Meev

Meev

okres Příbram

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.6.2020  18:18

Z mého pohledu film, který dokáže využít to, co má a proměnit jej v divácký zážitek. 70%.

• 3.6.2020  13:46

U první série mě fascinovalo nespočet věcí. Jako první bych vypíchl hraní hlavní postavy, která skoro nezmizí z obrazu a všechny druhy emocí hází s naprosto čistou reálností. Celý příběh má nepopsatelnou atmosféru a její shuštění nebo vyvolání emocí filmaři umí s přehledem. Začátek série, respektive první 3 díly, jsem shlédl na posezení. U čtvrtého dílu tomu malinko docházel dech. Začaly tomu chybět zvraty, něco, co by diváka strhlo ze židle. A následující 2 díly jsou taktéž důvodem mého "neplného" hodnocení. 4.,5.,6. díl se prostě opakovaly a neměli moc co nového nabídnout. U sedmého dílu, který se zabývá minulostí se navrátil předešlý nádech ze začátků a rozjelo se to do zdárného konce završeného skvělou scénou ukamenování, která je za mě jedna z nejlepších (né li nejlepší) scén v celé sérii.

• 20.5.2020  00:15

Od filmu s takovým námětem jsem čekal kapánek víc. Prostředí, herci, rychlost, to vše bylo na jedničku, ale jakožto horor film musí dá víc, než asi tak jednu povedenou lekačku a čtyři napínavé momenty. Představoval bych si víc napětí, víc zoufalosti a větší seznámení s postavami, které by zapříčinilo byť jen sebemenší lítost nad jejich úmrtím. Velkým plusem pak byly zvraty, kterých je hodně a jsou opravdu povedené, atmosféra v nich nevázne a člověku se i zatají dech. Změnil bych taky konec (spoiler), kdy po povedeném překlopení Alexe na stranu zla přichází zabití všech členů rodiny. Já osobně bych preferoval zajímavější konec a namísto zabití všech členů rodiny bych všechny nechal naživu a zahrál to trochu na psychologii. 60%.

• 13.5.2020  14:01
    Zombieland (2009)

Konečně film, u kterého mi sedí zařazení do všech žánrů, ke kterým je přiřazován. Film hraje spíš na zajímavost okolností a zaujmutí diváka především komediálními prvky, než perfektní dějovou linkou a zrovna u tohohle filmu mi to sakra nevadilo, protože všechny vtipy byly absolutně trefné a povedené. S postavami se člověk v průběhu opravdu seznámí, herci jsou vynikající. Je vidět, že filmaři odvedli výbornou práci, jen konec bych udělal malinko víc emoční, 4,5 hvězdy.

• 15.4.2020  00:36
    Guns Akimbo (2019)

Tak tohle byla naprosto úžasná, zvrácená podívaná, která vcůcne diváka do filmu a ten jen hltá svižné tempo celý tý dokonalosti. Takhle se maji dělat akční sekvnece, práce s kamerou, přehlednost a neuvěřitelná rychlost prokládaná trefnými vtipy. S vizuálem se filmaři asi zbláznili, už při prvních okamžicích, při prvních střizích jsem věděl, že to bude jiné, že to nebude obyčejný akčňák. Guns Akimbo má všechno, co by měl takovej film mít, ba ne, on má dvojnásob. Na tohle se musím po čase podívat znova, byl bych blázen, kdyby ne. 66%, to jako vážně?

• 5.4.2020  20:37
    Divočina (2014)

Motiv dobrý, zpracování se podobá spíš utahanému dokumentu se zajímavými prostřihy. Příroda nekonečících krajin je absolutně nevyužitá a ostatně se jen střídají záběry na pajdajícího člověka se smutnou tváří několikametrovou "pouští". Nevyužitý potenciál s málo silnými momenty, které u tohohle žánru jsou potřeba.

• 30.3.2020  21:03
    Tah pěšcem (2014)

Když se spojí film, šachy a výborné herectví Tobeyho Maguireho, musí se jednat o skvělou podívanou. A je tomu tak. Napínavý životopis, který si pohrává s myšlenkami, vnímáním a psychikou, ukazuje přehledné šachové partie s perfektní podkladovou a značně dramatickou hudbou. Střídání starých filtrů s dnešní obrazovou kvalitou jen dodává na věrohodnosti, atmosféra graduje, psychické zdraví se horší a partie začíná!

