wanry02

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.5.2019  11:17
    Godzilla (2014)

Od Godzilli jsem moc nečekal a díky tomu jsem pozitivně překvapen. Ano je to sice převážně digitální guláš, kde hraje příběh až druhou ligu a dialogy vás taky neodpálí, ale jako celek fungovala Godzilla podle mého dost dobře. Postavy byly slušně vykresleny a dokázal jsem si k nim najít pomyslnou cestičku, podle níž mi nebylo fuk co se komu stane a kdo tuto monstrózní akci nakonec rozdýchá. No a samozřejmě akce, která byla jedinou jistotou a zárukou výsledné kvality, což se naštěstí potvrdilo. Digitální triky byly naprosto bravurní a i když mám jisté výhrady na hodně tmavých bojových scén u kterých jsem se občas, tak i tak jsem z celkového audiovizuálu nadšený. Takže když pominu značné nedostatky ve scénáři a v celkové stavbě příběhu se kterými jsem však byl již před začátkem víceméně smířený, tam Godzillu hodnotím pozitivně a už se těším na druhý, nepochybně několikanásobně větší, díl. 70%

• 29.5.2019  08:47
    Big Lebowski (1998)

Od Big Lebowskiho jsem čekal opravdu hodně a to možná zapříčinilo mé poněkud značné rozčarování. Nechci říct, že bych byl vyloženě zklamaný, ale vzhledem k velké oblíbenosti jsem čekal prostě o něco více. Začal bych ale tím nejsvětějším bodem celého filmu, hereckými výkony. Prakticky všichni herci předvádí výkon na hraně vlastních možností a hlavně Jeff Bridges předvedl výkon jaký se moc často nevidí. K tomu se pojí i výborně napsané dialogy a zajímavý scénář u kterého mi ale bohužel nesedl příběh. A to je jedno z největších zklamání. Čekal jsem velkou jízdu s mnoha zvraty, strhujícím dějem chrlícím hlášky, emoce, zábavu a ne že by to celé chybělo, ale bylo to v opoznání menším měřítku, než jsem čekal a doufal. Ostatně kdybych nečekal velké věci, byl bych určitě velmi spokojený. Humor totiž funguje parádně, hlavní postavy si vyloženě zamilujete a film povětšinou jede v celku netradičním tempu, kdy šílenější dialog střídá ještě šílenější. Takže Big Lebowski je určitě skvělý film, u kterého se nedivím jeho vysoké oblíbenosti, ale jak jsem psal tak já čekal ještě o trochu víc a tak hodnotím slušnými 80%.

• 8.5.2019  22:45

Tímto Ian McKellen dokázal jak obrovská osobnost je. Neskutečná upřímnost čišící z jeho slov, kdy popisuje jeho lásku k divadlu, i problematiku a těžkosti jeho života (o kterých jsem neměl ani tušení). Skvěle odvyprávěné, doplněné trefnými scénky z jeho mládí a rozhodně doporučuji všem kdo máte Iana, alespoň trochu rádi. 90%

• 3.5.2019  11:37

Čekal jsem silný příběh se skvělými herci a k tomu pojícími se postavami. No a přesně to jsem dostal. Brad Pitt i David Thewlis ukázaly svou velkou kvalitu, coby předních Hollywodských herců a společně s zajímavě pojatou kamerou a celkovým režisérským zpracováním vytvořili film, díky kterému si znovu můžeme uvědomit naprostou absurdnost komunistického režimu a válek, ve kterých pár vysoko postavených hlavounů rozhoduje o milionech lidských životů. 90%

• 24.4.2019  10:22
    Narcos - Season 1 (série) (2015)

Famózní, realistická, příběhově bohatě náplněná... to je první série Narcos! Čekal jsem hodně, hlavně díky skvělým recenzím, a nakonec jsem dostal přesně to v co jsem doufal. Výborní herci, skvělý scénář s nímž se pojící skvěle vykreslené postavy a hlavně kvalitně vyprávěný příběh, který dokázal navodit famózní atmosféru a donutit vás si hlavní postavy zamilovat. No a zápory? Žádné jsem nenašel. 100%

