wanry02

Tomáš

3 body

• 23.3.2018  11:14
    Kmotr II (1974)

Sice už ne zas tak skvělý jako první díl, ale i tak se pokračování prvního Kmotra zařadilo mezi klenoty filmařského průmyslu. Výborní herci, skvělá atmosféra, famózní postavy, prostě tady se hledají negativa těžko. Přeci jen však tu mám jeden který mi dost vadil. Konkrétně několik scén které trvaly dosti dlouho a byly celé v italštině (bohužel) a česká produkce nedoplnila ani titulky takže já jsem vůbec netušil o co se jedná. A ještě tu mám výhradu pro až moc pomalý a nudnější střed filmu, kde se oproti prvnímu dílu, skoro nic nedělo a já si začal všímat, že už si začínám hledat vhodnější pozorovací pozice. Ale když tohle odmyslím (samozřejmě že italština nebyla problém ve filmu, ale v české distribuci), tak se jedná o další nezapomenutelný film, který by měl každý fanda vidět. 90%

• 23.3.2018  10:57

No tak tohle bylo něco... Ben Affleck, kterého já mám spojeného hlavně s né zrovna povedeným batmanem, předvedl výkon, jaký se nesmazatelně zapsal do filmové historie. Samozřejmě že k tomu přispěl výborný scénář i specifická atmosféra, jakou dokáže vytvořit snad jen Gavin O'Connor a dokazuje jak je nesmírně talentovaný režisér (a i přesto jak byl strašný první sebevražedný oddíl, tak se na jeho pokračování docela těším), ale prostě tenhle troufám si říct že i životní výkon Bena Affleka (ale ne jenom jeho) přispěl k výbornému krimy dramatu, na který na Oscarech pro mě nepochopitelně zapomněli. 90%

• 22.3.2018  23:46
    Golfový sen (2005)

Já jsem člověk, který považuje golf za jeden z nejnudnějších sportů a v oblibě ho tím pádem moc nemám. Avšak tento film mě možná změní pohled na tento sport. Nádherný příběh, skvělá režie výborné herecké výkony a ještě mnohem více. U hereckých výkonů chci vyzdvihnout hlavně Shiu LaBeoufa, ale i Stephana Dillaneho, které jsem si i díky tomuto filmu mnohonásobně oblíbil. To co mě však asi nejvíce překvapilo byla naprosto bravurní kamera, která sice párkrát předvedla horší trik, ale celkově velmi originální, zajímavá a s nebojácnost s jakou se film natáčel je i díky ní vážně velmi cítit. A nakonec přijde nádherný konec, který snad každého chytne za srdce a uvědomí si že právě dokoukal skvělý film. 90%

• 20.3.2018  00:06

Už od traileru jsem věděl že tohle nebude film pro mě, protože vážně moc nemusím ani původní film, no a tak mě k zkouknutí donutili jen ty masivní tržby a většinou pozitivní recenze, které bohužel za mě dost přeháněli. Mě osobně se nelíbí ani celkový nápad s Jumanji, o vniknutí do nejdříve deskové, pak videoherní hry ve které musíte bojovat o život. Tento reamejk původní klasiky byl pojat spíše humorně, což byla chyba. Většina "vtípků" co zazněly byly vážně dost trapná a cílená na moderní dobu (takže se nedivím těm masivním tržbám, které bohužel zastínili lepší filmy) a ty dojemné scény byly tak neoriginální, že mi to všechno dalo ještě více za pravdu že práce scenáristů se vážně moc nepovedla. Pak tu byla asi největší hvězda Hollywoodu Dwayne Johnson, který mě taky docela zklamal. Né že by hrál nějak špatně, ale i jeho postava a chování mi do filmu vůbec neseděli a moc toho taky nepředvedl. Jediný kdo mě alespoň trochu potěšil byl Jack Black, který i přes nezajímavost své postavy, předvedl nápaditý výkon u kterého jsem se alespoň na chvíli pousmál. Ale jinak, jak po filmařské stránce, tak po obsahové, tak i po herecké to byl spíše podprůměr, no a tak od ještě horšího hodnocení film zachraňuje jen to, že filmaři alespoň tak nějak zvládli konec, který ale můj dojem na film nijak výrazně nezměnil. 40%

