wanry02

okres Kolín
Tomáš

3 body

• 2.1.2019  23:46

Už od oznámení snímku, jsem měl od first mana veliká o očekávání, které ale bohužel po několika, pro mě ne moc přesvědčivých trailerech vymizela a tak je pro mě první člověk příjemným potěšením. To co se očekávalo a také dostalo ve velkém měřítku, byl rozhodně vyšperkovaný audiovizuál. Dlouhé táhlé scénky s minimem střihů a k tomu opravdu specifická kamera, která díky své velké roztřesenosti, až možná nepřehlednosti, dodává filmu skvělou, až tajemnou, atmosféru a paradoxně přehlednost a reálnost. Dle mého by měl být first man hlavní favorit, hlavně v technických oscarových kategorií, ale kvůli finančnímu neúspěchu filmu se bojím, že akademici sáhnou po nějakých finančně úspěšnějších filmech. Další velké plus, zde shledávám ve výtečných hereckých výkonech, převážně pak výkonu Ryana Goslinga, kterému bych s klidným srdcem přidal přízvisko fenomenální a kdyby letošní rok nebyla tak ohromná konkurence (a kdyby jak už jsem psal snímek v kinech uspěl) neváhal bych napsat i oscarový. Ale není z hereckého ansámblu jediný jehož výkon bych vyzdvihl, protože neméně přirozený a precizní výkon předvedla i Claire Foy a vlastně téměř všechny účinkující. No a ještě tu musím samozřejmě vyzdvihnout bravurní režii Damiana Chazella, který po dvou skvělých hudebních filmech přidal další tentokrát takový temnější a vážnější snímek a rozhodně nezklamal, ani výběrem výborného soundtracku a ani skvěle natočenými scénami. Jediným velkým mínusem pro mě je uspěchaný a nevyužití samotného letu Apolla 11, kde vidíme akorát start, přistání na měsíci a pak hned hlavní účastníky chodící znovu po planetě zemi a mezi letem ani žádné vsuvky na zem, což mě docela vadilo a srazilo mé celkové hodnocení. Ale jelikož klady výrazně předčili zápory, tak na závěr řeknu, že ani zde Damian nezklamal a už se nemůžu dočkat jeho dalších filmů. 85%

• 6.11.2018  13:51

Po skvělé páté sérii mého možná i nejoblíbenějšího seriálu, jsem se na šestou sérii ohromě těšil. Už trailer vzbuzoval dojem že i bez Franka Underwooda by to mohlo fungovat a že Claire by mohla převzít roli nové tahounky seriálu, no ale bohužel to nedopadlo. Děj je působí zdlouhavě a utahaně, nové postavy jsou nezajímavé a největší problém je rozhodně scénář. Co seriál nejvíce zdobilo společně s hereckými výkony, byl právě scénář, který překypoval zajímavými dialogy, které byly srozumitelné a měli hlavu a patu. Ovšem zde jsou dialogy suché bez nějakého většího zvratu, plné nudného blábolení a ten konec vážně? No takže první díl nedopadl rozhodně podle mých představ a nedávám šesté sérii moc velké naděje, ale uvidíme třeba se stane zázrak a uvidíme znovu ten fantastictický politický seriál, díky kterému se Netflix stal tak velkým hráčem na trhu jakým je. 40%

• 29.10.2018  23:44

Myslím že Bradley rozhodně nikoho nezklamal a pro mě to dopadlo zhruba tak jak jsem očekával. Už jen obsazení hlavní postavy vzbuzovalo nejen velká očekávání, ale i to jestli Lady Gaga, coby neherečka zvládne tak velkou roli. No a odpověď zní že zvládla a dokonce na výbornou. Dle mého je zatím její jméno napsáno v oscarové obálce a myslím že nejsem jediný kdo má stejný názor. No a pak je tu Bradley Cooper. Nejenže skvěle zrežíroval celý film (další oscarové jméno na seznamu), ale hlavně bravurně ztvárnil svou roli Jacksona Maina, kterého sice zastínila Lady Gaga hlavně díky tomu že je neherečka, ale i tak jsem si téměř jistý že tento snímek bude mít své zastoupení i v hlavní mužské herecké kategorii. No a do toho samozřejmě nechybí famózní kamera a výborná hudba (což je samozřejmě předpoklad každého muzikálu). Jediná větší výtka je asi na velkou utahanost děje, zvláště ke konci, kdy byly pasáže dlouho bez výraznější události a příběh se zadrhával. Ale jinak jsem si film velice užil a budu mu držet palce v oscarovém klání. 90%

