Joe321

Česko
zasloužilý mistr zevlu

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 9.7.2018  22:56

Hehe, dobrá blbina. Připomněla mi dávná léta, kdy jsem koukal na monster movies v noci na televizi. Tempo a potvory dobré. Chybí tomu jen trošku ulítlejší a charismatický záporák. Dwayne se taky drží zbytečně na uzdě. Jinak skvělý na popcorn a pivo...

• 27.4.2017  23:50
    The Good Place (TV seriál) (2016)

Standardní US komediální seriál, který z průměru vytahuje odpočinková atmosféra, nevšední prostředí a klasicky příjemný Ted Danson.

• 31.1.2017  17:26

První - ojevitelská polovina filmu je naprsto uchvacující. A to především díky širokým záběrům z dálky, které dávají nekonečné poušti život a duši. Každý záběr má promyšlenou strukturu a cíl. Kinematografie je tady na svojí dobu nepřekonatelná a i dnes stojí nad většinu podobných pokusů. Druhá - politická polovina bohužel v tomto trošku ztrácí a zaměřuje se více na postavy a komploty, které podle mě nebyly zcela vykresleny, aby člověka vtáhly.

• 12.1.2017  00:14

První série povedeným způsobem představila záhadnou mytologii, a ačkoliv se příběh začne vyvíjet oním ohraným konspiračním stylem (třeba jako nedávný Attact on Titan), tak stále mě držel vizuálem, napětím a i svou akcí. Bohužel druhá série nabízí občasnou akci v exponenciálním růstu - více nepřátel, lepší technologie bez větší inovace a příběh se nikam neposouvá. Navíc většinu série tvoří mnou těžko snášené polonahé holčičky, neustále hekající hlavní hrdinové a výkřiky jmen. To celé provázené oplzlými sexuálními narážkami.

• 24.12.2016  12:43

A je to tu, daleko lepší pocit než po dokoukání Epizody VII. J.J. neudělá nic. Ten třetí akt je opravdu naprosto perfektní show. Tohle je svými detaily a propojeními velmi hodnotné rozšíření Star Wars světa.

• 18.12.2016  10:23
    Angie Tribeca (TV seriál) (2016)

Známým vždycky říkám, že podobný humor udělaný správně je stejně těžké napsat jako oscarový scénář. Jsem moc rád, že se do tohohle tvůrci Angie Tribeca pustili. Bohuže je zde vidět, že se tomu musí dát trochu více snahy. Trio Abrahamse a bratrů Zuckerů září dál a je vidět, jak dokonalí byli ve své práci.

• 25.10.2016  16:06

I pro mě je San Junipero nejlepším dílem. A ne kvůli opravdu kvalitnímu scénáři a příběhovému vývoji. Ne kvůli originálnímu zasazení nebo slušným hereckým výkonům. Pro mě je nejlepším dílem kvůli jeho optimistickému pohledu na technologický pokrok (když nechám stranou ono negativní, stejně jako v příběhu). Toto Black Mirror naprosto opomíjí, a nabízí pouze smutnou až dystopickou budoucnost, vzdálenou či bližší. San Junipero vidí v budoucnosti to lepší - možnost naplnění osobních tužeb, dosáhnutí na odepřené - a ukazuje ho v nejjednodušší možné formě - lásce. Proto tato epizoda tolik vystupuje.

• 17.7.2016  11:24
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Nostalgie tady určitě funguje. Představení oné osmdesátkové hororové/dobrodružné atmosféry se povedlo a často tomu napomahá hudba. První tři díly jsou dostatečně tajemné a člověka nechávají tápat, kam se bude příběh odehrávat. Bohužel po nich už je naprosto zřejmé, o co jde, jak to dopadne a dorazí nuda. Scénář nenabídne v druhé půlce nic překvapujícího či inovujícího a divák nevzrušeně dojede do cíle. Trošku zklamání. Respektive ve formátu televizního filmu by Stranger Things fungovaly rozhodně lépe.

• 31.5.2016  23:09
    Orel Eddie (2016)

Perfektní nástupce Kokosů na sněhu pro novou generaci, ze kterého ale čiší osmdesátky až nevídanou silou. V půlce filmu jsem si uvědomil, že vlastně sleduji film z roku 2016. Ne jen díky kostýmům a hudbě, ale hlavně kvůli takové té klidné a příjemné atmosféře, kterou mě k sobě opakovaně táhnou právě Kokosy na sněhu. A myslím si, že balanc mezi humorem a dramatem, jejich míra a takt má Orel Eddie ještě lepší. Taron Egerton se předvedl. PS: Hezké přitakání... -"But now over to the bobsleigh event where the Jamaican team are trying to steal Eddie's..."

