• Fantasy

Muž z Vysokého zámku - Fallout (2016) (epizoda)

Tak tohle byla síla. Naprosto bravurní zakončení druhé řady která o několik levelů překonala už tak kvalitní první řadu. Už se nemůžu dočkat třetí série. 100%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

A zase je tu nejlepší Mission Impossible... Je skoro k neuvěření, že se tato série neustále posunuje každým dílem o krok dál a nejenže si udržuje stále stejnou laťku kvality, ale každým dílem (vyjma dvojky) jí dokonce i převyšuje, tak jsem zvědavý jestli to takto půjde dál jak bude vypadat desátý díl. Ale když se zdržím u tohoto dílu tak jak už jsem psal je tento díl nejlepší film s Eathanem Huntem. Jako vždy výborné herecké obsazení, kterému samozřejmě vévodí skvělý Tom Cruise, ale Henry Cavil podle mně předčil všechna očekávání a minimálně se Tomovi vyrovnal. Dále samozřejmě fantastická kamera, která diváka rozhodně nenudí a když se přidá velkolepé finále při vrtulníkové honičce je o jeden z nejlepších filmů tohoto roku postaráno. 95%

Tísňové volání (2018)

Skvělý příklad jak se z ničeho dá udělat všechno. Tísňové volání totiž nepotřebuje vysoký rozpočet, ani změny prostředí stačí pár herců, pronajmout jeden byt, trochu ho naaranžovat no a voalá je tu adept na Oscara v cizojazyčných filmech. 90%

Deadpool 2 (2018)

Ano, povedlo se. Sice jsme všichni doufali že by druhý Deadpool mohl být alespoň tak dobrý jako první díl, ale jen málo lidí čekalo že to bude až taková pecka. Režisérky naprosto bravurní práce, zejména u akčních scén funguje atmosféra i kamera vážně skvěle (ostatně se není čemu divit když tento film tvořili tvůrci Johna Wicka), dále pak skvělý herci, které samozřejmě táhl Ryan Reynolds, ale i Josh Brolin předvedl výborný výkon na který jsme si za poslední roky u něho už zvykly. No a samozřejmě možná nejdůležitější věc ve filmu je humor. Říkal jsem si jak by tvůrci mohli napsat scénář, plný vtípků a narážek a aby to nebylo to samé a nezacházelo se do trapných scén. No a znovu se to povedlo. Ve filmu sice bylo pár slabších scén, no ale s klidem můžu říct, že takhle jsem se u žádného filmu minimálně v kině nenasmál. 100%

Domek z karet - 52. kapitola (2016) (epizoda)

Tak tohle byl jeden z nejlepších dílů v celém seriálu. Děj byl neustále prošpikován dramatickými scénami u kterých jste se vážně nemohli nudit. 100%

Domek z karet - 48. kapitola (2016) (epizoda)

Tak tohle byl další famózní díl plný výborných zvratů, skvělé režisérské práce a my jsme dostali další zajímavou zápletku. Jen tak dál. 95%

Rain Man (1988)

Tak tohle bylo naprosto neskutečný. Film který má tak neskutečně pozitivní a příjemnou atmosféru, která hladí duši a vy se jen divíte jak výborně zahrál Tom Cruise, ale hlavně Dustin Hoffman, který předvedl oscarový výkon a nejen oscarový, ale pro mě byl jeho výkon jedním nejlepších co jsem kdy viděl. Samozřejmě by to nešlo bez výborné režie, kterou doplnila krásná hudba a to všechno vytvořilo nádherný film, který je jedním z nejlepších v historii filmografie. 100%

Masaryk (2016)

Já mám prostě pro takovéto filmy slabost. Jak už u nejtemnější hodiny, tak i tady se jedná o životopisné politické drama, odehrávající se v období před světovou válkou a funguje téměř stejně dobře jako právě Darknest Hour. Hlavním plusem filmu je určitě skvělý výběr herců, mezi kterými zásadně exceluje Karel Roden, který se (zase jako Gary Oldman) naprosto věrohodně převtělil do Jana Masaryka a já jsem vážně věřil že vidím na plátně právě "Jeníka". Dalším plusem je výborný výběr prostředí, kde což já velice oceňuji se nemluví stále stejným jazykem, ale mluví se tak kde se příběh odehrává, což je naštěstí trend dnešních filmů. Sice se v některých scénách film dost táhl a pro někoho byl možná nudný, ale já jsem si ho náramně užil a doufám že podobných filmů bude jen přibívat. 85%

Pásky z Nagana (2018)

Skvěle, pane Hudečku, skvěle. Výborný dokument o největším sportovním úspěchu českých dějin a i díky tomuto připomenutí mě ohromně mrzí, že jsem tento velký turnaj nezažil a nemohl jsem se podílet, byť jen jako fanoušek na tomto velkém českém vítězství. Jen mě mrzí trochu uspěchaný konec, ale jinak naprosto bravurní filmařská práce a tak nemůžu dát nic jiného než pět hvězd. 95%

Případ Sloane (2016)

Jessica Chastain je prostě na takovéto role přímo dělaná. V tomto filmu si zahrála téměř totožnou roli jako ve Velké hře a znovu je famózní. Abych nechválil jen jí, tak tady v tomto případě si myslím, že je opravdu znatelný vážně skvělý výběr herců, kteří předvádí maximum co ze sebe můžou vydat a dotváří skvělou autentičnost snímku. Když teď překročím na děj, tak i přes pomalý začátek, kdy se trošičku déle dostáváte do děje než by bylo bývalo zdrávo, tak po první třetině se ponoříte do filmu všemi svými smysly (tedy pouze některými) a jste, nebo alespoň já jsem byl ohromně zvědavý co přinese další scéna a kam se příběh dále posune. A ještě co bych chtěl určitě zmínit je výborný scénář, který (stejně jako u velké hry) je přímo přeplněný dialogy, ve kterých jsem se občas trochu ztrácel, ale i tak jsem velice spokojen. 85%