• 29.3.2019  20:08
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

1 série: O seriálu hra o trůny jsem toho slyšel skutečně mnoho. Strhující příběh, geniálně vykreslené postavy a velmi reálný styl vyprávění. No a to první série víceméně přinesla. Ale mouchy tu byly. Ze začátku dobře představeným postavám, kazil velký počet přeskoků mezi dějovými linkami a bylo to jak na horské dráze. Pět minut svižně vyprávěná a zábavná linka postavy, kterou ale vzápětí vystřídala linka jiná, o poznání nudnější. Co se mi na seriálu neskutečně líbí je reálnost příběhu. Hra o trůny dělá totiž přesně to čemu se většina filmů a seriálů zarytě vybíhá, zabíjí své hlavní postavy. A to většinou v situacích kdy to vůbec nečekáte. K tomu se pojí i bojové scény, které nepostrádají reálné necenzurované zobrazení a díky tomu posunují seriál zase o kousek dál k reálnosti. Mínusem jsou občasné nudně zpracované mluvené scény, které se vlečou a někdy díl uteče a děj se skoro nikam neposune. Chápu že je to potřeba pro dobré zasazení postav do příběhu, ale místy je to až moc suché. Ale jinak mě seriál bavil a ukázal že potenciál určitě má a já se už těším na druhou sérii. 85% ----- 2 série: Hodnocení k této sérii vážně nerozumím. Protože mně utlachaná a příliš natahovaná druhá série rozhodně neuspokojila. Jasně, seriál se teprve rozjíždí a potřebuje vytvořit osobité postavy, aby každá dostala dost prostoru a špatně to udělané nebylo. Jen prostě po odsépající první sérii se příběh umírní a je založen převážně na dialozích, které díky skvělému scénáři působili naprosto vhodně a trefně, ale bylo jich tam moc. Ostatně když si to vezmu tak se toho v druhé sérii zase tak moc neudálo. Jasně poslední dva díly byly dost postavené o velkolepost, ale většina série jen tak plynula. K deváté epizodě bych chtěl ještě říct, že navzdory 95%, kterými epizoda oplývá, tak je to vůbec nejhorší díl celé série. Nechápu, že se většině lidí tak líbila, protože já tam viděl jen slabou touhu zapůsobit něčím na co seriál za prvé nemá rozpočet a za druhé, není ani připravený. Takže bohužel ty spousty dílů, které se snažili navodit velkolepou atmosféru, připravované na tento díl přišly vniveč. Zpracování bitvy a s tím spojené vizuální efekty (příkladem je například zelený oheň) byly zřejmě z velké části kvůli malému rozpočtu, naprosto nevýrazné a ta velkolepost, která měla číšit dlouhými proudy, se naprosto vytratila. Zbyla jen padesátiminutová stopáž s několika komparzisty a vizuální efekty, sahající možná tak na úroveň malorozpočtových béčkových filmů. Takže jediné štěstí, že desátá a závěrečná epizoda, zásadně vylepšila můj celkový dojem z celé série a tak dávám 80% ----- 3 série: Tak konečně se v třetí sérii příběh hezky rozjel a od tlachací druhé série se začalo konečně dít něco co seriál skutečně hýbe kupředu. Samozřejmě ke stylu zpracování tu nic výrazného psát nemůžu, protože nic nového oproti předchozím sériím není, ale opravdu se mi líbí, že se seriál nebojí zabíjet i velké a kladné postavy, což je oproti drtivé většině seriálů zásadní opak. Velká síla je určitě i v tom, že si seriál zachovává stále vysoké množství příběhových linek, u kterých mám sice své oblíbené, ale i tak jsou všechny kvalitní, napínavé a hlavně přirozené a reálné (tedy reálné pro svůj styl vyprávění, ne pro svůj obsah). No takže si stále myslím, že je seriál Hra o trůny přehodnocen, ale zatím jsem viděl nejlepší sérii, kterou hodnotím 90%.

• 29.3.2019  20:06
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

• 23.3.2019  23:32
    Pašerák (2018)

Na pašeráka jsem se dost těšil, ale zároveň jsem byl k nové Eastwoodovce trochu ostražitý. Trailer na mě působil sice nápaditým dojmem, ale přišel mi takový suchý a neuspořádaný. No a to se i víceméně přihodilo i filmu. Začnu ale u Clinta Easwooda. Vím že to říká každý, ale já to musím napsat taky. Tento muž je jedním z nejlepších co se kdy v Hollywoodu nacházel. Je neuvěřitelné, že i v tak úctihodném věku stále tvoří filmy a dokonce se vrátil i k herectví. No a jeho výkon, kterým ztvárnil postavu Earla, byl to nejlepší na celém filmu. Naprosto uvěřitelný a neskutečně osobitý výkon, který ještě umocnil další z mých oblíbenců Bradley Cooper, je to, co jsem si od pašeráka sliboval a co jsem nakonec i dostal. Pak samozřejmě i další herecké osobnosti nezklamali a režisérsky to Clint dostal na svůj obvyklý (vysoký) standart. Jediný vážně větší mínus byla suchost, kterou si film po celou dobu nesl. Například jsem nezaznamenal takřka žádnou gradaci děje nebo zvrat, který by mě trošku víc vtáhl do jinak slušně atmosférického filmu. No a tak, abych už mohl dát odpočinout svým očím tak už jen napíši, že pašerák je skutečně povedeným snímkem, který vás nudit nebude, ale nijak zvlášť vás taky nezasáhne. 75%