• 24.3.2020  18:52

Takhle to dopadá, když si dáte opravdu velkou práci s vizuálem až zapomenete na zbytek. Dějově by se to dalo na těch 126 minut rozložit o mnohem líp, že by snad divák zhlédl i něco jiného než jen putování pár lidí, které člověk ani pořádně nezná, protože na scénář se tady očividně... ehm, ehm, scénář se prostě zanedbal. Silných momentů tu je dost, se zvukem to filmaři uměli a napětí tady rozhodně nechybí. Prostředí a masky jsou dost věrohodné, akční scény přehledné, všechno šlape jak má. Nebýt dlouhé stopáže a scénáře, určitě by to byl hit.

• 16.3.2020  14:51
    Auta 3 (2017)

Po předešlých dílech se nejedná o žádný propad, ba naopak, bál jsem se nejhoršího, ale dostal jsem starého dobrého McQueena se srozumitelnou a bytelnou zápletkou. Nápady se nevyčerpaly, sem tam nějaké zvraty, no prostě jen samá chvála, 75%.

• 12.3.2020  23:36

U druhého dílu bych nejásal radostí jako u dílu prvního. I přes moje konečné hodnocení jsem docela zklamaný. Film nepřináší nic nového, slabá zápletka, žádné nové nápady, vcelku stejný konec, kdy (spoiler) se utká mega drak z Bezzubkou a už to není cool jako před lety v prvním díle. Zkrátka a jasně první díl měl vše, co má správný animák mít, ba ne, on měl dvojnásobek. Tenhle film jen využívá slávy a kvality prvního. Silných momentů je tu zatraceně málo a některé by si zasloužily ještě přitvrdit. Nemůžu si jen ztěžovat, vlastně jsem se nenudil a je jasné že po prvním díle na to byly větší nároky. 70%- je to fajn animák, ale jedničce nesahá ani po kotkníky.

• 10.3.2020  22:26

Po dost rozpačitém začátku, který se pokoušel zaujmout až nechutně oplzlými vtipy se z toho postupně linula fajn komedie, u které jsem se příjemně bavil. Jako odpočinkový film na večer je to ideální, 60%.

• 8.3.2020  17:11

Dobře a celkem očekávaně pojatá legenda, která přesvědčivě podává příběh středověkého konfliktu Británie a Irska s milostnou linií dvou hlavních hrdinů uprostřed. Hezky se na to kouká, příběh pěkně odsýpá a herci společně s prostředím a "kulisami" jen přispívají nájezdu na kvalitní film. Sice chyběly silnější momenty, pro něž mi přišlo byly některé scény přímo dělané a mohla jich tady být fůra. Přehlednost v bitvách by taky nebylo na škodu posunout o úroveň výš, ale jinak filmaři odvedli více než dobrou práci, 70%.

• 1.3.2020  15:57

Tak dlouho mi přímo před očima procházel brilantně ztvárněný příběh karierního a osobního života Stephena Hawkinga, který v podání Eddieho Redmayna vypadal více než reálně. Konečně film, na který se po jeho zhlédnutí jen tak nezapomene a donutí se zamyslet nad aspekty a fungování nejen života, ale vlastně všeho kolem nás, 90%.

• 17.2.2020  22:32

Všechno, co jsem očekával a v co tajně doufal, se vyplnilo. Obraz byl v jednom kuse pohltěn do mnou stále obdivovaných, neuvěřitelně animovaných a do posledních detailů vykreslených scén a ještě když je ústřední postavou asi ta nejvíc roztomilá bytost, kterou jsem kdy v jakém filmu viděl, nedají se hledat námitky. Vším, co film nabízel si mě dostal a mě se jen potvrdilo, že fantazie nezná hranice.

