ZHODNOTITEL

ZHODNOTITEL

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 17.10.2018  09:27
    Srdce Zóny (amatérský film) (2018)

Problém tohoto filmu je především v obsazení. Ve filmu hrají samé děti, co si hrají na dospěláky. A když s nimi ke všemu někdo natočí apokalyptický film, tak to zkrátka bude vždycky působit minimálně humorně. Druhý problém je potom jejich často nesrozumitelná výslovnost a třetí inteligence postav. Nicméně, pokud se film odehrává v roce 2018, očekával bych, že chlapci budou mít k dispozici mobilní telefony a ne stará rádia z minulého režimu. U holek bych potom neočekával, že budou po lese běhat s dětským lukem a šípy. Hodnotím především práci, kterou jim to muselo dát.

• 12.10.2018  12:25

Obrázky to jsou pěkné a kouzelné ale písničky jsou tradičně nemelodické a nezapamatováni hodné.

• 3.10.2018  08:22
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Celkově dobrý nápad a pěkné masky, ale tohle mi nějak zábavné nepřišlo.

• 28.9.2018  12:48
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Tohle byl masakr. Pohádka na úrovni televizních pořadů na TV Barrandov. Hlavní hrdina měl být Soukup a mohlo se to jmenovat Slíbená princezna Jaromíra Soukupa.

• 24.9.2018  20:52
    Lajka (2017)

Zajímalo by mě od pana režiséra, proč se rozhodl něco takového spáchat. Chápu veškerou tu práci na animovaném filmu, ale to nestačí. Ono to taky musí o něčem být a pokud možno, mělo by to mít i nějaké diváky. Pro děti to není určitě, pro běžného diváka taky ne a pro filmové závisláky, nevím, nevím. A hrozně mě to nebavilo.

• 23.9.2018  21:56
    Pepa (2018)

Hvězda ze soucitu. Nevím, čím to je, ale zatím si nikdo moc nevšiml, že Ján Novák je asi takový režisér, jako Tomáš Magnusek.

• 20.9.2018  23:04

Tak tohle bylo mega velké překvapení! Podle traileru jsem odhadoval velkou kravinu. Ale všechno je jinak. Obsazení skvělé. Herecké výkony bombastické a člověk si během filmu ty postavy oblíbí a fandí jim. Moc pěkná romatická komedie s hudebním nádechem Francie.

• 16.9.2018  22:00

Nápad nebyl špatný. Provedení ale už horší. Navíc to není horor ve své čisté podobě ale víc se tam člověk setká s jakýmsi dramaticko psychologickým řešením situací, které často svým vzhledem připomínají americké televizní ulítlosti pro náctileté.

• 12.9.2018  20:02

Fajnová komedie pro večerní odfrknutí.

• 11.9.2018  16:28
    Jak dopadly Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Často si říkám, o co tomu člověku jde.

• 8.9.2018  18:37
    Jaromír Soukup LIVE (TV pořad) (2018)

Aneb kňourání a bučení těch, kteří v životě "neuspěli". Jinak moc nechápu to LIVE... Soukup se mohl sebrat a jít ven na ulici, mohlo to být zajímavější. Ale jak ho znám, tak i tam by si někoho podstrčil.

• 8.9.2018  07:56
    Lesní duch (2013)

Nové zpracování filmu je určitě bližší vnímání současného diváka. Nicméně, aby zaklínadlo znělo: "kunda", to je pro náš český překlad asi trochu mimo mísu. Chvíli jsem si říkal, jestli to není Scary Movie, či snad scénář nepsal náš pan prezident. Celé je to ale v celku slušně odvedená práce. Film nemá úplně za úkol děsit ale spíš znechutit. To se mu daří maximálně. Pokud chce ale někdo zhlédnout poctiví horor, bude muset sáhnout jinam.