• 20.3.2019  14:51
    Hra o trůny - Série 3 (série) (2013)

• 20.3.2019  14:48
    Hra o trůny - Série 2 (série) (2012)

Tak to tedy zdejšímu hodnocení k této sérii vážně nerozumím. Protože mně utlachaná a příliš natahovaná druhá série rozhodně neuspokojila. Jasně, seriál se teprve rozjíždí a potřebuje vytvořit osobité postavy, aby každá dostala dost prostoru a špatně to udělané nebylo. Jen prostě po odsépající první sérii se příběh umírní a je založen převážně na dialozích, které díky skvělému scénáři působili naprosto vhodně a trefně, ale bylo jich tam moc. Ostatně když si to vezmu tak se toho v druhé sérii zase tak moc neudálo. Jasně poslední dva díly byly dost postavené o velkolepost, ale většina série jen tak plynula. K deváté epizodě bych chtěl ještě říct, že navzdory 95%, kterými epizoda oplývá, tak je to vůbec nejhorší díl celé série. Nechápu, že se většině lidí tak líbila, protože já tam viděl jen slabou touhu zapůsobit něčím na co seriál za prvé nemá rozpočet a za druhé, není ani připravený. Takže bohužel ty spousty dílů, které se snažili navodit velkolepou atmosféru, připravované na tento díl přišly vniveč. Zpracování bitvy a s tím spojené vizuální efekty (příkladem je například zelený oheň) byly zřejmě z velké části kvůli malému rozpočtu, naprosto nevýrazné a ta velkolepost, která měla číšit dlouhými proudy, se naprosto vytratila. Zbyla jen padesátiminutová stopáž s několika komparzisty a vizuální efekty, sahající možná tak na úroveň malorozpočtových béčkových filmů. Takže jediné štěstí, že desátá a závěrečná epizoda, zásadně vylepšila můj celkový dojem z celé série a tak dávám 80%

• 20.3.2019  13:07

Tak konečně jsem viděl, dnes již klasiku českého filmu, Obecnou školu. Ale zas tolik mě to neodvařilo. Famózní Jan Tříska v hlavní roli, předvedl jeho nejikoničtější výkon, dnes legendárního Igora Hnízda, kterého si snad všichni sledující oblíbili. Dále pak další herecká esa, v čele se Zdeňkem Svěrákem a Libuší Šafránkovou samozřejmě nezklamali a kromě občasných vykolejení u dětských herců jsem z pohledu hereckého, plně spokojený. Obsahově je to samozřejmě také paráda, kdy si většinu postav značně oblíbíte a scénář který doprovází dialogy i dění na plátně je podle mě to nejlepší na celém filmu. Co mě ale trochu zklamalo byl závěr, který se sice k filmu hodil, ale mě nesednul a i když určitě mnoho lidí učaroval, což se jim nedivím, tak mě trochu zklamal. Takže celkově obecná škola není ani náhodou špatný film, ale bohužel očekávání způsobené zdejším hodnocením i tím co jsem slyšel od lidí, kteří film vychvalují do nebes, jsem lehce zklamaný a tak dávám "jen" 80%.

