jojo-Jozin

• 6.7.2017  23:25

I

• 13.7.2014  11:59
    Zátah 2 (2014)

V jednotlivostech skvělé, ale celkově trochu rozvláčné díky přepálené stopáži. Ultimativní mlátička je doplněna kriminální zápletkou, komploty a intrikami. Brutálita = první díl na druhou. Kdyby se více šetřilo bitkami popř. jejich délkami (některé jsou opravdu mimo realitu) a šetřilo se délkou filmu šlo by o dokonalý akční krimithriller.

• 11.6.2014  14:45

Tato epizoda je poměrně zdařilá. Slušná kamera, charakterní herci. Na německou televizní produkci slušné, žádný ryzí amatérismus charakteristický pro některé televizní produkce. Divák, který tomu věnuje všední večer, nemusí litovat ztraceného času.

• 11.6.2014  14:37

Celkem povedená epizoda - rozhodně jedna z těch lepších - dvojice kriminalistů z Mnichova. Na podobných epizodách z Mnichova (ostatní až na klasiku z Duisburgu považuji za brak) je vidět, že při této televizní tvorbě jde o jiné rozpočty než u většiny tuzemské televizní produkce. Čiší z toho jakási profesionální rutinní řemeslnost.

• 5.4.2014  11:39
    Sinsegye (2013)

Korejskou kinematografii rozhodně stojí za to, poslední dvě dekády sledovat. Nejedná se jen o počiny režisérů typu Ki-duk Kima, které můžou být pro někoho těžce stravitelné, např. režisér Chan-wook Park je znám i širší divácké obci, anebo přinejmenším jeho filmy. Korejská tvorba se svým pojetím často přibližuje holywoodské - nejde jen o komorní nízkorozpočtové snímky, ale často jsou poměrně spektakulární. Syrový thriller o mocenském boji uvnitř zločinecké organizace je společně s Dalkomhan insaeng (A Bittersweet Life) nejzdařilejší snímek z tohoto prostředí, které jsem měl možnost shlédnout. Překvapující pro mě bylo závěrečné rozuzlení, kde se nabízí dvojí motiv konání jednoho z hlavních hrdinů (policisty v přestrojení) a o tom, který je ten pravý se lze jen dohadovat, ale tak už to i v reálném světě často bývá.

• 5.4.2014  10:54

Příjemné překvapení. Belgická kriminálka z netypického prostředí dobytčí farmy. Jak už zde někdo zmínil, i mně to připomnělo dánskou trilogii Nicolase Windinga Refna. V příběhu žádné klišé nečekejte. Matthias Schoenaerts je vynikající. Nadějná prvotina vlámského režiséra, nezbývá než čekat na další jeho počiny, zda svůj potenciál dále rozvine.

• 22.10.2013  18:37
    Gravitace (2013)

Film kde děj ustupuje dopozadí. Důležité jsou obrazy a vizuální stránka filmu. Dá vzpomenout na Kubricka a Tarkovského. Film kde 3D má skutečně své opodstatnění. Film který si nezaslouží, než být shlédnut na velkém plátně.

• 7.8.2012  19:06

Snímek samotný je pro mne mírným zklamáním, vzhledem k velkému očekávání. Budeme-li brát v kontextu dvou předcházejících dílů, hořkost trochu opadne. Nolanovo pojednání o Batmanovi se už stalo pro mnohé kultem, škoda jen ukončení této trilogie. K vynikajícímu snímku tomu zkrátka dost chybí, i když pravověrní a ryzí fandové tohoto kultu s tímto souhlasit nebudou a opak bude u nich pravdou. Především Nolan to divákovi příliš neulehčuje. Stopáž je téměř tříhodinová, což by samo o sobě nevadilo, kdyby nebyla vyplněna často nudným balastem (hlavně druhá polovina). Ústředních postav je přespříliš a některé jsou zbytečné. Snaha poskytnout každé dostatek prostoru je oním nudným balastem. Třetí Batman je prostě dost ukecaný a agitující, až je to místy otravné. Lze souhlasit se základní tezí, že současný systém není dokonalý, není bez chyby, ale je to nejlepší co máme, avšak na můj vkus je toto vyjádřeno zbytečně okatě. Na druhou stranu několik scén je natolik spektakulárních, že ve spojení s vynikající hudbou mnozí budou chrochtat blahem. Tom Hardy si musí vystačit s minimem výrazových prostředků, mnoho prostoru se mu v tomto ohledu nedostává, přesto jako hlavní padouch nezklamal. Bale, Caine, Oldman a Freeman standard. Jedná se o důstojné epické ukončení novodobé ságy o temném rytíři, které mohlo být lepší.

