ZHODNOTITEL

ZHODNOTITEL

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 28.7.2020  12:08
    The Birch (TV seriál) (2019)

Čekal jsem daleko víc po dějové stránce. Příběh v průběhu čtrnácti dílů stále někam odbočoval a to, co bylo hlavním tahákem tohoto námětu se tam nakonec jen párkrát mihlo.

• 18.7.2020  08:13
    Milda (2017)

Tenhle dokument mi přinesl jednu odpověď na jednu obyčejnou otázku. Celá historie lidstva je jen boj mezi hodnými a zlými. A tak, jako jsou ti hodní jsou zkrátka i ti zlí. A nikdo s tím nehne. Jakeš, jak vidno, si žil ve svém světě. A je důležité před takovými parchanty neustále varovat. Protože když začnou rozhodovat, stane se neštěstí.

• 11.7.2020  21:02
    3Bobule (2020)

Sentimentální a bohužel podle očekávání spíše zbytečné, jak už to u takových pokračování bývá.

• 4.7.2020  08:56

Sice už německá klasika - přesytit obraz barvou, ale zpracování Malé čarodějnice je jinak moc fajn. Určitě potěší.

• 2.7.2020  21:49
    Still/Born (2017)

V zahraničních trailerech film vychvalován až na půdu s 87% :D Tak opravdu ne. Možná, že si holky na táboře ucvrknou hrůzou, ale ne. Ztráta času.

• 29.6.2020  17:43
    Ghost House (2017)

Horor to dokoukat.

• 29.6.2020  08:40

Fajnový minimalistický horor, který se odehraje během jediné noci.

• 26.6.2020  08:29
    The Clearing (2020)

Takže zombie :D Mně už to přijde ohrané a spíš komické. Bez nápadu a zcela mimo žánr.

• 25.6.2020  08:11

Zkrátka Francouzi. Doporučuji.

• 24.6.2020  11:56
    Noc v motelu Marion (studentský film) (2019)

Pěkná práce se světlem.

• 24.6.2020  11:41

Ale jo, dalo se to. Na to jak některé horory dopadají bylo tohle celkem ucházející. Byť je to film zcela bez atmosféry a napětí.

• 21.6.2020  22:41
    Brexit (TV film) (2019)

Dobré nahlédnutí za oponu volební kampaně a jak snadné je strhnout dav, když vím, kde ho hledat.

• 5.6.2020  16:25

Prakticky Tonda Blaník, jenom ne padouch ale hrdina .. i když možná taky trochu padouch. Vlastně moc nevím, o čem že to tedy je. Jaké má Říp poslání, nebo cíl, spíš jen glosuje to, co se ve veřejném prostoru stalo a nebo si jde svou vlastní cestou. Po druhém díle už nebavilo vůbec.

• 3.6.2020  07:41

Ono by to nebylo možná vyloženě zlé po výtvarném počinu, kdyby divák měl šanci vědět, co tím autor chtěl říct a spotřebitel tomu rozuměl. Minimálně kamerově dobré, seč jenom ta dobrý film nevytvoří.

• 3.6.2020  07:27
    The Turning (2020)

Co měl rozčilovalo od začátku do konce byla kamera, která lítala prostorem jako o závod. Ono u hororu nebo dramatu je potřeba zpomalit. Střihač se tam také evidentně snažil dostat všechno za každou cenu. Režisérka si to zkrátka neuhlídala. O příběhu raději nemluvit. Co je možná obstojnou knihou neznamená, že bude i obstojným filmem.

• 30.5.2020  07:22
    Cats (2019)

Problém tohohle muzikálu je především v tom, že se v něm o všem jenom zpívá. Takže začne taky hodně rychle nudit.

• 29.5.2020  16:43

Stalo se v české kinematografii zvykem svléknout Hřebíčkovou a několikrát ji vojet. To je asi to, o čem to opět je :D Dyková možná předvedla svůj životní výkon, kdy poprvé za celou svou hereckou kariéru nepřehrávala. Scénář je na úrovni Ulice, Ordinace, nebo Ohnivého kuřete se vší mentalitou. Pokud se česká kinematografie potápí, tak pak díky těmto filmům. A dobrá kamera to nezachrání.