• 16.2.2020  15:20
    Přes prsty (2019)

V mých očích je film Přes prsty pohodový odpočinkový film, který byť nebude komedií roku, ani kdoví jaký kultovní trhák, tvůrcům rozhodně nachytá hodně peněz a divákům nějakou tu podívanou. Určitě by se mezi českými filmy našla konkurence jak po obsahové tak komediální stránce, ale film zkrátka neurazí. Humor chvílemi vázne, volejbalových scén je až směšně málo a když už se k nějaké schýlí, vždy to jsou jen prostřihy na míč k zakrytí toho, že volejbal herci vůbec neumí, což je škoda, protože zrovna u českých tvůrců jsem se na podání sportovního utkání těšil, 60%.

• 9.2.2020  19:44

Dnes si už "komedie" může říkat cokoliv a o pojmu "romantický" v tomhle filmu ani nemluvím. Pokud někdo má rád slepé koukání do displeje, ať si to pustí. Jednou za třicet minut se sice možná koutky úst pohnou, ale to rozhodně nemůže udržet celý film. Mě osobně to nebavilo, horské prostředí bylo strašně nevyužité a dějová linie s prarodiči tady byla pouze proto, aby se všechno neodehrávalo jen na horách, nemluvě o tom, že je tam úplně k ničemu a kdyby tam druhá linie nebyla, film by dopadl totožně.

• 9.2.2020  19:35

Zhasni a zemřeš je ukázka standardního hororu, který se krom základních hororových prvků dokáže popasovat i s druhou dějovou linií, která nebyla nějak dlouhá, ani propracovaná a leckdo by to ani nepovažoval za nějakou odbočku od hlavního děje, ale mě potěšila. Pozici hlavního záporáka si do parády vzala pacientka ústavu Diana, která v rychlých momentech dokáže způsobit a nahnat strach. Když je ale na kameře moc dlouho (což se stalo třeba u Valaka v Sestře), jaksi si na něj člověk zvykne. Jako celek film slušně funguje a koncem si mě získal, 75%.

• 5.2.2020  21:53
    Dětská hra (2019)

Spát já s touhle hračkou v pokoji, na milimetr bych víčka nezavřel. Pochopený a nebál bych se říct bezchybně natočený horor, který nenechá diváka třeba jen minutku mimo hru. Atmosférou oplývající film s neskutečným podnícením hudby vůči sledovateli. A bože, ty lekačky? Lekačky do hororů v určitém množství patří a jak se říká... čeho je moc, toho je příliš a já osobně dávám přednost napětí a atmosféře, ale nemám absolutně žádné výhrady k lekačkám, které ač jsou na můj vkus příliš časté, pokaždé výraz diváka odrovnaj stejně- tak, jako tomu bylo u tohohle filmu, 80%.

• 5.2.2020  14:56
    Dredd (2012)

Hezká, avšak nepraktická představa postapokalyptického světa, která nabízí mnoho akce... bez žádného napětí. Což je škoda, mohlo se z toho vytěžit mnohem více, než jen přestřelky bez originálních nápadů. Fajn je, že film nabízí akční nadílku s klasickými filmovými klišé, jak se sluší a patří za cenu příjemných devadesáti minut, 60%.

• 4.2.2020  13:13
    Ajťáci - Série 3 (série) (2008)

Třetí série se plně odprosťuje od IT světa a přiklání se k jakýmsi příběhům ze světa geeků. Humor vázne, děje epizod slábnou a s celkovou úrovní to šlo o úroveň níž než předchozí série. Škoda.

• 3.2.2020  22:54

Ať si film má myšlenku, jakou chce, ať si film má herce, jaké chce, ať si má film scénář, jaký jen chce, ale když to člověka nebude bavit, bude filmu všechno dobré a pozdvihuhodné k ničemu. Stejně, jako to je (alespoň v mém případě) u tohoto filmu. Snímek Po čem muži touží by se podle mého dal totiž rozdělit do čtyř fází. (Spoiler) První fáze začíná s Langmajerem a jeho vyhazovem v práci a už tam se film náklání do záporných bodů. Druhá fáze je přeměna na ženu, zde se setkáváme s nevtipnými až otrávně nudnými pasážemi a věcně opakujícími se "vtípky" . Třetí fáze je takovéto uvědomění si schopností žen, atd... A fáze čtvrtá je zase přeměna, tentokrát už na muže. Musím uznat, že 4. fáze byla nejpříjemnější. Nevím už, jestli to bylo tím, že se blížil konec a nebo tím, že se ve filmu konečně začalo něco dít, ale užil jsem si ji nejvíc. Věřím, že film mohl někoho zaujmout a spíše než na myšlenky se zde sázelo na lehkost a odragovanost diváků, což není od věci, s filmem tohoto námětu by to nebyl problém, ale zas by tu odreagovanost měl dohánět něčím jiným, nejlépe humorem. A u tohoto filmu se mé svaly na obličeji moc nezapotily.

