LuiCJ

Instagram: donluigiovanni

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.3.2019  20:35

Asi zatiaľ jedna z najšpekulatívnejších epizód z 3. série Ancient Aliens. Kebyže nie jej, pravdepodobne by mi ani nenapadla možná spojitosť medzi mimozemskými bytosťami a americkými zakladateľmi. No aj tak mi to príde pochybné. Súhlasím, že niektoré filozofie či údajná tajomná symbolika okolo zakladateľov majú nie úplne dokonale vysvetlený základ a rozhodne stoja za dôkladnejšie preskúmanie. Spomeniem napríklad Benjamina Franklinan a jeho spisy na tému kozmického pluralizmu. Nepríde mi nič zvláštne na tom, že vzdelaní ľudia v 18. storočí sa zamýšľali nad možnosťou mnohých iných "svetov" vo vesmíre, kde by bol možný život. Franklin bol jeden z nich a tak si myslím, že aj jeho viera v mimozemský život nemusela byť bezzmyselná. Zvláštnejšie to už však začína byť s údajným mimozemským stretnutím Georga Washingtona vo vojenskom tábore Valley Forge. Washington mohol vidieť hocičo. To, že išlo o mimozemšťana by som však so stopercentnou istotou netrvdil. Aj keď to netvrdia ani ľudia v Ancient Aliens, hovoria o tom ako by to bola skoro pravda. Určite by sa však chcel dozvedieť o tomto tajomnom stretnutí viac. Thomas Jefferson tiež údajne spozoroval UFO. Čo je však na tom pravdy, nikto nevie. V epizóde sa tiež spomína Slobodomurárstvo a záujmy ich členov o antické kultúry či astronómiu, a že vlastne to všetko malo konečný dopad na stavbu hlavného mesta Spojených štátoch amerických, Washingtonu D.C. Áno, súhlasím, že toto mesto, je postavené zaujímavým štýlom, ktorý dosť čerpá aj z antickej kultúry, no či opäť v tom majú prsty mimozemšťania... pochybujem. Príde mi to až priveľmi špekulativne. Sú to určite všetko zaujímavé témy a oplatilo by sa zistiť o nich viac. Problém je hlavne v tom, že v epizóde je príliš málo presvedčivých dôkazov o týchto spojitostiach. Seek truth.

• 15.3.2019  22:39
    Dzeko & Torres feat. Delaney Jane - Air (hudební videoklip) (2015)

Čo sa mi páči možno ešte asi viac než samotná skladba od bývalého hudobného dua Dzeko & Torres a speváčky Delaney Jane je práve videoklip. Na to je pri SPINNIN’ RECORDS nezvyk. Potešil ma nápad, že sa príbeh bude skladať vlastne z vystúpení Dzeka a Torresa. Videoklip sleduje túto ich tour a dobré sú tiež aj samotné zábery. Nájde sa tu ešte zobár fajn nápadov. Aj keď nejde o nič prevratné, skutočne som nečakal, že toto obrovské holandský hudobný gigant dokázal vydať v roku 2015 niečo tak super.

• 15.3.2019  22:32
    Martin Garrix & Julian Jordan - Glitch (hudební videoklip) (2018)

Z filmárskeho hľadiska veľmi podarený videoklip. Samotnú skladbu od Holanďanov Martina Garrixa a Juliana Jordana mám veľmi rád a tak ma potešilo aj akým štýlom sa filmári rozhodli natočiť toto video. Aj keď to nemá žiadny badateľný príbeh, vyniká práve v “glitchovom” strihu s perfektnými zábermi.

• 15.3.2019  22:28
    Madison Mars x Lucas & Steve - Lunar (hudební videoklip) (2019)

Skladba Lunar od estónskeho DJ/hudobníka Madisona Marsa a holandskej dvojice Lucas & Steve je naozaj výborná. Pozitívnou energiou nabité dielo, ktoré ma vždy dodáva novú silu. Takúto hudbu treba. Videoklip je tiež celkom fajn, aj keď strih mi neprišiel bohvieako výborne zosynchronizovaný s pesničkou. Samotné video mohlo byť lepšie, no na SPINNIN’ RECORDS je toto skutočne veľmi podarené dielko.

