ilemas

největší fanoušek seriálu 24 h

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 24.5.2020  12:09
    Zelený led (1981)

Velmi příjemný pohodový film, který mě i po několikerém shlédnutí stále baví. Hlavně perfektní scéna s balńy s nádhernou písničkou mě vždy dostane. V tehdejší době ve vždy vyprodaných sálech naprostá pecka a i dnes se to dá stále shlédnout. Charismatický Omar Sharif (kpt. Nemo, zde Meno, což jistě není náhoda) a půvabná Anne Archer jsou třešničkou na dortu. Vždy mě bylo líto té návnady vypuštěné do moře, ale dodávka dobré kávy z Columbie s malým bonusem to spraví.

• 23.5.2020  13:03

Za minulého režimu velmi kvalitní napínavý film, na který jsem chodil do vyprodaného kina několikrát. Viděno dnes z nostalgie velice úsměvné a snad ani trochu napínavé, docela připitomělé.

• 11.5.2020  09:46
    Kafarnaum (2018)

Silný příběh z arabského světa plném špíny, bezcitnocti, hladu a beznaděje s pár vtipnými hláškami (všichni jsme se narodili černí, ale časem bledneme nebo pije moc kávy, proto je tak černá). Taky bych zažaloval rodiče, kdyby mě do takového světa přivedli. Výborný herecký výkon malého Zaina.

• 3.5.2020  09:12

Na české poměry velmi dobře natočený film, možná, kdybych nečetl knihu, tak by se mi film tak nelíbil. Výborná práce s kamerou, dobře namixovaný zvuk, přes svou délku fim nenudí a vychutnával jsem si každičký záběr třeba na les, vesnice i na čumící herce do blba.

• 2.5.2020  08:53
    Ti druzí (2001)

Velmi trapná duchařina bez napětí, ukecaná, nudná, ale s krásnou Nicole Kidman, která celý film táhne. Názorná ukázka, jak film dělá z diváka idiota.

• 26.4.2020  07:39

Naprosto povedený dokument nejen po vizuální stránce. Velmi uchvátná kamera. mistrně natočeno, zaujme každou minutou, pro milovníky psů naprostá lahůdka.

• 26.4.2020  07:26
    Pod vodou (2020)

Na mě film působil jako klišé všeho co už jsem viděl v mnohem lepším provedení. Akce od začátku až do závěrečné minuty, ale nějak to nebylo ono, jako horor to na mě taky moc nepůsobilo, jedinné co mohu pochválit jsou výborně namixované zvukové efekty. Ze začátku to krásně šlape, ale až na řadu přijdou příšerky, které nejsou ani moc vidět, tak příběh ztrácí dech.

• 21.4.2020  17:25
    Gulag (TV film) (1985)

Viděno před lety na VHS a teď v tv. Jelikož jsem četl od Solženicina Souostroví Gulag, tak se mě toto zfilmování zdá velmi slabé. Místo krutostí v táboře se řeší soutěž ve vyšívání rukavic, snad krutější se mě zdála plesnivá blátivá cela před vyslechem. Tehdy můj oblíbený herec Malcolm McDowell, který je znám z rolí psychopatů se zde jeví za docela sympaťáka což je nezvyklé, ale nic proti tomu, nejkrutější z celého filmu mě nakonec přišla scéna z liškou. Film rozhodně nenudí a dá se shlédnout i dnes, ale víc se mi líbilo třeba Bílé peklo .

• 20.4.2020  09:42

Po předchozích Watkinsových dvou naprosto skvělých filmech Jezeru a Bastile jsem chtěl vidět další jeho tvorbu a jakožto mě duchařiny naprost nezajímají, risknul jsem to, jak si s tím poradí. Skvělou ponurou atmosféru v mlhách a bažinách zabíjí (ne)herecký výkon Radcliffa, jehož nemám rád ani jako Harryho Pottera., Pár lekaček, strašidelný barák a ponuré okolí zabil naprosto dementní konec.

• 16.4.2020  21:07

Převelice nudný a zmatený snímek s nudnými herci, dlouhé zbytečné nesmyslné záběry, fanatická umrčená Julie...Téma dobré, ale velmi špatně natočené.

• 14.4.2020  18:07

Velmi příjemný zábavný oddechový akční snímek z Paříže. Od prvního záběru do posledního neskutečně skvělá kamera, ani trochu nenudí. Samozřejmě brát s nadhledem, ale pobaví.

• 4.4.2020  13:46

Docela ucházející ptákovina, ale podruhé už vidět nemusím. Ani komedie, ani horor, trochu komedie, trochu horor. Moc se nenasmějete a bát se nebudete, ale dívat se na to dá.

• 30.3.2020  11:01

Thriller, který nijak nenadchne, ale i neurazí. Takových už bylo. Nezajímaví herci , herecké výkony trapné. Trocha napětí až ke konci filmu, dá se to shlédnout, ale pouze jednou.

