:41

Sadol mi ten odľahčený tón prvej polovice. Boyega sa v zdevastovanej Santa Monice ožiera, kradne, dostáva sa z jedného problému do druhého a hlavne mu nezáleží na nejakej záchrane sveta pred mimozemšťanmi. Lenže potom prichádza tá druhá polovica, scenáristicky sprasená otrasnými dialógmi a nezaujímavou akciou. Z nudy ma muselo vytrhávať vrieskanie Charlieho Daya.

• 13.6.2018  19:33

Jedna z tých výborných a zábavných francúzskych komédii s romantickým pozadím, ktoré nefunguje. 70% a zaujímalo by ma, aké hodnotenie by tento film dostal, keby bol natočený na Slovensku, najlepšie v Luníku IX.

• 13.6.2018  19:29
    Colombiana (2011)

Popravde, takto som si prial, aby dopadol najnovší Hitman. Sympatická hlavná postava, zaujímavé prostredia a niektoré výborne asasinácie (bazén s žralokmi). Scenár nestojí za nič, ale ani som niečo objavné nečakal. 60%

• 8.6.2018  07:16
    GTA VR (2016)

Najlepšia postava GTA 5, Steven Ogg, Indovi rozpráva životné múdrosti a pritom ničí policajné autá. Vynikajúce.

• 8.6.2018  07:09

Dokonalá lúpež nie je vôbec dokonalá a nájde sa v nej kopec logických chýb, ale scénaristicky to našťastie funguje. Režisér si tiež pekne vyhral s obrazom. Bohužiaľ Butler dostal asi tú najotravnejšiu rolu. Jeho neustále cmúľanie, žuvanie a arogancia robia z tohto filmu peklo na pozeranie. Po hodine mi už neostávalo nič iné, než fandiť zloduchom. Možno to bol skrytý zámer tvorcov.

• 1.6.2018  22:38
    Poltergeist (1982)

Mohlo to byť aj lepšie. Poltergeisti akoby vypadli z nejakej detskej rozprávky a kým príde na strašenie, tak to trvá celkom dlho. Nedávno som ale zhliadol nového Poltergeista a tento je oproti tej sprostosti skvost najmenej o dve triedy lepší.

• 1.6.2018  22:33

80% Posledná tretina kazí všetko, čo bolo dovtedy perfektne vybudované. Robenie hluku už nikomu nevadí, príšery sú ukazované až moc často a postavy robia nelogické rozhodnutia. Ale takýto výborný napäťový thriller/horor sme tu už dlho nemali a v pohode si tie štyri hviezdy zaslúži.

• 18.5.2018  19:03

Návrat k Piatemu Elementu? Ani nie. Ale zato veľmi slušné sci-fi, lepšie než posledné dva Bessonove filmy. Mal som fakt z toho pocit, že Luc dal do toho celé svoje srdce a vyhral si so všetkým, s postavami, príšerami, prostredím a hlavne efektami. Bohužiaľ potom zamrzí, že to má dosť jednoduchú dejovú linku určenú pre mladších divákov (naozaj niekoho prekvapilo odhalenie hlavného záporáka?).

• 17.5.2018  07:48

Totálny priemer. Neviem prečo, ale očakával som od toho ďalšie Ocean’s Eleven. Miesto toho sa dvaja idioti snažia okradnúť na čele s Jamesom Bondom automobilové závody na štadióne. Ničím inovatívne a zaujímavé. Aspoň, že ten humor fungoval.

• 16.5.2018  06:41

Po porovnaní s Červenou volavkou je film Atomic Blonde svižnejší, akčnejší, neberie sa tak vážne a hlavne nenudí. Jasná výhra a mám pocit, že druhého Deadpoola zvládne Leitch dobre.

• 10.5.2018  17:33

Štandardná marvelovská zábava, tentoraz ale s výborným a najprepracovanejším záporákom, akého sme tu kedy mali. Thanosa budete ľutovať a zároveň aj nenávidieť. Bohužiaľ počet postáv a emocionálna prázdnota to zrážajú dole. V Civil War sa to ešte dalo zniesť, každý mal svoj vlastný rovný priestor a finále medzi Iron Manom a Kapitánom ma dostalo, preto som tomu aj dal päť hviezdičiek. V Infinity War hrdinovia umierajú a umierajú a vy si vlastne uvedomíte, že v druhej časti využijú Kameň času, vrátia čas a všetkých oživia. Preto je to len slušných 80%

