PanIncognito

herec / moderátor

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 24.2.2019  20:16
    Pes baskervillský (TV film) (1983)

Tato filmová adaptace slavného výtvoru o Sherlocku Holmesovi je solidní. Nutno konstatovat, že ponurost je slabá, ovšem nechybí zde napětí a obsazení, které budí úctu. Jen je škoda nevyužité tísnivé atmosféry, kterou venkovská blata bezpochyby mají. :) (viděno s dabingem)

• 17.2.2019  10:11

Dělat si zábavu z věci, která se dotýká všech je obdivuhodné a navíc to zde provádí chytře. Cikáni versus patrioti a jejich vzájemné soužití je neustálý spor i u nás a díky důrazu tvůrců na nekorektní humor je komedie vtipná. :) (viděno s 1. dabingem)

• 17.2.2019  00:30
    Mr. Brooks (2007)

O žádný oslnivý zážitek nejde, byť působí na první pohled přitažlivě. Hlavní postava není zajímavá... namísto půvabně úchylného pomatence je zde nuda. Scénář je průměrný a je škoda, že i postava Demi Moore je tak nějak mimo dění... byť zde příliš dobře nehraje. :-/ (viděno s 2. dabingem)

• 17.2.2019  00:15
    Hlavolam (TV film) (1996)

Tento film jsem očekával lepší. Připomíná předvídatelnou epizodu nějakého seriálu. Až na nahou Marg Helgenberger není snímek ničím podstatný a je vlažný. :-/ (viděno s dabingem)

• 14.2.2019  23:34

Nové zpracování je ve všem podstatném stejné, jako to francouzské. I přes zjevné kopírování tvůrců jsou však herci v hlavních rolích opravdu dobří a hrají příjemně. Myslím, že diváci, kteří původní počin neznají mají příjemný zážitek. Film totiž vůbec není špatný... nechybí mu legrace ani tempo. Tato imitace dokonale výborného snímku sice není nutná, ale naštěstí není špatně udělaná. ;-)

• 11.2.2019  23:03

Hloupá komedie s poctivými herci na podobné téma jako ve filmu Fotr je lotr... ovšem jen pro diváky do čtrnácti let. Film má potenciál, vinou tvůrců jde však o fádní prostoduchost. Jde o trapný prožitek. :-( (viděno s dabingem)

• 9.2.2019  14:00
    Na střeše (2019)

Mám obrovskou radost! Alois Švehlík předvádí nejvyšší možný výkon a i druhý hrdina je mile opravdový. Podobně jako ve filmu Gran Torino i zde je základem nerudný starý muž, který hledá cestu k asijskému chlapci, tedy mezigenerační a mezirasový vztah dvou mužů. Díky křehkému i vtipnému zpracování jde o prožitek. :-o

• 2.2.2019  23:47

Příběh mezirasového vztahu, který se vyrovnává s tím, že stárne je poměrně zajímavý. Je to především kvůli radostným hercům Diane Keaton a Morganu Freemanovi. Film vypráví nejen o obtížích jejich vztahu a jeho začátcích, ale především o okouzlujícím spojením mezi párem, což vyvolává dojetí. :) (viděno s dabingem)

• 31.1.2019  21:26

Báječná žena v ústřední roli, hodnotní scenáristé a příjemný námět dokazují kvalitu závěrečné řady. Ta bedlivost, inteligence a veselost dělá z Dobré manželky půvabnou podívanou. Závěrečné sérii se také vyhýbají klišé a tak je tato jízda dlouho pamatovatelná. ;-) (viděno v původním znění)

• 26.1.2019  21:23

Úctyhodné a solidní, i když tím hlavním je samozřejmě Johnny Depp a jeho stylizace. Dovede budit odpor, hrůzu či zlobu a zároveň má půvabnou jiskru. Nejsilnější jsou scény, kde neodstřeluje kámoše, ale dokáže zdeptat pouhými slovy. Vše přesně odpovídá žánru... vůbec to není špatné. ;-) (viděno s dabingem)