• 8.9.2018  07:49
    Lesní duch (1981)

Nevím, koho to tenkrát dovedlo opravdu vyděsit ale pokud některý žánr opravdu stárne rychlostí světla, tak je to právě horor. Nehodnotím to, jestli jsem se u toho bál nebo ne. Ale technickou stránku filmu. Přijde mi, jako by to točil úplný začátečník, který neví zhola nic o filmové skladbě. Už v hned v samotném úvodu skáče přes osu, nedostatečné obrazové vyprávění. To, kde se hlavní postavy nachází se divák dozvídá až v průběhu filmu, kde mu jsou postupně představovány některá zákoutí polorozpadlé chatičky. Záběry zkratkovité, všechno je děsně hrr, a k tomu věčně rozklepaná kamera, která asi chtěla útočit na jakýsi pocit autentičnosti. Samotné dialogy jsou potom opravdu hloupé a nesmyslné. Mají za úkol jen šokovat a to bez špetky rozumu a zdůvodnění, proč postavy jednají tak, jak jednají.

• 5.9.2018  09:40
    Hmyz (2018)

Poměrně poutavý film. Hezky natočené, pěkná kamera, herci většinou při dialozích komunikují přes kameru a to, co to dělá poutavým jsou asi ty režisérovi vstupy do děje, či sám dějem je. Režisér nás na začátku stihne upozornit, že někdy může být příběh i o ničem. No... těžko hodnotit takový film. Co do uměleckého znázornění nebyl film vůbec špatný, co do spotřební kapsy už zcela mimo.

• 3.9.2018  12:11

Jakási všehochuť. Ve výsledku jsem nevěděl, na co jsem to vlastně koukal. Jestli na horor, nebo na psychologické drama, či thriller. Jako když se vařila kašička.

• 3.9.2018  12:08

Na 140 minut zdlouhavé a ve výsledku tak trochu o ničem.

• 1.9.2018  22:47
    Pasažéři (2016)

Sci-fi Titanic. Spokojenost! Líbilo.

• 1.9.2018  09:14
    Tlumočník (2018)

Celý film táhne herecké umění Jiřího Menzela. Vlastně to byl jediný důvod, proč jsem se na tenhle film podíval a v celku mě i bavil. Problém ale pociťuji ve scénáři. Především ke konci se mi zdá, že se to celé nějak rozpadá a spousta věcí začíná být nedořečená, a tak to celé nějak skončí/neskončí...

• 30.8.2018  21:13

No co tohle bylo za kekel? V podstatě ne komedie a ne drama. Tohle v divákových srdcích nezůstane ani omylem. Škoda, že to pana Vejdělka nenapadlo a nevykašlal se na něco takového.

• 29.8.2018  17:23
    Predtým, ako som ťa poznala (studentský film) (2017)

Tak tohle byla síla. U jednoho z prvních neskutečně zdlouhavých záběrů jsem se bál, že to bude hrozné, ale ne. Bylo to ještě horší. Zvuk je zkrátka špatný. Hudba - nemůže být nic lepšího, než čmajznout nějaké známé písničky a narvat je tam do syta. U střihu jsem nepochopil ty slízávačky - to se hodí spíš do nějaké low reklamy než do romantického filmu. Herecké výkony a obsazení je taky svátek. V romantickém filmu musí být postavy snad 3krát tolik sympatičtější, než v jiných žánrech, jinak jejich lásce nikdo přát nebude. Samotné jednání postav je potom také nepochopitelné. Rodina se odstěhuje z Floridy, protože neměla dostatečně vybavený byt - řešením tedy bylo odstěhovat se na Slovensko na ubytovnu? :D Několikrát opakované příchody slečny a její grimasy jsem také nepobíral. Co jsem ale nepobral předně, byl konec. Ten opravdu nevím, co znamenal. Zjistil jsem to až v uvedeném obsahu. Tedy, hlavní postava zemře na chřipku ale ještě předtím stihne napsat dopis, kde za všechno děkuje? Podezřívám toho chlapce, že to snad udělal celé schválně, jen aby ten závěr filmu byl "šokující".

• 29.8.2018  16:55
    Legendárna partia (studentský film) (2017)

Fajnovka. Bohužel to celé zůstane jen u představování postav a bez jakékoliv zápletky.