• 15.11.2015  11:58

Nic není černobílé a jednoduché, jak se bohužel snaží Pilger naznačit. Pak se dopouští toho samého, co kritizuje - manipulace.

• 28.9.2015  22:06

Teda... McQuarrie dotáhl Mission Impossible k dokonalosti. Očekávat od pátého dílu něco jiného než tradiční copy/paste asi mnoho lidí nenapadlo. Včetně mě. Perfektní tři scény: opera - protiklady násilí a hudby, Casablanca - poctivá a přehledná akční honička, závěrečný Londýn - komorní špionážní drama. Celkově opravdu prvotřídní špionážní thriller, který se od podobných ze 70. let liší jen novými technologiemi a více akčnějším zaměřením.

• 29.7.2015  21:31

Two-Lane Blacktop mi ležel na disku už druhým rokem. Nějak se mi do toho nechtělo. Dneska jsem chytil chuť na nějaké ty sedmdesátky a konečně jsem se k němu odhodlal. Paráda. Romantická představa sprintů, která mi seděla o to více, jelikož kamarádi právě podobně přestavěli starou Oktávii. Nedialogy skvělé. James Taylor je krom skvělého muzikanta i ucházejícím plachým hercem. To samé platí pro Beach Boye Dennise Wilsona. -"You can never go fast enough."

• 26.7.2015  21:46
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Prvních pět dílů je skvělých. Na těch se zřejmě scénáristé vypotřebovali. Po twistu, který mi nevadil, rezignovali na aspoň trošku lepší psaní. Posledních pár dílů je úděs sledovat. Škoda...

• 10.7.2015  10:16

Mnoho časového hipitihop. Mnoho terminátorů. Mnoho Arnolda a asi kvůli němu hlavně se mi film ve výsledku líbil. Nejvíce jsem se bál herců. Jelikož film je více akční než zaměřený na charaktery, nemuseli se příliš předvádět. Příběh je na podobné navazákovky taky obstojný. Genisys je více blíže T1 a T2 stylem a atmosférou. Kde je T3, která se mi taktéž líbila, možná až moc odlehčená, Genisys je vážnější a více přikyvuje právě prvním dvoum filmům. Nastavený příběh do budoucna mě zajímá. Co John Connor? Co Skynet? Co Arnoldova T-800? Takže... fajn. PS: Úžasné CGI mladého Arnolda! -"Old. Bud not obsolete."

• 2.6.2015  23:45
    Kung Fury (2015)

Perfekce! Do detailu propracovaná fantasmagórie, na kterou jsem se těšil moc dlouho o a absolutně nezklamala. Klidně bych se podíval na celovečerní zpracování, ale i kdyby ne, tak si snad autoři zaslouženě na tomhle projektu udělají jméno. -"I decided I would use my new super kung-fu powers to fight crime. So I became the best cop in the world. I became Kung Fury."

• 25.5.2015  23:52
    Chappie (2015)

Vidět běhat Jackmana s účesem "vpředu byznys, vzadu párty" stojí samo o sobě za podívání se na Chappieho. Gorgeous mullet!

• 16.3.2015  17:21

Vhodnější název: Moses: The Guerrilla Years. Režie: Lazy Ridley Scott. Scénář: Wikipedia Page.

• 17.2.2015  22:30

Trošku mě pokračování ve výsledku překvapilo. Čekal jsem daleko horší zážitek. Stylem připomíná spíše Me, Myself & Irene než původní film. Každopádně je zde cítit rekonstrukce atmosféry devadesátých let, což jsem dávno shledal nemožným. Carrey a Daniels vyloženě jen fyzicky zestárli a je na nich znát radost z návratu. Pár vtipů - těch nejodpornějších - mi přišlo naprosto zbytečných, pár jich bylo zbytečně nevtipných, pár zopakovaných nevtipných, pár zopakovaných vtipných. Celá řada věcí mě však upřímně rozesmála, a to se mi u komedie nestalo už safra dlouho. Opět jsem zažil to kouzlo původního dílu, kdy se člověk chechtá pod vousy nad blbinou a říká si, proč se vlastně směje. Takže... bylo to fajn. Bylo fajn si zase uvědomit, že můžu být rád za svůj průměrný itelekt a rád se na To podívám v budoucnosti znova s pivem a bandou kamarádů. Možná časem dokonce uzraje jako původní díl. -"Show us your tits!"

• 4.1.2015  00:28
    Equalizer (2014)

Když nevíte coby, zabijete to v OBI.

