Meev

Meev

okres Příbram

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 17.2.2020  22:32

Všechno, co jsem očekával a v co tajně doufal, se vyplnilo. Obraz byl v jednom kuse pohltěn do mnou stále obdivovaných, neuvěřitelně animovaných a do posledních detailů vykreslených scén a ještě když je ústřední postavou asi ta nejvíc roztomilá bytost, kterou jsem kdy v jakém filmu viděl, nedají se hledat námitky. Vším, co film nabízel si mě dostal a mě se jen potvrdilo, že fantazie nezná hranice.

• 16.2.2020  15:20
    Přes prsty (2019)

V mých očích je film Přes prsty pohodový odpočinkový film, který byť nebude komedií roku, ani kdoví jaký kultovní trhák, tvůrcům rozhodně nachytá hodně peněz a divákům nějakou tu podívanou. Určitě by se mezi českými filmy našla konkurence jak po obsahové tak komediální stránce, ale film zkrátka neurazí. Humor chvílemi vázne, volejbalových scén je až směšně málo a když už se k nějaké schýlí, vždy to jsou jen prostřihy na míč k zakrytí toho, že volejbal herci vůbec neumí, což je škoda, protože zrovna u českých tvůrců jsem se na podání sportovního utkání těšil, 60%.

• 9.2.2020  19:44

Dnes si už "komedie" může říkat cokoliv a o pojmu "romantický" v tomhle filmu ani nemluvím. Pokud někdo má rád slepé koukání do displeje, ať si to pustí. Jednou za třicet minut se sice možná koutky úst pohnou, ale to rozhodně nemůže udržet celý film. Mě osobně to nebavilo, horské prostředí bylo strašně nevyužité a dějová linie s prarodiči tady byla pouze proto, aby se všechno neodehrávalo jen na horách, nemluvě o tom, že je tam úplně k ničemu a kdyby tam druhá linie nebyla, film by dopadl totožně.

• 9.2.2020  19:35

Zhasni a zemřeš je ukázka standardního hororu, který se krom základních hororových prvků dokáže popasovat i s druhou dějovou linií, která nebyla nějak dlouhá, ani propracovaná a leckdo by to ani nepovažoval za nějakou odbočku od hlavního děje, ale mě potěšila. Pozici hlavního záporáka si do parády vzala pacientka ústavu Diana, která v rychlých momentech dokáže způsobit a nahnat strach. Když je ale na kameře moc dlouho (což se stalo třeba u Valaka v Sestře), jaksi si na něj člověk zvykne. Jako celek film slušně funguje a koncem si mě získal, 75%.

• 5.2.2020  21:53
    Dětská hra (2019)

Spát já s touhle hračkou v pokoji, na milimetr bych víčka nezavřel. Pochopený a nebál bych se říct bezchybně natočený horor, který nenechá diváka třeba jen minutku mimo hru. Atmosférou oplývající film s neskutečným podnícením hudby vůči sledovateli. A bože, ty lekačky? Lekačky do hororů v určitém množství patří a jak se říká... čeho je moc, toho je příliš a já osobně dávám přednost napětí a atmosféře, ale nemám absolutně žádné výhrady k lekačkám, které ač jsou na můj vkus příliš časté, pokaždé výraz diváka odrovnaj stejně- tak, jako tomu bylo u tohohle filmu, 80%.

• 5.2.2020  14:56
    Dredd (2012)

Hezká, avšak nepraktická představa postapokalyptického světa, která nabízí mnoho akce... bez žádného napětí. Což je škoda, mohlo se z toho vytěžit mnohem více, než jen přestřelky bez originálních nápadů. Fajn je, že film nabízí akční nadílku s klasickými filmovými klišé, jak se sluší a patří za cenu příjemných devadesáti minut, 60%.

• 4.2.2020  13:13
    Ajťáci - Série 3 (série) (2008)

Třetí série se plně odprosťuje od IT světa a přiklání se k jakýmsi příběhům ze světa geeků. Humor vázne, děje epizod slábnou a s celkovou úrovní to šlo o úroveň níž než předchozí série. Škoda.