• 13.3.2019  23:40

Od Triple Frontiera jsem čekal poměrně dost. Nechtělo se mi totiž věřit, že film kterému se upsali hvězdy jako Oscar Isaac, Ben Affleck nebo Charlei Hunnam, by mohl dopadnou jako vysokorozpočtový silně průměrný akčňák jak se z trailerů zdálo. Ale tohle, tohle se netflixu sakra povedlo. Nádherná kamera, doplněná výbornou výpravou se postarali o to, že na pohled je snímek opravdu nádherný a na letecké záběry z jihoamerických pralesů, je vážně radost pohledět. A radost pohledět bylo i na příběh. Opravdu jsem se bál, že bude příběhová část upozaděná od té akční, ale opak byl naštěstí pravdou. Dokonce si troufám říct, že příběh je tou nejlepší částí celého filmu. To platí zejména v první polovině, kdy se po představení hlavních postav, jde rovnou do akce, kterou jsme viděli i v traileru. A díky atmosféře jakou dokázali tvůrci vytvořit, zejména v době odehrávající se v domě, jsem myslel že vidím nejlepší akčňák roku. Napětí vyvolané velmi zajímavou kamerou i hudebním doprovodem, totiž fungovalo jako oční magnet směrem k obrazovce. Při scénách, kdy šlo do tuhého, jsem ani nedutal a mé obavy byly o dobře vykreslené postavy velké. Bohužel to ale nevydrželo. Zhruba v druhé polovině filmu, snímek začíná klesat na atmosférické intenzitě a začínal se táhnout. A i oblíbenost, kterou chováte vůči postavám se také velmi zmenšuje. Ke konci se sice tvůrci snaží vytvořit nějaký citový závěr, ale bohužel to působilo až trošku moc kíčovitě. No ale rozhodně to nebylo něco přes co by se nedalo přejít a já jsem si film opravdu užil. Co se týče herců, tak ti nezklamali a ostudu si rozhodně neuřízli, ale zase nic světoborného to taky zrovna nebylo. No a tak i když, jsem se k nějakým věcem vyjádřil možná až moc negativně, tak mě Triple Frontier velmi mile potěšil a hlavně za tu famózní první půlku dám 80%.

• 12.3.2019  13:36

Lepší než jsem čekal. Trailery mě moc nepřesvědčili a tak jsem byl vůči nejnovější marvelovce, trochu skeptický. To se potvrdilo na začátku, kdy byl film tak nějak rozházený a roztěkaný. Ale po úvodní desetiminutovce se rozjela jízda, která skončila až závěrečnými titulky. Vlastně ani těmi ne. Film fungoval hlavně od doby příletu na zemi, kde se k hlavní hrdince přidal všemi (i mnou) zbožňovaný Nick Fury, který bych si troufl říct ukradl film pro sebe. Jeho digitální omlazení bylo dotaženo téměř k dokonalosti a to jak vytahoval jednu hlášku za druhou? Věřím, že někteří fanoušci brečeli nadšením. Čeho jsem se ale hodně bál byla Bria Larson, coby představitelka hlavní role, protože se my z trailerů zdála hrozně umělá a chladná a žádný její pokus o vtip to nevyvrátil. Ale ani tahle obava se z mé strany nepotvrdila a Bria předvedla slušný výkon, který nijak neohromil, ale zároveň nijak výrazně nenaštval. Jak už jsem říkal, tak film skvěle fungoval při části kdy se odehrával na zemi a my jsme tak viděli odlehčenější atmosféru, kdy Carol zjišťovala informace o své minulosti a nebýt překombinovaného závěru, šel bych s hodnocením ještě víš. Takhle je můj názor někde u velmi dobrých čtyř hvězdiček a už se nemůžu dočkat až do kin zamíří Avengers: Endgame, protože závěr celé jedné éry Marvelu bude podle mě naprosto skvostný a velkolepý. Tam doufám že se nepletu. 80%

• 9.3.2019  23:29

Víte jak poznáte, že jste se zamilovali do filmu? Po celou dobu máte na tváři připitomělý úsměv a koukáte s rozšířenými zorničky na velké plátno. To je Zelená kniha, nejlepší film roku a jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. 100%

• 8.3.2019  17:53
    Favoritka (2018)

Prvních třicet minut byla favoritka velmi zajímavě vyhlížející historický film, který se nebál rozebírat témata o kterých jiné filmy zarytě mlčí. Nepostrádal skvělé nápady, výborné herce i nápaditý scénář, ale postupem času se toho většina vytratila a zbyly jen herecké výkony, díky kterým film nespadl do podprůměrných vod. Olivia Colman, Rachel Weiz i Emma Stone předvedli téměř na chlup stejně skvělý výkon, za který si všechny tři nominaci naprosto zasloužili a Olivia Colman si k mému překvapení na úkor Glenn Close došla i pro zlatou sošku, ale vzhledem k vyrovnanosti této kategorie nemůžu říci že nezaslouženě. Jak jsem již říkal tak nápaditost a jedinečnost, která z filmu číšila v první půl hodině, vystřídala jen rozvolná až nudná část děje, která prostě jen tak běžela, bez ničeho svěžího nebo nového a snímek tím ztratil svou údernost, která zapříčinila že zvraty které měly působit nápaditě a nepředvídatelně, prostě jen tak prošuměli. To se samozřejmě pojí i se scénářem u kterého bych mohl napsat to samé co o ději, ale přeci jen dialogy a různé příběhové sekvence, vypadaly rozhodně slušně a jsem rád, že se scenáristé nebáli i experimentovat, směrem k dnešnímu Hollywodskému stylu, který se svými snímky od favoritky značně liší. No a co se režie týče, tak ta poskytla výborně atmosférickou náladu doplněnou i trefnou hudbou a neméně osobitou a k příběhu sedící kamerou. Jak říkám, kdyby si favoritka dokázala udržet svou poutavost, zpracování i originalitu více než první třetinu, byl by to horký oscarový kandidát, ale bohužel je z ní jen další z řady průměrných historických snímků. 55%

