Moskva, Belgie (2008)

Najlepsi film na ArtFilme2008. Taku dobru komediu som uz roky nevidel. Osviezujuci zazitok. Inteligentny, prepracovany, celistvy scenar, bez hluchych miest. Presne davkovany humor. A k tomu kvalitne herecke vykony. A Barbara Sarafian by si zasluzila oscara.

Tussenstand (2007)

Film ma len 80 minut a pritom je nekonecny. ArtFilm2008

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Mne sa to páčilo :-) Ratner psychológiu postáv nedokázal zabiť, ja som ju mal neustále na pamäti/v hlave vďaka Singerovým predošlým dielom. Jedine Wolverine bol fakt divný, že tímový hráč, čo to je za blbosť !?! Akčné scény boli veľkolepé a bombastické, o dosť lepšie než v predošlých dieloch, hlavne finále. V nemom úžase som čumel na plátno. A k tomu ešte Famke... Ratner zvolil dobrú stratégiu, keď film zostrihal na necelých 140 minút, celý film je v podstate akčná jazda, na rozmýšľanie nebolo času, len som sa príjemne bavil.

Constantine (2005)

Pacilo sa (urcite viac nez Hellboy) ......temna detektivka s pozvolnym tempom, sem-tam okorenena akciou, slusne triky a hlavne dobre napisane a odohrane postavy Johna Constantinea(Reeves) a Satana (Peter Stormare), ale jednoznacne mojim favoritom/favoritkou je Gabriel v podani Tildy Swinton, ta zenska ma zvlastnu tvar a vinikajuco hra (aj ked vacsinou v malych produkciach.... The Deep End)....najblizsie vsak v jednej z najvacsich: The Chronicles of Narnia. A tiez som necital comics, len ten jeden pribeh v CREW, takze som nijak neporovnaval, ale coskoro by mal vyjst book od Ennisa Hellblazer: Son of Man a som celkom navnadeny.

Chirurgové (2005) (seriál)

Na ER to nemá, príliš romantické, na prípadoch moc nezáleží, len nahrávajú vzťahom medzi postavami a bežia niekde na pozadí. Ten seriál by sa mohol odohrávať v akomkoľvek prostredí. Ale niektoré ženské postavy (Yangová, Grayová, Izzie) sú zaujímavé a dobre zahrané a kvôli nim to pozerám ďalej. Úplne „žeriem“ Dr. Addison Shepherdovú a som rád, že táto postava dostane v novej sezóne (2007-2008) vlastný spin-off Private Practice. Na druhej strane mi parádne lezie na nervy jej „manžel“ doktor-model Shepherd. Sem-tam v seriály zaujímavé cameo.

Prime (2005)

Veľké prekvapenie, po tom čo som si prečítal trojhviezdnu recenziu pani Hejlíčkovej. Bude to asi preto, že som muž a mám rád filmy, ktoré sú postavené na hereckých výkonoch pekných herečiek, filmy, ktoré im dávajú práve taký priestor, aký potrebujú a stavajú na ich silných stránkach, zbytočne ich netlačiac do polôh, ktoré im nesedia. Konečne podarený film s Umov od „čias“ Kill Billa. Úloha Ralfi bola pre ňu ako stvorená, možno napísaná priamo jej na telo. Mala čo hrať, ťahala celý film, aj keď Streepová sa samozrejme nedala zahanbiť, Uma jej bola dôstojnou protihráčkou. Predstavila sa v polohe, v akej som ju ešte nevidel. Sama sebou prekvapená, po uši zamilovaná, pritom pochybujúca zrelá žena, ktorá sa rozhodne svojim citom podľahnúť. Je tu veľmi sexi a kostýmna návrhárka pre ňu navrhla/vybrala štýlovú, ležérnu garderóbu, ktorá jej náramne sekne. Pripomenulo mi to trochu klasické hollywoodske filmy, ktorými si štúdiá svoje hviezdy híčkali, vzdávali im poctu a zvečňovali ich v tom najlepšom svetle. Prime Ume pristane :-)

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Priemerné, vyumelkované, bez atmosféry, vezúce sa na CSI vlne, dvaja hlavní predstavitelia toho moc neuhrajú, lebo to nevedia, minimálna chémia medzi nimi, ďalší párik ala Mulder + Scullyová sa nekoná. Dokonca niektoré diely obsahujú aj morálne ponaučenia! Zachraňujú to občas zaujímavé prípady/mŕtvoly a vtipné hlášky scenáristov. Vianočný diel v prvej sérii na šabľu!

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Vizualne obzerstvo.........malo Majorky, vela filozofickych kecov.....pribeh, ked osekam vsetky ozdoby, vystaci, tak na jednu epizodu GITS: Stand Alone Complex, ale aj tak si to este niekolko krat pozriem :-)

Jádro (2003)

Nebola tam jedina scena, ktoru som uz niekde nevidel, ten film ma nicim neprekvapil a ani nepobavil a bolo to fadne zrezirovane nejakym noName remeselnikom, nic mi z toho filmu nezostalo v pamati.

Kaena: Proroctví (2003)

Kaena: Proroctvo je malý film, z ktorého cítiť veľkú snahu a odhodlanie tvorcov z toho mála čo mali k dispozícií dostať na plátno/obrazovku maximum a v podobe, ktorá sa čo najviac blíži víziám a návrhom, ktoré príbehu predchádzali. Myslím, že sa im to celkom podarilo.