mirror

MIRO ZAVADIL

okres Trenčín

<< předchozí 1 2
    • 20.1.2009  18:46

Najlepsi film na ArtFilme2008. Taku dobru komediu som uz roky nevidel. Osviezujuci zazitok. Inteligentny, prepracovany, celistvy scenar, bez hluchych miest. Presne davkovany humor. A k tomu kvalitne herecke vykony. A Barbara Sarafian by si zasluzila oscara.

• 20.1.2009  18:33
    Tussenstand (2007)

Film ma len 80 minut a pritom je nekonecny. ArtFilm2008

• 3.7.2007  22:43
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Na ER to nemá, príliš romantické, na prípadoch moc nezáleží, len nahrávajú vzťahom medzi postavami a bežia niekde na pozadí. Ten seriál by sa mohol odohrávať v akomkoľvek prostredí. Ale niektoré ženské postavy (Yangová, Grayová, Izzie) sú zaujímavé a dobre zahrané a kvôli nim to pozerám ďalej. Úplne „žeriem“ Dr. Addison Shepherdovú a som rád, že táto postava dostane v novej sezóne (2007-2008) vlastný spin-off Private Practice. Na druhej strane mi parádne lezie na nervy jej „manžel“ doktor-model Shepherd. Sem-tam v seriály zaujímavé cameo.

• 3.7.2007  22:22
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Priemerné, vyumelkované, bez atmosféry, vezúce sa na CSI vlne, dvaja hlavní predstavitelia toho moc neuhrajú, lebo to nevedia, minimálna chémia medzi nimi, ďalší párik ala Mulder + Scullyová sa nekoná. Dokonca niektoré diely obsahujú aj morálne ponaučenia! Zachraňujú to občas zaujímavé prípady/mŕtvoly a vtipné hlášky scenáristov. Vianočný diel v prvej sérii na šabľu!

• 3.7.2007  21:44

Tak to to bol najhustejší a najnepríjemnejší dvoj-diel z celej série, mladiství prostitúti, zneužívanie maloletých...

• 3.7.2007  21:38

Taká nadstavba na jeden z predošlých (dvoj) dielov, slušné, ale v podstate zbytočné. Napätie vyplýva zo situácie: Je možné, že sa Tennisonová mýli a pred rokmi poslala do väzenia nevinného človeka? Všetko nasvedčuje, že áno, ale ona je neoblomne presvedčená, že vo väzení je ten pravý a musí odhaliť, ako je možné, že vrah tak dokonale do podrobnosti kopíruje pôvodné vraždy. Trocha vadilo, že vraha, ktorý sedí v base hra iný herec, než ten, ktorého tam pred časom poslala :-)

• 3.7.2007  21:23

Street, boss miestneho podsvetia vs Tennisonová, ktorá vzhľadom na to, že bola opäť čerstvo prevelená musí bojovať o rešpekt a podporu nového vyšetrovacieho tímu, takmer ako v prvom diely. Na týchto britských detektívnych seriáloch sa mi najviac páči ta autenticita a surovosť, niet tu ani stopy po americkej efektnosti a uhladenosti.

• 29.1.2007  19:41

Sú dve verzie tohto DVD video výberu, ten z roku 2001 neobsahuje klip The End Is the Beginning Is the End z filmu Batman and Robin, ten vyšiel až na reedícii z roku 2005. Je to precízne spracované DVD, klipy sú rozdelené podľa albumov + live videos + bonus. Čo sa mi najviac páči, každý klip k singlom z radových albomov je si možné pozrieť niekoľko krát - najskôr klasická verzia čo bežala na MTv, potom je si možné navoliť spustenie klipu alternatívneho, alebo zostrihaného zo záberov z natáčania a nakoniec si klip možno pustit s komentárom o jeho vzniku. DVD v bonusovej sekcii obsahuje aj krátky film Try z ktorého bol zostrihaný klip Try, Try, Try.