• 3.2.2020  22:54

Ať si film má myšlenku, jakou chce, ať si film má herce, jaké chce, ať si má film scénář, jaký jen chce, ale když to člověka nebude bavit, bude filmu všechno dobré a pozdvihuhodné k ničemu. Stejně, jako to je (alespoň v mém případě) u tohoto filmu. Snímek Po čem muži touží by se podle mého dal totiž rozdělit do čtyř fází. (Spoiler) První fáze začíná s Langmajerem a jeho vyhazovem v práci a už tam se film náklání do záporných bodů. Druhá fáze je přeměna na ženu, zde se setkáváme s nevtipnými až otrávně nudnými pasážemi a věcně opakujícími se "vtípky" . Třetí fáze je takovéto uvědomění si schopností žen, atd... A fáze čtvrtá je zase přeměna, tentokrát už na muže. Musím uznat, že 4. fáze byla nejpříjemnější. Nevím už, jestli to bylo tím, že se blížil konec a nebo tím, že se ve filmu konečně začalo něco dít, ale užil jsem si ji nejvíc. Věřím, že film mohl někoho zaujmout a spíše než na myšlenky se zde sázelo na lehkost a odragovanost diváků, což není od věci, s filmem tohoto námětu by to nebyl problém, ale zas by tu odreagovanost měl dohánět něčím jiným, nejlépe humorem. A u tohoto filmu se mé svaly na obličeji moc nezapotily.

• 3.2.2020  15:26

Udržet pozornost diváka vlastně jen jedinou akční sekvencí po dobu sto dvaceti minut, to už něco znamená. Po audiovizuální stránce je film naprostá slast, od začátku až dokonce jedno veliké kladné překvapení.

• 28.1.2020  17:57
    Ajťáci - Série 2 (série) (2007)

Tak jako u prvního dílu jsem se už dlouho nezasmál. Druhý díl mé nadšení z druhé série ještě zvýšil... a pak přišel třetí, čtvrtý, a pak další díly, které s IT neměly takřka nic společného. Ze seriálu se tedy stala dvacetiminutovka na náhodné téma, která (jak se u třetího dílu ukázalo) zas tak moc nepobaví a malinko ztrácí smysl s ohledem na to, o čem to má být. Nicméně určitě lepší než první série a to, že mě to vcelku bavilo zapírat nebudu, 70%.

• 27.1.2020  19:41
    Ajťáci - Série 1 (série) (2006)

V první řadě je k vidění vlastně jen kolísavý humor, na kterém seriál vlastně staví. Můj problém nastává při zjištění, že každých 20 minut jednotlivého dílu nám filmaři naservírují až moc kýčovitý děj prokládaný, no, co kdyby jen prokládaný, ale přímo zahuštěný po sobě jdoucími vtípky, které se mnohdy staví na ohraných a nebo "stupidních" situacích. 1. série je zklamání, ale jakožto odpočinkový sitcom k zahnání nudy určitě posloužit dokáže, i když opravdu kvalitních scén a vtipů je zde na můj vkus příliš málo.

• 26.1.2020  15:48
    33 životů (2015)

Film, kterému k dokonalosti chybělo už jen zvýšit tempo... a i tak bych ho asi za dokonalost nepovažoval. Spíš to působí jako normální katastrofický film, u kterého bylo předem jasné, že ničím výjimečný nebude. Film dělá, co má, vypráví o katastrofě, nic víc, krom krátkých rodinných hrádek, nepřidá, ale zas diváka o nic nepřipraví. 65% za dobré zrekapitulování dějin.

• 26.1.2020  15:40
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Očekávání naplněna, výtky žádné, nezbývá jinak, než se těšit na další díly!

• 19.1.2020  14:39
    Pepa (2018)

Film, pro jehož existenci není důvod. Nepobaví, nic nového nepřinese, jen v celku nudném podání servíruje nezajímavý život nezajímavého člověka a to ještě k tomu nezajímavým způsobem, 1,5 hvězdy.