• 10.3.2019  00:13
    Queen: Love of My Life (hudební videoklip) (1979)

Nakoľko Queen nepočúvam skoro vôbec, skladba ma veľmi neoslovila. Nevidím na nej nič zlé, videoklip je však priemer. Ide o zostrihaný záznam z nejakého koncertu hudobnej skupiny.

• 10.3.2019  00:07
    Jídlo (1992)

Veľmi zvláštny film. Ide aj o úplne prvé dielo, ktoré som od českého filmára Jana Švankmajera videl. Surrealistický pohľad na tri hlavné chody počas dňa. Animácia a celkovo spracovania je veľmi zaujímavé. Kombinácia živých hereckých výkonov a stop-motion. Tiež sa mi páči ako je to rozdelené na jednotlivé časti dňa. Každá z nich je jedinečná a hlavne neskutočne originálna. Tento snímok má v sebe veľmi čudný humor. Bizarne vyzerajúce scény s perfektne zladenými zvukovými efektami a hudbou. Príbeh, ktorými niekde vo svojej hĺbke ukrýva posolstvo, pochádzajúce zo života samotného režiséra.

• 8.3.2019  12:27

Epizóda, ktorá hovorí o údajných únosoch mimozešťanmi. Určite odporúčam si to pozrieť celé, je tam mnoho zaujímavých vecí. Treba byť kritický, no žeby všetci, ktorý hlásili údajné únosy si vymýšľali? Alebo sú to všetko len výplody fantázie, halucinácií, snov alebo pomýlení s niečim iným? Tí ľudia niečo zažili. Aj keď metódy, ktorými sa v epizóde overovala pravdivosť týchto výpovedí ako EEG či hypnotická regresia sú diskutabilné, už nie je možné viac považovať všetky hlásenia len za omyly a klamstvá. Nájdeme ich tisíce z celého sveta. Niečo pravdy na tom je.

• 8.3.2019  11:51
    ANGEMI & Mariana Bo - Ciuri Ciuri (hudební videoklip) (2018)

Ciuri Ciuri je skladba od sicílskeho klaviristu, DJa hudobníka ANGEMIho a mexickej DJky/producentky Mariany Bo. Obidvaja patria k mojim obľúbeným. ANGEMI v poslednej dobe produkuje dosť psytranceu a big roomu a toto je asi jedna z jeho najlepších skladieb. Ciuri Ciuri je pôvodne kombinácia ľudovej, sicílskej piesne a folku. Zložil ju v roku 1883 taliansky hudobný skladateľ Francesco Paolo Frontini. Táto big roomovo-psytranceová verzia zaznela po prvý krát 18. januára 2018 v ANGEMIho DJskom sete. Od vtedy ju hrala často aj Mariana Bo a ešte aj zobár iných DJov. Určite ide o skladbu, ktorá by sa mala hrať na festivaloch. Veľmi sa mi páči keď hudobníci čerpajú zo svojej kultúy a vnášajú ju do hudby, ktorú tvoria. Toto je výborný príklad. Čo ma však tiež veľmi potešilo, je samotný videoklip. Smash the House v súčastnosti vydáva veľmi kvalitné videolipy čo sa filmárskeho hľadiska týka. Tento konkrétne natočil mladý sicílsky filmár Rosario D’Aquino. Zábery sú úžasné, prevažne Sicília v plnej svojej kráse v spojení s koncertami ANGEMIho a Mariany Bo. D’Aquino odviedol prácu, ktorá si by si určite zaslúžila pozretí. Jeden z najlepších videoklipov, ktoré som mal možnosť vidieť. Klobúk dole.

