wanry02

okres Kolín
Tomáš

3 body

• 16.1.2018  22:55

Já jsem toho názoru že by se měli opravdové příběhy ať už sportovní nebo jakékoliv jiné přetvářet na filmové plátno a když se ještě takhle skvěle povede, pak je to vážně skvělé. Kurt Russell v hlavní roli ukazuje jaký je výborný herec a jeho emotivní proslovy vážně nahánějí husí kůži, neztratily se však i ostatní méně známí herci, kteří posunuli film ještě o level výš. Režiséru Gavinu O'Conorovi se podařilo vytvořit pozvolna gradující atmosféru, která vyvrcholí památným zápasem proti Sovětskému Svazu kde doslova hltáte každou vteřinu a modlíte se s Americkým týmem (tedy pokud nevíte jak to dopadlo) aby porazil Rusy a postaral se o velké vítězství outsidera. 90%

• 15.1.2018  20:43

Ano! Konečně dorazil nový Thor kterého jsme všichni tak moc očekávali a rozhodně nezklamal. Ikdyž nesouhlasím s názory, že se předchozí dva filmy o bohu Thórovi nepovedli, tak oproti tomuhle filmu jsou kvalitou o poznání někde jinde. Chrisi Hemsworthovi náramně sedla přeměna z vážného a málo vtipkujícího Thora na energického a humorem posedlého boha, který si dělá legraci i z dost vážných situací ve kterých se ocitá. Další kdo mě na filmu ohromil byl záporák, tedy vlastně záporačka v podání skvělé Cate Blanchet, která se své role zhostila vážně navýbornou a jen dokazuje jaká je skvělá herečka. A ještě se zastavím u režiséra Taika Waititiho, který se chopil těžké role, ale zvládnul to s velkou bravurou a i když pár vtipů nebylo tak zábavných jak by si asi představoval, tak natočil nejlepší film o Thórovi a další z velmi povedených filmů ze světa Marvelu. 80%

• 15.1.2018  20:24

Moc jsem nečekal a možná proto jsem takhle nadšený. Mezi Ryanem Reynoldsem a Samuel L. Jacksnem panuje po celou dobu skvělá chemie a to co předvádí táhne naprosto celý film. Hudba je naprosto skvělá (scénky se zpívajícím Jacksonem jsem si opravdu oblíbil) a když se k tomu přidá i trefný a opravdu vtipný scénář je se vážně na co koukat. 90%

• 2.1.2018  10:33

Nejlepší Star Wars od původní triologie? Pro mě rozhodně ano. Režisér Rian Johnson, vytvořil film, který se nebál. Nebál se temnější atmosféry, nebál se ani velkých rozhodnutích co se příběhu a vytvořil film který šlape na paty čtvrtému a pátému dílů. Ostatně má očekávání splnilo jen to že film byl značně zdařilejší než sedmý film od J.J.Abramse, který k mé nelibosti natočí i devátý díl. Tak abych to shrnul, film byl skvělý vizuálně (snad jako vždy), byl výborný příběhově a postavy se také neztratily, takže za mě velká spokojenost. 90%

• 14.11.2017  07:59

Nemám slov. To co jsem právě dokoukal mě dostalo. Clinta Eastwooda jsem bral jako skvělého režiséra a dost dobrého herce, ale shlédnutí tohoto filmu ho začnu brát jako jednu z největších osobností celého Hollywoodu. Protože toto dílo které bylo i oscarově odměněno je něco co už bude jen těžko vznikat. Pravda bylo tam pár slabých míst, ale to musí mít každý film a tento měl pouze malé detaily, které by šli vylepšit a to co předvedla dvojice Freeman, Eastwood je něco o už na plátnech kin možná neuvidíme a já doufám že Clint se ještě do důchodu nechystá, protože by svět přišel o výtečného režiséra, ale i skvělého člověka. 100%

• 22.9.2017  00:06
    Wonder Woman (2017)

Tak i DC konečně vytvořilo opravdu kvalitní komiksový film, který upoutal už od samotného začátku až po epický konec při kterém jste jen těžko odtrhli oči od filmového plátna. Chris Pine je pro mě skvělým hercem hlavně pro sci-fi, ostatně nám už to předvedl ve Star Treku, ale tato role to jen dotvrdila a samozřejmě Gal Gagot jako Wonder Women, kroku netřeba cokoli dodávat. Vyvedla se i kamera která někdy byla až zbytečně roztřesená, ale barevnost a velkolepost to bravurně zastinila. Abych jen nechválil tak mi na filmu vadila v některých momentech akce (opravdu jen v některých), například když Wonder Woman skákala z domu na dům tak tam byly opravdu dost vyditelná počítačová práce, kdy hlavní hrdinka vypadala jak v počítačové hře a to moc dobrým dojmem nepůsobilo. Abych však vytvořil nějaký ten závěr tak Wonder Women je výbornou letní popkornovkou, která dokáže zabrnkat i na city a tak hurá do kina na blížící se Justice Legue. 80%

