LuiCJ

Facebook: ludovitjan.calfa.9
Instagram: donluigiovanni

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 25.3.2020  20:22
    Soudní síň (TV pořad) (2008)

Počas karantény mi prišiel od učiteľky občianskej náuky email: [citujem] - úloha- pozrieť si ľubovoľné 2 časti Súdnej siene, prajem príjemný zážitok.... Povedal som, že ma už nič nemôže prekvapiť. A ani ma v tomto smere nič neprekvapilo. Podobné reality-TV drámy som nikdy nepozeral, vždy mi to prišlo ako neskutočný odpad a premrhaný čas pred televíziou. Popravde, musel som sa premôcť aby som si tie dve časti pozrel. Súdnu sieň ako reláciu som poznal už niekoľko rokov a nikdy som nemal nejakú chuť si to pozrieť. Nemal som prečo. No prišla domáca z občianskej a tak som nemal na výber. Videl som jednu časť z roku 2013 (Na nože kvôli bytu) a z roku 2017 (Smrť z oblakov). Podstatou tejto domácej úlohu bolo vidieť, ako zhruba vyzerá/prebieha taký súdný proces. Osobne som sa nikdy žiadneho nezúčastnil a silne pochybujem, že takto reálne vystupujú zúčastnení na skutočných. Neskutočne trápne (ne)herecké výkony tejto court show iba pridávali na tuposti. Dookola opakujúce sa (ne)argumenty, hlúpe vyjadrenia a trápnosť, ktorá z (ne)hercov vychádzala, to len potápali. Najlepší boli podľa mňa tí ľudia sediaci vzadu, ako sa tam smiali. To isté by som urobil aj ja. A to som aj počas sledovania neraz spravil. Jednoducho som sa smial. Nechápem ako toto môže mať 1187 častí. A niekto ich určite videl všetky. Ja som si zhliadol dve a to mi stačí. Drahá Súdna sieň, bolo mi (ne)potešením, neplánujem si ťa viac pozrieť. A ešte ďakujem aj TV JOJ, že prináša divákom tento odpad už 12 rokov.

• 21.3.2020  21:15

Je to veľkofilm. Skutočne, Harry Potter a Ohnivá čaša je obrovské dielo a výsledok práce viac než 1000 členného štábu, ktorý na ňom pracoval. A je to vidno. Knihu som čítal najdlhšie zo všetkých kníh série, no aj napriek tomu, som si to celkom užil. Odhliadnuc od všetkých rozdielov filmu a knižky si myslím, že tvorcovia pod taktovkou Mikea Newella vystihli to najpodstatnejšie, aj keď, niektoré časti mi chýbali. Napríklad taký Svetový pohár v Metlobale. Toho tam bolo fakt málo. Ale na druhej strane rozumiem, že ak by vo filme malo byť všetko, mal by určite viac častí. To asi nebol pôvodný zámer tvorcov. Dobrodružstva je v tomto filme veľa a hlavne tá stála kontinuita života na Rokforte ma neprestáva zaujímať. Chcem o nej vedieť viac. Diváci chcú zistiť ako život na takejto škole prebieha a čo jej žiaci prežívajú. Nemohol som si pozrieť tento film v lepšom veku. Videl som ho dvakrát. Harryho Pottera a Ohnivú čašu som si pozrel ako 14-ročný a tak sa presne viem vžiť do situácie Harryho. Práve preto je mi tento film blízky. Filmári to vytiahli do ešte väčších dramatických a fantasy výšin ako predošlé diely. Je to taký rodinný thriller. Fakt. Adaptácia podľa knihy sa vydarila. Voldemort - stelesnenie "živej" smrti sa na filmovom plátne po prvýkrát ukazál v "ľudskej" podobe práve v tomto filme. Konečne sa mu podarilo dohnať Harrryho, ktorý mu už toľkokrát "utiekol". No ukazuje sa, že priateľstvo je silnejšie než čokoľvek. To by som povedal, že je samotná myšlienka filmu. Že priatelia či už v škole alebo mimo nej sú nezameniteľný. Či už je to strach, s ktorým jeden za druhým prichádzajú s prosbou o pomoc, alebo nejaká iná emócia, priatelia sú tu vždy. Takéto priateľstvo môže skutočne fungovať aj medzi učiteľmi - čarodejníkmi a čarodejnicami. Krásne sa to dá sledovať na vzťahu Harryho a Dumbledorea. Ten je niekto, komu Harry plne dôveruje a vie, že ho nezradí. Zrada je strašná vec. Jazvy po nej zostávajú tak ako v prípade Peter Pettigrewa. Spojenie kúziel, zla a závisti spôsobili Harrymu Potterovi doživotné jazvy, s ktorými stále bojuje. Ozaj, tento film má v sebe viac zaujímavých myšlienok. Čo sa filmových efektov a samotného spracovania, tak to je na rok 2005 paráda. Draci, celá podmorská časť a vlastne celý turnaj je po vizuálnej stránky veľkolepý. Rozumiem, prečo je tak obľúbený divákmi po celom svete. Tvorcom tlieskam a teším čo prinesie Harry Potter a Fénixov rád.

