• Fantasy

Kmotr (1972)

Jedna z nejlepších a možná i nejlepší gansterka všech dob. Výborná atmosféra s opravdu, ale opravdu výjimečnými a skvělými výkony všech herců, a hlavně Al Pacina s Marlonem Brandem, kteří předvedli jedny z nejlepších výkonů ve filmové historii. A kdyby vás náhodou (o čemž pochybuji) odradila od zhlédnutí délka, tak vás musím ujistit, že i na ty téměř tři hodiny byl film tak plynulý a zároveň napínavý, že jste ani neměli čas se nudit. 90%

Uteč (2017)

Abych řekl pravdu tak uteč byl asi můj první hororový snímek na který jsem se dobrovolně kouknul. Pravda je, že k zhlédnutí mě donutili nominace na oscara a že první půl hodinu filmu jsem měl neustále ruce před očima a nakukoval jsem pouze škvírami mezi prsty, ale toho jsem po půl hodině nechal a celou svou myslí jsem spadl do bravůrně atmosfericky natočeného filmu, kde i přes pomalý rozjezd se děj po kousíčkách rozjasňuje a v poslední zhruba půl hodině jsem absolutně nevnímal dění kolem mě a jen jsem bez hnutí seděl na židli a fandil hlavnímu hrdinovi. A když jsem se už dostal k hlavnímu hrdinovi, kterého sice ne oskarově, ale i tak naprosto bravurně zahrál mě ne zrovna oblíbený Daniel Kaluuya, kterého jsem si samozřejmě po tomto filmu docela oblíbil. A abych nezapomněl i na další herce, kteří až pro mě nepochopitelně zahráli naprosto věrohodný výkon a obzvlášť mě překvapili a zároveň potěšili herci černé pleti, kteří mě sice děsili, ale zároveň velice potěšili. Když se teď dostanu k režisérovi Jordanu Peelemu, kterému se povedlo vytvořit, jak jsem již zmiňoval, nebývalou a výbornou atmosféru do které přidal i zajímavé originální prvky a je dle mého zcela oprávněně nominován na cenu akademie. Závěrem chci říci že tento film, díky kterému jsem překonal svou bázlivost z hororů, je vážně skvěle vypracovaný ve všech možných ohledech a tak můžu doporučit nejen lidem, kteří mají rádi horory, ale i divákům kteří je ani zdaleka nevyhledávají. Je to vážně výborný filmový zážitek. 90%

500 dní se Summer (2009)

Já jakožto člověk, který zrovna nesleduje romantické a zamilované filmy, tak se mi tento snímek opravdu velice zalíbil. Jedním z hlavních aspektů co na filmu fungují, je skvělá chemie mezi hlavními postavami, kde si jak Summer tak i Toma opravdu oblíbíte a fandíte jim aby jim to klaplo. Konkrétně herec Toma, Joseph Gordon-Levitt, byl ve své roli vážně skvělý a jen potvrdil můj úsudek o jeho skvělém a specifickém herectví. Dále i skvělá režie od Marca Webba, který vytvořil v romantickém žánru odlišné a originální pojetí a do filmu dokázal vložit dobré nápady, čímž si diváka dokázal udržet u obrazovek. A do toho nám do uší zněl vážně skvěle vybraný romantický soundtrack, který se skvěle poslouchá a do filmu výtečně pasuje. 95%

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Další skvělý životopisný snímek Stevena Spielberga, kde exeluje herecká dvojice Meryl Streep a Tom Hanks, což už jen jména jsou zárukou kvality, ale jejich herecké koncerty se vážně nikdy neokoukají. Dalším výrazným plusem je kamera Januše Kaminskiho, který svou hravostí a dlouhými scénkami vytvořil skvělý vizuál, ale tak to u něj také není žádné překvapení. Celkově jsme po celou dobu měli skvělý přehled o dění na plátně a to jak Steven dokáže zpracovat i takto zdánlivě nudný příběh je vážně nevídané a jedinečné. 85%

Blok 99 (2017)