• 19.1.2020  14:38
    Sinister (2012)

Na mě z filmu působila velká nezkušenost a i přes snahu vyvolat tísňivou atmosféru a lekačky, ve mě film nechával spíš rozpačité pocity. Hezky se na to dívalo, to jo, ale celé to až moc bylo cítit průměrností.

• 16.1.2020  23:33
    Tenacious D in Post Apocalypto (TV seriál) (2018)

Musím přiznat, že má očekávání se naplnila a po příchodu prvních pár minut prvního dílu jsem si potvrdil, že koukám na něco, co vytvořili tihle dva. Absolutně skvěle podaná satiristická podívaná se spoustou odkazů a nápadů+ dobré promo pro nové album, pecka!

• 14.1.2020  13:02

První díl? Úžas. Druhý díl? Skvost... a už to jelo... Seriál zdvihává mračna otázek, fascinuje v každém střihu a dává přemýšlet při každém slově, pohybu, vzpomínce. Je to skládačka ze střepů, každý malý střípek představuje otázku. Za běhu série se ale střepy slepují a na závěr před námi stojí kompletní zrcadlo, do kterého padají dotazy a vylétavají odpovědi. Naprostá bezkonkurenční trefa.

• 5.1.2020  15:43
    Soudce (2014)

Soudce pečlivě a důvěrně řeší problémy rodinné, tak i soudní. Celkem realisticky podaný film, po vizuální stránce nic výjimečného, ale na to se ani film nesoustředí, zato scénářem se chlubit může zcela oprávněně a ačkoliv se děj odehrává jen na pár místech a na první pohled může působit nezajímavě, rozhodně tomu tak není.

• 4.1.2020  02:10

Samotného mě to překvapuje, ale nemám výtky. Film funguje, herci opravdu hrají, jen nestojí před kamerou, příběh na romantickou komedii (sic né nějak extra) překvapí a celkový dojem z filmu je velmi pozitivní, 4,5 hvězdy.

• 3.1.2020  21:04
    Aladin (2019)

Tak tady není nad čím přemýšlet. Jednoznačně nadprůměrný a po všech stránkách kvalitní film. Nuda je mu cizí, pestrost až moc blízká. Pastva pro oči, po vizuální stránce naprostá bomba, 4,5 hvězdy.

• 2.1.2020  16:57
    Yesterday (2019)

S takovým námětem by se dalo dělat věcí. Scenáristé vybrali asi tu nejjednodušší a napsali to celkem slušně, všechno šlapalo, bylo fajn, písně se hezky poslouchaly a do života nesmělého Jacka se nahlíželo pěkně. Pak jakoby se vše zkazilo předáním (spoiler) místa bydliště Johna Lennona Jackovi, který začal "básnit o lásce a míru" cizímu člověku, který se zde bůh ví proč objevil. A v téhle vlně klišé, do kterých jsem doufal, že nespadne, se film nesl až do konce. Ten byl sice provedený hezky, ale podobné slaďárny jsme mohli vidět už tisíckrát. Největší (můj) problém tedy nastával v existenci Johna Lennona, který se zde z čistého nebe zjevil, aby převrátil film a za 3 minuty byl z obrazovek pryč. To bylo zklamání, ale nenechám si tím zkazit celý film propletený do Beatles hudby a bezvadně zpracovaných hudebních scén, co se týče studií, tak i koncertů.

• 2.1.2020  01:11

Validation má myšlenku, působí strašně vesele a i při tom navodí mráz po zádech, bez pochyby 5 hvězd.