• 19.3.2018  23:42
    Borg/McEnroe (2017)

Skvělý snímek o dvou možná největších tenistech všech dob, kteří se utkali dnes už v legendárním zápase o vítězství ve Winbledonském finále. Mnou zprvu přehlížen, avšak filmařsky i obsahově skvěle vypracovaný snímek, který vás zaujme hned na začátku, a je sice trochu škoda, že se filmaři zaměřovali spíše na Borga než na McEnroa, protože příběh o jeho minulosti by byl přinejmenším stejně zajímavý, néli více, ale i tak si oba dva tenisty oblíbíte (přispěli k tomu z velké části herci, kteří byli fakt výborní) a pokud to máte taky tak, že nevíte jak zápas dopadl tak asi ani nechcete, aby někdo z nich vyhrál, protože já jsem si oba vážně velmi oblíbil. Jinak režisérsky velmi skvěle zvládnuté a stejně tak i skvělý scénář i zajímavá dobová kamera, no a tak mě nezbývá než tento celosvětově přehlížený film doporučit. 85%

• 17.3.2018  23:36

Wolverine je asi nejoblíbenější X-Men ze všech a i když předchozí dvě jeho sólovky nebyly zvlášť povedené, tak tento závěrečný a také i poslední pro Hugha Jackmana je vážně naprosto famózní. Logan, který je společně s Charles Xavierem jedním z posledních žijících X-Menů, svůj život jenom dožívá. Když se však oběvý malá a na první pohled zranitelná Laura vše se změní a Logan v sobě ještě najde vůli bojovat. Patrick Stewart i již zmiňovaný Hugh Jackman, předvedli vážně bravurní výkon kde výborně dokázali přetavit na plátno pocity a problémy postav (a že jich nebylo málo) a pro nás vytvořili i díky skvělému scénáři temnou, ale zároveň skvělou atmosféru a ta ještě stupňovala když nám do uší hrála chytlavá a skvěle vybraná hudba. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na režii a kameru a když nad tím tak přemýšlím tak pro mě film nemá téměř žádnou chybu. 95%

• 9.3.2018  21:10
    Auta 3 (2017)

Třetí auta se po ne zrovna vydařené dvojce, vrací do starých kolejích kde se opět přesouváme k závodům o zlatý píst. Co mě zaujalo už při sledování traileru byla animace, která vážně posunula hranici animovaného filmu a pro mě je to možná zcela nejlepší animátorský počin vůbec. Co se týče obsahu a postav, tak jsem znovu spokojen, ikdyž záporák samozřejmě není ani zdaleka takový jaký byl Chick Hicks a i ostatní postavy se nemůžou srovnávat s bezchybnou partou z jedničky, ale i tak jsou zábavní, charismatičtí a také si je oblíbýte. Obsahově je to také slušné, takže na závěr chci říct, že tomu komu se líbil první díl tak se mu bude líbit i ten třetí. 90%

• 9.3.2018  20:55
    Auta (2006)

Můj suverénně nejoblíbenější animák!!! Výborné postavy, skvělý dabing, famózní animace, prostě vážně nemám k tomuto božskému filmu snad žádnou výhradu. Za mě jasných 100%

• 7.3.2018  13:01
    Madagaskar (2005)

Pro mě je první Madagaskar jedním z nejlepších animáků vůbec. Pravda je samozřejmě i to že mě tento film zastihl v mém velmi mladém věku a tím že jsem na něj koukal pořád dokola a dokola, tak jsem si k němu vytvořil vztah, který mi asi už navždy zůstane. Co se však týče samotného filmu, tak i když je námět i scénář dosti šílený a bláznivý, tak já se u něj nasměji i teď i teď. Partu hlavních postav doplňuje vážně famózní hudba Hanse Zimmera, která filmu dodává tu pravou bláznivou atmosféru. Takže i když je tento film cílený spíše na dětské publikum, tak se u něj rozhodně pobaví i starší diváci. 90%