• 29.1.2007  15:10
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Hlavná hrdinka je na začiatku úplné pasívna a unudená, o nič nemá záujem, všetko vôkol nej je falošné a ona to v duchu cynicky a trefne kruto komentuje. Má 18 a práve dokončila strednú, na výšku sa jej dobrovoľne nechce, a tak ju matka vyženie z domu, aby si našla nejaké zamestnanie a osamostatnila sa. Hneď prvý deň v zamestnaní, cez obedňajšiu prestávku, keď si vybehne von na obed, ju sejme hajzlová doska zo stanice MIR, ktorá sa kriticky vychýlila z kurzu pri sťahovaní stanice z obežnej dráhy. Je na mieste mŕtva, ale nejde nikam ďalej do záhrobia, a ako čerstvá nemŕtva má tú česť zostať na zemi, a stať sa členom party prevádzačov na onen svet - odnímateľkou duší, smrkou. Prichádza zácvik, hľadanie nového bytu, najlepšie po nejakom mŕtvom, opäť hľadanie zamestnania (odnímanie duší je neplatená služba verejnosti :-), zoznamovanie sa s kolegami z týmu, pozorovanie a neskôr nadväzovanie kontaktu s rodinou, ktorá sa ťažko zmieruje s jej smrťou. Zrazu sa pred ňou otvárajú netušené perspektívy. Dead Like Me je stelesnením suchého čierneho humoru, hlavná hrdinka je sympatický cynik aj po smrti a pri svojich komentároch si neberie žiadne servítky. Kolegovia z týmu sú uletené osobnosti a neustále sa škoďácky podpichujú. Svižné dialógy sú popretkávané vkusne použitými nadávkami. Seriál je to originálny a nápaditý, hlavne čo sa úmrtí týka, a má peknú znelku :-)

• 5.8.2006  20:57
    Zlatý důl (1982)

Tento film bežal v Československých kinách a bol do 15 rokov neprístupný a ja som naň bol aj keď som 15 ani zďaleka nemal :-) Kolega vedec zburcuje svoju kolegyňu, narýchlo sa zbalia, zoberú malé lietadlo a idú hľadať tretieho kolegu, ktorý sa stratil niekde v divočine Britskej Columbie. Neustále som čakal čo tam bude také do 15 rokov nevhodné. Nájdu tam spustlého chlapa, ktorý má nejaké tajomstvo, možno niečo našiel, možno zlatú baňu a už mu z toho hrabe, a tak drsne ponaháňa Kim Basinger zo sekerou, alebo ona jeho?, to už si nepamätám, ale bolo to fakt hrôzu naháňajúce do 15 rokov neprístupné!

• 21.7.2006  22:11
    Prime (2005)

Veľké prekvapenie, po tom čo som si prečítal trojhviezdnu recenziu pani Hejlíčkovej. Bude to asi preto, že som muž a mám rád filmy, ktoré sú postavené na hereckých výkonoch pekných herečiek, filmy, ktoré im dávajú práve taký priestor, aký potrebujú a stavajú na ich silných stránkach, zbytočne ich netlačiac do polôh, ktoré im nesedia. Konečne podarený film s Umov od „čias“ Kill Billa. Úloha Ralfi bola pre ňu ako stvorená, možno napísaná priamo jej na telo. Mala čo hrať, ťahala celý film, aj keď Streepová sa samozrejme nedala zahanbiť, Uma jej bola dôstojnou protihráčkou. Predstavila sa v polohe, v akej som ju ešte nevidel. Sama sebou prekvapená, po uši zamilovaná, pritom pochybujúca zrelá žena, ktorá sa rozhodne svojim citom podľahnúť. Je tu veľmi sexi a kostýmna návrhárka pre ňu navrhla/vybrala štýlovú, ležérnu garderóbu, ktorá jej náramne sekne. Pripomenulo mi to trochu klasické hollywoodske filmy, ktorými si štúdiá svoje hviezdy híčkali, vzdávali im poctu a zvečňovali ich v tom najlepšom svetle. Prime Ume pristane :-)

• 21.7.2006  21:17

Mne sa to páčilo :-) Ratner psychológiu postáv nedokázal zabiť, ja som ju mal neustále na pamäti/v hlave vďaka Singerovým predošlým dielom. Jedine Wolverine bol fakt divný, že tímový hráč, čo to je za blbosť !?! Akčné scény boli veľkolepé a bombastické, o dosť lepšie než v predošlých dieloch, hlavne finále. V nemom úžase som čumel na plátno. A k tomu ešte Famke... Ratner zvolil dobrú stratégiu, keď film zostrihal na necelých 140 minút, celý film je v podstate akčná jazda, na rozmýšľanie nebolo času, len som sa príjemne bavil.