• 8.3.2019  11:22
    Will Sparks x Danny Avila - Fat Beat (hudební videoklip) (2019)

Skladbu považujem za perfektný DJ “tool”. Austrálsky DJ a hudobník Will Sparks spolu so Španielom Dannym Avilom vytvorili banger, ktorý sa dokonale hodí na festivaly. Nakoľko Sparksovu hudbu mám veľmi rád, Avilu nepočúvam skoro vôbec. Celkovo mi pripadá akoby z oveľa väčšej časti na Fat Beat pracoval Will. Videoklip od austrálskeho filmára Vincenta Cogliandra je tiež fajn. Ide skôr o zeditované zábery z koncertov Willa Sparksa a Dannyho Avily. Strih je tiež super, páči sa mi ako je video zosynchronizované s hudbou. Jeden z tých dobrých videoklipov od SPINNIN’ RECORDS.

• 7.3.2019  13:57
    Purl (2019)

Prvý film z novej pixarovskej série s názvom SparkShorts. Tá ma za úlohu zviditeľniť menej známych filmárov z Pixaru práve prostredníctvom filmov, ktoré spolu so svojim tímom natočia. Prvou je Kristen Lester a jej kraťas Purl. Aj keď ide o pomerne novú režisérku, ja ju poznám z lekcií Khan Academy - Pixar in a Box. Na to, že je to jej prvý film, dopadol výborne. Nie je to však ten Pixar, ktorý si v mysli vybaví každý filmový divák. Začala sa nová časť. Režisérka dala do filmu veľa zo seba a to hlavne v príbehu. Ten je tiež iný, než by človek od Pixaru čakal. Dospelejšia téma s veľmi podareným spracovaním. Či už je to detailná a realistická animácia, humor alebo množstvo nápadov. Tento krátkometrážny film však pravdepodobne 5 ročné dieťa nepochopí. Aj keď je pointa zreteľná, vo filme je skrytých mnoho narážok a celkovo problematika, ktorá sa tu rieši nie je určite niečo s čím sa bežne menší divák stretáva. Nápad to má však výborný a práve to ako Pixar kombinuje perfektný a výstižný príbeh s detailnou a precíznou animáciou sa mi páči najviac. Len škoda, že to nebolo dlhšie. Téma sa určite dala lepšie rozvinúť do dlhšieho než len 8 minútového snímku.

• 6.3.2019  20:04

Epizóda pojednávajúca o potencionálnym spojením medzi "temnými silami" a mimozemšťanmi. Podľa môjho názoru ide o veľmi slabý diel. Vizuálne spracovanie je síce rovnako ako už každej jednej epizódy výborné. Iné je to už obsahom. Ten hovorí o tom, že takzvané "temné sily", za ktoré sa dá považovať napríklad zlo vo svete je vlastne výtvor mimozemšťanov. Podľa veľmi chabo podložnených teórií mal aj kontroverzný mystik Grigorij Jefimovič Rasputin v akomsi spojení s bytosťami nie z tohoto sveta. Áno, súhlasím dobro a zlo sú veci, s ktorými sa stretávame denno-denne, prakticky od stvorenia sveta. Ale žeby hlavne "zlo" malo byť výtvorom mimozemských bytostí (odvolávajú sa na Pandorinu skrinku)? S najväčšou pravdepodobnosťou, nie. Je tiež možnosť, že členovia Schutzstaffelu mohli vykonávať nejaké okultistické praktiky, no či sa snažili o kontakt s inými bytosťami, ťažko povedať. Nikto presne neviem v čo presne títo ľudia verili. Tiež súhlasím, že britský čudák Aleister Crowley vykonával podivné, "čarodejnícke" rituály a snažil sa hrať na Boha. Tomu človeku sa mohlo udiať hocičo. Opäť, nikto s presnosťou nevie určiť čomu sa Crowley oddával a či zvláštna postava zvaná Lem, ktorú nakreslil skutočne existovala. Všetko toto sú veci nám skryté. Jednoznačne treba hľadať pravdu. No nepripisoval by som mimozemšťanom aj také veci ako sú dobro a zlo. A už vôbec by som to nepodával iba v krátkom 43 minútovom dokumentárnom filme s tak málo presvedčivými dôkazmi.