• 7.3.2018  00:01
    Kmotr (1972)

Jedna z nejlepších a možná i nejlepší gansterka všech dob. Výborná atmosféra s opravdu, ale opravdu výjimečnými a skvělými výkony všech herců, a hlavně Al Pacina s Marlonem Brandem, kteří předvedli jedny z nejlepších výkonů ve filmové historii. A kdyby vás náhodou (o čemž pochybuji) odradila od zhlédnutí délka, tak vás musím ujistit, že i na ty téměř tři hodiny byl film tak plynulý a zároveň napínavý, že jste ani neměli čas se nudit. 90%

• 5.3.2018  06:18
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Za mě vzhledem k mému natěšení jsou tito oscaři velkým zklamáním. Samozřejmě nechci zde hovořit o výsledcích, které byli pro mě celkem přijatelné (tedy až na hlavní kategorii, tam bych to viděl jinak), ale co se týče provedení celého večera tak jsem vážně zklamán. Pro mě naprosto trapný a nesympatický moderátor Jimmy Kimmel (kterého tam tedy nedali tolik jako v minulém ročníku což bylo štěstí), který tedy nevím jestli to je z jeho hlavy, ale to přepadení v kině, no pane bože nebo skútr což byla skvělá cena za nejkratší proslov, to byla jedna z nejtrapnějších momentů vůbec. Ale jinak i celkové pojetí bylo oproti minulému ročníku o poznání nudnější no a tak já doufám že to bude příští rok o poznání lepší (a snad bez Jimmyho Kimmela). 40%

• 3.3.2018  21:37
    Hancock (2008)

Vyšinutá superhrdinská komedie, která postrádá kvalitní zápletku, ale je celkově zábavně natočena, že si alespoň u mě ty čtyři hvězdičky zaslouží. 60%

• 3.3.2018  19:12
    Uteč (2017)

Abych řekl pravdu tak uteč byl asi můj první hororový snímek na který jsem se dobrovolně kouknul. Pravda je, že k zhlédnutí mě donutili nominace na oscara a že první půl hodinu filmu jsem měl neustále ruce před očima a nakukoval jsem pouze škvírami mezi prsty, ale toho jsem po půl hodině nechal a celou svou myslí jsem spadl do bravůrně atmosfericky natočeného filmu, kde i přes pomalý rozjezd se děj po kousíčkách rozjasňuje a v poslední zhruba půl hodině jsem absolutně nevnímal dění kolem mě a jen jsem bez hnutí seděl na židli a fandil hlavnímu hrdinovi. A když jsem se už dostal k hlavnímu hrdinovi, kterého sice ne oskarově, ale i tak naprosto bravurně zahrál mě ne zrovna oblíbený Daniel Kaluuya, kterého jsem si samozřejmě po tomto filmu docela oblíbil. A abych nezapomněl i na další herce, kteří až pro mě nepochopitelně zahráli naprosto věrohodný výkon a obzvlášť mě překvapili a zároveň potěšili herci černé pleti, kteří mě sice děsili, ale zároveň velice potěšili. Když se teď dostanu k režisérovi Jordanu Peelemu, kterému se povedlo vytvořit, jak jsem již zmiňoval, nebývalou a výbornou atmosféru do které přidal i zajímavé originální prvky a je dle mého zcela oprávněně nominován na cenu akademie. Závěrem chci říci že tento film, díky kterému jsem překonal svou bázlivost z hororů, je vážně skvěle vypracovaný ve všech možných ohledech a tak můžu doporučit nejen lidem, kteří mají rádi horory, ale i divákům kteří je ani zdaleka nevyhledávají. Je to vážně výborný filmový zážitek. 90%