• 1.2.2020  16:37

Pozeranie tohto filmu ma neskutočne unavovalo. Neviem či to bolo časom (20:00-22:00) alebo celkovo kvôli filmu samotnému. Dielo sa snaží byť dokumentárnou drámou. Áno, drámou. "Odhaľuje" proroctvá známeho "proroka" Nostradama, ktorý žil v 16. storočí vo Francúzsku neskutočne dramatickým spôsobom. Predpovede sa majú vzťahovať na 21. storočie. Ústrednou postavu filmu je Mario Reading, človek, ktorý "lúši" Nostradamov kód, ktorým zapisoval "proroctvá". Prišlo mi to akokeby mala celá budúcnosť závisieť len na ňom. Lebo ak sa mu nepodarí rozlúštiť kód, nebudeme môcť patrične zakročiť voči katastrofám, ktoré Nostradamus zakódoval vo svojich predpovediach. Vo filme bolo aj niekoľko celkom nepochopiteľných tvrdení (napr. to o tom ako Nostradamus čítal budúcnosť z misy). V čom však mali pravdu, bolo, že Michel de Nostradame fascinuje. Fascinuje ľudí po celom svete, vďaka jeho mnohokrát vyplnením proroctvám. Ako mohol mať tento muž takúto moc síce stále nevieme, no tento film podľa mňa zisteniu až tak veľmi nepomohol. Priniesol iba ďalšie špekulácie a dohady, ktorých pravdivosť zistíme až o niekoľko rokov.

• 1.2.2020  16:11

Celkom zaujímavý dokumentárny film, ktorý som si pozrel v rámci bloku MYSTERY SEASON na History Channel. Poukazuje na mnohé zaujímavé fakty a udalosti, aj keď mnoho z nich nie je veľmi vierohodne dokázaných. Problematike UFO a amatérskemu výskumu mimozemských civilizácií sa venujem od roku 2015. Tento film mi dal možnosť spoznať nové udalosti či zistenia, o ktorých som dovtedy netušil. Kiežby som si mohol niektoré veci na 100% overiť! Aj keď film nesie názov UFO Conspiracy: Hunt for the Truth, niekedy mi to skôr prišlo ako hunt for conspiracies. V takmer všetkom hľadať sprisahanie... No neviem či je to najlepšia cesta.

• 1.2.2020  16:03
    Poslední papež? (TV film) (2018)