• 5.3.2019  11:51
    Mariana BO - Mantra (hudební videoklip) (2018)

Mantra je ďalšia z indicky ladených skladieb od mexickej DJky, huslistky a skladateľky Mariany BO. Mne osobne sa veľmi páči, nakoľko spojenie tejto kultúry s psytranceom a hardstyleom znie úžasne. Hudobníčky použila v skladbe skutočnú nahrávku mantry - druh modlitby v hinduizme. Videoklip je tiež fajn. Zábery na Marianu BO ako sa prechádza po indických stavbách v spojení s herečkou Dakshaini Sanjay a jej tancami. Aj keď to asi má pôsobiť “záhadne”, mne to príde skôr komické. Nápad sa určite dal aj lepšie spracovať vo forme videa. Holandské vydavateľstvo určite na to prostriedky má.

• 5.3.2019  11:19

Neskutočne pozitívna skladba. Dvaja velikáni Martin Garrix a Tiësto vytvorili úžasné “good vibes” dielo, ktoré je rovnako dobré ako videoklip. Ten sa skladá zväčša z pospájaných záberov z Tiëstovych a Garrixovych koncertov. Strih je tiež veľmi dobrý a posledná scéna ako Martin pracuje na skladbe ho milo ukončila. Musím povedať, že tento single a zároveň aj 4. skladba z albumu Club Life: Volume Four New York City ma naozaj potešila.

• 4.3.2019  22:47

Epizóda, ktorá hovorí o možných spojitostiach medzi mimozemskými bytosťami a “zlými” miestami. Ale čo sú teda “zlé” miesta? Ide o časti sveta, v ktorých sa diali (dejú) záhadné veci, sú hlasené podivné pozorovanie a hlavne sú zahalené rúškom tajomstva. Áno, takéto miesta určite existujú a je ich veľa. No v tomto filme mi to príde akoby skutočne za všetko mohli mimozemšťania. Ako jedno z takýchto miest uvádzajú japonský les Aokigahara v blízkosti hory Fudžisan. Je pravda, že mnoho ľudí si berie v tomto “samovražednom” lese život, no či Fudžisan je akousi “nebeskou” bránou (odvolávajú sa na staré japonské povesti), asi nie. Príde mi to až príliš špekulatívne na to akými chabými dôkazmi tieto teórie podkladajú. Spomínaný bol tiež Zánik Ďatlovovej výpravy v roku 1959. Keďže doteraz sa nepodarilo vysvetliť čo sa stalo, pokojne to môže byť niečo s mimozemskými bytosťami. Teórii je mnoho. S dávnymi astronautmi má mať súvislosť aj takzvaná Black Mountain (Kalkajaka) v Austrálii. Áno, domorodé legendy hovoria o rôznych lietajúcich hadoch a ešte ďalších podivných javoch, ktoré môžu mať mimozemský pôvod, no v epizóde je príliš málo presvedčivých dôkazov. Jakutsko a jeho Údolie smrti boli tiež témov dohadov, ku ktorým sa pripojil aj český záhadolog a cestovateľ Ivan Mackerle. Majú sa tam nachádzať akési podivné “kotly”, ktoré podľa všetkého majú mať mimozemský pôvod. Neviem. Je dôležité hľadať pravdu. Netreba sa však nechať zmiasť. Na vec sa treba pozrieť z viacerých uhlov pohľadu. A určite nie za všetko môžu mimozemšťania.

• 4.3.2019  20:04
    KAAZE ft. Nino Lucarelli - Satellites (hudební videoklip) (2018)

Videoklip ku skladbe Satellites od švédskeho producenta a DJ KAAZEa a amerického speváka Nina Lucarelliho je rovnako výborný ako samotná pesnička. KAAZE je v súčastnosti jedným z najlepších hudobníkov, hlavne v oblasti progresívneho houseu. Táto je určite jedna z najlepších. Lucarelli je tiež výborný, text sa mi veľmi páči. Klip je tiež parádny, nakoľko ich Revealed Recordings nevydáva až tak často. Čierno-biele zábery z KAAZEovych koncertov a detstva.