• 3.3.2018  18:39

Já jakožto člověk, který zrovna nesleduje romantické a zamilované filmy, tak se mi tento snímek opravdu velice zalíbil. Jedním z hlavních aspektů co na filmu fungují, je skvělá chemie mezi hlavními postavami, kde si jak Summer tak i Toma opravdu oblíbíte a fandíte jim aby jim to klaplo. Konkrétně herec Toma, Joseph Gordon-Levitt, byl ve své roli vážně skvělý a jen potvrdil můj úsudek o jeho skvělém a specifickém herectví. Dále i skvělá režie od Marca Webba, který vytvořil v romantickém žánru odlišné a originální pojetí a do filmu dokázal vložit dobré nápady, čímž si diváka dokázal udržet u obrazovek. A do toho nám do uší zněl vážně skvěle vybraný romantický soundtrack, který se skvěle poslouchá a do filmu výtečně pasuje. 95%

• 28.2.2018  13:58

Další skvělý životopisný snímek Stevena Spielberga, kde exeluje herecká dvojice Meryl Streep a Tom Hanks, což už jen jména jsou zárukou kvality, ale jejich herecké koncerty se vážně nikdy neokoukají. Dalším výrazným plusem je kamera Januše Kaminskiho, který svou hravostí a dlouhými scénkami vytvořil skvělý vizuál, ale tak to u něj také není žádné překvapení. Celkově jsme po celou dobu měli skvělý přehled o dění na plátně a to jak Steven dokáže zpracovat i takto zdánlivě nudný příběh je vážně nevídané a jedinečné. 85%

• 26.2.2018  23:09
    Blok 99 (2017)

Vážně jsem netušil že komediální herec Victon Vaughn dokáže zahrát takovouto drsnou postavu navíc v takovémto temném a drsném snímku. Pro mě je tento snímek obrovské překvapení, jelikož jsem čekal průměrnou béčkovku s nezajímavou a trapnou zápletkou, ale dostalo se mi na úkor malého rozpočtu velice kvalitního filmu, který mě neskutečně bavil od začátku až do konce, a právě konec byl pro mě naprosto nečekaný a fenomenální. Samozřejmě že tento film není pro každého, ale kdo má maličko silnější povahu tak ať se rozhodně na tento film koukne. Stojí to za to. 95%

• 25.2.2018  20:06

Jako nečekal jsem moc, ale výsledek mě zklamal. Co se týče začátku filmu, tak jsem byl vážně nadšen z vážně velké originality (dlouho, jestli vůbec jsem viděl něco originálnějšího) zajímavého příběhu a nápadů. Jak však snímek postupoval začal jsem se vážně nudit. Vtípky byly ohrané, snímek se vlekl a já vážně uvažoval o odchodu ze sálu. Nakonec jsem zůstal ale ani konec mě nijak zvlášť nenadchl a tak mé hodnocení zachraňuje pouze originalita a hravost s jakou byl film natočen. 35%

• 25.2.2018  00:14
    Tvář vody (2017)

Abych řekl pravdu, tak jsem se na film vůbec netěšil. Nezaujal mě trailer, recenze, prostě nic. K zhlédnutí mě donutili až těch třináct nominací na Oscara a i přesto jsem byl dosti skeptický. To však pominulo když film začal. Hned od úvodu mě naprosto vtáhnul do svého děje a donutil mě oblíbit si hlavní postavy, které byly bravurně herecky zahrané. Režisér Guillermo Del Toro vytvořil výbornou atmosféru, kde se střídali prvky romantiky a drsné akce a když do toho přidal skvělý dobový soundtrack a vážně (ale vážně) skvělou kameru tak je o zážitek postaráno. 80%

• 22.2.2018  23:16
    Moneyball (2011)

Jeden z nejlepších filmů o sportu všech dob! Výborně filmařsky zpracováný se skvělým scénářem a opravdu výbornými herci. Kromě Brada Pitta jsem velmi mile překvapen z Johana Hilla, kterému tato role nesmělého a pracovitého mladíka sedla na výbornou a předvedl výkon, na který si budu dlouho pamatovat. Co ještě skvěle fungovalo byli emoce, které v některých scénách přímo stříkaly do vzduchu a mě běhal mráz po zádech. 95%