• 11.8.2017  13:29

Konečně pořádný Spiderman, který je v akčních scénách až moc digitální, ale jinak nemá skoro žádnou vadu. Skvělí Tomm Holland, který nemá problém ani s Peterem Parkrem tak ani se samotným Spidermanem. Dále je skvělý záporák, který nechce ovládnout planetu, protože se mu zrovna zachce, ale má tu důvod být záporák a to se v dnešních komiksovkách vidí málokdy. Skvělé je i to, že tvůrci nedošlo do filmu tolik Tonniho Starka jak ukazovali trailery, ale je tam spíše okrajově čehož si já obzvlášť cením. 90%

• 11.8.2017  13:07

Další zpackaný film od DC komiksu, který nemá ani zajímavý námět, ani postavy na kterých by vám záleželo, ani žádné vtipné hlášky. Co film možná trochu vyzdvihuje nahoru je herecké obsazení, které táhne dobrý Will Smith a skvělá Margot Robbie jako Harlie Queen, naopak Joker v podání Jareda Leta je naprosto otřesnej. A tak doufám, že dvojka která je naplánovaná nedopadne takto, protože to už by DC rozdýchávalo těžko. 20%

• 11.8.2017  12:12
    Velký dar (2017)

Captain America v dramatu...i tak můžeme nazvat film Gifted, který vyobrazuje život strýce a malé holčičky Mary, do kterého zasáhne babička Mary a snaží se je od sebe oddělit. Jak už jsem psal ve filmu hraje Chris Evans, který je známý především díky roli Kapitána Ameriky a tak je skvělé, že především akční herec dokáže zahrát i takovéto dramatické role, který mi se útočí na Oscary. Dále tu pak je výborná Mckenna Grace, která svou dětskou postavu zahrála bravůrně a v neposlední řadě také Octavia Spencer od které snad špatný výkon ani nečekáme. Je jen škoda, že film přeběhl Českem bez většího povšimnutí, což by se v budoucnu mohlo změnit, protože film dle mého bude útočit na Oscary. 95%

• 26.7.2017  00:24

Apes, together, strong. I přes rozpačitý začátek kdy se film jen tak vlekl jsem viděl famózní letní blockbouster, který uzavírá skvělou triologii o opičím vůdci Césarovi a jeho opicích, kteří bojují o své přežití. Matt Revesse natočil svůj první pořádný velkofilm, který nechává spoustu možností na pokračovaní této opičí ságy a my můžeme jen doufat, že bude alespoň stejně dobrá jako tak triologie. 90%

• 25.7.2017  23:34
    Dunkerk (2017)

Nolan je dle mého jeden z nejlepších, možná i nejlepší režisér dnešní doby a tenhle film to jednoznačně dokazuje. Protože udělat z takového nezáživného příběhu takovou parádu dokáže jen on. Abych se vrátil k filmu tak co se mě ohromně líbilo byla kamera, která vypadala na velkém plátně famózně a i herecké výkony byli více než průměrné. Takže abych to zhodnotil, tak z toho Nolan dostal vše co šlo a hodnotím tsk skvělými 80%.

• 16.7.2017  01:49

Moc jsem se o tento snímek Guye Ritchiho nezajímal a velmi toho lituji, protože to co jsem viděl je pro mě jednoznačné překvapení roku a zřejmě i nejlepší film roku. Charlie Hunnam předvedl výkon kterým si u mě zasloužil místo mezi nejoblíbenějšími herci (ve Ztraceném městu Z byl také skvělí. Dalším velkým plusem byli akční scény, které i přes velmi originální kameru byli naprosto přehledné a mohli jsme si je naplno vychutnal. A když se přidal naprosto famózní soundtreck bylo to prostě skvělé. Co však je velmi smutné jsou diváci, kteří pro mě naprosto nepochopitelně zařízli film v Americe a díky tomu film prodělá a bohužel nepříjdou pokračování, které byli naplánované. A to je ohromná škoda. 100%

• 16.7.2017  01:35

Dokument o bohužel již zesnulém Heathu Ledgerovi je sice zajímaví, ale postrádá takovou údernost, při které bych seděl a bylo by mi do pláče nad tím jakou osobnost svět ztratil. Na druhou stranu dokument shrnul většinu jeho úspěšného a tak dám pro heatha čtyři *. 65%