• 4.3.2019  19:35

Fanúšikovia po celom svete sa dočkali. Po niekoľkých mesiacoch čakania americký hudobník KSHMR, Belgičan Yves V a americká hudobná/DJ dvojica Krewella prichádzajú s novou skladbou. Keď som po prvý krát počul No Regrets mal som zimomriavky. A mávam ich aj teraz. Túto pesničku hral 20. októbra 2018 ako prvý jeden z jej tvorcov, KSHMR, počas jeho koncertu v Amsterdame. Odvtedy vzniklo mnoho špekulácií, či už týkajúcich sa názvu, vokálov či napríklad samotných skladateľov. Kebyže som nevedel od koho dielo je, typoval by som Alana Walkera. Skutočne sa to podobá na jeho štýl. Text je tiež výborný. Krewella urobili čo sa vokálov týka, výbornú prácu. Lyric video, podobne režíroval Sound Visuals Club. Od neho pochádza viacero videoklipov ku KSHMRovym skladbám. Animácia je zaujímavá. Neznáme 3D postavy v rôznych prostrediach. No Regrets je jednou z najočakávanejších skladieb tohto roku. Pesničku aj lyric video jednoznačne odporúčam.

• 4.3.2019  19:19
    Padé & Murat Salman - Time Flies (hudební videoklip) (2019)

Grécky hudobník Padé a turecký DJ/hudobník Murat Salman prišli po skoro dvoch mesiacoch s novou spoločnou skladbou. Time Flies je určite dielo, ktoré sa oplartí počuť. Prvý krát zaznela 28. decembra 2018 v 156 epizóde Sam Feldt Radio a od vtedy ju už hralo mnoho známych DJov. No určite nejde o festivalovú či klubovú pesničku. Obidvaja hudobníci dosť čerpali z ich kultúr, hlavne Padé z tej gréckej. Ako hlavný hudobný nástroj použili arabský strunový nástroj Úd. Melódia v spojení s vokálmi znie úžasne. Teším sa aj na ich ďalšie etnicky ladené skladby. Videoklip je na pomery SPINNIN' RECORDS, povedal by som, je z tých veľmi dobrých. Má síce príbeh, no ten nie je až taký podstatný, Žena sa prechádza Istanbulom a na retro kameru točí rôzne úseky z "mestského" života. Nápad fajn, no mňa hlavne zaujala práve tá kinematografická stránka. Strih je výborný. Perfektne pospájané zábery s dobre zvolenými filtrami dodávajú videoklipu väčšiu profesionalitu. Ukončenie je tiež nádherné. Time-lapse na "zapadajúci" Mesiac (áno, MESIAC) nad tureckou Hagiou Sofiou.

• 4.3.2019  18:41
    Tony Junior & Dimatik - Kangaskhan (hudební videoklip) (2018)

Na túto skladbu som sa veľmi tešil. Holandský hudobník/DJ Tony Junior a Austrálčan Dimatik vytvorili hardstyleové dielo, ktoré je skutočne výborné. Tony Junior je presne jeden z tých hudobníkov, u ktorého sa mi zatiaľ nepodarilo určiť jeho štýl hudby. Vytvára rôzne skladby spadajúce pod house či big room a teraz už aj hardstyle. U Dimatika je to jasné. Psytrance, hardstyle a kombinácia hardpsy patria k jeho najčastejším, tu sa to dalo očakávať. Dimatik je veľký fanúšik Pokémonov a toto je druhá z troch skladieb pomenovaná podľa jedného z nich. Okrem tejto sú to: Dimatik, Monik & Carroch - Giratina a Dimatik & Weaver - Dragonite. Páči sa mi však, že vydavateľstvo Smash the House nedalo ani tak veľmi najavo, že ide o skladbu "spojenú" s Pokémonom. Aj keď skladba je silne inšpirovaná japonskou kultúrou, vôbec to nie je vidno. Videoklip sa absolútne netýka tohto japonského fenoménu, má fajn príbeh s "historickým" nádychom a zaujímavou animáciou. Všimol, že práve Smash the House točí v poslednej dobe veľmi dobré klipy. Kangaskhan je určite skladba, ktorú sa oplatí počuť.