• 21.2.2018  22:52
    Mudbound (2017)

Oscarový snímek, kde sledujeme osudy dvou rodin během 2 světové války. Začátek filmu je velmi pozvolný a dosti nudný. Kamera (která byla pro mě nepochopitelně nominována na Oscara) je nepřehledná a v některých momentech velmi temná až není vidět vůbec nic (což podle mě nebyl účel). Zhruba před polovinou se příběh začíná rozjíždět a začínáme si k hlavním postavám vytvářet vztah. To vše vygraduje nečekaným a dojemným koncem na kterém mi trochu chybělo ještě delší ukázku osudů hlavních postav. Jinak povedený snímek který když uvidíte tak snad nebudete litovat. 75%

• 18.2.2018  22:28

Velmi zajímavě zpracováný snímek kde exceluje jak v režisérském tak v hereckém podání Kenneth Branagh a samozřejmě nezahálejí ani ostatní slavní herci. Začátek filmu je pozvolný a film se pořádně rozjede v polovině a kdyby nezvolnil ve finále tak by z toho bylo pět hvězd. 75%

• 13.2.2018  15:03

Úspěch není konečný, selhání není fatální. Co se počítá je odvaha pokračovat. Winston Churchill. Na tento snímek jsem byl vážně natěšený a ani omylem mě nezklamal. Gary Oldman předvedl životní výkon, kde jsem byl přesvědčen že se dívám na samotného Churchilla a pokud za tento herecký koncert nedostane oskara tak si myslím že ta cena nemá ani smysl, protože to byl jeden z nejlepších výkonů posledních let. Ale nezklamali ani ostatní herci, kteří jsou sice za Garym ve stínu, ale zahráli skvěle. Další věcí kterou chci vyzvihnout je vážně bravurní kamera která si neustále hraje se stíny a většina filmu je v temném podání což mě vyhovuje. No a v neposlední řadě režie v podání Joe Wrighta, který skvěle dokáže hrát s atmosférou a já si ho docela oblíbil. No a co negativa? Komentář píšu hned po dokoukání a vážně mě žádná negativa nenapadla, takže já nejtemnější hodinu vřele doporučuji. 90%

• 10.2.2018  23:29
    Atlas mraků (2012)

Famózní režie, sympatické postavy a skvělý herci nám umožní sledovat téměř tři hodiny, šest zprvu odlišných, ale vzájemně velmi pospojovaných příběhu, mezi které postupem času začínají zapadat malé puclíčky, které ve výsledku dají skvělou skládačku. 85%

• 9.2.2018  11:09

Příjemný český film, který nijak nenadchne ani neurazí. 70%

• 6.2.2018  10:16

Tak to bylo teda něco.Už dlouho jsem neviděl film, který by mě takto emocionálně zasáhl. Neuvěřitelně skvěle filmařsky odvedená práce, kde si celý film vytváříme vztah k postavám a vygraduje to v neskutečný konec. Zprvu jsem neměl Millese Tellera moc v oblibě, ale to jak skvěle zahrál přeměnu člověka z drogového závisláka na váženého člena společnosti, to se prostě každý den nevidí. Samozřejmě i ostatní herci byly skvělý hlavně Josh Brolin, ale Teller mě vážně neskutečně překvapil. Na závěr chci říct, že mě vážně mrzí že film vážně jen proletěl kiny (myslím že v Česku ani nebyl uveden) a že se nedočkal téměř žádného ohlasu. Dle mého by si to oproti jiným velkofilmům zasloužil. 100%

