Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Je to prostě extended verze. Podobně jako tyhle verze pro spoustu fanoušků, včetně mě, fungují u Pána Prstenů, tak fungují i tady. Tady už ten základ nebyl až tak dobrý a extended tomu pomůže jen trochu. Spousta nových scén je super, spojí to lépe dohromady, rozšíří univerzum, přidá detaily, více pozadí záporákovi, supr. Jenže pořád je to jen více toho, co zde bylo v původním střihu - nic moc scénář, dialogy a celek víceméně působí jako koláž jednotlivých DC fan videí od Snydera (extrémním případem budiž epilog). Na vrchu toho leží stále strašný ale jiný filtr, špatné CGI, vlastně velmi špatné CGI a kompozice, plus jako nový bonus 4:3. Asi nic proti 4:3, ale teď jsme všichni zvyklí na široké formáty a přinést tohle je jen sebe marketingový tah, který kvalitě nepřidá a diváka na začátku vytrhává ze zážitku. Hudba, obzvlášť písně nebo ten rokec nesedí... Taky je podle mě nutné se ptát, jak je možné, že ten scénář počítal s tolika hodinami, a že se tolik i natočilo. Snyder by to stejně musel sestříhat na 2,5 hodiny a asi by to nedopadlo lépe než původní verze. No... 4 hodiny dobré zábavy, ale jestli někdy v budoucnu budu klikat mezi Justice League a třeba Anakondou, nevím proč zrovna tohle, tak si možná radši pustím Anakondu, protože je to méně sebestředné a bere se to s humorem. PS: Velké plus pro Snydera je, že ví jak pracovat s akcí a Wonder Woman (a Amazonkami). Všechno tady je lepší new ve WW84 a ten její úvod je paráda. S Gordonem se přijde na to, že záporáci jsou na Stryker's Island. Střih s rokec hudbou... -Where are we Alfred? -Stryker's Island..."

plakát

Attack of the Murder Hornets (2021)

Jenom v USA uvidíte týpka včelaře, který chodí po lese a chce řezat sršňům hlavy nožem, kterým jeho děda údajně odsekával hlavy náckům za druhé světové.

plakát

Star Trek: Discovery - Season 3 (2020) (série)

Zasazení děje, herecké výkony a hlavně výprava je špička i v porovnání s ostatními seriály nebo sériemi, co vyšly ve stejném čase. A hlavně to slibuje i velmi zajímavý vývoj do budoucna. Opravdu se pracuje s něčím neprozkoumaným a tedy krásně objevitelným. Zároveň je tu ale tolik kiksů, co vám snadno Discovery znechutí. Každý má pravděpodobně jiné. Většina lidí si stěžuje na ubrečenost a šeptání. To mě upřímně moc nevadí, i když těch emocionálních výlevů by mohlo být méně, ale aspoň je to zase v něčem jiné od ostatních seriálů a jejich postav/kapitánů. Co vytáčí mě bylo hlavně celé to rozuzlení paradigmové události, co otřásla vesmírem - bych se ufacepalmoval k smrti. A pak ještě postava Tilly a nějaká zvláštní nutnost jí uměle upřednosťovat. No jo no, neuděláme nic. Na další sérii se rád podívám.

plakát

Echo In the Canyon (2018)

V podstatě promo pro stejně pojmenované album Dylana mladšího obohacené o sentimentální výpovědi velkých jmen. To poslední je samozřejmě zajímavé, i když zase nepřináší moc nového. Spíš to na mě působilo dojmem, že nesehnali dostatek materiálu na plnohodnotný dokument, hodně dalších velkých jmen chybí, a proto na semi-dokument naroubovali Jakoba Dylana, který není dostatečně zajímavý hostilel kvůli svojí stoické povaze, a ještě k tomu prodává svoje album coverů. Pokud někoho tato doba a specifický hudební žárn zajímá, lepší je dokument Troubadours z roku 2011.

Pád anděla (2019)

Jedna věc dělá Angel Has Fallen asbsolutním unikátem. Okamžitě rozpoznáte záporáka, i když oficiální odhalení je za hodinu. Začnete koukat, během prvních deseti minut... jop, tenhle, jojo. Za dalších deset minut... aha, tenhle taky, jop jop. Naprosto fádní z pohledu příběhu, kde dva předešlé firmy aspoň trochu šlapaly. Taky měly daleko víc akce a hlášek. Prostě byly zabavný a lepší ryzí béčka.

Pád Londýna (2016)

Gerard vraždí a hlásí, ale nejlíp to řekl Eckhart... "Technology. Only as good as the dumb shits who are using it."

plakát

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (TV seriál)

Není to skvělý, není to špatný. Táhne to hlavně Malkovich se svými chvilkami vzteku, šílenství nebo melancholie. Určitě by si Space Force zasloužilo trošku lepší scénáře, jelikož idea v sobě skrývá mnoho potenciálu. Přitom výprava je určitě over budget tady. -"Look, this happened in space, so the response must be in space as well. I have consulted a space attorney." -"The fuck?"

plakát

Pán tygrů (2020) (TV seriál)

Když už zrovna přestanete kroutit hlavou, jak je tohle možné, tak musíe začít kroutit zase znova. Každou čtvrť hodinku se zprostředkovaný příběh posune někam a vy si jen říkáte... tohle přece musí jet podle scénáře. To přece nikdo nemohl zažít, to přece nikdo nemohl vymyslet. A ne jen na vyšší právní úrovni, ale třeba i na úrovní osobní konkrétních postav. Dokument je vskutku "enterteintment". Podle toho nikdo nemusí točit fiktivní film, protože všechno je natolik podrobně a poutavě podáno, že by to byla slabší forma. Zároveň si dokument drží i vysokou profesionální úroveň. A já tu pořád kroutím hlavou... jak se tohle sakra stalo. Co to sakra bylo...

plakát

Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Zase to samé jako minule... Zase se nic nestalo... Nicméně ten posun k sticomu se mi trochu líbil.