• 27.2.2019  13:10
    Psí ostrov (2018)

Velmi originálně pojatý snímek Vese Andersena, který jsem dlouhou dobu odkládal, ale nakonec jsem mu díky oscarové nominaci dal šanci a nezklamal mě. Nejvíce mě nadchla odlehčenost, která z filmu sálá a hlavně skvěle napsané postavy a dialogy mezi nimi na mě fungovaly snad ještě lépe než měli. Příběh se nesl také ve velmi originálním duchu, kvituji i výborný dabing a o animaci snad ani nemusím mluvit. Takže více takovýchto filmů. 75%

• 27.2.2019  12:12
    Oscar 2019 (TV pořad) (2019)

Co se to s tím Hollywoodem děje? Nejprve se z každého ženského vítězství vyvine hluboký proslov, o tom jakou mají ženy odvahu, když se dokáží postavit před kameru a pak reakce na hlavní cenu? Spike Lee v mích očí, klesl až k samotnému dnu, když po naprosto zaslouženém vítězství Green Booku v hlavní kategorii, novinářům řekl, že je to ostuda a že ten film neměl ani vzniknout. A to jen proto, že řešil otázku rasismu jinak než jeho "správně" natočený film. Nechápu to, jak taková velká osobnost, nedokáže přijmout svou porážku a i když si myslí cokoli tak prostě nedokáže držet pusu. Ale ne, on je Spike totiž svérázný člověk a nechce dopustit aby nespravedlnost zvítězila. Je mi z něj špatně. No ale k samotnému předávání. To se neslo v takovém duchu, jaký jsem očekával. Nepřítomnost moderátora na škodu nebyla, jak možná většina lidí čekala, ale viděli jsme jen předávání cen s minimem pokusů o vtipy, což na jednu stranu byla správná věc, protože trapných proslovů (co se týče, těch chystaných) nebylo mnoho. Na druhou stranu, ale večer plynul tak nějak volně a šlo jen o vyhlašování výsledků, což mě sice nevadilo, ale nějaký rozumný vtipný nápad by zvýšil celkový pohled na ceremoniál. O výsledku hlavní kategorie, jsem můj názor již nastínil. Myslím že Green Book si hlavní cenu rozhodně zasloužil a byl to můj největší favorit v nominacích. Jinak ostatní hlavní ceny, za mě dopadli, možná ne podle očekávání viz. vítězství Olivie Colman, ale jinak také víceméně zaslouženě. Jediné s čím nesouhlasím a co vnímám jako výsměch filmovému řemeslu je osm nominací a nakonec tři vítězství pro marvelovku Black panter. Snímek, který dle mého patří k nejhorším v celém Marvel universu a které nedosahuje kvalit ani lehce nadprůměrného filmu, dostal cenu jen za politickou atmosféru v Americe a kvůli tlaku veřejnosti a Marvelovské propagaci. No první Oscarový úspěch komiksového filmu, jsem si představoval jinak. Když ale zhodnotím oscarový večer jako celek, tak jak s většinou cen i s provedením jsem spokojen a doufám že akademici do příštího roku, budou méně naslouchat hlasu veřejnosti a ocení především kvalitní filmovou tvorbu. 55%

• 21.2.2019  19:25
    Vice (2018)

