Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Sci-Fi
  • Krimi

Poslední recenze (624)

plakát

Šťastné pondělí (2016) (TV pořad) 

Šťastné pondělí představuje jeden z mála příkladů výborného politického humoru, který má příjemný nadhled, je zároveň trefný (i do vlastních řad) a stále i dost originální. Co mě ale definitivně přesvědčilo o kvalitě tohoto pořadu, je nadšení Jindřicha Šídla pro devadesátkovou hudbu... kdo ví, tomu netřeba víc dodávat :-)

plakát

Tři tygři (2019) (TV seriál) 

https://youtu.be/CmFQqVIGniw Už první skeče mi připadaly dobré, ale pak jsem narazil na vpravdě přelomové video... které jsem si musel pustit dvakrát, protože jsem od jeho poloviny už přes slzy smíchu spíš jen tušil, co se v něm děje... https://youtu.be/wEwKiVbg-tA Něco takového jsem už dlouho nezažil. V tu chvíli jsem definitivně pochopil, že jsem narazil na něco hodně výjimečného... https://youtu.be/H21lIZkIzsY Na výborný improvizovaný situační a absurdní humor Tří tygrů z divadla Mír... které mi připadá jako výborný důvod, proč začít přemýšlet o přestěhování do Ostravy :-) https://youtu.be/e4V_HlegSDs Ze všech čtyř výborných herců tvořících toto uskupení pak musím vyzvednout především Vladimíra Poláka, který má výborné nápady, skvělý herecký projev i promyšlený styl humoru... https://youtu.be/nKpBUZeUmeA "Na tu prezentaci jsem si připravil tyhlety malé papírky... ale nic jsem si na ně nenapsal." :-D A samozřejmě dodávám i Štěpána Kozuba, který je neskutečně talentovaný "tahoun" každého vystoupení a který mě dost zaujal i svými názory a postoji v několika rozhovorech. Z hostů ve skečích i na vystoupeních mě pak vždy dokáže pobavit především výborný Michal Sedláček.

plakát

Osudy dobrého vojáka Švejka (1954) 

Překvapilo mě, že jde jen o tři krátké a v kontextu celého příběhu ne až tak rozsáhlé epizody, které podle mě jen velmi zlehka naznačují smysl postavy samotného Švejka. První díl dokonce začíná víceméně bez jakéhokoli kontextu, že jsem v prvních minutách zapochyboval, zda jde opravdu o první díl... člověk vlastně ani moc neví, co se to děje, působí to jako nějaké již načaté pokračování. Jinak je to Jiřím Trnkou natočené dobře a Jan Werich k tomu sedí výborně... ale čekal jsem něco jiného. I když film mi (hlavně v zobrazení postavy Švejka) nepřipadá ideální, líbil se mi v tomto srovnání o chlup více.

Poslední hodnocení (1 912)

Místo zločinu Ostrava (2020) (TV seriál)

07.05.2021

3 dny (2009) (studentský film)

20.04.2021

Planeta Česko (2017)

16.04.2021

Nový papež (2020) (TV seriál)

14.04.2021

Španělská chřipka (2021) (TV film)

03.04.2021

Volným pádem (2021)

06.03.2021

Gebrian: PLUS/MINUS (2018) (TV pořad)

16.01.2021

Pečený sněhulák (2014) (TV pořad)

13.01.2021

Ruchoth Raoth (2017)

13.01.2021

Reklama

Poslední deníček (4)

Trocha hudby

Filmové ztvárnění hudby (neboli všemi hudebními fanoušky bez ohledu na žánrový vkus oblíbené videoklipy) je svým způsobem ojedinělým a úctyhodným filmovým uměním. Vyjádřit pocity, které jsou s konkrétní hudbou spojené, vyjádřit myšlenky obsažené v textech je bez pochyby nesmírně obtížné. Existuje však několik příkladů géniů, kteří dokázali výborné hudbě vtisknout dnes již nesmrtelný obraz. A co teprve, když jde o hudbu z jiné dimenze, kde ožívají ponožky...

 

Sex Pistols - Anarchy in the U.K. --- https://www.youtube.com/watch?v=KAuJhGEL-s8

Metallica - Master of Puppets --- https://www.youtube.com/watch?v=f5HX67WqUSY

Nirvana - Smells Like Teen Spirit --- https://www.youtube.com/watch?v=3taRRNzfpRU

 

Reklama

Reklama