Dokumentárny film sa rozhodol si pozrieť zo zaujímavosti v rámci bloku s názvom MYSTERY SEASON na History Channel. Ak mám byť úprimný, čakal som niečo oveľa horšie. Film ma však celkom prekvapil (skôr v dobrom slova zmysle). Ide o veľmi zaujímavý, aj keď mnohokrát príliš špekulatívny dokumentárny film, ktorý sa snaží odpovedať na otázku, či pápež František aj posledný pápežom vôbec. Ja ako rímskokatolík a človek čo sa za každú cenu snaží zistiť pravdu som vnímal The Last Pope? ako dielo, ktoré hľadá súvislosti. Teda skôr ľudia, ktorý v proroctvách hľadajú súvislosti. Začnem tým, čo sa mi na tomto filme páčilo. Poslední papež? predkladá otázky a poukazuje na fakty, nad ktorými sa bežná či už veriaca alebo ateistická spoločnosť zamýšľa len veľmi málo. Ak by som si tento dokumentárny film nebol pozrel, o takom sv. Malachiášovi či treťom fatimskom tajomstve by som sa asi nedozvedel. Teda samozrejme bez nejakého bližšieho štúdia. Film rieši otázky a viaceré problematiky, ktoré v budúcnosti môžu byť veľmi dôležité. Najväčšie je na tom fakt, že ide o viac-menej veci medzi nebom a zemou, a s tými nie je dobré sa zahrávať. Takže už ako špekulatívne sa tvrdenia či teórie zdali, stále ide o veci, ktoré sa môžu nemusia naplniť. Film tiež ponúka mnoho zaujímavostí či už z Vatikánu, jeho histórie alebo o fatimských zjaveniach. Čo sa mi naopak nepáčilo boli v prvom rade pochybnosti o ľuďoch, ktorý v dokumente vystupovali. Napríklad John Hogue ako - Prophecy Scholar, v slovenčine "Učenec proroctiev". Čo je to prosím? Niekto kto skúma proroctvá, študuje ich a tým sa živí? OK, nikomu to neberiem. Ďalej sa mi vôbec nepáčili vyjadrenia, myslím že novinárky, Barbie Nadeau. Hovorila celkom nepravdivé veci o cirkvi a pontifikáte vôbec. Dosť mi vadilo aj časté opakovanie tých istých ilustračných záberov. The Last Pope? je zaujímavý dokumentárny film poukazujúci na mnohé skutočnosti, no či je pápež František posledným Petrovým nástupcom sa dozvieme až v budúcnosti.

• 1.2.2020  14:33

Štart trinástej série Ancient Aliens nebol najlepší. Táto epizóda prináša neskutočné množstvo pochybných a mnohokrát nepodložených trvdení o UFO konšpiráciách natiahnutých do 85 min. Určite odporúčam túto recenziu, kde je celá epizóda bližšie objasnená: recenzia od Jasona Colavita

• 1.2.2020  13:23

Hledání lilie som mal možnosť vidieť počas jeho premietania v jednej cukrárni v Prešove. Film sledovalo niekoľko skautov (medzi nimi aj ja) a ja dúfam, že ich obohatil rovnako ako aj mňa. Český dokumentárny film, ktorý je pokračovaním jeho snímku Skauti bez lilie z roku 2017 tentokrát ukazuje divákom skauting po roku 1989 a to ako to od toho roku fungovalo. Technicky celkom podarený film, poukazuje aj na tom, že mládež v skautingu to nemala najľahšie ani po Nežnej revolúcii. Odporúčam hlavne všetkým skautom, ale aj tým, ktorých by táto kapitola histórie zaujímala.

• 1.2.2020  13:14

Veľmi zaujímavý film, ktorý som ako skaut mal možnosť vidieť na jednom z našich oddielových stretnutí. Dokumentárne dielo zrozumiteľne sleduje vývin skautských organizácií na území Československa a mapuje problémy, s ktorými sa skauti stýkali po veľmi dlhé obdobie. Skauti bez lilie sa mi páčil, určite odporúčam hlavne skautom, ktorý ho ešte nevideli. Pripomínať by však mal každému, že jedno z najväčších celosvetových hnutí pre výchovu mládeže si prešlo niečím skutočne veľmi ťažkým a je až neuveriteľné vidieť v tejto dobe, že niečo také skutočne existovalo.