• 26.1.2019  21:03
    Dobrá manželka (TV seriál) (2009)

Dobrá manželka nepřesvědčí svým názvem, neboť zní jako druh seriálu k žehlení. Ovšem i přes zavádějící název trvám na tom, že je dílo fantastické. Funkční a propracované postavy i zápletky jsou impozantní. Hluboká úroveň tvůrčí schopnosti jistí, že seriál nepůsobí nuceně a má smysl. :-o (viděno v původním znění)

• 25.1.2019  13:46
    Nepohádky (TV seriál) (2018)

Zabijáci, mrtvé postavy a slušná akce jistí, že nehrozí nuda. Koncept motivace starými pohádkami do současných příběhů je navíc energický a chytrý. :) (viděno v původním znění)

• 12.1.2019  20:31
    Tammy (2014)

Odvážný film, který často pobaví a místy překvapí. Alkohol, nadváha, sex a stáří... žádné téma není svaté. Melissa McCarthy si roli smolařky užívá. Tato oplzlá a praštěná podívaná si své příznivce jistě nachází. :) (viděno s dabingem)

• 3.1.2019  23:05
    Soudce (2014)

Zdatný film vyvážený romancí, vtipem a záhadností s herci kteří jsou kouzelně skvělí. Robert Downey Jr. je cynický, jiskřivý, sarkastický a především na herecké výši. Drama má napětí, které dojímá. Tohle za shlédnutí stojí! ;-) (viděno s dabingem)

• 31.12.2018  14:53

Film nezabírá. Sází jen na silné herecké výkony a zbytek je spíše divadelní. Nad vodou to drží půvabná Keira Knightleyová... je křehká i hrůzná zároveň. Ovšem jinak je drama fádní, suché a nevyzrálé. :-/ (viděno s 2. dabingem)

• 30.12.2018  16:43

Z tří dílů série je snímek nejslabším. Politické žerty a směšné scény to sice zachraňují, nicméně původní šťáva se ztrácí. Ovšem přesto pobaví, nenudí a fanouškům nabízí to, co chtějí. I české znění je kvalitní. :) (viděno s dabingem)

• 29.12.2018  23:51
    Aquaman (2018)

Problém vidím v afektované digitální i obsahové stránce a vleklosti snímku. Nerozvážná je i mytologie bájné Atlantidy. Naštěstí je zde velkolepá obrazová složka a navíc tato šílená jízda dovoluje divákovi vypnout. Nebere se příliš vážně a akční příběh s lehkou romancí je tedy úspěšný... lehce nakažlivý. :) (viděno s dabingem)

• 29.12.2018  21:12
    Bird Box (2018)

Scénář podle knihy V pasti trochu připomíná letošní Tiché místo. I zde jsou scény postavené na originálním nápadu. Nebezpečné a realisticky napínavé. Herci se do rolí dokonale hodí. Opravdu kvalitní novinka. :)

• 29.12.2018  20:50
    Wonder Woman (2017)

Tato krásná, silná a nezávislá žena a její příběh je tím nejlepším od DC Extended Universe. Dojem se tedy podobá s Mužem z oceli. Čistá vyprávěcí linka a vřelé představení Amazonek a řecké mytologie v podání charismatických a půvabných hereček je tím nejlepším. Jde o akční, silnou a svěží podívanou. :-o (viděno v původním znění)

• 29.12.2018  19:21

Podobně průměrné jako Batman vs. Superman. První část je nedůležitá, teprve když je tým ucelený přichází nadsázka a jiskra. Zátěž vidím v digitálních scénách a chaotické je i představování hrdinů, které není systematické jako u těch marvelovských. Naopak zásadní jsou představitelé hrdinů a temná atmosféra. I akce je hodně a tak celkový dojem pár pozitivních okamžiků najde. :-| (viděno s dabingem)