• 4.3.2019  18:21
    Mike Hawkins - Soldiers (hudební videoklip) (2014)

Skladbe je zo začiatku celkom fajn, no postupne začína byť dosť otravná. Druhý drop je vlastne iba jedna a tá istá slučka dookola. Je to úplne bežná, EDM pesnička, na ktorú po prvom počutí bežný poslucháč zabudne. Toto sa dánskemu hudobníkovi Mikeovi Hawkinsovi veľmi nepodarilo. Videoklip je tiež nič-moc. Príbeh to má a dokonca aj celkom dobrý, len čo sa týka záberov a celkovo strihu, téma sa dala oveľa lepšie poňať.

• 2.3.2019  12:41

Stampede od belgických hudobníkov Dimitriho Vegasa a Likea Mikea, kanadskej dvojice DVBBS a amerického DJ/producenta Borgeousa je priamým pokračovaním známej skladby TSUNAMI. Opäť však na nej pracoval aj jeden “ghost producer” - KSHMR. Áno, americký hudobník pracoval na obidvoch týchto dielach, ktoré sa veľmi na seba podobajú. Videoklip je však veľmi zvláštny. Nehovoriac o tom, že nápad sa opäť dal lepšie využiť (rok 2013, od videoklipov SPINNIN’ RECORDS sa nedalo veľa očakávať) je príbeh dosť divný. V prvej polovici to vyzerá ako klasický klip od holandského vydavateľstva z roku 2013, no od tej druhej akoby sa tvorcovia pokúšali dať tomu nejaký príbeh s “myšlienkou”. Záver to isté. Úlohu to z určitého pohľadu spĺňa, stále mi to však pripadá ako len jeden z ďalších tuctových SP videoklipov.

• 2.3.2019  11:58
    DVBBS & Borgeous - Tsunami (hudební videoklip) (2013)

Skladba je presne jedna z tých nesmrteľných EDM klasík. Aj napriek tomu, že ide neskutočne ohranú pesničku, stále je výborná. Kanaďania DVBBS a americký hudobník Borgeous, teda KSHMR vytvoril skutočne energické big roomové dielko. Videoklip je však úplne zbytočný. Tvorcovia akoby chceli nejako abstraktnejšie vyjadriť tsunami. Použili na to totálne chaotické a nezmyselné zábery na bubeníkov, nejakých milencov, akrobatov a ešte niekoľko ďalších priblblých prvkov. To, že si v samotnom klipe zahral aj jeden z dvoje DVBBS bolo tiež zbytočné. Téma sa dala využiť oveľa lepšie. Ale bol to rok 2013... Fanúšikovia vedia aká je najväčšia slabosť SPINNIN’ RECORDS.

