It's Always Sunny in Philadelphia (2005) (seriál)

Dneska lidi přecházejí ze Simpsonů na Family Guye prostě proto, že jsou na takový humor už zvyklí a nepřekvapí je. Stejné je to s Philadelphií. Kdysi tabu, dneska sranda. Všechny postavy jsou namyšlení, sobečtí blbci. Jenže člověk si je zamiluje. Narozdíl od Hanka Moodyho, tihle žijí téměř na dně společnosti. Když jsem si seriál pouštěl znova, tak jsem se pořád smál a místy tekly až slzy. Neuvěřitelný, co tenhle kolektiv je schopný dát dohromady. Šéstá sezóna už byla slabší. Můj oblíbený Phily: Mac. -"What's up, bitches?"

Mandžuský kandidát (1962)

Na svojí domu musela být knížka silně kafe, natož pak film. Atmosféra je hutná a spousta výborných scén. Frankenheimer odvedl na filmu prvotřídní výkon. Správná filmařina. Scéna v altánku, bitka nebo ožralecký rozhovor mě uchvátili. Frank Sinatra velice přirozený před kamerou. -"Are you arabic?" -"No." -"Let me put it another way... are you married?"

Pouť (2010)

Překvapivě dobré. Hlavně když vezmu v potaz Esteveze, od kterého bych něco podobného nečekal. Atmosféra, hudba, záběry, pozadí celé dohromady to působí moc pěkně. Bohužel příběh lidí, kteří si stěžují, že musí na latrínu, šlapou v džínech a chrápou v hotelech mi k cestě poutníků moc nesedí. Režisérky ale povedené. -"I'm going to walk the Camino de Santiago."

Příliš dokonalá podoba (1988)

Rozhodl jsem se, že se tu uCronenberguju. Poslední ve frontě je Dead Ringers... Irons jede výborně. Jinak nuda nuda, šeď šeď. Téma je to hodně zajímavé, i ten konec se mi líbil, ale prostě jsem se moc nebavil a spíše trápil. -"And tomorrow, we'll take some Percodan... just because it's Saturday."

Mrtvá zóna (1983)

Tady asi hlavně boduje předloha. Téma předvídání budoucnosti mě tady vtáhlo a hlavně otázka, která vyvstane až na konci, jestli by člověk něco takového měl udělat. Cronenberg sice navodil slušnou atmošku a příběh se pěkně vypráví po kapitolách jednoho zajímavého člověka, ale trošku chybí napětí. Walken a Sheen se mi moc líbili.-"It's over. You're finished."

Scanners (1981)

Cronenbergův další skvělý (tehdá určitě i originální) nápad, který opět ztrácí pomalým tempem. Atmosféra dobrá, Stephen Lack má návykový ksicht, Ironside klasicky ďábelský. Někomu tu víc hnusů schází, mě jejich nedostatek vyhovuje. -"All right. We're gonna do this the scanner way. I'm gonna suck your brain dry!"

Fast Company (1979)

Odpočinkový film ze zákulisí automobilových závodů, o jejichž zábavnosti stále silně pochybuji. Pohodoví herci, muzika, nálada. Cronenberg velmi jiný, ale po The Brood je pro mě Fast Company vykoupením. -"Hey Johnson, I don't have to kill you to beat you."

Mláďata (1979)

Pro mě deprimující a nudné. Na dokoukání jsem se musel nutit.

Červi (1975)

Proč ne, už si tu googlim Skiliner. Ideální ubytko... Dobrý nápad, trošku nudnější provedení a nic moc herci (ale pěkný holky) Dohromady zajímavá podívaná, kde Cronenberg jen lehce ubral na svém projevu. -"Everything is sexual."

Doom (2005)

Mě to bavilo. Už jenom začátek, kdy Dwayne sedí bez trika u počítače. Typická béčková otvíračka. Rock by pohledem zboural barák. Tady navíc fest hlásí. Dál pár ulítlejch členů jednotky, výprava ujde, příběh se rozvíjí zajímavě. First-person scéna jako třešnička na dortu, akorát to s ním mohli dotáhnout až do konce. Hodnotím Dooma zamozřejmě jako akční scifi béčko, jehož účel podle mě plní přesně. -"Kill them all, let God sort them out."