• 26.12.2018  15:41
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

Tento svěží a vypjatý seriál mám rád především zásluhou děsivého a zábavného Kevina Spaceyho. Pátá série je dynamická a vzrušující. Nutno zmínit i aférku, která mi přijde v sérii tím nejzajímavějším. „Víš co se říká? Že nejzranitelnější je člověk na krku. A že nikdy opravdu nevíš co k někomu cítíš, dokud Tě nedrží svýma rukama pod krkem. Pověz mi, co ke mě cítíš teď?“ - Frank Underwood :-o (viděno s dabingem)

• 25.12.2018  22:57
    Soumrak dne (1993)

Bezvadné romantické drama, které bez spěchu se skvěle zachycenou atmosférou rozebírá život na jednom panství. A vynikající i znalé jsou herecké výkony, kterým se nedá nic vytknout. :-o (viděno s 1. dabingem)

• 25.12.2018  22:33

Plán útěku je pozoruhodný snímek, ovšem toto pokračování příběhu je levné béčko. Bez špetky humoru s akcí která nenadchne a navíc Sylvester Stallone již není tím hlavním hrdinou... snímek mizí z hlavy ihned po shlédnutí. :-( (viděno s dabingem)

• 25.12.2018  22:13

Ten bláhový a jednoduchý humor je zde opravdu velmi úspěšný, především díky hereckému duetu. Díky jejich talentu dokonale ty nesmyslné situace na hraně trapnosti a debility zabírají. Tvůrci se zkrátka nebáli a tak diváka čeká salva smíchu... :D (viděno s 1. dabingem)

• 24.12.2018  21:24

Symbol Vánoc ve kterém je Popelka narozdíl od klasické pohádky emancipovaná a silná, namísto šikanované a utlačované dívky (z filmu musí mít feministky radost). Jde o mou oblíbenou pohádku, především díky šťastnému obsazení. Hlavně z mladičké Libuše Šafránkové si libuji. K tomu ty exteriéry a kostýmy, které podtrhují vánoční charakter... mimořádné. :-o

• 24.12.2018  20:17
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Výrazná je zde jen Tatiana Vilhelmová ovšem nikoliv jako hloupá a šklebící se čertice, nýbrž jako spanilá a uhrančivá kontesa v červené róbě. Nic jiného nedokáže udržet pozornost. Zatímco ona si roli užívá, mladí repliky jen prkeně předčítají. Příběh nefunguje a zkrátka celkově jde o promarněnou práci. :-(

• 23.12.2018  21:56
    Popelka (2015)

Atraktivní snímek s dechberoucími kostýmy, který mile následuje koncept tradiční pohádky. I vizuální stránka jednoznačně boduje. Navrch k tomu ještě Cate Blanchettová jíž je role macechy ušitá na míru. ;-) (viděno s dabingem - TV)

• 22.12.2018  18:26

Muzikál, který je tak blbý, až je dobrý. Emily Blunt je v titulní roli přesná... ironická, zásadová, zdrženlivá a přitom žertovná. Hvězdy včetně Meryl Streepové jsou dobře přezpívané. Prakticky jedinou podstatou filmu je představení dětské fantazie. Režisér se tedy pevně držel základů originálu. Bohužel písničky nejsou nijak zvlášť zapamatovatelné... vydařená je tedy především ona magická tvář. :) (viděno s dabingem)

• 15.12.2018  21:10
    Vánoce v Conway (TV film) (2013)

Není to typický emocionální příběh o umírající ženě. Film totiž nezachycuje křehkost v nemoci, ale v pocitech bezmocnosti jejího manžela. Žádá to od diváka přistupovat k snímku s citem a vnímat pak hloubku a oddanost lásky. ;-) (viděno s 2. dabingem)

• 12.12.2018  22:05
    Štvanec IRA (2008)

Energický a rozumný film, který stojí za to vidět. Režie nastavuje akční tempo, takže thriller není nudný. A velmi zdatní jsou i herci... doporučuji. ;-) (viděno s 2. dabingem)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12