• 20.11.2014  19:23
    Interstellar (2014)

Nějaký čas mi Interstellar v hlavě rotoval. Ne kvůli příběhu, ale kvůli zážitku. Příběh je podle mě opět lehce vstřebatelný. Stejně jako s Inception zde proběhlo nějaké halo o tom, jak vám zápletka zamotá hlavou. Spíše jsem se nemohl rozhodnout, jaký dojem na mě film zanechal, protože první polovina (respektive než se objeví Damon, protože nejsem čas schopný určit) mi přišla až neuvěřitelně nudná. Příběhově nezajímavá a emocionálně nevtahující. Jediný poznatek o celosvětové krizi je, že v oblasti USA umírají sklizně. Vztah otce a dcery je postaven na pár interakcích, hlavně jeho odchodu, a přijde mi, že není dostatečně vybudovaný vzhledem k jeho důležitosti na konci, který mě z téhle strany nechal chladným. To jsou jediné mé výtky, ale bohužel se týkají celé poloviny filmu, kdy jsem snad poprvé v biografu měl chuť se podívat na hodinky. Jinak druhá půlka je úžasná hvězdá jízda. Strohý vesmír a planety, interesantní roboti, skvělý McConaughey. To vše zabrané klidnou kamerou (dokázal bych si představit více oddálených záběrů ve vesmíru). Ještě bych vypích hudbu, která se mnou velmi mávala a pravděpodobně zvedla můj dojem o značný kus. A s koncem žádný problém nemám. Krásné SCIENCE fiction.

• 15.7.2014  22:43
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

S postupem času si začínám myslet, že Hyde Park Civilizace je možná nejlepším pořadem, se kterým ČT přišla. Takhle podle mě má vypadat vysílání veřejnoprávní televize a televize vůbec. Měla by sloužit jako zdroj informací a diváka vzdělávat. Nikoliv jen poskytovat zábavu. Poslouchat chytré a moudré kapacity, které v podstatě odpovídají na všeobecné otázky týkající se našeho světa dokaže diváka nenáročně obohacovat znalostmi a pomáhat mu utvářet obraz o světu a názor na události dějící se v něm. Velká poklona směřuje ke vždy připravenému a pro věc nadšenému Danielu Stachovi, díky kterému je Civilizace značně koukatelnější než obyčejný Hyde Park.

• 4.7.2014  09:56
    Show! (2013)

Vypíchnul bych Filipa Renče v 51 minutě.

• 29.5.2014  13:45

Polopravdy. A ten častý ironický komentář mi nepřijde zrovna vhodný, obzvlášť, když si člověk stále musí doplňovat druhý nezanedbatelný pohled na uběhlé skutečnosti.

• 28.5.2014  21:27
    Tajemné zlo (1987)

Standartně příjemný zapadlý béčkový sci-fi z osmdesátek. Škoda, že se MacLachlan nedokázal zbavit nálepky Dala Coopera a pak zapadl. Kouká se na něj všude moc dobře. Bobby Sixkiller potěší, když se klasicky mihne se štěkem, aby okamžitě rozstřílený padl k zemi.

• 27.5.2014  22:54
    NON-STOP (2014)

Liam Neesons! Razí si žánrovky ve stylu devadesátých let. To se musí ocenit a já se vždycky rád podívám, jak na ně, tak i na neúprostné Neesonovo charisma. Čekal jsem trošku více akce, ale náhražkou bylo pro podobný žánr ucházející drama. Neesons! -"Am I in your way, asshole?"

• 26.4.2014  12:04

Vyplatí se vidět víceméně jen kvůli panu Hůlkovi ve třicáté minutě.

• 5.4.2014  10:42

Poulsen by určitě rád udělal dokument detailnější, odbornější a se širším záběrem, jenže pak by o něj neměla široká veřejnost zájem. A tím by začal ztrácet i samotný dokument na významu, kterým je právě zapůsobit na lidi. Skladba je podle mě na podobné dokumenty velmi důstojná (terénní výzkum, potvrzování/vyvracení hypotéz) a jen škoda, že se od té doby vcelku nic nezměnilo.

• 10.3.2014  22:49
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Po všech stránkách perfektní. Po všech stránkách. Minulý rok mě z čista jasna trefili velice podaření Hatfields & McCoys, ale True Detective je ještě lepší. Hraje mi přesně na strunu. Je lepší v dlouhém horizontu televizního dramatu, kde se něco takhle dobrého od začátku do konce po značný čas neobjevilo. Vlastně mě nenapadá ani co. Možná Twin Peaks, mytologické díly X-Files nebo jejích díl Home. Opravdu úžasný počin, který se myslím do dějin televize zapíše.

• 10.3.2014  19:57
    Konzultant (2013)

Co to... Co se... Hmmm.

• 3.3.2014  13:32

Divím se, že se Fassbender při natáčení nezasebevraždil.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24