• 24.5.2020  07:53
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Hezké obrázky s hezkými barvičkami, ale mentalitou postav mi to připomíná Bylo, nebylo, čímž se z toho opět stává seriál spíš pro náctileté.

• 24.5.2020  07:50
    Lov (2020)

Čekal jsem možná trochu něco jiného. Minimálně podle plakátu. Ale všeho tam bylo trochu málo. Přesto to bylo mírně jiné, než hromada dalších podobných filmů.

• 5.5.2020  13:59

Technicky dobře zvládnutá práce, ale opět průšvih scénáristicky. Spousta věcí zbytečných, nelogických. Vypráví se spousta vedlejších linek, které nijak nevykreslují hlavní zápletku, pokud ji to ovšem má.

• 1.5.2020  22:29

Na tom filmu je především skvělá Anna Polívková, kterou rád vidím vždycky. Milým překvapením byl Martin Dejdar, kterému role sedla. Jinak je to vlastně mix komedií Marie Poledňákové. Tatínek horský záchranář, maminka s dětmi na výletě, a když chlapeček nešplhá na skály, letí vzduchem. Po technické stránce fajn, ale děj neoslovil.

• 29.4.2020  22:46

V celku kvalitní minimalistická, tématická blbůstka, nebo možná sonda do života panice, který tlačí na pilu.

• 26.4.2020  21:51
    Něvesta (2017)

Originální a provedení horší.

• 26.4.2020  08:16

Na to, jak jsou ruské filmy pozadu, je toto výjimka, která by se už skoro dala měřit s kvalitou amerického hororu.

• 23.4.2020  23:58

Ještě lepší než jednička.

• 22.4.2020  22:45
    Špindl 2 (2019)

Člověk by čekal nějaký zimní odvaz a ono prd. První bezmála čtvrt hodina plná zbytečného popisování postav. Na dvacáté minutě potom zazní symfonie jak ze Sám doma a pak opět následuje nepřirozené ticho. Jako kdyby někdo zapomněl zapnout zvukovou a hudební složku. O čtyři minuty opět Sám doma a pak zase mrtvo. Dlouho nic až pak ke konci zazní tóny, jako když přilétli mimozemšťané. Přestože herci hrají slušně, tak to nestačí. Zvláštně prázdný a zpomalený film.

• 10.4.2020  07:13

Opět stejné jako při prvním díle. Možná ještě nudnější. Zbytečné, o ničem, k ničemu.

• 6.4.2020  12:18
    Párty Hárd (2019)

Nevím, kde to posbíralo tak vysoká hodnocení, ale tohle má do filmařiny ještě daleko. Takový Disco příběh nebo Decibely lásky, akorát bez písní. Myslím, že lidé nad dvě hvězdy se museli ve filmu najít.

• 27.3.2020  22:24

Takové horší dvě hvězdičky. Bohužel asi nejhorší pohádka Zdeňka Trošky. Peněz bylo asi sakra málo. Nedotažený scénář, se kterým si asi moc nevěděl rady ani Lukáš Pavlásek. Tentokrát to neukočíroval ani David Ployhar a nezachránil ani střihač Lipský. Krkoškovy melodie jsou chytlavé a fajn, ale své sehrálo umělé softwarové. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji nějaké školní cvičení. Filmové efekty, především ohně, to byl propadák sám za sebe. Jestli někdo říká, že ve filmech pana Trošky se přehrává, tak nevím, co řekne tady. Bohužel. Tentokrát to nevyšlo.

• 27.3.2020  07:18

Film je skoro víc o Réginaldovi Hugueninovi (po přečtení obsahu nevím, zda tento herec v dokumentu někoho představuje, nebo je sám sebou), který v dětství objevil film Bajaja od Jiřího Trnky. A teď v pokročilejším věku kouká na jeho filmy jako na trilobity, které by si rád odsekal z nějaké skalky. O Trnkovi se nedozvíme víc, než kolik je nutno, a kolik toho vlastně už víme - ilustrátor, tvůrce animovaného filmu. A když už už by se něco nakouslo, o čem by se dalo vyprávět, následuje hraná scéna s již zmíněným francouzským hercem, který prožívá halucinace svého dětství. Název filmu by tak měl být spíš Réginald Huguenin a nalezený přítel Jiří Trnka.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27