tomkat

kraj Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.1.2018  22:47

Tři a 1/2 * - i přes některé ohrané prvky a postupy tohohle teen-fantasy žánru se film díky osobitým hercům, suchému humoru a burtonovskému šmrncu vyšvihl, získal charisma a odlišil se: a to se v téhle tematické škatuli počítá.

• 14.1.2018  22:30

Když uděláte plytkou, klišovitou variaci na stokrát obehrané téma (vlastně témata - obehraná ale všechna), nepomůže vám ani Statham. Malus - konečně film, který střídá exotické lokace ještě bezdůvodněji než bondovky.

• 14.1.2018  20:44

Slabší 3 *. Ctí to poirotovského ducha a hezky se na to kouká, ovšem taky to působí trochu překotným dojmem a jakoby (snad i kvůli tomu) často chyběla logická návaznost mezi jednotlivými částmi děje. Co je plus, hlavní tvůrce a herec sice vůbec nevypadá tak, jak bychom si Hercula představovali, kupodivu vás ale jeho variace brzy přestane bít do očí a naopak začne působit jako příjemné osvěžení.

• 14.1.2018  13:08
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Tomu říkám Poetika (i když ne pro každého). Postavy nemusí být do hloubky prokreslené, prostředí se může opakovat a zápletky nemusí být vždycky geniální - když máte fajný herecký kolektiv, smysl pro humor a originální pohled na věc, máte to v kapse. Šikulové! Zas po nějaké době jsem se u seriálu hlasitě zasmál; zda sedí IV.* i vám, to musíte objevit sami.

• 14.1.2018  13:01
    Medvídek (2007)

Slušné 3 * : napřed jsem chtěl dát jen 2, pak jsem si uvědomil, že je to asi jen ublížená chlapskost. I když s ústředním mottem filmu (i přesto) úplně nesouhlasím, charaktery postav a jejich vztahy jsou vystižené dobře, uvěřitelně - a to je silná měna.

• 14.1.2018  12:56
    Brooklyn (2015)

Nenápadný, přitom šikovně zahraný i natočený kus o důležitém fenoménu (nejen) irské národní historie. Líbilo se mi, že postavy jsou navíc skutečně silné, ,,charakterní", jak se říká - a to i když jsou zahrané skromně, civilně. No a přiznávám, mám slabost pro Saoirse Ronan... hoď kamenem, kdo's bez viny.

• 14.1.2018  12:50

Woody Allen po francouzsku (pokud ho máte rádi, přidejte si *). Je to jednoduché - buď vás baví rýpat se v psýché jednotlivých (mírně unylých) postav, nebo ne. Trochu to zachraňuje tvůrčí a scénáristický nadhled - a navíc: kde jinde uvidíte zvracení na pozadí epického záběru Obecního domu?

• 14.1.2018  12:43

Jako by stálo dítě nad bonboniérou: tolik atraktivních, adrenalinových nebo emotivních motivů - co já s tím udělám, co já s tím udělám? A tak se na to dítě-režisér vrhne, ručkama všechno splácá (v puse a žaludku - na plátně) dohromady, aby nakonec smutně zjistilo, že žádný jednotlivý bonbón-motiv v tom nejde pořádně rozeznat, užít a prožít si ho. Škoda.

• 14.1.2018  12:36

Hvězdičky jsou za dobře vytvořenou celkovou náladu a za výchovný efekt; mimo to ale film při vší úctě je z mého pohledu sbírkou karikovaných postav bez hloubky, i bez většího příběhu. Dalo by se to odehrát jako sobotní estráda ve sledu scének (a ústřední kvazilovestory to nezachrání).

• 14.1.2018  12:32

První film, který si na mě 4 * vyhláškoval. Podobně jako před třemi lety u Pulp Fiction jsem při svém pozdním prvním zkouknutí jen němě zíral, kolik sloganů, které dávno znám, pochází právě odtud. No a jinak - ano ano, výstižná hyperbolická(?) sonda do prostředí a mentality polistopadové Č(SF)R, samozřejmě, pochopitelně, jak jinak.

• 14.1.2018  12:26
    Polina (2016)

Pokud neprožíváte balet a moderní tanec, uberte si *. Citlivý a vnímavý, civilně a trochu syrově pojatý film (mimo jiné i) o tom, že najít svou cestu životem nemusí sice být vždy snadné, ale i pokud není, má rozhodně cenu se o to pokusit - a uspět. Bonus - Tommy Lee Jones má východoevropského dvojníka!

• 14.1.2018  12:22

Rozpačiý dojem. Silné ústřední téma a vtipná na něj nasazená zápletka zase jednou narazily na následné tvůrčí ,,hm, a co s tím": příběh, a zejména jeho vyústění, jsou toho dokladem. Osobně mi navíc zrovna tady trochu vadí, že není jasné, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jako parodii; jinde to může být plus, ale u současného závažného společenského tématu to spíš vyznívá jako zbabělost a neschopnost říct jasně svůj vlastní názor.

• 14.1.2018  12:16

To, že tenhle žánr neprožívám tak jako dřív, plus to, že vícero scén mi přišlo, že jsem je už někde viděl (nejspíš zas ve SW), bylo vykompenzováno snahou jít v rámci fenoménu víc do hloubky a po emocích, a tím, že se tu občas neberou vážně a umí se smát.

• 26.11.2017  22:21
    Divočina (2014)

Kvalitní a poměrně originální příspěvek do série filmů o cestě a Cestě (modří už vědí). Máte-li 1) momentálně životní krizi a hledáte, jak z toho ven, případně 2) rádi přírodu a turistiku, přihoďte si jednu *.