Od Vice jsem doufal velké věci, ale vlastně jsem dostal co jsem čekal. Výborné herecké výkony, které doplňuje kvalitní režie a zajímavý námět, ale na negativní stranu vah film stahuje dle mého spatně zvládnutelné vykreslení postav a některé režisérko/scenáristické nápady, u kterých jsem si div nevykroutil hlavu. Ale musím říct, v co jsem doufal a vlastně bral za jasné byly bravurní herecké výkony, kterým samozřejmě vévodí fenomenální Christian Bale, který šel se svou proměnou do extrému a neváhal nabrat mnoho kilo jen čistě pro svou roli. Nebýt-li letošní ročník filmových Oscarů v herecké kategorii tak vyrovnaný myslím, že by si Christian suverénně došel pro zlatou sošku. U Amy Adams zase tak nadšený nejsem. Jedna z mých nejoblíbenějších hereček sice předvedla skvělý výkon (i skvělou proměnu), ale jinak mi její výkon přišel, takový umělý a hlavně nevýrazný, který na Oscara podle mého názoru není (na druhou stranu se tomu v takové plejádě dechberoucích výkonů není co divit). Pak je tu nominace pro skvělého Sama Rockwella, který znovu ukázal ohromný herecký talent, ale ještě více mě zaujal skoro až bláznivý, ale fungující výkon Steva Carella, kterého mám v poslední době čím dál radši a po výkonu Christiana Bale, je pro mě druhý nejvýraznější. Co se týče režie tak prostě Adam McCley takové filmy umí. Nevím jak to dělá, ale u většiny jeho filmů se to hemží jednou hvězdou za druhou a tady tomu nebylo rozhodně jinak. Jeho režie uspokojila má očekávání a přinesla zajímavé a netradiční styly vyprávění, ale zároveň i některé "originální" kousky (jak už jsem psal) u kterých jsem jen kroutil hlavou. No a nakonec bych rád zmínil scénář, který sice měl chyby (jako špatné vykreslení postav), ale celkově fungoval velmi dobře a některé nápady se scénáristům opravdu povedli. No a nakonec tedy stačí jen říct, že Vice je určitě dobrý a zajímavý film (hlavně pro amerického diváka), ale mě přišel v některých chvílích nedotažený a v částech syrový a tak moje hodnocení zní slušných 60%.

• 20.2.2019  16:19

Bez oscarových nominací, bych se ke snímku rozhodně nedostal a myslím že by to byla škoda. Film měl dobrý scénář a oplýval i výbornými výkony, kdy si myslím, že jak pro Melissa McCarthy, tak i pro Richarda E. Granta jsou oscarové nominace zasloužené. Jediné co mi na filmu krom menších detailů, vyloženě vadilo, byla kamera, která se snažila tvářit profesionálně, ale předvedla jen naprosto nehodící se efekty, bez žádných opravdu hezkých scén. Takže Can you ever forgive me má světlé i stinné stránky, ale jako celek funguje a nelituji toho, že jsem ho viděl. 65%

• 15.2.2019  10:54
    Titans - Season 1 (série) (2018)

• 15.2.2019  10:54
    Titans (TV seriál) (2018)

1.Série: Od titans jsem moc nečekal, ale nakonec jsem opravdu rád, že jsem prvotní počin nové streamovací služby DC viděl. Nejvíce mě uhranul začátek seriálu, kdy pro mě nečekaně temný seriál, zejména v prvních dílech skvěle vykreslil hlavní postavy a přidal k tomu i výbornou realistickou akci. Konkrétně akce k mému naprostému nepochopení byla v dalším průběhu seriálu, díl od dílu horší a kvůli špatným vizuálním efektům, jsem málem mlátil hlavou o zeď. Ale to platilo bohužel i pro příběh, kdy zhruba od pátého dílu, byly díly horší a horší a konkrétně sedmý díl odehrávající se ve výzkumném domě (nebo co to vlastně bylo) byl vyloženě špatný. Ale po něm seriál zase trochu ožil a závěr byl sice zvláštní, ale dorovnával svou kvalitou první díly. Co se týče hlavních postav, tak ty byly vykresleny opravdu dobře a téměř neznámé herce jsem si brzy oblíbil a našel si k jejich postavám cestu. Líbilo se mi i to, že se tvůrci nebáli experimentovat a klidně celý díl věnovali pouze jedné postavě a rozjetý příběh zcela upozadili, což sice ne vždy neslo ovoce, ale alespoň seriál nabídl originálněji uspořádáný příběh a způsob prohlubování citů k postavám. No a jako zhodnocení řeknu, že Titans je milé překvapení, které má sice spoustu much, ale celkově funguje dobře a už se opravdu těším na blížící se druhou sérii, ale i další seriály od studia DC, které se třeba v podobě Doom Patrol nezadržitelně blíží. 75%