• 2.1.2020  00:38

Jak se říká: čeho je moc, toho je příliš, a tady to filmaři malinko přehnali s tou "chladností a nelítostí". Celý film se vlastně točí okolo jednoho tématu omýlaného pořád dokola. (Spoilery) Daniel má muslimku a my takřka celý film koukáme, jak za ní chodí na pokoj a slýchá od otce, že by si měl dát na muslimy pozor. To je vlastně vše. Abych zase nekřivdil, občas se kamera dostane do zakoutí bitev, ale těch je tak málo, že to rovnost scén nedokáže vybalancovat ani náhodou. Jasně, film nemá být o bitvách, ale o zachycení života za války, je tu i psychologie a jsou zde ukázány ohavnosti, které se děly a jsou zde asi ukázány pravdivě, ale něco málo přes 2 hodiny je prostě na tuhle pravdu moc. Film nedojme, emoce mu jsou cizí a až na posledních 20 minut se jen mdle táhne. Alespoň závěr tu řadu průšvihů zlomil a vyloupl se z něj zajímavý konec.

• 1.1.2020  21:53
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Moc jmen, jednotvárný děj a na úkor složitým politickým situacím málo objasnění o době. Od první části celkem zklamaní. 40% Druhým dílem se politika hází pomalu za hlavu a na řadu přicházející rodinné problémy, válka a církev, povedený to kousek, 70%.

• 1.1.2020  15:20

Film diváka utápí ve vlnách nudy a jednotvárnosti, nechá ho zdrhnout zrak od obrazovky, nesnaží se upoutat pozornost... a to je prostě špatně. Film za sebou nechává až moc otevřených dveří a ten konec? No to si snad děláte srandu...

• 1.1.2020  15:18
    Uteč (2017)

Vyvíjející se atmosférou oplývající dokonalost, při které filmaři přesně věděli, co dělají a co od filmu chtějí. Přesný výběr herců, průběh, vše na jedničku. Pocit beznaděje vyvolavá až klaustrofobické pocity... Nemám výtky.

• 29.12.2019  15:18
    Ad Astra (2019)

Klidný, pokojný, pohodový a fakt dobře vizuálně podaný. To asi vystihuje celý film, netřeba nic dodávat. Na vše se nádherně kouká a z jak audiovizuální, tak z filmařské stránky se jedná o špičku. Film o tom přesvědčuje diváka v ovládání dlouhých, zamyšlených scén, skvělých monologů v Pittově hlavě, ale i v akčnějších a rychlejších scénách. Prostě bomba.

• 27.12.2019  21:34
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Tvůrci na filmu asi nešetřili a výška rozpočtu, která, tuším, nebude malá, je vidět jak na záběrech, které v jiných pohádkách nenajdeme, tak na úžasných, skvělých a brilantních kostýmech, které by si takhle kompletních přídavných jmen zasloužilo stovky. Stejně na tom je prostředí a hra se světlem a střihem. Vizuální stránkou filmu ale klady končí a táhne se celá řada záporů, z čeho je pro mě nejvíc zarážející jeden... Proč se to sakra jmenuje Čarovný kamínek a né třeba... Hrabě a les nebo... Magický les, nebo vlastně jakkoliv, krom původního názvu. Kdyby totiž kamínek ve filmu vůbec nebyl, děj by byl absolutně totožný. (Spoiler) Hrabě by stejně přijel do vesnice a začal by kácet les, Matouš by se zamiloval do Julie, potom by přijel otec hraběte a stalo by se totéž, akorát by mu syn pravdu nepřinesl na zlatém podnose, ale dozvěděl by se jí od Julie. Chci tím říci, že linie z kamínkem (na které film jakoby stojí) je zde navíc a bez ní by film byl stejný. Další problém nastává v utahanosti děje a dlouhých dialozích, které děti (na ně je film cílený) nebudou bavit, ani jim rozumět.

• 27.12.2019  14:10
    The Ritual (2017)

Neuvěřitelně realisticky podaný scénář. A ještě když se k tomu připojí koukatelný děj, atmosféra, z které mrazí, neokoukaní (a dobří) herci, prostředí, z kterého přechází zrak, máte jistotu, že se film povede, stejně tak, jak tomu bylo v tomto případě.

• 27.12.2019  14:08

Docela hloupá pohádka, která nepřináší nic nového :\

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9