• 25.7.2005  07:42
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Vynikajúci teenagerovský seriál s mysteriózno - okultným podkresom. Má to slabší rozbeh – prvá séria, ale potom to už valí. Perfektné postavi, zamotané vzťahy, zábavné situácie a hlavne dokonale dialógy plné suchých, vtipných hlášok. Ostatní autori scenárov si zobrali príklad od „tvorcu“ seriálu Jossa Whedona, ktorého diely v prvej sérii priam trčali z davu epizód a v ďalších sériách sa zlepšili a snažili sa Whedona prekonať, ale on vždy prišiel s niečím novým a originálnym – experimenty s žánrom, podobne ako pri X-Files Chrisa Cartera.

• 8.4.2005  09:32
    Constantine (2005)

Pacilo sa (urcite viac nez Hellboy) ......temna detektivka s pozvolnym tempom, sem-tam okorenena akciou, slusne triky a hlavne dobre napisane a odohrane postavy Johna Constantinea(Reeves) a Satana (Peter Stormare), ale jednoznacne mojim favoritom/favoritkou je Gabriel v podani Tildy Swinton, ta zenska ma zvlastnu tvar a vinikajuco hra (aj ked vacsinou v malych produkciach.... The Deep End)....najblizsie vsak v jednej z najvacsich: The Chronicles of Narnia. A tiez som necital comics, len ten jeden pribeh v CREW, takze som nijak neporovnaval, ale coskoro by mal vyjst book od Ennisa Hellblazer: Son of Man a som celkom navnadeny.

• 7.3.2005  08:50

Takto ma vyzerat DVDcko s nadupanym popovym koncertom!!

• 15.12.2004  07:56

Nemam rad, ked sa Francuzi snazia napodobnit americke filmy a naopak, nic dobre/pozeratelne z toho este nevzislo a uz vobec sa pri pozerani takychto pocinov neda hovorit o nejakej originalite....ubohost.

• 15.12.2004  07:44

Vizualne obzerstvo.........malo Majorky, vela filozofickych kecov.....pribeh, ked osekam vsetky ozdoby, vystaci, tak na jednu epizodu GITS: Stand Alone Complex, ale aj tak si to este niekolko krat pozriem :-)

• 15.12.2004  07:32
    Milenci (1958)

Velmi, velmi rozpravkove a naivne, ale pekne.....

• 15.11.2004  15:43
    Ztracené (2003)

Vynikajuca hudba, hned od prvych tonov a k tomu nadherna, panoramy snimajuca kamera. Fim ma zo zaciatku taku drsnú a studenú atmosferu, v dobrom slova zmysle, sprostredkovava divakovi pocit samoty a odlucenosti od civilizacie. Cate je ako vzdy perfektna :-), zensky cowboysky klobuk jej velmi pristane a slusne jazdi na koni (ziaden kaskader (mozno v zaberoch kde jazdia len siluety na horizonte nejakych pouzili)....to som čumel), poloha matky chraniacej svoje deti jej nerobi problem a aj proces zmierenia sa s otcom, nie je nijak pateticky a dojemny, ale skor velmi pozvolny a naznakovy. Ron Howard natocil dobry western so silnou zenskou hrdinkou, co sa tak casto nevidi. Na DVD su dva alternativne konce filmu, vystrihnute sceny, rozhovory......co ma najviac zaujalo su vsak vtipne pokazene zabery z natacania, kde Cate hodi nejaky ten usmev a dva krat, ked sa jej zvlast nedari si ulavy decentnym klasickym fuck :-) Kto by to na nu povedal :-)

• 12.8.2004  14:11

Už si to moc nepamätám....príbeh o strastiach a radostiach dospievania. Boli sme na tom na základke povinne ...

• 12.8.2004  13:23
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Vinikajúce fantazijné spracovanie legendy o Robinovy Hoodovi s geniálnou hudbou, ktorá dokreslovala ponurú, ale majestátnu atmosféru Sherwoodskeho lesa. Nezabudnutelný bol hlavne boh lesa - Horn, Stonehange a prízraky s konskými lebkami v rozoviatych plášťoch.

