• Krátkometrážní

The Chosen - The Shepherd (2017) (epizoda)

Ako pilotný diel obstojí veľmi solídne, cením Jenkinsov zmysel pre symboliku a decentné prepojenie s Písmom. Po filmovej stránke tiež kvalitne natočené; teším sa na ďalšie časti.

For All Mankind - Vabank (2022) (epizoda)

Pár napínavých scén + predstavené osobné príbehové linky niektorých postáv. Epizóda ako taká v rámci súdobých štandardov obstojí, no na dianie samotných pretekov sa asi teším viac.

For All Mankind - Změna hry (2022) (epizoda)

Moje tempo sledovania tohto seriálu - cca jedna epizódka za mesiac, absolútne neprislúcha napätiu a stupňujúcemu sa konfliktu záujmov hráčov vesmírnych pretekov. Dev Ayesa ako veľmi osviežujúca alternatíva Elona Muska svojím pokojným vizuálom no za to dynamickým konaním príjemne posúva dej dopredu. Jednoznačne zatiaľ jedna z najsympatickejších postáv seriálu. O divákove nervy sa za to postará ešte stále nevyspelý Danny Stevens. Konflikt naberá na rýchlosti, opäť sa súťaží o nové dôležité prvenstvo, skrátka - ide do tuhého. Mimochodom, celkom sa to podobá na dnešný svet a to, ako sú rozostavené figúrky na hracom poli súčasných vesmírnych pretekov.

Omša (1967)

Ku filmu som sa dostal úplne vhod, práve na prvú adventnú nedeľu - pozrel som si ho práve po mojej účasti na tradičnej liturgii v tento deň. Aj keď snímok zachytáva prechodné slávenie omše (rímsky misál používaný v rokoch 1965-1967), stále ide o tradičný spôsob - bohužiaľ už pod vplyvmi ničivej modernizácie. Bola to práve táto svätosť a silná viera v eucharistického Krista a jeho reálnu obetu odohrávajúcej sa počas svätej omše, ktorá viedla k svätosti celé generácie katolíkov. Po storočia.

For All Mankind - Polaris (2022) (epizoda)

Kvalitka. Divákov tep je prakticky permanentne na vysokých číslach a zároveň dostáva dávku poriadneho adrenalínu. A ešte si aj uvedomuje, že je to len začiatok. Začiatok úplne novej kapitoly vesmírneho dobývania.

For All Mankind - Šeď (2021) (epizoda)

Veľmi slušný záver série. Síce sa dal tak trochu dal očakávať, to všetko, čo k nemu viedlo bola ozaj kvalitka. Po scénaristickej stránke solídne vypäté, kamera robí svoje a hudba perfektne, atmosféricky udáva tempo a náladu jednotlivých scén. Klobúk dolu.

For All Mankind - Triáž (2021) (epizoda)

Napätie veľmi značne stúpa, zaujímavé sú aj paralely dejových liniek manželstiev jednotlivých párov. Záver to odpáli brutálne (doslova). Akurát nebyť tej zbytočnej “homodrámy”. Inak mimoriadne slušne dramaticky našlápnuté. Teším sa na vrchol.

For All Mankind - Vzdání holdu (2021) (epizoda)

Solídna epizóda nebyť celej tej nemorálnej pasáže s Karen a Danim. Záver tomu dal neuveriteľne temné grády.

For All Mankind - Nebuď krutý (2021) (epizoda)

Môže byť. Okrem napätia, konfliktu medzi svetovými veľmocami, či rodinnými vzťahmi, rastie aj imorálnosť. Cítiť, že sa seriál blíži k vrcholu.