• 14.2.2019  09:54

Za mě spokojenost. Film, který jsem dlouhou dobu odkládal a teď když se na mě díval v knihovně na netflixu tak jsem mu prostě musel dát šanci a jsem za to rád. Opravu vysoký rozpočet se projevil v megalomanských scénách, kterých je ve filmu dostatek, ale přišlo mi, že režisér nesázel jen na vysoké možnosti na pohled dechberoucích scén, ale ukázal i kvalitní atmosférické sekce v budovách, kdy budování napětí a následná akce fungovaly dobře. Brad Pitt v hlavní roli se mi opravdu líbil a vytvořil jsem si k jeho postavě kladný vztah, díky kterému jsem mu držel pěsti ve scénách kdy mu táhlo na kejhák. Další výrazný klad vidím také ve scénáři, který byl vytvořen sice docela jednoduše bez nějakého hlubšího smyslu, ale fungoval a celkem se mi líbila originalita, kterou se odlišoval od jiných filmových zombií filmů, kdy samotný pohyb a mysl zombiích byla jiná než obvykle. Takže pro mě je Světová válka Z, velmi dobrý vysokorozpočtový blockbuster, který mě mile překvapil a o to víc mě mrzí, že se nedočkáme pokračování v podání Davida Finchera. 80%

• 8.2.2019  12:18
    Život (2017)

Trošku béčkové, ale jinak povedené sci-fi, kterým určitě vévodí skvělý casting v čele s Ryanem Reynoldsem, Jakem Gyllehaalem a Rebeccou Ferguson, což současně sloužilo jako největší tahák filmu. Efekty ucházející, kamera jakž takž šla, ale co u mě nejvíce strahává film ke záporu je scénář. Opravdu špatně vykreslené postavy, u kterých mi bylo skoro jedno jestli přežijí nebo ne a dialogy na hodně klasické a průměrné úrovni. Režisér byl také tak nějak průměrný, ale dokázal dobře vyvodit atmosféru napětí, takže má u mě plusové body. Celkově se jedná o jak jsem říkal povedenou béčkovku, která zabaví, ale na zadek si z ní nesednete. 70%

• 3.2.2019  18:03

Další zajímavý a kvalitní počin z dílny netflixu, který by se na velké plátno nikdy nepodíval a netflixu se risk dle mého vyplatil. Základ byl podán kvalitním scénářem bratří Coenůy kteří do originálně podaného a zpracovaného snímku přidali i pro ně typické prvky (příkladem může být to, že starý muž s prostřeleným břichem nejprve přemůže protivníka a pak si v klidu odkráčí lesem pryč, což mě trošku hlava nebere). Co ale bylo naprosto bezchybné, byla kamera. Nádherné barevné záběry na krajinu divokého západu, ale i způsob snímání akčních scén na mě velmi zapůsobily a zanechali ve mě asi největší pozitivní dojem. Jediný větší mínus bych viděl v několika příbězích, zejména po tom v posledním, který mi přišel nedotažený, bez hlubšího smyslu nebo pointy a odklonil film ke čtyřem hvězdám. Ale celkový můj dojem z tohoto snímku je velmi pozitivní a líbí se mi že si alespoň tři nominace na zlatou sošku vysloužil a doufám, že ještě poskočí zdejší hodnocení do červených čísel protože to výsledku rozhodně neodpovídá. 75%

• 2.2.2019  23:50
    Roma (2018)

Pro mě docela překvapení. Vůči Romě jsem neměl, i přes vysoká hodnocení a dobré recenze, příliš velká očekávání. Čekal jsem hezké tahle záběry, ale upozaděný děj a celkově nudné zpracování u kterého budu přemáhat spánek. Ale dostal jsem přesný opak. Nádherné dlouhé záběry, umocněné černobílým zpracováním, u kterého jsem čekal že mi bude vadit, ale nakonec to vůbec nebylo na škodu a snímku to dodává skvělý retro feeling. Co se týče příběhu, tak se mé očekávání vůbec nenaplnily a ba naopak se z něho vyklubal jeden z největších plusů filmu, kde se rodiná atmosféra mísí s těžkými momenty v nebezpečném Mexiku a příběh si díky tomu zamilujete. Hlavní herci předvádí, podle mě naprosto famózní výkony a kdo mě naprosto uhranul byla dvojice Yalitza Aparacio a Marina de Tavira, kde doufám že si, alespoň jedna z nich odnese cenu za nejlepší herecký výkon. No a pak je tu režie v podání osobitého Alfonsa Cuaróna, kterému umožnil Netflix, natočit svůj vysněný projekt a rozhodně neprohloupil. Alfonso dokázal naprosto jasně, zřetelně a pro diváka zcela srozumitelně Romu natočit, kdy má dle mého naprostý přehled co chce a dokáže to převést na obrazovku. Co bych ještě vypíchl je, pro mě naprosto precizní výběr míst a celkově kulisy, kde je spouste věcí, které naprosto dotváří ten jedinečný pocit uvěřitelnosti. No a tak jako závěrečné hodnocení, chci říci že film výrazně předčil má očekávání, Netflixu se zase vyplatilo vsadit na originalitu a moje hodnocení zní krásných 90%.

