• Fantasy

12 hrdinů (2018)

Dostal jsem to co jsem očekával. Skvělý námět, který se dlouhou dobu hlásil o své zpracování na velkém plátně a k tomu hvězdné obsazení kterému vévodí Chris Hemsworth. U hvězdného obsazení ještě zůstanu a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Kromě Chrise jsem viděl u všech takový nezajímavý až možná v některých částech přehrávající výkon, který mě ještě utvrdil v tom, že například Mikel Peňa nemůže hrát vojáka v akčním filmu. Když se přesunu na již zmíněnou akci tak tam sem až na pár vyjímek spokojen. A jednou z těch vyjímek je dle mého docela přehnaná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdinové (POZOR SPOILER) jedou na koních proti stovce skrytých nepřátel a jako zázrakem se nikomu nic nestane a naprosto převálcují dobře skrytého a asi i lépe vybaveného nepřítele (který tam měl myslím i obrněné vozidlo nebo tank). Ale když tohle pominu tak to je hezký válečný film, který vás sice nestrhne, ale asi ani neunudí. 65%

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Další skvělý životopisný snímek Stevena Spielberga, kde exeluje herecká dvojice Meryl Streep a Tom Hanks, což už jen jména jsou zárukou kvality, ale jejich herecké koncerty se vážně nikdy neokoukají. Dalším výrazným plusem je kamera Januše Kaminskiho, který svou hravostí a dlouhými scénkami vytvořil skvělý vizuál, ale tak to u něj také není žádné překvapení. Celkově jsme po celou dobu měli skvělý přehled o dění na plátně a to jak Steven dokáže zpracovat i takto zdánlivě nudný příběh je vážně nevídané a jedinečné. 85%

Auta 3 (2017)

Třetí auta se po ne zrovna vydařené dvojce, vrací do starých kolejích kde se opět přesouváme k závodům o zlatý píst. Co mě zaujalo už při sledování traileru byla animace, která vážně posunula hranici animovaného filmu a pro mě je to možná zcela nejlepší animátorský počin vůbec. Co se týče obsahu a postav, tak jsem znovu spokojen, ikdyž záporák samozřejmě není ani zdaleka takový jaký byl Chick Hicks a i ostatní postavy se nemůžou srovnávat s bezchybnou partou z jedničky, ale i tak jsou zábavní, charismatičtí a také si je oblíbýte. Obsahově je to také slušné, takže na závěr chci říct, že tomu komu se líbil první díl tak se mu bude líbit i ten třetí. 90%

Blok 99 (2017)

Vážně jsem netušil že komediální herec Victon Vaughn dokáže zahrát takovouto drsnou postavu navíc v takovémto temném a drsném snímku. Pro mě je tento snímek obrovské překvapení, jelikož jsem čekal průměrnou béčkovku s nezajímavou a trapnou zápletkou, ale dostalo se mi na úkor malého rozpočtu velice kvalitního filmu, který mě neskutečně bavil od začátku až do konce, a právě konec byl pro mě naprosto nečekaný a fenomenální. Samozřejmě že tento film není pro každého, ale kdo má maličko silnější povahu tak ať se rozhodně na tento film koukne. Stojí to za to. 95%

Borg/McEnroe (2017)

Skvělý snímek o dvou možná největších tenistech všech dob, kteří se utkali dnes už v legendárním zápase o vítězství ve Winbledonském finále. Mnou zprvu přehlížen, avšak filmařsky i obsahově skvěle vypracovaný snímek, který vás zaujme hned na začátku, a je sice trochu škoda, že se filmaři zaměřovali spíše na Borga než na McEnroa, protože příběh o jeho minulosti by byl přinejmenším stejně zajímavý, néli více, ale i tak si oba dva tenisty oblíbíte (přispěli k tomu z velké části herci, kteří byli fakt výborní) a pokud to máte taky tak, že nevíte jak zápas dopadl tak asi ani nechcete, aby někdo z nich vyhrál, protože já jsem si oba vážně velmi oblíbil. Jinak režisérsky velmi skvěle zvládnuté a stejně tak i skvělý scénář i zajímavá dobová kamera, no a tak mě nezbývá než tento celosvětově přehlížený film doporučit. 85%