• 16.7.2017  01:25

Skvělá komedie na kterou jsem se ohromně těšil a vůbec mě nezklamala, ba naopak ještě předčila mé očekávání. Samozřejmě musí se brát s lehkou váhou, protože je nereálné, aby tři staříci úspěšně vykradli banku a právě ti tři staříci v podání Alana Arkina, Michaela Caina a Morgana Freemana podali skvělí výkon, díky kterému jsem se bavil od začátku až do konce. 90%

• 20.6.2017  16:47
    Zakladatel (2016)

Ještě nad mé očekávání dopadl tento film o založení Mc'Donalds, který měl všechno co má životopisný film mít. 80%

• 16.6.2017  00:28
    Gran Torino (2008)

Neskutečný film, který má pomalejší rozjezd, ale nakonec vygraduje v neskutečné finále. A k tomu ještě oscarový výkon Clinta Eastwooda, není co víc dodat. 100%

• 22.5.2017  20:56

Po pročtení několika komentářů jsem si nedával velké naděje, ale kupodivu jsem spokojen. Film měl sice mnoho vad a nejvíce jich bylo v příběhu. Ale díky vysokému rozpočtu vypadal vizuál úchvatně a i když to nebyl od Matta hvězdný výkon, já jako jeho velký fanda jsem byl spokojen a můžu říci, že se jedná o průměrný až lehce nadprůmělný film. 75%

• 15.5.2017  20:55
    Den zrady (2011)

Film o politice, který se zabívá nečestnostní a hledáním špíny před volbami. Navíc v režii George Cloonyho a spoustou spoustou skvělích herců v čele s Ryanem Goslingem, co by se tak mohlo pokazit? A řeknu vám že se nepokazilo nic. George totiž dokázal vydolovat i z nudnějších scén maximum a z obyčejného příběhu vytvořit strhující drama. 85%

• 12.5.2017  00:54

Pokračování strážců galxie se nedá skoro nic vytknout, výborní herci, dobrý soundtrack (i když v prvním díle byl trochu lepší), skvělé vyzuální efekty, famózní scénář a režie a v neposlední řadě i velmi dobrá kamera. No a z toho vyplívá, že snímek nejen překonal první díl (který byl mimochodem skvělí), ale zařadil se na do velké dekády povedených marvelovských filmů, no a nám nezbívá nic jiného než se těšit na třetí díl. 80%

• 17.4.2017  10:43

Za mě zcela nejlepší fantasy film, který nepostrádá skvělí obsah, fantastické postavy a epický soundtrack. 100%

• 17.4.2017  10:40

Mé velké očekavání zastínilo zklamaní. Abych to uvedl na správnou míru tak to nebyl vůbec špatný film. Co ale nejvíce vázlo byl obsah, filmů na podobné téma bylo natočeno desítky a i z toho důvodu dávam jen 60%

• 17.4.2017  10:34

Dle mého je to asi nejlepší film o planetě opic, jak svým dějem, tak také moderními technologiemi, které film posouvají o stupeň výš. 95%

• 12.4.2017  16:24

Asi nejslabší díl ze všech, ve kterém toho moc dobrého nenajdeme(tedy až na sympatického Sung Kanga) a tak film vynáší jen to, že je to prostě rychle a zběsile. 35%

• 11.4.2017  09:21

85%

• 3.4.2017  16:57
    Orel Eddie (2016)

Krásný životopisný film, který má dobrý začátek, pak sice trošku horší třicetiminutovku, ale vše to dorovná konec, který chytí za srdce nejen sportovního fanouška. Tomu všemu přispívá skvělí výkon Hugha Jackmana, a ještě lepší Tarona Egertona. Samozřejmě musím zmínit né moc dobrou kameru a ještě horší střihy, ale to filmu nebere jeho skvělou náplň a poslaní lidem, které jim má ukázat, že když po něčem toužíte můžete toho dosáhnout. 90%

• 2.4.2017  14:11
    X-Men (2000)

Nejlepší filmy jsou podle mě z období devadesátých let až po začátek jednadvacátého století a tento film to jednoznačně dokazuje. Už od začátku vás naplno vtáhne do svého děje a vychutnáváte si každou minutu. Jedno z nejlepších na filmu jsou skvělí herci, které si od začátku zamilujete. 100%

• 2.4.2017  14:10

95%

• 2.4.2017  14:10
    X-Men 2 (2003)

100%

• 28.3.2017  13:10

Docela dobrá přednáška co může nastat když bude lidsvo pokračovat v tom co dělá. Po zajímavém a zážívém začátku, přichází průměrná, ale nenudící střední část filmu ve které vidíme sbližování otce a syna. Takže mě i přes skvělí výkon Willa Smitha dávám 60%

• 27.3.2017  07:57

Krásný nejen válečný film se sympatickým hlavním hrdinou a skvělém režisérském počinu Clinta Eastwooda.