• 1.2.2019  12:48

Tak první díl bohužel rozhodně neuspokojil má očekávání. Nezajímavý příběh, naprosto nesympatické postavy a špatné vysvětlování toho co se na obrazovce děje. Myslím, že další díly vynechám a dám šanci doufejme o dost kvalitnějším titulům. 30%

• 24.1.2019  21:29

Další snímek zabývající se rasizmem na který se v Americe samozřejmě slyší, dopadl asi tak jak jsem čekal. Zajímavý námět doplněný kvalitními hereckými výkony u kterých mě zaujal hlavně Adam Drive, který si svou Oscarovou nominaci rozhodně zaslouží a svým uvěřitelným a nepřehrávajícím výkonem, ukradl z herecké části film pro sebe. Dalším pozitivním aspektem byl výborný hudební doprovod a i samotný námět a styl, kterým byl příběh vyprávěn. To k pozitivním částem a teď šupky dupky k částem negativním. Tam mi přišel docela zásadní a do očí bijící nelogičnost v některých situacích příběhu, kdy někdo udělal něco co absolutně nedávalo smysl a normální člověk by to nikdy takhle neudělal. K tomu se pojí i naprostá hloupost a s prominutím debilnost některých z postav, kdy jak už jsem psal, dělají naprosto stupidní rozhodnutí, díky kterým se film odvíjí pro scenáristy dobrým směrem, ale já jen nechápavě kroutil hlavou. Co ještě u mě trochu shodilo celkový dojem, byl závěr, který se po dobrém konečném rozuzlení, rozhodl nechat otevřené otázky nezodpovězené, což zrovna tady rozhodně nezafungovalo. Ale celkově i přes pár hluchých míst jsem si film užil, ale i tak budu při oscarovém klání držet palečky rozhodně jiným filmům. 70%

• 18.1.2019  09:32
    Coco (2017)

Krásný, vizuálně propracovaný a hlavně upřímný snímek s hlubokou myšlenkou, která vás donutí zamyslet se na sebe samými. Dlouho jsem se odhodlával, abych se na film podíval, jelikož i přes vysoké hodnocení, i spousty doporučeních z řad přátel, se mi prostě do filmu nechtělo. No ale po téměř roce kdy Coco navštívilo kina jsem mu konečně dal šanci a zklamaný nejsem. Filmu na první pohled dominuje famózní vizuál, který po chvíli diváka uhrane, ale to hlavní co většina nejen zdejších recenzentů a diváků chválí do nebes je příběh. Skvělý nápad, který ale v sobě nachází mnohem více než jen hezkou vizuální pohádku. Přináší sebou i hlubokou myšlenku, která donutí k zamyšlení nejen malé obyvatele naší planety, ale pak hlavně psychicky vyspělejší dospělé publikum, kteří mají možnost zažít, kromě zábavného filmu pro jejich děti, příjemný zážitek i pro ně, když si každý najde na filmu něco svého. Takže za mě určitě hezký filmový zážitek a doufám že Pixar v teď nově nastaveném kurzu nepoleví a připravý další originální a citově výrazné filmy. 80%

• 6.1.2019  17:50

Krásný dokumentární snímek, s naprosto famózními záběry a příjemným komentářem. 80%

• 3.1.2019  18:15

Velmi příjemné překvapení. Jelikož jsem původně moc nečekal, tak jsem dostal výborný atmosférický snímek, plný dlouhých scén a velkého množství zvratů a kdyby nebylo poslední třetiny, kdy se film začal táhnout a překombinovávat, šel bych s hodnocením o stupeň víš. Co se týče těch prvních dvou třetin, tak tam jsem naprosto spokojený. První představování hlavních postav a dialogy mezi nimi fungují bravurně a i herecké výkony se mi opravdu zalíbili. Děj má příjemný spád a režisér nešetří se spoustou zajímavých kamerových záběru, což je mimochodem další výrazný klad snímku. Pak ale přichází na scénu Chris Hemsworth a jak zde většina uživatelů vychvaluje Chrise i jeho postavu do nebes, tak já beru naopak jeho postavu za hlavní příčinu zhoršení třetí třetiny filmu. Ale tak když opomenu ještě ten úplný závěr, který mě nesedl tak se jedná o příjemné překvapení a doufám že podobných filmů bude jen přibývat. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6