• 8.5.2018  09:52

Snaží sa to tak strašne byť novým oscarovým trhákom, no tá dĺžka to doslova ničí. 140 minút som sledoval Lawrence hrajúcu dva výrazy (ten uplakaný a ten kamenný), ktorá sa v uťahanom a neoriginálnom príbehu snažila nájsť zradcu. Častokrát som si hovoril, že mohli kompletne niektoré scény vystrihnúť (načo bola polhodina v tej akadémii?) a že emocionálne to mohlo byť oveľa hlbšie medzi Dominikou a Nashom. Dojem ani nevylepšili zábery na Bratislavskú Petržalku a rozhlas. 60%

• 6.5.2018  08:08

Tomovi proste tieto úlohy agentov (či už neskúsených, alebo drsných) sedia. Hlavne jeho sympatická postava a réžia Limana to vyťahujú na slušných 70%. Len som čakal, že to bude oveľa šialenejšie. Bohužiaľ sa tvorcovia snažili ťahať nejaké emócie zo vzťahu medzi Sealom a jeho manželkou, čo vôbec nefungovalo.

• 2.5.2018  19:49
    Max Payne (2008)

Uznal by som, že film nemá žiadny poriadny dej. Rovnako by som sa dokázal zmieriť zo všetkými možnými klišé, aké ste mohli vidieť v rôznych detektívkach. Ale toto? Max Payne je brutálna strieľačka zasadená v temnej atmosfére. Strieľania tu takmer nie je a cez vizuálne obrazy mi Moore ukázal len zasnežený New York, ale atmosféru vôbec. Neviem, prečo je tak ťažké pre tvorcov držať sa predlohy, keď je to pritom úplne jednoduché. 40%

• 23.4.2018  19:03

Serrovi už došli asi všetky nápady, tak si proste vykradol Non-Stop len so zmenou dopravného prostriedku. Ako detektívny thriller by to bolo v pohode, keby sa tak tvorcovia strašne nespoliehali na digitálne efekty. Ani Neeson už nie je vo svojej forme, aby za celý film zmlátil v neprehľadných súbojoch len dvoch týpkov, to už musí byť nejaká chyba. 50% a očakávam nabudúce dajaký spin-off Nebezpečnej rýchlosti v autobuse.

• 23.4.2018  18:56

Vtipnejšie a farebnejšie než Ant-man s druhými Strážcami galaxie dokopy, no stále neviem, či sa mi tento nový smer, ktorým sa Thor ubral, páči. Neuveriteľne veľa vtipov kaziacich občas aj scény, ktoré mali byť vážne (najviac na tom trpí posledná epická polhodina) je niečo, čo som v tejto sérii absolútne nečakal a aj keď som sa kráľovsky bavil, nabudúce chcem pasáže, ktoré si zachovajú svoju vážnosť.

• 3.4.2018  07:51

Toto sa naozaj nepodarilo. Superhrdinský film, kde vás vôbec nič nezaujme (postava, akcia), to je trochu zlé. Dalo sa to samozrejme spraviť oveľa lepšie. Za prvé už mohli dať vysvetlenie o tých kockách a hlavnom záporákovi hneď na začiatok, aby som nebol neskôr totálne zmätený, čo sa deje. Za druhé mohli trochu viacej predstaviť nových hrdinov ako Aquaman alebo Flash. Majú nedostatok priestoru a ešte ten im kradnú tí, ktorých sme už videli ako Batman. A za tretie, čo to ako malo byť s tým Supermanom? Je jasne vidieť, že toto pôvodne v scenári nemalo byť. Supermana oživia, on si zájde na farmu a za päť minút už je v pohode. Keď už to tam dali, mohli to aspoň rozobrať viacej. Čo sa týka akcie, väčšinou bola v pohode. 50%

• 3.4.2018  07:38
    Auta 3 (2017)

Pripadá mi, že Pixar už musí natlačiť tie morálne ponaučenia pre decká takmer všade. Práve v Autách 3 to trochu skazilo celý príbeh. Tretí film v tejto sérii sa mohol veľmi venovať starému McQueenovi. Žiadne závody, len on a farmy, bary, lesy a lúky v americkom prostredí. Bolo by to pomalšie, ale zato emocionálne nabitejšie. Bohužiaľ, aby to celé vyhovovalo detskému publiku, toto, čo som popísal, je tam len naznačené, zvyšok sú vtipy a závody. A aj keď s tým nie som úplne spokojný, trojka je stále rozhodne lepšia, než dvojka. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9