Vážně jsem netušil že komediální herec Victon Vaughn dokáže zahrát takovouto drsnou postavu navíc v takovémto temném a drsném snímku. Pro mě je tento snímek obrovské překvapení, jelikož jsem čekal průměrnou béčkovku s nezajímavou a trapnou zápletkou, ale dostalo se mi na úkor malého rozpočtu velice kvalitního filmu, který mě neskutečně bavil od začátku až do konce, a právě konec byl pro mě naprosto nečekaný a fenomenální. Samozřejmě že tento film není pro každého, ale kdo má maličko silnější povahu tak ať se rozhodně na tento film koukne. Stojí to za to. 95%

Moneyball (2011)

Jeden z nejlepších filmů o sportu všech dob! Výborně filmařsky zpracováný se skvělým scénářem a opravdu výbornými herci. Kromě Brada Pitta jsem velmi mile překvapen z Johana Hilla, kterému tato role nesmělého a pracovitého mladíka sedla na výbornou a předvedl výkon, na který si budu dlouho pamatovat. Co ještě skvěle fungovalo byli emoce, které v některých scénách přímo stříkaly do vzduchu a mě běhal mráz po zádech. 95%

Nejtemnější hodina (2017)

Úspěch není konečný, selhání není fatální. Co se počítá je odvaha pokračovat. Winston Churchill. Na tento snímek jsem byl vážně natěšený a ani omylem mě nezklamal. Gary Oldman předvedl životní výkon, kde jsem byl přesvědčen že se dívám na samotného Churchilla a pokud za tento herecký koncert nedostane oskara tak si myslím že ta cena nemá ani smysl, protože to byl jeden z nejlepších výkonů posledních let. Ale nezklamali ani ostatní herci, kteří jsou sice za Garym ve stínu, ale zahráli skvěle. Další věcí kterou chci vyzvihnout je vážně bravurní kamera která si neustále hraje se stíny a většina filmu je v temném podání což mě vyhovuje. No a v neposlední řadě režie v podání Joe Wrighta, který skvěle dokáže hrát s atmosférou a já si ho docela oblíbil. No a co negativa? Komentář píšu hned po dokoukání a vážně mě žádná negativa nenapadla, takže já nejtemnější hodinu vřele doporučuji. 90%

Atlas mraků (2012)

Famózní režie, sympatické postavy a skvělý herci nám umožní sledovat téměř tři hodiny, šest zprvu odlišných, ale vzájemně velmi pospojovaných příběhu, mezi které postupem času začínají zapadat malé puclíčky, které ve výsledku dají skvělou skládačku. 85%

Hrdinové ohně (2017)

Tak to bylo teda něco.Už dlouho jsem neviděl film, který by mě takto emocionálně zasáhl. Neuvěřitelně skvěle filmařsky odvedená práce, kde si celý film vytváříme vztah k postavám a vygraduje to v neskutečný konec. Zprvu jsem neměl Millese Tellera moc v oblibě, ale to jak skvěle zahrál přeměnu člověka z drogového závisláka na váženého člena společnosti, to se prostě každý den nevidí. Samozřejmě i ostatní herci byly skvělý hlavně Josh Brolin, ale Teller mě vážně neskutečně překvapil. Na závěr chci říct, že mě vážně mrzí že film vážně jen proletěl kiny (myslím že v Česku ani nebyl uveden) a že se nedočkal téměř žádného ohlasu. Dle mého by si to oproti jiným velkofilmům zasloužil. 100%

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Absolutně nechápu zdejší hodnocení. Jako 56%, vážně??? Ano mělo to nějaké mouchy jako třeba né úplně propracovaný scénář, ale to bohatě předčila část obsahová, která mě osobně vtáhla plně do děje až jsem nevnímal okolí. Od dobrých herců (tedy ten malý kluk mě občas lezl na nervy) až po výbornou režii, kde mě George utvrdil v tom že není jen bravurní herec, ale i skvělí režisér. Takže opravdu nechápu to zdejší hodnocení a doporučuji zhlédnou. 85%