Coco (2017)

Krásný, vizuálně propracovaný a hlavně upřímný snímek s hlubokou myšlenkou, která vás donutí zamyslet se na sebe samými. Dlouho jsem se odhodlával, abych se na film podíval, jelikož i přes vysoké hodnocení, i spousty doporučeních z řad přátel, se mi prostě do filmu nechtělo. No ale po téměř roce kdy Coco navštívilo kina jsem mu konečně dal šanci a zklamaný nejsem. Filmu na první pohled dominuje famózní vizuál, který po chvíli diváka uhrane, ale to hlavní co většina nejen zdejších recenzentů a diváků chválí do nebes je příběh. Skvělý nápad, který ale v sobě nachází mnohem více než jen hezkou vizuální pohádku. Přináší sebou i hlubokou myšlenku, která donutí k zamyšlení nejen malé obyvatele naší planety, ale pak hlavně psychicky vyspělejší dospělé publikum, kteří mají možnost zažít, kromě zábavného filmu pro jejich děti, příjemný zážitek i pro ně, když si každý najde na filmu něco svého. Takže za mě určitě hezký filmový zážitek a doufám že Pixar v teď nově nastaveném kurzu nepoleví a připravý další originální a citově výrazné filmy. 80%

Dej mi své jméno (2017)

Na první pohled mě film vůbec nezaujal a dlouho mi trvalo než si mě plně získal. Ke zkouknutí mě donutili nominace na Oscary a tak jsem doufal že to bude stát aspoň trochu zato. A abych řekl pravdu tak stálo. Zvláštní je na filmu to že nemá žádnou dějovou strukturu a je to spíše taková část život hlavního hrdiny, kterého pro mě naprosto excelentně zahrál Timothée Chalamet a kdyby nebylo Garryho Oldmana tak to je jistě výkon Oscarový. Ostatně celý film byl hlavně o hercích a neviděl jsem ani jednoho který by hrál špatně nebo i průměrně, což je dnes opravdu ojedinělý jev. Co dalšího mě zaujalo bylo jak skvěle dokázal režisér dovést scény k naprosté autentičnosti, kdy jsem měl občas pocit že vedle postav vážně stojím a prožívám vše s nimi. A v neposlední řadě také kamera u které se mi velmi líbili dlouhé scénky bez střihu (scénka na úplném konci byla vážně skvělá) a film tím zvedal ještě k větší autentičnosti. 75%

Dunkerk (2017)

Nolan je dle mého jeden z nejlepších, možná i nejlepší režisér dnešní doby a tenhle film to jednoznačně dokazuje. Protože udělat z takového nezáživného příběhu takovou parádu dokáže jen on. Abych se vrátil k filmu tak co se mě ohromně líbilo byla kamera, která vypadala na velkém plátně famózně a i herecké výkony byli více než průměrné. Takže abych to zhodnotil, tak z toho Nolan dostal vše co šlo a hodnotím tsk skvělými 80%.

Hrdinové ohně (2017)

Tak to bylo teda něco.Už dlouho jsem neviděl film, který by mě takto emocionálně zasáhl. Neuvěřitelně skvěle filmařsky odvedená práce, kde si celý film vytváříme vztah k postavám a vygraduje to v neskutečný konec. Zprvu jsem neměl Millese Tellera moc v oblibě, ale to jak skvěle zahrál přeměnu člověka z drogového závisláka na váženého člena společnosti, to se prostě každý den nevidí. Samozřejmě i ostatní herci byly skvělý hlavně Josh Brolin, ale Teller mě vážně neskutečně překvapil. Na závěr chci říct, že mě vážně mrzí že film vážně jen proletěl kiny (myslím že v Česku ani nebyl uveden) a že se nedočkal téměř žádného ohlasu. Dle mého by si to oproti jiným velkofilmům zasloužil. 100%

Já, Heath Ledger (2017)

Dokument o bohužel již zesnulém Heathu Ledgerovi je sice zajímaví, ale postrádá takovou údernost, při které bych seděl a bylo by mi do pláče nad tím jakou osobnost svět ztratil. Na druhou stranu dokument shrnul většinu jeho úspěšného a tak dám pro heatha čtyři *. 65%