Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Sci-Fi

Oblíbené herečky (10)

Marion Cotillard

Jednu z mála světlých výjimek v mnou jinak nepříliš oblíbené Francii představuje příjemný herecký styl Marion Cotillard, mé nejoblíbenější současné herečky. Ztvárnění její postavy je v naprosté většině případů okouzlující, na výborné úrovni a znatelně vyčnívající z kvality i v případě mnou celkově pozitivně vnímaných filmů. Nejvíce mě zaujala v Půlnoci v Paříži (Midnight in Paris), Dobrém ročníku (A Good Year), ve Velké rybě (Big Fish) a v povedených prvních dvou dílech komedie Taxi. K tomu bych přidal ještě dva originální a zajímavé filmy Příliš dlouhé zásnuby (Un long dimanche de fiançailles) a komedii Nádherná Zelená (La belle verte).

Hayley Atwell

Oproti Francii je jednou z mých nejoblíbenějších evropských zemí Británie, z čeho zřejmě pramení také má obliba britských hereček. Nejoblíbenější z nich je Hayley Atwell, které jsem si všiml již ve chvíli jejích filmových začátků ve výborném filmu Woodyho Allena Kasandřin sen (Cassandra's Dream). Už zde projevila naplno svůj herecký talent i poutavost svého projevu. Také v následujících filmech či seriálech byla vždy výborná a jednou z nejvýraznějších postav... ve středověkém seriálu Pilíře Země (The Pillars of the Earth) a v jednom díle z nejzajímavějšího projektu poslední doby, seriálu Černé zrcadlo (Black Mirror). Platí to ale také o podprůměrném seriálu Agent Carter, kde pěkně zahraná ústřední postava představuje jediný klad, bez nějž by seriál spadl na úplné dno.

Mia Wasikowska

Talentovaná australská herečka, která každou svou roli zahrála bezvýhradně perfektně a jako všechny mé nejoblíbenější herečky i s jiskrou. Výjimečná je však ve výběru svých rolí, zatím jsem ji viděl vždy ve filmech intelektuálně podnětných a originálně pojatých až uměleckých. Mezi prvními musím zmínit její výbornou a krásnou větší roli ve filmu Dvojník (The Double) od Richarda Ayoadea (Mosse :-) ) zpracovávající velmi zajímavé Dostojevského téma. V ještě podnětnějším Jarmuschově filmu Přežijí jen milenci (Only Lovers Left Alive) si zahrála jen menší vedlejší roli, ale i zde podala výborný výkon. Dále bych jmenoval originální Burtonův film Alenka v říši divů (Alice in Wonderland) a méně povedený, ale určitě originální film Purpurový vrch (Crimson Peak).

Julia Jentsch

Poprvé mě tato německá herečka zaujala ve výborně ztvárněné hlavní roli ve filmu Poslední dny Sophie Scholl (Sophie Scholl - Die letzten Tage), který byl sice spíše průměrně natočený, ale který do vyšší kvality táhla právě Julia Jentsch. S nadšením jsem pak zjistil, že si ji do svého filmu Obsluhoval jsem anglického krále vybral také Jiří Menzel, kde opět zazářila svým příjemným výkonem. A vzhledem k mé oblibě německých filmů (a Německa) přibývají další, ve kterých mě tato herečka zaujala... například podnětný levičácký film Občanská výchova (Die Fetten Jahre sind vorbei).

Lucie Rybnikářová

Ve vystoupeních Třech tygrů mě už od první chvíle upoutal její krásný zpěv (neuvěřitelný hlas) a výjimečné osobní kouzlo. Už se tedy těším na nějaké její herecké vystoupení či filmový debut, který by na sebe neměl podle mého názoru nechat dlouho čekat... https://youtu.be/rcPUvSOR5yA?t=2577