• 2.4.2012  18:04
    Bez dechu (2011)

Ani nevím proč tento počin nechávám při svém hodnocení o příčku výše, než jsou filmové stoky. Snad jen že jsou i horší filmy. Vše je tu špatně a nejvíce ze všeho představitel hlavní role, který disponuje jen jedinou hereckou pózou, již lze nejlépe charakterizovat jako tupě jalová.

• 1.1.2011  18:38

Jedná z klasických kung-fu mlátiček, ketrých jsme "sjížděli" na VHS desítky. Tato mi jako jedna z mála uktvěla v paměti. Asociativními prvky je hudba silně připomínající spaghetti westerny, vyhraněné charaktery kladných hrdinů a hlavní zaporák zneškodňující protivníky opravdu velmi specifickýcm způsobem.

• 13.9.2009  21:53

Zběsilé pobíhání ulicemi Říma, tak by mohl znít podtitulek tohoto filmu. Že je filmová podoba osekaná a do jisté míry pozměněná, a že zde absentují některé postavy by samo o sobě nevadilo, ovšem v tomto případě to znemožňuje pochopit motivy některých postav a důvody některých událostí. Hlavní mínus ale spatřuji jinde a tuší to především znalí knižní předlohy. Napětí, tajemno a luštění hádanek a symbolů obsažené v díle obratného fabulátora Dana Browna činí téma zajímavým. Toho se zde nedočkáme, a proto je výsledek plytký a nezachrání to ani líbivé exteriéry ani přítomnost mnoha líbivých hvězd. Alespoň, že Robert Langdon shodil ten příšerný účes.

• 24.7.2009  21:30

Film u kterého jsem se dobře bavil. Akce za akcí. Výborný zvuk a triky. Zasazeno do pěkně vykreslené postapokalyptické budoucnosti. Přesto mi chybělo něco, z čeho bych si sedl na zadek. Terminátorů je ve filmu více než kdy jindy a přece jsem nebyl ani zdaleka tak našponovaný, jako když se L.A. proháněl terminátor 1 či 2. Doslova mě otrávilo množství nelogičností, absence hloubky příběhu a mdlý konec.

• 10.6.2009  18:55

Slabší průměr. Jsou k máni určitě mraky lepších gangsterek a dost lepších komedií jihokorejské provenience.

• 3.5.2009  12:47
    Spirit (2008)

Velké očekávání. Velké zklamání.

• 20.3.2009  16:19
    Ong-Bak 2 (2005)

Příběh filmu je prostinký malého dítěte - primitivní, usměvný a nepravděpodobný. Za zhlédnutí ovšem stojí kvůli hlavnímu aktérovi a tím je Tony Jaa. Po závěru se mi téměř dralo na jazyk: "Tony Jaa je Bůh." Žádné létání vzduchem alá kung-gu a elegantní kopy s otočkou tohle je nekompromisní Muay Thai. Protivníci se poroučejí k zemi často už po jediné ráně a nezřídka dojde i na lámání kostí. Díky skvělým bojovým scénám lze zapomenout na ostatní nešvary filmu a klidně je přejít.

• 20.3.2009  16:17
    Zátaras (TV film) (1997)

Slabota.

• 29.12.2008  22:16
    Dealer 3 (2005)

Poslední díl trilogie se točí kolem srba Mila, se kterým se setkáváme ve všech částech trilogie. Očividně se na něm projevují známky únavy a na čele mu přibylo pár vrásek. Podepsala se na tom léta v drsném prostředí, drogy a deprese. Navíc se objevuje na scéně konkurence (new generation). Přiznám se, že na začátku jsem měl jakési mírné tendence sklouzávat sympatiemi k Milovi (skupinové terapie, příprava narozeninové dceřiny oslavy), resp. chápal jsem jeho jakési znavené otrávení. S nevydařeným kšeftem děj graduje a Milo předvádí svou nemilosrdnost. Anděl smrti, jak zní podtitulek k filmu. Naturální, nemoralizující, brutální.

