Miseet

Miseet

Česko

22 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  V zajetí démonů (2013)

 • poster

  Insidious (2010)

  Ikdyž jsem tento snímek viděla nejméně 10krát, stále nemám nic, co bych vytkla. Dle mého se jedná o čisté mistrovské dílo, dosahující kvalit, který žádný jiný horor nepřekoná. Husí kůže mi naskakuje už při úvodní hudbě a úvodních titulcích. Už jen ten úvod jak je grafický upravený, propracovaný, to je bomba! Skvělý výběr a výkon hereckého týmu, jehož součástí je i samotný pan scénárista, který je dlouholetý přítel pana režiséra. Kluci to spolu opravdu umí! Strašení začíná už v prvních 15 minutách a dokonale funguje po celou dobu. Lekaček je tam taky spouta, ale fungují opravdu jen když to nečekáte. Když to čekáte, tak se tam nic nestane (nebo aspoň já to tak mám). Každá jednotlivá myšlenka je propracovaná, a dává to jako celek smysl. Děj je zajímavý, originální. Čeho si ještě můžeme v tomto filmu všimnout jsou odkazy na jiné filmy z továrny Jamese Wana, což je jeho oblíbená činnost. Ve 30 minutě si můžete za Joshem (Patrickem Wilsonem) všimnout na tabuli křídou namalované masky Jigsawovi loutky z filmu SAW, nad touto loutkou jsou ještě připsána dvě jména "Yesim Osman" a "Leslie Borchard", což jsou odborníci na hair style, kteří se na tomto filmu podíleli. Jak říkám, dokonalé propracování od A až do Z. Mimochodem nechápu, že se tohle všechno vešlo do 103 minut.

 • poster

  Leon (1994)

  Debutová Natalie a už tehdy naprosto skvělá. Nechápu to, ale ona vypadá pořád stejně... Jean Reno už bude pro mě navždy jenom Leon, jelikož mu ta role slušela a nedokážu si tam ani představit nikoho jiného. Gary může zůstat bez komentáře, jelikož to je prostě hvězda a zahraje všechno. Celý film jsem sledovala buď s tupým usměvem, nebo se slzami v očích. Dokonalost!

 • poster

  Halloween (1978)

  Ano, toto je klasika. A ne nadarmo je tento počin považován jako jeden z nejúspěšnějších, co kdy vznikly. Když vezmete v potaz tu dobu, ve které tento snímek vznikl, musíte opravdu uznat, že se tomu zdaleka nevyrovná ani většina moderních hororů. Tento původní první díl, pod taktovkou Johna Carpentera, je můj nejoblíbenější.

 • poster

  Deadpool (2016)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Pulp Fiction považuji za nejlepší Tarantinovku vůbec. Tohle je přesně ten film, na který se můžu dívat opakovaně, a vůbec mi to nevadi. Takových filmů mám opravdu málo. Když máte dokonalý scénář s dokonalou režií a do toho hodíte ještě takové herecké obsazení jako zde, tak to nikdy nemůže dopadnout špatně. Na Tarantinovi si nejvíce užívám ty jeho dialogy, a v tomhle filmu je mám ze všeho nejradši.

 • poster

  Jurský park (1993)

 • poster

  Lady a Tramp (1955)

  Další důkaz toho, že staré disneyovky byly lepší, než hromada těch, které dostávame teď. Lady a Tramp je naprostá dokonalost, a tuhle pohádku bych mohla sledovat kdykoli a kdekoli. Je to krásný milý příběh, bez nejmenšího zla, a taky to funguje.

 • poster

  Dumbo (1941)

  Tato pohádka mi vždy přišla hrozně smutná, ale i tak se stala mou nejoblíbenější. Pohádková dokonalost.

 • poster

  Coco (2017)

  Tento film by se dal ohodnotit jedním, tedy vlastně dvěma slovy. „Zcela perfektní“. Dovolím si říct, že se zde jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů za poslední dobu. Pro mě opravdu zážitek. Nádherná mexická atmosféra, která Vás přímo vtáhne do děje. Nemám nic, co bych mohla této pohádce vytknout. Velice mě zaujalo, jak byl děj propracovaný, i skrz španělský svátek a znázornění jak důležitá je vlastně rodina..