Podraz (1973)

Dokázali podfouknout i mě. Dvakrát. Happyend jsem prostě v tu jednu chvíli nečekala... Jsem ráda, že jsem si před zhlédnutím nečetla zdejší komentáře, a že mě hodnocení filmu (aktuálně TOP 27) nějak výrazně neovlivnilo. Podraz je oddechový film par excellence - svižný, chytrý a promyšlený. [kino Vysočina Žďár nad Sázavou, 12. 3. 2015]

Babycall (2011)

Mám ráda zmatený děj - takový, který vše jednoznačně neservíruje na zlatém podnosu, nýbrž nutí diváka k neustálé pozornosti a nechává prostor vlastní představivosti. Mám ráda skandinávské filmy. Mám ráda Noomi Rapace. Tenhle film měl být trefou do černého. Nebyl. Sice nenudí ani na okamžik, ale výsledek je tak rozpačitý a nelogický, že přemýšlím, jestli se nejedná o pilot k norské verzi seriálu American Horror Story... /Videotéka O2TV, sekce Skandinávské filmy/

Topaz (1969)

Asi nejslabší Hitchcock... V rámci politických filmů jde o to lepší, co jsem dosud viděla, ale když jde o Hitche, mám asi vyšší nároky. A (byť je to možná malichernost) vadilo mi, že se Francouzi mezi sebou bavili anglicky, stejně tak Kubánci a Rusové. Pochopím angličtinu, když se ve skupině vyskytuje anglicky hovořící jedinec, jinak by podle mě určitě neměla být používána univerzálně, v tomto případě bych dokonce řekla až politicky nekorektně.

Bony a klid 2 (2014)

Hvězdné nebe nade mnou, mravní zákon ve mně... Tvůrci si asi mysleli, že když budou citovat Kanta, zapadne tento snímek do škatulky umění.

Hodinový manžel (2014)

Nejlepší česká komedie za hodně dlouhou dobu! Dialogy fungují, trapnost se nekoná, product placementy jsou snesitelné (jediný vyloženě do očí bijící - nehodící se - byl bohužel na čsfd), snaha o ozvláštnění formy je překvapivá a David Novotný v dresu Dukly + v oblečku k*k*ta v bance - to prostě chceš vidět... :)) "Ano, i lidé na Slovensku slaví narozeniny jednou za rok..." Premiere Cinemas Olomouc, sál 6, 1. 1. 2015

Prosba (1967)

Pakliže lze poezii vyjádřit obrazy namísto slovy, je tento snímek výsledkem. Doporučuji zhlédnout v naprostém klidu, tak aby vás nic nevyrušovalo a plně jste se soustředili na film. Je velmi náročné udržet pozornost (byť se na začátku zdá 70 minut jako lehce stravitelná stopáž) a každá zbloudilá myšlenka může ovlivnit filmový zážitek - když vypadnete z lyriky snímku, je velmi těžké vrátit se zpět a ne každý má sílu si film pustit znovu od začátku... "KRÁSA LIDSKÉ PODSTATY NESMÍ ZEMŘÍT."

Ouija (2014)

Pár fajn lekaček dobrý horor neudělá. Schází atmosféra a především schází alespoň nějaká smysluplnost příběhu - v několika momentech mi vyloženě přišlo, že tvůrci nevěděli, jak dál, anebo čím ještě děj ozvláštnit, a tak se snažili solit kafe, které pak ale v klidu nevypili, protože jim došlo, že mají vlastně jen devadesát minut... Mimo jednoho zajímavého záběru bohužel ničím nevyniká ani formální stránka. P.S.: Taky se normálně natáčíte na video, když doma uklízíte půdu? [Premiere Cinemas Olomouc, 27. 11. 2014]

Interstellar (2014)

Neuvědomuji si, že by mě kdy v jiném filmu tak zaujal zvuk - tady je prostě fantastický. V těch pasážích, kdy je na chvilku úplné ticho, mě mrazilo v zádech. Nádherná výprava. Spousta myšlenek. Spousta uvědomění, které člověku naskakuje díl za dílem - v průběhu, i po zhlédnutí. A když se objeví závěrečné titulky, nezbyde vám nic jiného, než vydechnout a mlčet... [Premiere Cinemas Olomouc, 24. 11. 2014 - s rainman93] Doporučuji komentář: Lucas

Dědeček automobil (1956)

Nevybavuji si žádný jiný československý film z 50. let, který by byl v podstatě oslavou kapitalismu jako tento :) Radokovi se velmi věrně podařilo zachytit události z počátků automobilismu a myslím, že film zaujme nejen motoristické nadšence. Pseudodokumentární pasáže jsou víc než vyvedené, romantický příběh, kterým jsou prokládány, za nimi značně pokulhává, ačkoliv téma francouzsko-české lásky není nezajímavé... Podle mě asi nejméně typický český film, a proto stojí za zhlédnutí!

Policajt ze školky (1990)

Jako dítě jsem ten film milovala! :)) Dnes jsem ho viděla poprvé po dvaceti letech a myslím si, že se jedná o jednu ze zdařilejších věcí, ve které se Arnold objevil v komediální poloze. Oceňuji především nenásilné mísení žánrů, kdy režisér vcelku lehce přechází z rodinného filmu k akci.