mcleod

mcleod

David Hána

Česko
Je třeba tematizovat vztah svého naivního parciálního já k intertextové výměně a příslušným indukovaným anticipacím.

homepage

14 bodů

Moje oblíbené pořady

 • poster

  Z metropole (TV pořad) (2006)

 • poster

  Historie.cs (TV pořad) (2008)

  Velmi dobrý pořad, ze kterého se lze dozvědět hodně zajímavých informací o různých historických událostech a etapách. Kvalita pořadu se ale samozřejmě hodně odvíjí od pozvaných historiků. Osobně mám radši předem připravené dokumenty s jasným scénářem, který je doplněn odpovídající (a vysvětlující) obrazovou stránkou. Přesto i tento jednoduchý diskuzní formát může mít velký přínos... obsahuje více hodnotných informací a názorů slavných historiků, navíc sledování jejich diskuze umožňuje i neméně přínosný vnik do jejich myšlení. Jen to neustálé ignorování (historických) geografů ve všech těch dílech o krajině či obyvatelstvu (kde by měli často mnohem více co říci než pozvaní hosté) mě docela štve.

 • poster

  Toulavá kamera (TV pořad) (2003)

 • poster

  Události Luďka Staňka (TV pořad) (2018)

  Tak tímto fórem mě Luděk Staněk naprosto odrovnal https://www.mall.tv/udalosti-ludka-stanka/babis-osobne-mluvil-se-vcelami-repku-zboznuji?t=160.6 :-D Pořad je postavený na výborném sarkastickém humoru moderátora, který mi přesně sedí a který je mi hodně vlastní. Teda až na ten příšerně laciný protibrněnský (či protiostravský, protimoravský, protivenkovský, zkrátka proti-mimopražský) humor, který to docela ubíjí... z Brna nejsem, bydlím v Praze, ale stále lomím rukama nad tím, proč si většina Pražáků nedokáže vymyslet něco aspoň lehce sofistikovanějšího, než že v Brně nemají elektřinu, vodovod a metro, ach jo :-) Reakce na podobně laděný humor mířící opačným směrem radši ani nebudu komentovat :-D Ale naštěstí to zbytek Událostí zachraňuje... a je fajn, že se poslední dobou (nejen tímto pořadem) ukazuje, že i po skončení legendární České sody je u nás dobrý politický humor stále ještě doma.

 • poster

  Honest Guide (TV pořad) (2016)

 • poster

  Rozum v troubě (TV pořad) (2018)

 • poster

  Objektiv (TV pořad) (1987)

 • poster

  Čermák & Staněk Comedy (TV pořad) (2018)

 • poster

  Zmlsané dějiny (TV pořad) (2018)

 • poster

  Nedej se! (TV pořad) (1999)

  Nutno uznat, že je v tomto pořadu silně cítit jaké mají autoři názory na probíraná témata související s životním prostředím v nejširším slova smyslu, přestože se snaží o co největší objektivnost. Tyto názory mi jsou však velmi blízké, proto dokážu na tomto pořadu ocenit především snahu o investigativní přístup a schopnost předkládat bez obalu pravdivé informace. A to i přesto, že mohou být (někomu) nepříjemné.