• 26.1.2020  16:37

Očividne veľmi špekulatívna epizóda tentokrát pojednávajúca o ďalších možných základniach ako Area 51. Teórií tu bolo skutočne veľa, mnoho však nebolo podložených dostatočne presvedčivými či skôr, reálnymi dôkazmi. Epizóda je akoby rozdelené do viacerých segmentov, pričom sa každý snaží dokázať možnú pravdivosť hypotéz o Areách 52, 53 či 54. Či takéto základne skutočne vo svete sú nevie so 100% istotou nikto, no ja by som určite uvítal serióznejší výskum. Technicky veľmi dobre spracovaná časť (ako väčšina z Ancient Aliens) no obsahovo veľakrát prehnane špekulatívna. Určite odporúčam si prečítať túto recenziu, ktorá epizódu rozoberá podrobnejšie: prečítať si ju môžete tu

• 19.1.2020  10:20

Druhá epizóda štvrtej série rovnako ako predošlá časť pôsobí v mnohých momentoch dosť, povedal by som, zbytočne. Hlavnou témou sú takzvané “proroctvá dňa skazy”, skoro všetky akoby vedúce k dátumu 21. decembra 2012. Teoretici špekulujú o tom, čo by sa v tento deň mohlo stať a prečo končí mayský kalendár práve týmto dátumom. Diskutuje sa tu napríklad o mexickom mayskom archeologickom mieste zvanom Tortuguero, kde bol nájdený istý monument odvolávajúci sa práve na spomínaný “magický” dátum. Podobne sa stavajú aj ku neďalekej ľudskej osade Comalcalco odkiaľ pochádza tiež istá tehla so záhadnými rytinami. V epizóde sa rozoberajú aj staré mayské spisy známe ako Popol Vuh popisujúce historické a mytologické aspekty tohto ľudu. Opäť tu máme bohov zostupujúcich z nebies... a odkiaľ tí “bohovia” vedeli, že Zem je guľatá? Chilam Balam ako literárne dielo zo 17. a 18. storočia tiež nie je vynechané, no “skúmanie”, ktoré mu venovali mi prišlo dosť povrchné. Známe mayské mesto Tikal postavené podľa hviezdokopy Plejád je tiež veľmi zaujímavá lokalita a určite by som výskumu venoval viac času. Podobným súvislostiam iba capnúť nálepku “mimozemšťania” mi nepríde veľmi múdre, aj keď nevylučujem mimozemskú pomoc v minulosti. Svetoznáme pamiatka Chichen Itza neunikla pohľadu historikov (veď ako by aj mohla) a tak sa toho chytili aj páni z Ancient Aliens. Jeden z hlavných “hovorcov” má dokonca pochybný titul PhD (viac tu)! Veľmi zavádzajúco je popisovaný aj mytologický had Kukulkan, ktorý síce mohol byť mimozemským návštevníkom, no venoval by som mu určite viac poctivejší výskum. Asi jediný kto z tejto epizódy vyšiel názorovo vonkoncom “najnormálnejšie”, bol Giorgio A. Tsoukalos s jeho tvrdením, že onen božský dátum znamená iba začiatok nového cyklu a nie koniec sveta:)

• 18.1.2020  18:57

Jedna z tých lepších epizód. Pojednáva o jednej z najčastejších tém vo svete záhad a histórie. Akú majú spojitosť bohovia a mimozemšťania?

• 9.11.2019  12:37
    Garmiani - AVA (hudební videoklip) (2019)

Skladba AVA od švédskeho hudobníka Garmianiho dokazuje, že na to aby ste mohli tvoriť dobrú hudbu, nemusíte byť virtuózi. Štruktúrou úplne jednoduchej skladbe nechýba energia a rovnako to platí aj o videoklipe. V jednoduchosti je krása (a možno aj peniaze).

• 9.11.2019  12:29

Samotné video ma veľmi neoslovilo, no toto pokračovanie skladby od Timmyho Trumpeta - World At Our Fee, Therapy, tentokrát so speváčkou Charlott Boss áno. Timmy vedie na EDM scéne a teším sa aj na ďalšie podobne psytanceové pecky.

• 9.11.2019  12:27

Energický videoklip so zaujímavou hardstyleovou skladbou od troch Holandských hudobníkov. No One Can Stop Us Now je ďalšou časťou projektu the Art of Creation, ktorý má zaujímavú myšlienku. Toto dielko to iba potvrdzuje.

• 9.11.2019  12:23
    KSHMR feat. NEVVE - Do Bad Well (hudební videoklip) (2019)

Jednoznačne jeden z najlepších animovaných videoklipov roku 2019. Pochybujem či som vo svete hudobných videí videl niečo lepšie. KSHMR tentokrát spolu americkým hudobný projektom NEVVE prichádza s parádnou skladbou Do Bad Well inšpirovanou westernom a orchestrálnou hudbou. Táto psytranceová pecka v spojení s video vytvára parádny zážitok. Dharma Worldwide vedie.