• 29.8.2018  07:00

Tři hvězdy jsou moc, dvě by byly už málo. Jurský svět opustíme v první půlce filmu. Pak se na tento ostrov už nepodíváme. A asi to není to, co by mi vadilo nejvíc, že se zbytek filmu odehrává uvnitř jednoho maxi velkého domu/zámečku/hrádku. Co mi vadilo opravdu fest, bylo obsazení zakladatele Jurského parku. Myslím, že tato postava mohla být vynechána. Filmu by to podle mě prospělo daleko, daleko víc. Konec konců si myslím, že i ta postava byla více či méně zbytečná. A samozřejmě ve filmu nesmí chybět stará americká klasika - pokud se někdo s někým v prvním díle seznámí a začnou spolu chodit, ve druhém díle už tyhle dvě postavy musí být od sebe a hledají k sobě cestu znovu. Naštěstí tady to bylo aspoň bez všech těch postranních milenců. A že se nakonec z celého světa stane Jurský svět? Proč ne. Třetí díl bude asi opravdu originální.

• 28.8.2018  16:16

Čekal jsem opravdovou pecku. Ale tou byla asi první třetina filmu. Zbylé dvě už tak nějak doznívaly a už se nebylo moc čemu smát. Zkrátka víc srandy na začátku a méně ke konci. Asi nebudu mít důvod se na to podívat znovu.

• 28.8.2018  16:14

Bohužel nic moc. předchozí díly byly lepší. Bohužel přeobsazení partnerky hlavní postavy tomu taky neprospívá, byť její "náhradnice" se raději moc neukazuje. A pak jsem si říkal, kolikrát ty děti měly už maturovat? Počtvrté? Potřetí? Nebo jen poprvé?

• 22.8.2018  22:25
    Dubček (2018)

Film pravděpodobně s menším rozpočtem. Ale to bych byl ochotný přehlédnout. Musím říct, že to bylo poutavé, naučné a určitě dobře, že takové filmy vznikají. Bohužel, co tomuto filmu opravdu kazí dojem, je samotné obsazení některých postav. Předně je to prezident Ludvík Svoboda a Gustav Husák. Tam se to nějak opravdu vymklo z kontroly. Na konec jsem i chápal obsazení Adriana Jastrabana. Ono najít člověka, který by mohl být opravdu podobný panu Dubčekovi asi jen tak nejde, a to myslím se vší pokorou.

• 18.8.2018  22:19

No z tohodle jsem fakt mimo. Samo to nevypadá tak špatně, ale ten děj... Nevadí mi ta groteknost, ale ten příběh je jenom mišmaš.

• 17.8.2018  07:44

Bohužel to, co bylo v prvním díle tajemstvím a záhadou už ve dvojce nefunguje. Zde jsou už karty odkryty a příběh jen doznívá.

• 17.8.2018  07:43

Musím uznat, že to bylo celkem slušné překvapení. Poutavý film.

• 15.8.2018  21:21
    Tehdy spolu (2017)

Na jednu stranu ano, poetické, historické. Na druhou stranu je to takový vrabčí hnízdo poskládané z různých větývek a sesmoleného bahýnka. Čas od času pěkná kamera a pak najednou spíš amatérština. Také si nejsem moc jistý tou dobou a kostýmy. Na jedné straně poslouchám příběh z období 2. sv. války ale na straně druhé mám pocit, že sleduji obrázky z 19. st. Nevím do jaké míry byl tento film míněn jako opravdu profesionální nebo spíš jak je dnes v oblibě, nezávislý. Každopádně to asi úplně nebude film, na který by se chtělo větší množství lidí podívat znovu.

• 15.8.2018  08:18

Snad jeden z nejhloupějších hororů v poslední době. Zápletky nelogické. Autor si nejspíš řekl, že se tam musí cosi stát a tak se stalo, a to bez jakéhokoliv vysvětlení "proč". Předpokládám, že teenagerům to bude ale stačit. Pro přeci jen náročnějšího diváka to je slabota.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22