• 12.8.2004  07:58

Ľahká Britská komédia o mladých ľuďoch ťahajúcich nočné smeny v nudných ubíjajúcich zamestnaniach....dokladač do regálov v supermarkete.....pásová výroba v elektrotechnike......atď...... a vo voľnom čase nad ránom preberajúcich svoje životné postoje a strasti. Dobre obsadená a zahraná, príbeh sa svižne rozbehne, ale záver (po tom čo sa vyberú autom za mesto) sa neskutočne vlečie. Tempo padne tak na polovicu. Žiaden zázrak, ale pobaví

• 27.4.2004  16:29
    Devil (2001)

Príjemná, do originálneho prostredia zasadená ducharina, vybudovaná na pevnom základe pod dohľadom nadaného režiséra, ktorá nikoho neurazí, ale ani nikoho veľmi nevystraší.

• 27.4.2004  16:26

Kaena: Proroctvo je malý film, z ktorého cítiť veľkú snahu a odhodlanie tvorcov z toho mála čo mali k dispozícií dostať na plátno/obrazovku maximum a v podobe, ktorá sa čo najviac blíži víziám a návrhom, ktoré príbehu predchádzali. Myslím, že sa im to celkom podarilo.

• 28.9.2003  10:23

Divadelná záležitosť, niet tu jedinej „akčnej“ scény, celé to zaváňa ohobľovanými doskami. Tvorcovia sa mohli posnažiť a film viac rozpohybovať a niektoré scény umiestniť do exteriérov. Na divadelnú hru môžem ísť predsa do divadla. Dej plynie v dialógoch, ktoré interpretujú kvalitní charakteroví herci, je tu zástupca takmer z každého kontinentu :-) Ich výkony sú presvedčivé, ale žiadna Oscarová kreácia sa nekoná. Všímal som si predovšetkým Blanchettovú s Mooreovou, lebo sú to moje obľúbenkine, ale tie predviedli len svoj štandard. Prekvapivo dobre zahrali Everett a Driverová.

• 28.9.2003  10:04

Hlavný hrdina filmu stretol vo svojom živote dve osudové ženy. Prvú, ktorú miloval a možno ešte stále miluje, ale došlo mu to až keď ju opustil a druhú, ktorá ho pasívne agresívne ťahá pred oltár a chce si s jeho pomocou vybudovať stabilne fungujúcu malomestskú rodinku. A tak si hlavný hrdina celý film spituje svedomie a snaží sa správne rozhodnúť, keďže sa tá svadba tak nepríjemne blíži. Je to taký malý nenápadne zrežírovaný film s nízkym rozpočtom a priemernými hereckými výkonmi. Cate Blanchettová tu má v podstate vedľajšiu úlohu (výdaja chtivá žienka) a je tu ešte zakríknutá a nevýrazná.

• 28.9.2003  09:52

Thriller s pozvoľným tempom, ktoré otupí divákovu pozornosť a ten si prestane všímať čo je na ktorej rytine Deviatich brán do kráľovstva pekelného stvárnené a či sa Corso počas filmu do obdobných situácii naozaj dostal a tak si to musí pozrieť ešte raz, aby pochopil :-)

• 28.9.2003  09:45

Natural Born Killers sú veľmi originálna (namakaná kamera a strih) a nápadito natočená ÚBOHOSŤ s veľmi dobrými hereckými výkonmi a nadupaným pesničkovým soundtrackom. Ta deklamovaná satira na fungovanie médií moc vo filme nefunguje a je to zbytočne (samoúčelne) násilné. Je to veľmi rozporuplný film.

• 27.9.2003  13:05

Podivná romanca v ktorej sa umierajúca Winona Ryder úplne nepochopiteľne zamiluje do obstarožného sukničkára Gereho. Winona je krásna a neustále usmiata (aspoň zo začiatku) a pozeral som to len kvôli nej. Gere je nepresvedčivý a mdlý a neveril som mu ani štipku z tej úbohej kôpky emócii čo predviedol. Kamera úplne kašľala na to, že sa film odohráva v jaseni, zaregistroval som trocha opadaného žltého lístia a to bolo všetko.

• 27.9.2003  09:25

Dokonalá adaptácia prvého dielu Vampire Chronicles. Tvorcom sa podarilo zachytiť temnú goticko - romantickú atmosféru predlohy. Nechápem čo sa Riceovej na Jordanovom filme nepáčilo. Pre mňa je to taký upírsky Pán Prsteňov :-) Vynikajuco obsadený a zrežírovaný . S veľkorysou výpravou a nádhernou hudbou, až na ten Guns n´Roses cez titulky. Claudia v podaní mladučkej Kirsten Dunst ma úplné dostala, detsky roztomilá a nezbedná a pritom neustále lačná po krvi .

<< předchozí 1 2