• 10.10.2019  22:05
    Hardwell & Mike Williams - I'm Not Sorry (hudební videoklip) (2019)

Ak mám byť úprimný, videoklip ma celkom sklamal. Skladba ako I'm Not Sorry by sa zaslúžila niečo oveľa lepšie než trápny príbeh o nejakej dievčine, ktorej je očividne všetko jedno...

• 10.10.2019  22:03
    Bassjackers & Apster - No Style (hudební videoklip) (2019)

Tomuto hovorím banger. Aj keď videoklip sám o sebe nebol to najlepšie čo som videl, umelecky zaujímavé zábery spojené s perfektnou skladbou som si užil

• 3.10.2019  20:12

Čo sa týka videoklipu, totálny vrchol. Asi nikdy som nevidel tak neskutočne úprimne a zábavne natočený klip. Tvorcovia si z toho úplne spravili srandu. Len si to pozrite. Jednoznačne to stojí za to.

• 3.10.2019  19:55
    Headhunterz & Sub Zero Project - Our Church (hudební videoklip) (2018)

Our Church od holandských hudobníkov Headhunterza a dvojice Sub Zero Project je hymna hardstyleového žánru. Ide o perfektnú reprezentáciu tejto kultúry, skupiny ľudí, ktorých spája práve slovo hardstyle. Čiže skladba je jednoznačne to najlepšie čo hardstyle ako žáner môže ponúknuť. Videoklip mi na druhej strane príde dosť "nevyužitý". Okolo tejto témy sa dal natočiť klip s plnohodnotným príbehom a tak mi prídu zábery 3D animovaného kostola a koncertov tvorcov skladby nie dostatočné k tak úžasnej skladbe.

• 2.10.2019  20:30
    Bassjackers & Apek - Flip The Beat (hudební videoklip) (2019)

Pre holandskú hudobnú dvojicu Bassjackers je rok 2019 skutočne plným. Flip the Beat ako spolupráca s Američanom Apekom je neskutočne energické big roomové dielo. Veľmi sa teším na album, ktorý duo pripravuje. Prosím, viac takýchto skladieb.

• 2.10.2019  20:28
    Mike Williams - Day or Night (hudební videoklip) (2019)

Videoklip je sám o sebe fajn. Zostrihané zábery z koncertov Mike Williamsa pospajáné energickými prestrihmi vedia potešiť. Skladba je tiež výborná, ide o zaujímavú kombináciu future houseu a big roomu. Mike Williams patrí jednoznačne k mojim obľúbeným hudobníkom.

• 24.9.2019  22:09
    Carnage Feat. Sludge - El Diablo (hudební videoklip) (2018)

Úplne pochopím, ak sa toto niekomu nebude páčiť. Podľa mňa sú však Carnage a Sludge skutočne monštrá na poli elektronickej tanečnej hudby. Len tak ďalej chlapci.

• 24.9.2019  22:07
    KEVU & Vorwerk - Night At The Opera (hudební videoklip) (2019)

Parádny big-roomový banger s celkom fajn videoklipom. KEVU a Vorwerk odviedli veľmi slušnu prácu. A samozrejme, že SPINNIN' RECORDS tiež.

• 9.9.2019  19:39

Títo traja všetci pôvodom tureckí umelci vzdali skutočne peknou formou poctu svojej krajine. IZMIR je energický big roomový track založený na tureckej vojenskej piesni İzmir Marşı. Videoklip je tiež pomerne slušne natočený s viacerými fajn strihmi. Jednoznačne viac takýchto skladieb.

• 4.9.2019  21:40

Skutočne nádherný a hlavne neskutočne zaujímavý dokumentárny film o jednom z velikánov svetovej kinematografie. Životopisné filmy mám veľmi rád a tento sa mi páčil obzvlášť. Príbehmi a skúsenosťami naplnené výpovede rôznych hercov, filmárov atď. svetových rozmerov spojené s celkom emocionálnym prvkom. Myslím tým, nanovo pretočené zábery zo Zemanovych filmov. Najviac ma dostala scéna z Cesty do praveku. Jednoznačne odporúčam všetkým priaznivcom kinematografie a tým, ktorých by život tohto Muža 20. storočia zaujímal.

