Temný rytíř povstal (2012)

Snímek samotný je pro mne mírným zklamáním, vzhledem k velkému očekávání. Budeme-li brát v kontextu dvou předcházejících dílů, hořkost trochu opadne. Nolanovo pojednání o Batmanovi se už stalo pro mnohé kultem, škoda jen ukončení této trilogie. K vynikajícímu snímku tomu zkrátka dost chybí, i když pravověrní a ryzí fandové tohoto kultu s tímto souhlasit nebudou a opak bude u nich pravdou. Především Nolan to divákovi příliš neulehčuje. Stopáž je téměř tříhodinová, což by samo o sobě nevadilo, kdyby nebyla vyplněna často nudným balastem (hlavně druhá polovina). Ústředních postav je přespříliš a některé jsou zbytečné. Snaha poskytnout každé dostatek prostoru je oním nudným balastem. Třetí Batman je prostě dost ukecaný a agitující, až je to místy otravné. Lze souhlasit se základní tezí, že současný systém není dokonalý, není bez chyby, ale je to nejlepší co máme, avšak na můj vkus je toto vyjádřeno zbytečně okatě. Na druhou stranu několik scén je natolik spektakulárních, že ve spojení s vynikající hudbou mnozí budou chrochtat blahem. Tom Hardy si musí vystačit s minimem výrazových prostředků, mnoho prostoru se mu v tomto ohledu nedostává, přesto jako hlavní padouch nezklamal. Bale, Caine, Oldman a Freeman standard. Jedná se o důstojné epické ukončení novodobé ságy o temném rytíři, které mohlo být lepší.

Bez dechu (2011)

Ani nevím proč tento počin nechávám při svém hodnocení o příčku výše, než jsou filmové stoky. Snad jen že jsou i horší filmy. Vše je tu špatně a nejvíce ze všeho představitel hlavní role, který disponuje jen jedinou hereckou pózou, již lze nejlépe charakterizovat jako tupě jalová.

Kung-fu: nebezpečná mise (1979)

Jedná z klasických kung-fu mlátiček, ketrých jsme "sjížděli" na VHS desítky. Tato mi jako jedna z mála uktvěla v paměti. Asociativními prvky je hudba silně připomínající spaghetti westerny, vyhraněné charaktery kladných hrdinů a hlavní zaporák zneškodňující protivníky opravdu velmi specifickýcm způsobem.

Andělé a démoni (2009)

Zběsilé pobíhání ulicemi Říma, tak by mohl znít podtitulek tohoto filmu. Že je filmová podoba osekaná a do jisté míry pozměněná, a že zde absentují některé postavy by samo o sobě nevadilo, ovšem v tomto případě to znemožňuje pochopit motivy některých postav a důvody některých událostí. Hlavní mínus ale spatřuji jinde a tuší to především znalí knižní předlohy. Napětí, tajemno a luštění hádanek a symbolů obsažené v díle obratného fabulátora Dana Browna činí téma zajímavým. Toho se zde nedočkáme, a proto je výsledek plytký a nezachrání to ani líbivé exteriéry ani přítomnost mnoha líbivých hvězd. Alespoň, že Robert Langdon shodil ten příšerný účes.

Terminator Salvation (2009)

Film u kterého jsem se dobře bavil. Akce za akcí. Výborný zvuk a triky. Zasazeno do pěkně vykreslené postapokalyptické budoucnosti. Přesto mi chybělo něco, z čeho bych si sedl na zadek. Terminátorů je ve filmu více než kdy jindy a přece jsem nebyl ani zdaleka tak našponovaný, jako když se L.A. proháněl terminátor 1 či 2. Doslova mě otrávilo množství nelogičností, absence hloubky příběhu a mdlý konec.

Jopok manura 2 : dolaon jeonseol (2003)

Slabší průměr. Jsou k máni určitě mraky lepších gangsterek a dost lepších komedií jihokorejské provenience.

Spirit (2008)

Velké očekávání. Velké zklamání.

Ong-Bak 2 (2005)

Příběh filmu je prostinký malého dítěte - primitivní, usměvný a nepravděpodobný. Za zhlédnutí ovšem stojí kvůli hlavnímu aktérovi a tím je Tony Jaa. Po závěru se mi téměř dralo na jazyk: "Tony Jaa je Bůh." Žádné létání vzduchem alá kung-gu a elegantní kopy s otočkou tohle je nekompromisní Muay Thai. Protivníci se poroučejí k zemi často už po jediné ráně a nezřídka dojde i na lámání kostí. Díky skvělým bojovým scénám lze zapomenout na ostatní nešvary filmu a klidně je přejít.

Zátaras (1997) (TV film)

Slabota.

Dealer III (2005)

Poslední díl trilogie se točí kolem srba Mila, se kterým se setkáváme ve všech částech trilogie. Očividně se na něm projevují známky únavy a na čele mu přibylo pár vrásek. Podepsala se na tom léta v drsném prostředí, drogy a deprese. Navíc se objevuje na scéně konkurence (new generation). Přiznám se, že na začátku jsem měl jakési mírné tendence sklouzávat sympatiemi k Milovi (skupinové terapie, příprava narozeninové dceřiny oslavy), resp. chápal jsem jeho jakési znavené otrávení. S nevydařeným kšeftem děj graduje a Milo předvádí svou nemilosrdnost. Anděl smrti, jak zní podtitulek k filmu. Naturální, nemoralizující, brutální.