• 1.3.2019  22:45

Kniha sa veľmi páčila. Producent filmu Chris Columbus tiež v jednom rozhovore povedal, že chcel aby filmová adaptácia bola čo najvernejšia. Harry Potter a väzeň z Azkabanu je iný než jeho predchodcovia. Má však spoločné viacero vecí. Rovnako ako v prvých dvoch dieloch, aj tu nájdeme množstvo rozdielov medzi knižnou predlohou. Opäť však ide iba o menšie "detaily", ktoré nijako výrazne nemenia dej. Film sa však jednoznačne veľmi dôveryhodne drží knižky. Avšak jednou z hlavným zmien oproti predošlým filmom, je iný režiséra. Američana Chrisa Columbusa vystriedal mexický režisér Alfonso Cuarón. Je zaujímavé sledovať ako "vylepšil" filmový svet Harryho Pottera. Scenérie a celkovo zábery na nich sú omnoho lepšie než v prípade Columbusovych filmov. Úchvatné pohľady na nádhernú škótsku prírodu sú skutočne nádherné. Celé postredie a okolie Rokfortu je krajšie a z kinematografického hľadiska lepšie spracované. Ďalším plusom filmu je hipogryf Hrdozobec. Veľmi sa mi páči ako J.K.Rowlingová použila rôzne mytologické a bájne zvieratá na obohatenie jej čarodejníckeho sveta. Hrdozobcovo spracovanie vo filme je úžasné. Animatronický model v spojení so CGI. Totiž vo všetkých filmoch tvorcovia viac-menej chceli aby na vytváranie týchto "príšer" použili len málo počítačových špeciálnycg efektov. Niekedy to však nie je úplne možné, no aspoň pokiaľ sa dá. Hlavne scéna, v ktorej Harry letí na hipogryfovi ponad krajinu je výborná. Filmári dosiahli presne to čo chceli. Emocionálny film aj keď je to fantasy a hemží sa to všelijakými živočíchmi. Veľkú úlohu hraj tiež fenomenálna hudba od majstra Johna Williamsa. Snímok je tiež o niečo mysterióznejší a temnejší než HP1 a HP2. A to aj napriek tomu, že ide o jediný film zo série kde sa neobjavil Voldemort. Scénar je tiež výborný. Postavy a celé dobrodružstvo, ktoré prežívajú je skutočne veľmi kvalitne natočené a spracované. Jednotlivé postavy, vlastnosti, charaktery atď. sú tiež dokonale vyjadrené a tak má každá svoju úplne jedinečnú osobnosť. Či už je to Profesor Lupin, Severus Snape alebo Hagrid. Povedal by som, že sa podobne ako prvé dve, aj táto "rodinná" adaptácia Harryho Pottera a väzňa z Azkabanu podarila. Ba dokonca ešte o dosť lepšie.

• 28.2.2019  14:42

Prvá groteska, v ktorej sa objavili animované straky Heckle a Jeckle z dielne amerického štúdia Terrytoons. Animácia je fajn, hudba tiež, no aj keď príbeh je originálny, nejako veľmi ma neohúril. Taký priemerný kraťas zo 40. rokov.

• 28.2.2019  14:04
    PPPíter v Afrike (TV seriál) (2018)

PPPíter je jeden z mojich najobľúbenejších YouTuberov (tvorcov). Cestovateľské videá tiež tvoria tiež určitú časť jeho kanálu. Páči sa mi, že cestovanie berie z úplne iného uhla pohľadu - z oveľa dobrodružnejšieho. Spracovanie televízneho seriálu je výborné, na to s akou skromnou technikou ho natáčal. Celé jeho filmárske vybavenie predstavuje v jednom zo svojich videí na YouTube. Strih je tiež výborný a Peťov humor tomu celému dodáva šťavu. Vzhľadom k tomu, že aj ja milujem cestovanie a dokumentárne filmy mám veľmi rád, PPPíter v Afrike ma vskutku potešil. Dúfam, že v budúcnosti sa dočkáme viacerých podobných projektov.

• 28.2.2019  12:04
    Tiësto - Adagio For Strings (hudební videoklip) (2004)

Asi najznámejšia skladba od holandskej legendy, Tiësta. Perfektná skladba plná energie a života. Toto boli začiatky EDM. Je zaujímavé tiež sledovať ako jeho štýl postupne vyvíjal, menil atď. No Adagio for Strings to všetko odštartovalo. Videoklip je celkom fajn, nápad sa však dal lepšie využiť, než len pospájať zábery z Tiëstovych koncertov. Dobrý je tiež remix od holandskej hudobnej dvojice Blasterjaxx.