• 3.2.2020  15:26

Udržet pozornost diváka vlastně jen jedinou akční sekvencí po dobu sto dvaceti minut, to už něco znamená. Po audiovizuální stránce je film naprostá slast, od začátku až dokonce jedno veliké kladné překvapení.

• 28.1.2020  17:57
    Ajťáci - Série 2 (série) (2007)

Tak jako u prvního dílu jsem se už dlouho nezasmál. Druhý díl mé nadšení z druhé série ještě zvýšil... a pak přišel třetí, čtvrtý, a pak další díly, které s IT neměly takřka nic společného. Ze seriálu se tedy stala dvacetiminutovka na náhodné téma, která (jak se u třetího dílu ukázalo) zas tak moc nepobaví a malinko ztrácí smysl s ohledem na to, o čem to má být. Nicméně určitě lepší než první série a to, že mě to vcelku bavilo zapírat nebudu, 70%.

• 27.1.2020  19:41
    Ajťáci - Série 1 (série) (2006)

V první řadě je k vidění vlastně jen kolísavý humor, na kterém seriál vlastně staví. Můj problém nastává při zjištění, že každých 20 minut jednotlivého dílu nám filmaři naservírují až moc kýčovitý děj prokládaný, no, co kdyby jen prokládaný, ale přímo zahuštěný po sobě jdoucími vtípky, které se mnohdy staví na ohraných a nebo "stupidních" situacích. 1. série je zklamání, ale jakožto odpočinkový sitcom k zahnání nudy určitě posloužit dokáže, i když opravdu kvalitních scén a vtipů je zde na můj vkus příliš málo.

• 26.1.2020  15:48
    33 životů (2015)

Film, kterému k dokonalosti chybělo už jen zvýšit tempo... a i tak bych ho asi za dokonalost nepovažoval. Spíš to působí jako normální katastrofický film, u kterého bylo předem jasné, že ničím výjimečný nebude. Film dělá, co má, vypráví o katastrofě, nic víc, krom krátkých rodinných hrádek, nepřidá, ale zas diváka o nic nepřipraví. 60% za dobré zrekapitulování dějin.

• 26.1.2020  15:40
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Očekávání naplněna, výtky žádné, nezbývá jinak, než se těšit na další díly!

• 19.1.2020  14:39
    Pepa (2018)

Film, pro jehož existenci není důvod. Nepobaví, nic nového nepřinese, jen v celku nudném podání servíruje nezajímavý život nezajímavého člověka a to ještě k tomu nezajímavým způsobem, 1,5 hvězdy.

• 19.1.2020  14:38
    Sinister (2012)

Na mě z filmu působila velká nezkušenost a i přes snahu vyvolat tísňivou atmosféru a lekačky, ve mě film nechával spíš rozpačité pocity. Hezky se na to dívalo, to jo, ale celé to až moc bylo cítit průměrností.

• 16.1.2020  23:33
    Tenacious D in Post Apocalypto (TV seriál) (2018)

Musím přiznat, že má očekávání se naplnila a po příchodu prvních pár minut prvního dílu jsem si potvrdil, že koukám na něco, co vytvořili tihle dva. Absolutně skvěle podaná satiristická podívaná se spoustou odkazů a nápadů+ dobré promo pro nové album, pecka!

• 14.1.2020  13:02

První díl? Úžas. Druhý díl? Skvost... a už to jelo... Seriál zdvihává mračna otázek, fascinuje v každém střihu a dává přemýšlet při každém slově, pohybu, vzpomínce. Je to skládačka ze střepů, každý malý střípek představuje otázku. Za běhu série se ale střepy slepují a na závěr před námi stojí kompletní zrcadlo, do kterého padají dotazy a vylétavají odpovědi. Naprostá bezkonkurenční trefa.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9