• 4.9.2019  21:34

Karel Zeman len týmto snímkom potvrdil to, akým majstrov špeciálnych efektov je. Cesta do praveku je nádherný film. Dobrodružná cesta štyroch mladých chalanov na "začiatok času" je skrátka čarovná. Fantasy prvkov sa tu nájde dosť avšak pokojne sa o "vymyslené" veci jednať nemuselo. Samozrejme, ak by sme mali možnosť takouto formou snov cestovať v čase. Zeman tiež parádne navrhol to, ako film odprezentuje divákom. Je vhodný pre všetky vekové kategórie a tak sa z toho môžu čo-to o praveku dozvedieť aj mladší diváci. Stretnutí s prehistorickými tvormi je vo filme niekoľko a všetky sú na rok 1955 brilantne natočené. Veľká škoda, že sa v súčastnosti jedná sčasti o science-fiction. Neskutočne rád by som sa k chlapcom, k ich expedícii pripojil. Klobúk dole za tak silné a emocionálne ukončené veľdielo.

• 3.9.2019  13:59

Súhlasím, že táto epizóda je kvalitne natočená a vizuálne spracovaná. Čo sa však týka obsahu, je to dosť zlé. Títo ľudia preberajú skutočne veľmi zaujímavé témy, no spôsob akým to predstavujú divákom vie bez dôslednejšieho preskúmania pohltiť a domotať hlavu nejednému nevzdelanému človeku.

• 2.9.2019  21:26

Musím povedať, že po niekoľkých týždňoch od pozretia epizódy som na ňu dosť zmenil názor. V prvom rade by som ukázať ako nie veľmi eticky správne táto časť predstavuje divákom svoje teórie/hypotézy. Epizóda sa začína scénami z filmu Kovboji a votrelci a následne z jednej časti filmu vytiahne nejaký prvok, ktorý teoretikom dokonale "sedí" do ich hypotéz o dávnych mimozemšťanoch. Je ale skutočne etické na základe sci-fi/westernu predkladať ľuďom seriózne domnienky? Samozrejme, celá epizóda sa točí hlavne okolo Divokého západu, spomína sa tu napríklad aj jeden UFO incident z Texaskej Aurory. Nehovorím ani, že Hadí pahorok (Serpent Mound) v Adams County v Ohiu je stopercente vysvetlené miesto a ani nepopieram existenciu tzv. Hromovtáka (Thunderbird) z americkej mytológie. Údajne mal byť tiež spozorovaný pri Elizabeth Lake v Los Angeles County v Kalifornii či v blízkosti mestečka Tombstone v Arizone. Nechcem sa znova opakovať, ale všetko to pokladám za skutočne zaujímavé a dôležité témy, no odvolávať sa "fiktívny" film a následne tým "kŕmiť" nevzdelaných divákov... Nepáči sa mi to.

• 2.9.2019  21:15

Celkom zaujímavá epizóda, aj keď si myslím, že mnohé veci nie sú dostatočne jasne preskúmané. Následne potom časť seriálu predkladá divákom v mnoho prípadoch iba malú časť ''dôkazov'' aj to veľakrát nepresvedčivých. Samozrejme, že považujem Bermudský trojuholník alebo mexickú Mapimí Silent Zone (Zóna ticha) sa záhadné a doteraz nie veľmi preskúmané miesta. Rovnako to viem povedať aj o viacerých miestach v Peru ako napr. náhorná plošina Marcahuasi. Žiadalo by sa však jednoznačne viac presvedčivých dôkazov pre teórie, ktoré predkladajú.

• 28.8.2019  09:23
    KSHMR feat. Mike Waters - My Best Life (hudební videoklip) (2019)

Výborná skladba s nádhernou myšlienkou. Niečo také sa od veľkých umelcov len tak nevidí. Videoklip je tiež veľmi dobre a profesionálne natočený, dokonale podporuje a vyjadruje posolstvo diela.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13