• 29.12.2008  21:32
    Dealer (1996)

Ó, ó, ó...Franke, Franke, Franke. Když se to se.. tak se to se..

• 26.12.2008  17:48

Vysokou laťku, kterou postavily první dva díly volné série se překonat nepodařilo, ba se k ní ani nepřiblížuje. Vtipných momentů je tu pramálo. Co mě opět uchvátilo, byly nádherné exteriéry.

• 26.12.2008  17:41

Už to není ono. První dva díly jsou bezkonkurenční. Už Svéráz národního lovu v zimě byl slabý, toto nepřímé pokračování v sestupné tendenci pokračuje.

• 6.10.2008  20:38
    96 hodin (2008)

Účel světí prostředky. Liam Neeson jde přes všechny mrtvoly (spoustu mrtvol) a nic mu není dost svaté. Tedy až na jeho rodinu. Není to sice precizně vyšperkovaná filmařina, to lze ovšem lehce odpustit. Od začátku akce střídá akci a nedá vám vydechnout. A Liam je cool, fakt cool.

• 23.9.2008  20:34

Podprůměrný válečný film ale ještě koukatelný.

• 16.9.2008  20:51

Už jeden z podtitulů jenž zní: "Sovětská odpověď na amerického Ramba," dává leccos tušit.

• 2.9.2008  19:59
    Bavorák 2 (2006)

Velice jsem se na tenhle film těšil. Ale po shlédnutí musím konstatovat, že se mi líbil jedině obrazově. Ruská zdumčivost zasazená do sychravého podzimu. Dějově, ale celkem chudé.

• 29.8.2008  19:46
    Tajná zbraň (2006)

Opravdu, jak zde bylo již zmíněno, člověk by podle názvu a první poloviny filmu předpokládal, že se bude jednat o špionážní film, jehož hlavním tématem bude jakási tajná zbraň. Kdepak. Snímek nedrží dějovou kontinuitu a jako by byl poslepován z několika nesouvisejícíh částí. Nudný a laciný šmelc. Jedním slovem - slátanina.

• 28.8.2008  20:15

Bujaré tóny disko hudby postupně nahrazuje ponurá hudba, tak jak atmosféra postupně houstne. Zdařilá kriminálka, přesto mi tu něco chybí. Nejspíš nějaký charismatický představitel "temné" strany. Na druhé straně stojí charismatický Joaqin Phoenix, který nezklamal. Ten a pár silných momentů zaručilo že jsem se bavil. Silnější ***.

• 25.7.2008  11:29
    Sedmé nebe (TV seriál) (1996)

Příblblá a nechutně moralizující náboženská agitace vyvolávající dávicí reflex.

• 19.5.2008  21:20

Mnohé, co vyvolává úsměv na rtech zde již bylo zmíněno. Sovětští paragání se opravdu chovají jako na víkendovém pochoďáku. Prozpěvují si, či alespoň klábosí resp. řvou jak na lesy. Odpočívají na odkrytých a dobře viditelných místech, např. se opalují u řeky. Kupodivu se ani moc nezamažou, jak ze škatulky. Důstojnící rudé armády jsou hodní strýčci, kteří se svými podřízenými jednají jako se svými ratolestmi. Za totáče bylo sovětským vojclům hej. Ideologickou stránku věci pominu, klasika. Ale zase na druhou stranu, úplně jsem se u toho nenudil, má to docela spád, navíc pro mnohé budou zajímavé záběry bojové techniky, uniforem apod.

• 11.4.2008  20:49
    Dealer 2 (2004)

Mads Mikkelsen v roli Tonyho, většinou svého okolí považovaný za loosra, je právě propuštěn z vězení. Tony není až tak do morku zkaženým člověkem, jako spíše jedincem, kterého vytvořilo a formuje prostředí ve kterém se pohybuje a který se do svých problémů dostáva svou naivitou, prostoduchostí a nepoučitelností. Stejně jako je tomu nyní.

• 29.3.2008  13:09

Kdo má minimální základní znalosti musí uznat, že je zde spousta nelogičností a spousta nesmyslů. Nejvíce mě zarazily exteriéry vydávané za "drsnou norskou přírodu" ... že jde o středomořskou krajinu, to bylo do očí bijící. Kdyby to mělo alespoň pořádný děj a spád...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6