• 23.10.2018  12:44

Tak tohle byla síla. Naprosto bravurní zakončení druhé řady která o několik levelů překonala už tak kvalitní první řadu. Už se nemůžu dočkat třetí série. 100%

• 12.10.2018  23:30

Tak první díl tohoto nenápadného seriálu dopadl dobře. Po rozpačitém začátku se příběh rozběhl a začal chrlit spoustu zajímavých momentů a postav, které se mi už od prvního dílu zalíbily, no a rozhodně mně nalákaly na další díly, které dle mého názoru ještě mají hodně co nabídnout. 70%

• 12.10.2018  23:23

Bohužel, první díl rozhodně neuspokojil má očekávání. Postavy mě moc neoslovily, herci toho taky moc nepředvedly a příběh se mi zdál dosti předvídatelný. No ale byl to pouze první díl tak doufám že se hodnocení u příštích dílů vyšplhá alespoň o dvě hvězdičky víš. 35%

• 30.9.2018  11:21
    Jan Palach (2018)

Ale jo. Těšil jsem se na tenhle film a dostal jsem to v co jsem doufal a co jsem očekával. Velká část snímku se nese především v klidnějším rytmu a snaží se nám dostat pod kůži okupační atmosférou, která změnila české dějiny. Co se týče představitele hlavní role Viktora Zavadila, tak pár slabších chvilek tam určitě bylo, ale jinak se s těžkou rolí zhostil poměrně dobře a rozhodně nic nezkazil. Dále pak nezklamala ani režie ani kamera a vznikl tedy povedený český snímek (to spojení jsem neslyšel docela dlouho) na který můžeme a měly bychom být náležitě hrdí. 75%

• 30.9.2018  11:01

A zase je tu nejlepší Mission Impossible... Je skoro k neuvěření, že se tato série neustále posunuje každým dílem o krok dál a nejenže si udržuje stále stejnou laťku kvality, ale každým dílem (vyjma dvojky) jí dokonce i převyšuje, tak jsem zvědavý jestli to takto půjde dál jak bude vypadat desátý díl. Ale když se zdržím u tohoto dílu tak jak už jsem psal je tento díl nejlepší film s Eathanem Huntem. Jako vždy výborné herecké obsazení, kterému samozřejmě vévodí skvělý Tom Cruise, ale Henry Cavil podle mně předčil všechna očekávání a minimálně se Tomovi vyrovnal. Dále samozřejmě fantastická kamera, která diváka rozhodně nenudí a když se přidá velkolepé finále při vrtulníkové honičce je o jeden z nejlepších filmů tohoto roku postaráno. 95%

• 17.8.2018  17:59

Skvělý příklad jak se z ničeho dá udělat všechno. Tísňové volání totiž nepotřebuje vysoký rozpočet, ani změny prostředí stačí pár herců, pronajmout jeden byt, trochu ho naaranžovat no a voalá je tu adept na Oscara v cizojazyčných filmech. 90%

• 17.8.2018  17:58

Skvělý snímek od filmového génia Miloše Formana, který svou jedinečností udivuje i po dlouhých letech a i když jsem se ve zdejším humoru moc nenašel a některé scény byly opravdu dlouhatánské tak těch 70 minut nelituji. Další zajímavost, která mne udivila je že se ve filmu objevili až na vyjímky naprostí neherci a jak to oni a hlavně Miloš Forman zvládli je další věcí díky, které je Hoří má panenko naprosto jedinečný film. 75%