• 5.2.2018  00:10

Villeneuve patří k mým oblíbeným režisérům, ale tenhle film mě vážně zklamal. Audiovizuál byl jako vždy u něj bravurní, ale to by bylo tak vše co bych na filmu pochválil. Herci byly až na Benacia Del Tora silně průměrní a k postavám jsem si v průběhu nevytvořil téměř žádný vztah a scénář také silně pokulhával. Ostatně začátek ještě tak nějak šel, ale tím jak se postupně mělo budovat napětí, tak se ve budovala spíše ospalost, protože mi bylo vlastně jedno, jestli hlavní hrdinové přežijí nebo ne, což já považuji za velký nedostatek. Na závěr chci říct že na pohled je to pěkný film, avšak obsahově je to slabý průměr. 50%

• 4.2.2018  00:22

Absolutně nechápu zdejší hodnocení. Jako 56%, vážně??? Ano mělo to nějaké mouchy jako třeba né úplně propracovaný scénář, ale to bohatě předčila část obsahová, která mě osobně vtáhla plně do děje až jsem nevnímal okolí. Od dobrých herců (tedy ten malý kluk mě občas lezl na nervy) až po výbornou režii, kde mě George utvrdil v tom že není jen bravurní herec, ale i skvělí režisér. Takže opravdu nechápu to zdejší hodnocení a doporučuji zhlédnou. 85%

• 3.2.2018  09:48

Na první pohled mě film vůbec nezaujal a dlouho mi trvalo než si mě plně získal. Ke zkouknutí mě donutili nominace na Oscary a tak jsem doufal že to bude stát aspoň trochu zato. A abych řekl pravdu tak stálo. Zvláštní je na filmu to že nemá žádnou dějovou strukturu a je to spíše taková část život hlavního hrdiny, kterého pro mě naprosto excelentně zahrál Timothée Chalamet a kdyby nebylo Garryho Oldmana tak to je jistě výkon Oscarový. Ostatně celý film byl hlavně o hercích a neviděl jsem ani jednoho který by hrál špatně nebo i průměrně, což je dnes opravdu ojedinělý jev. Co dalšího mě zaujalo bylo jak skvěle dokázal režisér dovést scény k naprosté autentičnosti, kdy jsem měl občas pocit že vedle postav vážně stojím a prožívám vše s nimi. A v neposlední řadě také kamera u které se mi velmi líbili dlouhé scénky bez střihu (scénka na úplném konci byla vážně skvělá) a film tím zvedal ještě k větší autentičnosti. 75%

• 24.1.2018  22:18

Musím přiznat že mě film zprvu nezaujal a dostal jsem se k němu až po vyhlášení oscarových nominací kdy ukořistil hned sedm nominací. První polovina filmu byla pozvolná, ale rozhodně zafungovala tím že mě plně vtáhla do děje, který se zhruba v polovině filmu rozjel a udržel si stejnou látku až do konce. Kromě skvěle napsaného scénáře se určitě nejen mě ale většině fanoušků, nejvíce zalíbili herecké výkony, které vážně nemají chybu. Jak Frances McDormand, tak Woddy Harrelson předvedli skvělý výkon a byly nominováni na cenu akademie. Co se mi však nejvíce zalíbilo byl přímo neskutečný výkon Sama Rockwella, který už předvedl jaký je skvělý herec už v Zelené Míli a teď mi to jen potvrdil a já mu budu na předávání Oscarů držet palce. 90%

• 23.1.2018  23:40

Sice nepatří Quentin Tarantino mezi mé oblíbené režiséry tak tento snímek se mi zalíbil. Zajímavé kamerové zpracování drsná akce a velmi nápaditý soundtrack, to vše bych velmi pochválil ale ze všeho nejvíc mě oslovili herecké výkony jak Jamieho Foxxe který zahrál skvěle Djanga, tak Leonarda DiCapria (kterého netřeba hodnotit) tak především pro mě naprosto excelentním výkonem Christophera Waltze, který předvedl nápaditou, někdy i velmi vtipnou postavu spolucestovatele Djanga a u mě si vysloužil velký obdiv. Čtyři hvězdičky dávám proto že mi film přišel až moc předplacený a konec také nějak nenadchl. 75%