• 15.2.2019  20:58

Po Animals asi najznámejšia skladba od Martina Garrixa avšak v spolupráci s bratmi Dimitrim Vegasom a Likeom Mikeom. Kombinácia big room houseu a eurodanceu sa stala taktiež hymnou festivalu Sensation 2014. Videoklip je však iba viac-menej zostrihané zábery z koncertov bratov Thivaiosovcov a Martina Garrixa spojené s nejakými zábermi na akúsi ženu. Na rok 2014 celkom fajn.

• 15.2.2019  20:48

Z tejto skladby od francúzskeho hudobníka a DJa Davida Guettu, holandskej hudobnej dvojice Showtek a austrálskej speváčky Vassy sa stala jednou z najznámejších "hymien" EDM. Electro house s typickým leadom Showteku a tenkým Vassyným hlasom. Videoklip je inšpirovaný tým k skladbe Thriller od Michaela Jacksona. Avšak tu mohla tématika zombie a apokalypsy byť oveľa lepšie spracovaná. Animácia je dosť divná, mne sa to akosi veľmi nepáčilo. No nič to však nemení na tejto nezabudnuteľnej skladbe z roku 2014.

• 15.2.2019  20:36
    DubVision & Firebeatz - Rockin (hudební videoklip) (2014)

Samotná skladba od holandských hudobných dvojíc DubVision a Firebeatz je celkom fajn, aj keď mohla byť lepšia. Melódia sa dosť podobá na tú zo skladby Omnislash od KSHMRa. Bol to však rok 2014 a vyšlo to v SPINNIN' RECORDS. Celkovo 2014 bol pre holandského velikána dosť "divný" rok - čo sa videoklipov týka. Tento nie je skoro vôbec výnimkou. Nerozumiem odkiaľ zobrali ten nápad, že malé (4-6 ročné) deti budú tancovať a blázniť sa na nejakej diskotéke. Nie je to vyslovene, že zlé (SPINNIN' RECORDS má na konte aj horšie veci), no mne to príde ako totálna blbosť a úplne premárny nápad.

• 15.2.2019  20:21
    Stadiumx & Taylr Renee - Howl At The Moon (hudební videoklip) (2014)

Skladbu Howl At The Moon od maďarskej hudobnej dvojice Stadiumx a americkej hudobníčky Taylr Renee som po prvý krát počul v mixe Welcome to KSHMR Vol.1. Na rok 2014 ide o celkom fajn dielo, progresívny house ako má byť aj keď niekedy mi príde, že viaceré skladby spadajúce pod tento žáner sa na sebe až príliš podobajú. Osobne, progresívny house nepočúvam veľmi často. Toto je tiež prvý videoklip od holandského hudobného vydavateľstva Protocol Recordings, ktorý som videl a je celkom dobre natočený. Príbeh mi ma však až tak nezaujal. Je dobré keď sa videoklip tématicky zhoduje so skladbou, no tu to bolo veľmi zvláštne poňaté.

• 2.2.2019  10:50

Na tomto videoklipe sa mi páči viacero vecí. Samotná skladba For You od kanadskej hudobnej dvojice Dzeka & Torresa a amerického hudobníka Maestra Harrella je výborná. Veselý progresívny house ešte z čias kedy DJské duo existovalo a kedy sa Maestro sústredil skôr na EDM. O vokály sa postarali dve americké speváčky a DJky známe pod psedonymom Delora. Najlepšie na tom je, že všetci títo ľudia boli vo videoklipe. Mám rád keď sa tvorcovia skladby objavia v jej videoklipe. Vyvolá to pocit, že klip naozaj patrí skladbe. Tu si konkrétne zahrali dokonca hlavné úlohy. Rok 2015 bol celkom kritickým obdobím čo sa videoklipov od SPINNIN’ RECORDS týka (fanúšikovia, viete o čom hovorím), no tu to bolo vidno minimálne. Piati kamaráti (tvorcovia skladby) sa vyberá na výlet do lunaparku. Fajn “príbeh” v spojení so zábermi z koncertov skladateľov.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11