• 19.7.2018  13:24

Dobrá popkornovka se zajímavým výběrem lokací (část filmu je točená v Praze což musí Čechy rozhodně potěšit) a zajímavým výběrem herců, kterému vévodí výborný Tom Cruise nebo Jon Voight, ale mně osobně zaujal například Ving Rhames, na kterého se v dalších dílech s chutí podívám znovu. Naopak výrazným problémem této žánrovky je velké množství zvratů a nečekaných scén, které v některých případech nedávají smysl a já sem se v nich i dost často zamotával. No a pak tu jsou samozřejmě ty neskutečně těsné akční scény, kdy se Tomu Cruseovi pár centimetrů od krku zastaví rozseknutá vrtule vrtulníku, ale to jsou už věci na které jsme si v čistě akčních filmech už zvykly a i přesto se Mission: Impossible zařadí ke kvalitním snímkům v akčním žánru. 75%

• 3.7.2018  22:33

Ale jo, průměrná komedie zaměřena na středoškolské publikum, u které jsem se i občas zasmál, ale jinak je film potřeba brát s obří rezervou. 40%

• 15.6.2018  09:15
    Deadpool 2 (2018)

Ano, povedlo se. Sice jsme všichni doufali že by druhý Deadpool mohl být alespoň tak dobrý jako první díl, ale jen málo lidí čekalo že to bude až taková pecka. Režisérky naprosto bravurní práce, zejména u akčních scén funguje atmosféra i kamera vážně skvěle (ostatně se není čemu divit když tento film tvořili tvůrci Johna Wicka), dále pak skvělý herci, které samozřejmě táhl Ryan Reynolds, ale i Josh Brolin předvedl výborný výkon na který jsme si za poslední roky u něho už zvykly. No a samozřejmě možná nejdůležitější věc ve filmu je humor. Říkal jsem si jak by tvůrci mohli napsat scénář, plný vtípků a narážek a aby to nebylo to samé a nezacházelo se do trapných scén. No a znovu se to povedlo. Ve filmu sice bylo pár slabších scén, no ale s klidem můžu říct, že takhle jsem se u žádného filmu minimálně v kině nenasmál. 100%

• 1.6.2018  12:35

Tak tohle byl jeden z nejlepších dílů v celém seriálu. Děj byl neustále prošpikován dramatickými scénami u kterých jste se vážně nemohli nudit. 100%

• 30.5.2018  09:34

Tak tohle byl další famózní díl plný výborných zvratů, skvělé režisérské práce a my jsme dostali další zajímavou zápletku. Jen tak dál. 95%

• 29.5.2018  21:52

Bohužel, pro mě trochu zklamání. Nejdřív ale začnu s plusy. Velmi se mi líbila hravost a skvělé zpracování po filmařské stránce a hlavně zvukové i kamerové ztvárnění, no a pak už tradičně famózní výkon Benedicta Cumberbatche, který je na takovéto role podle mě nejlepší na světě. No a pak tu byla obsahová část, ve které bych ani nevěděl z celého dílu skoro o co jde kdybych si nepřečetl obsah a i záživnost nebo nějaké hlubší zaboření do příběhu pilotní díl také nenabízí. 60%

• 29.5.2018  10:30

Trošku slabší díl, který nám ještě více prozrazuje o Conwayových, ale bohužel trochu ubírá nohu z plynu a děj postupuje tiišeji a pomaleji, což oproti předchozím dílům je docela znát. 75%

• 29.5.2018  10:25

Výborný díl, ve kterém se neustále něco děje a vy i když zhruba víte jak to dopadne tak i tak je to skvělá zábava. 95%

• 18.5.2018  21:48
    12 hrdinů (2018)

Dostal jsem to co jsem očekával. Skvělý námět, který se dlouhou dobu hlásil o své zpracování na velkém plátně a k tomu hvězdné obsazení kterému vévodí Chris Hemsworth. U hvězdného obsazení ještě zůstanu a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Kromě Chrise jsem viděl u všech takový nezajímavý až možná v některých částech přehrávající výkon, který mě ještě utvrdil v tom, že například Mikel Peňa nemůže hrát vojáka v akčním filmu. Když se přesunu na již zmíněnou akci tak tam sem až na pár vyjímek spokojen. A jednou z těch vyjímek je dle mého docela přehnaná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdinové (POZOR SPOILER) jedou na koních proti stovce skrytých nepřátel a jako zázrakem se nikomu nic nestane a naprosto převálcují dobře skrytého a asi i lépe vybaveného nepřítele (který tam měl myslím i obrněné vozidlo nebo tank). Ale když tohle pominu tak to je hezký válečný film, který vás sice nestrhne, ale asi ani neunudí. 65%