• 26.11.2017  02:28

Dobrý standard, který u mě stoupl v ceně taky tím, že si udržel uvěřitelnost a sympatie i přes to, jak servíruje jeden klišovitý americký společenskokulturní motiv / poučení za druhým. Bonusy - Julia Roberts pořád umí hrát! a jedinečný učitel ekonomie. Malus - jedna z nejhorších českých verzí názvu filmu, 2011: tipuju kombinaci deprese a koksu v Bioscopu.

• 26.11.2017  02:20
    Infiltrátor (2016)

Šikovný vhled do toho, co vlastně znamenalo (znamená?) válčit za americké tajné služby s jihoamerickou narkomafií. Vhled všední, s pozorností k nedokonalostem na obou stranách barikády - a tedy uvěřitelný. Bonus - Diane Kruger opět přesvědčuje, že opravdu není jen bárbína na koukání.

• 26.11.2017  02:11

Kvalitně odvedený akční film se sympatickým hrdinou, jehož nápaditost proti zlounům ani fyzička při honičkách nepůsobí kašírovaně. Jen toho stereotypního ruského mafoše si mohli odpustit; vedlejší ženská (slečnová) postava je naopak sympatický bonus.

• 26.11.2017  01:57

Na téhle ,,smooth detektivce" mě nejvíc bavilo, jak elegantně a nenuceně z její poklidné roviny občas vykoukl nehorázně černohumorný, sarkastický nebo cynický vtípek. Dobře okořeněno!

• 26.11.2017  01:51
    Lost Highway (1997)

Potvrzení mého dobrého pocitu z tvorby pana režiséra: atmosféra, specifický herecký projev, pocit stísněnosti a látka k přemýšlení - vše na svém místě. Jen to všechno dovedlo k (zatímnímu) vrcholu až Mulholland Drive, marná sláva.

• 26.11.2017  01:44

Velmi příjemné překvapení. Pokud chcete pochopit dnešní válku s militantními odnožemi islámu ve všech jejích rovinách, důsledcích, emocích a rozporech (no, ve všech... aspoň v náznaku těch všech), podívejte se na to: nebudete litovat. Další příspěvek do filmové série ,,Povinně pouštět ve školách".

• 26.11.2017  01:27

Jemně slabší 3*. Mnohé motivy v příběhu jsou dobře zpracované a odehrané, a je moc dobře, že se o nich točí. Jako celek film ničím nevybočuje z průměru - s jedinou mínusovou výjimkou postavy Václava Havla (byť přejmenovaného), ze které cítím i přes svou omezenou informovanost o jeho raném životě karikaturu.

• 26.11.2017  01:12

Vlastně je to lekce o rozmanitosti světových kultur: když pocítíte, jak obtížně asi tvůrci zpracovávali tuhle látku o střetu dvou světů (a krásách matematiky, jistě), a jak velký úspěch je, že se jim to podařilo aspoň takto ( = zdaleka ne dokonale) - a když začnete uvažovat, čím to, uvědomíte si, nakolik jiná ta různá světová civilizační centra jsou. Užitečné a sympatické!

• 26.11.2017  01:07

Obstojné pokračování série - což mě překvapilo o to víc, čím míň jsem si dokázal dopředu představit, jak se vůbec může tahle kaše dát ještě nastavovat. A vidíte - příběh, everDepp i vtipné nápady vás přesvědčí o opaku. Žádný zázrak - ale proč taky.

• 26.11.2017  01:01

Dotažený akční film - tempem, kamerou a střihem, příběhem i herci. Nic víc, ale rozhodně ani nic míň - což je o to větší deviza, že se tu bavíme o pátém díle jedné série.

• 26.11.2017  00:52

Precizně filmově provedený, byť do krajnosti dovedený příběh o tom, co dokáže alkohol v interakci s lidskou psychikou. Limonádový Joe by měl radost! Bonus pro všechny - poznání, že Phoebe prostě napořád zůstane Phoebe. Bonus pro mě - Emily Blunt jinak než dosud.

• 26.11.2017  00:25

Ten dokument dokonale symbolizuje Lynchovy filmy: i když oficiálně rozhodně nechce interpretovat kterýkoli z nich, ve skutečnosti vám při pozorném sledování nadhodí vodítek hned několik. Bonus - Lynchova dikce a jeho příhody jsou k pomilování.

• 26.11.2017  00:17

Tenhle žánr není vůbec jednoduchý: malý počet lidí ve vypjaté situaci, která smrskne místo děje na jejich bezprostřední okolí - vypořádat se s tímhle věrohodně na ploše celovečerního filmu, navíc když ten počet lidí je toliko dva, to už chce koule. Tady to zvládli, a mají můj respekt.

• 26.11.2017  00:03

Pěkná atmosféra, hezké záběry a charakterní herci působí v celku jako něco, co jste už od Svěráka viděli. Což se ale u tohoto režiséra dá asi čekat, a na škodu diváckému zážitku to není: jen jestli na něj nestačí televize místo kina. Malus: až při výkonu Terezy Voříškové jsem si uvědomil, jak dobrá je vlastně Libuše Šafránková herečka.

• 25.11.2017  23:59

3 a 1/2 *. Tohle se těžko vysvětluje: někdy prostě herci, téma a prostředí do sebe tak roztomile zaklapnou, že ať je příběh sebetuctovější a zpracování sebeprůměrnější, prostě to funguje. A velmi dobře. Tečka. No přesvědčte se sami - šup.

• 25.11.2017  23:55

Za zkouknutí to stojí, ale... když ve vás během sledování stále sílí pocit, že promluvy postav jsou neživotně vyumělkované, samoúčelné a nucené, a že to přitom režisér myslí vážně, je asi něco špatně. Pár dobrých sarkastických vtípků a Phoenix s bříškem(!) to pak už nezachrání. Filosofovat na plátně se dá mnohem, mnohem atraktivněji a přirozeněji.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12