• 17.5.2018  19:46
    Rain Man (1988)

Tak tohle bylo naprosto neskutečný. Film který má tak neskutečně pozitivní a příjemnou atmosféru, která hladí duši a vy se jen divíte jak výborně zahrál Tom Cruise, ale hlavně Dustin Hoffman, který předvedl oscarový výkon a nejen oscarový, ale pro mě byl jeho výkon jedním nejlepších co jsem kdy viděl. Samozřejmě by to nešlo bez výborné režie, kterou doplnila krásná hudba a to všechno vytvořilo nádherný film, který je jedním z nejlepších v historii filmografie. 100%

• 27.4.2018  10:30
    Masaryk (2016)

Já mám prostě pro takovéto filmy slabost. Jak už u nejtemnější hodiny, tak i tady se jedná o životopisné politické drama, odehrávající se v období před světovou válkou a funguje téměř stejně dobře jako právě Darknest Hour. Hlavním plusem filmu je určitě skvělý výběr herců, mezi kterými zásadně exceluje Karel Roden, který se (zase jako Gary Oldman) naprosto věrohodně převtělil do Jana Masaryka a já jsem vážně věřil že vidím na plátně právě "Jeníka". Dalším plusem je výborný výběr prostředí, kde což já velice oceňuji se nemluví stále stejným jazykem, ale mluví se tak kde se příběh odehrává, což je naštěstí trend dnešních filmů. Sice se v některých scénách film dost táhl a pro někoho byl možná nudný, ale já jsem si ho náramně užil a doufám že podobných filmů bude jen přibívat. 85%

• 27.4.2018  10:17

Další z dlouhé řady povedených X-menovských filmů, který sice zásadně zbořil to co se řadu filmů budovalo, ale zase přinesl nové možnosti na rozvíjení tohoto světa a další a další nové příběhy, které dle mého budou rozhodně zpracovany. 80%

• 6.4.2018  12:18

Skvěle, pane Hudečku, skvěle. Výborný dokument o největším sportovním úspěchu českých dějin a i díky tomuto připomenutí mě ohromně mrzí, že jsem tento velký turnaj nezažil a nemohl jsem se podílet, byť jen jako fanoušek na tomto velkém českém vítězství. Jen mě mrzí trochu uspěchaný konec, ale jinak naprosto bravurní filmařská práce a tak nemůžu dát nic jiného než pět hvězd. 95%

• 6.4.2018  12:11

Áchjo.... Čekal jsem, že to nebude nic extra, ale že se alespoň pobavím a užiji si příjemné dvě hodiny v kinosále. Ale bohužel se tak ani zdaleka nestalo. Naprosto otřesný scénář vyplněný "vtipnými" momenty u, kterých se zřejmě zasmál jen sám scenárista a režisér, k tomu digitální bordel ve kterém chyběla i alespoň maličká realičnost, no a pak herci, kteří snad kromě mého oblíbence Scotta Eastwooda zklamali asi nejvíc. Samozřejmě to všechno doplnil fakt, že jsem bohužel zašel na český dabing, který byl katastrofální, no a tak po dobrém prvním dílu, přišla naprosto zbytečná dvojka a já jen doufám, že na třetí díl se už peníze nevyhodí. 30%

• 6.4.2018  12:00
    Skála (1996)

Výborný akční film se skvělým obsazením a výpravou. Ale že by to bylo na 86%?? To za mě určitě ne. 75%

• 31.3.2018  23:56

Jo jako sice slabší než první díl, ale i tak velice kvalitní film, který se zařadil do velké fronty marvelovských povedených velkofilmů. Samozřejmě slabší část byl určitě nevýrazný záporák, který byl na plátně víc zábavný (což se v některých chvílích zrovna moc nehodilo) než drsný a tvrďácký, jak by asi podobný záporák měl vypadat. No tak, ale když se dostaneme k těm kladným hrdinům tak je to jeden skvělý výkon než druhý. Vážně, mě úplně udivuje jak Marvel dokáže vytvářet filmu ze stejného světa se stejnou tématikou a lidi to neomrzí (mě také ne) a stále se udržovat na vysoké úrovni kvality i originality. No nezbývá než se jen těšit na trojku. 75%

• 31.3.2018  23:42

Jessica Chastain je prostě na takovéto role přímo dělaná. V tomto filmu si zahrála téměř totožnou roli jako ve Velké hře a znovu je famózní. Abych nechválil jen jí, tak tady v tomto případě si myslím, že je opravdu znatelný vážně skvělý výběr herců, kteří předvádí maximum co ze sebe můžou vydat a dotváří skvělou autentičnost snímku. Když teď překročím na děj, tak i přes pomalý začátek, kdy se trošičku déle dostáváte do děje než by bylo bývalo zdrávo, tak po první třetině se ponoříte do filmu všemi svými smysly (tedy pouze některými) a jste, nebo alespoň já jsem byl ohromně zvědavý co přinese další scéna a kam se příběh dále posune. A ještě co bych chtěl určitě zmínit je výborný scénář, který (stejně jako u velké hry) je přímo přeplněný dialogy, ve kterých jsem se občas trochu ztrácel, ale i tak jsem velice spokojen. 85%

• 29.3.2018  22:57
    Tomb Raider (2018)

Film tak nějak splnil moje očekávání. Očekával jsem popkornovou zábavu s alespoň slušným příběhem a to se mi vesměs splnilo. Samotná Lara mě potěšila, že nebyla také jen absolutní terminátor a že schitala i dost ran a její představitelka se zahanbit rozhodně nenechala. Ba naopak, Alicia je pro mě momentálně jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti a to potvrdila i tímto akčním snímkem, kde sice není prioritní herecký výkon, ale i tak je pro úspěch filmu zásadní. Ostatní herci předvedli spíše průměr a nikdo mě nijak zvlášť neoslnil. Což se týče efektů, tak občas byla počítačová práce až příliš viditelná (hlavně při skocích Lari), ale i tak jsem si film víceméně užil, takže za mě zasloužené čtyři hvězdy. 70%

• 26.3.2018  12:05

Tak tímto filmem by se dal definovat "bezchybný film". Naprosto famózní zakončení jedné z nejlepších a nejslavnějších filmových trilogií vůbec. Je to až neuvěřitelné že se Peterovi Jacksonovi podařilo natočit takto tři skvělé a co se týče kvality tak téměř totožné filmy, které se zapsali do historie, nejen pro skvělou trikovou práci nebo výbornou výpravu a dechberoucí kameru, ale hlavně pro famózní atmosféru, při které mi hlavně na konci běhal doslova mráz po zádech a jsem si téměř jist že nejen mě, ale i většině filmových fandů, kteří tento skvost viděli. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob!!! 100%

• 26.3.2018  10:52

Hugh Jackman to zase dokázal!!! Tento mnou velmi očekávaný muzikál, který je přeplněný skvělými herci, sympatickými postavami a celou řadou nádherných záběru se skvělou výpravou a spoustou zajímavých režisérských nápadů a vsuvek. Samozřejmě že film nemůžeme brát zas až tak vážně, co se týče děje, ale příběhu, který je sice skvěle poutavě natočen a o hlavních postavách se zas až tolik nedozvíme. A to přesně je asi jediná negativní věc na celém filmu, protože je příběh spíše zaměřený na děj než na nějaké bližší přiblížení jednotlivých postav o kterých se toho kromě postavy Hugha Jackmana dozvíme spíše jen to zcela základní. No ale jinak jsem na filmu nenašel snad jedinou jinou chybu a jsem velmi rád (hlavně za Hugha Jackmana, který si úspěch rozhodně zaslouží) že film byl v kinech až nečekaně úspěšný a doufám že se takovýchto nebojácných filmů dočkáme víc a víc. 90%