• 21.3.2020  11:42

Tento neuvěřitelně dementní snímek by mě naprosto minul, nebýt očekávání nějaké hudební metalové komedie s prvky hororu nebo něco na způsob Repo: Genetická opera. Že to bude děsná traparná čiší už z názvu a po první minutě, ještě než naběhly titulky jsem to chtěl vzdát. Kde byla nějaká hudba?. kde bylo něco k smíchu? krom dementních přiblblých trapných keců, dementních herců a v dnešní době naprosto dementních triků. Ale i takové filmy si najdou své inteligentní diváky.

• 16.3.2020  06:42
    Imigranti (2009)

Zajimavý pohled do světa imigrantů, ale jedno shlédnutí stačí. Nezachrání to ani Harissin Ford, něco tomu filmu prostě chybí a víc zaujal. Tím nemám na myslí více akce, střílení apod.

• 22.2.2020  18:39
    Grošák (1966)

Viděno znovu po mnoha letech v tv, jako malý kluk jsem na to chodil stále znovu do kina, když zrovna nedávali Vinetoua. Z dnešního pohledu velmi nudný a trapný snímek, kdy se naivní Mateo vydá do Mexika sám mezi bandity a hraje na velkého hrdinu se spoustou silných řeči, přitom je naprostý gringo. Jedině co oceňuji jsou pěkné záběry na přírodu.

• 4.2.2020  10:33

Viděno znovu po mnoha letech jiným pohledem hned po přečtení knihy, film jako vždy velmi ořezaný. Skvělá plejáda kvalitních herců, velmi dobře natočené, ale kniha jako vždy mnohem lepší.

• 27.1.2020  17:15

Válečný příběh očima dětí, který vypráví Smrt působí až slaďoučce kýčovitě mě připomíná náš film Musíme si pomáhat. Pěkné zpracování knižního bestselleru, ale na jedno podívání stačí.

• 27.1.2020  17:06

Velmi působivé silné drama o hrůzách, které se děli hned po válce zanechá v divákovi plno rozporuplných pocitů.

• 26.1.2020  09:59
    Rusko z výšky (TV seriál) (2018)

Velmi překrásný dokument o krásách Ruska, který mě navnadil projet si transibiřskou magistrálu. Úžasná kamera a obrazy lahodící oku, stojí za to tento dokument vidět a nejlépe alespoň ve 4 K, protože ty neskutečné barvou oplývajíci obrazy působící až kýčovitě za to stojí. Po všech stránkách bezchybný dokument, Němci měli vždy smysl zachytit krásu přírody nejen v dokumentech, ale i v hraných dobrodružných filmech.,

• 19.1.2020  11:43

Viděno znovu po mnoha letech od uvedení v kinech film neztráci nic na své působivosti nejen o nesmyslnosti a krutosti jakékoliv války, ale i o nesmyslnosti víry v Boha.

• 12.1.2020  13:52

Výborně natočený film podle knihy, kterou jsem nedávno četl, takže jsem věděl, jak vše dopadne. I když je to smýšlený příběh, který se ve skutečnosti tak nemohl odehrát, je to velice silný film, který zanechá hluboký dojem.

• 1.1.2020  10:15

Film mě byl doporučen jako naprosto skvělý i když jsem tomu vůbec nevěřil, ale chtěl jsem zkouknout na co takový idiot co mě to doporučil dívá a co onačuje jako dobrý film. Nevydržel jsem ani půlhodinu a vypnul jsem to. O to víc jsem si pak užil V zajetí démonů 2, což jsem původně také nechtěl vidět, ale ten markantní rozdíl v hororové atmosféře se nedá popsat. Odpad vs 100%.

• 1.1.2020  09:52

Nemám rád duchařské horory a dlouho jsem váhal, zda druhý díl shlédnout. Atmosféra filmu naprosto dokonalá, vynikající dobře namixovaný zvuk, který dělá hodně. Sledovat to v mobilu nebo na pc či v tv bez pořádně hlasitého zvuku domácího kina je nulový zážitek. Snad asi 100x jsem se neskutečně lekl, naprosto jsem se vnořil do filmu, mráz mě běhal po zádech div jsem se neposral, a to na duchy nevěřím a nevím , zda se smát nebo bát. Dobře zvládnuté řemeslo, takovou atmosféru bych si představoval třeba u Vetřelce. A prý podle skutečné události, což pokud tomu třebas panbíčkáři věří, tak je musí doslova z takového filmu klepnout. Teším se na trojku.

• 29.12.2019  10:14
    Prison School (TV seriál) (2015)

Děsně ujeté anime, chvílemi zábavné, ale není to můj šálek čaje. Díval jsem se na doporučení, nemám rád anime.

• 29.12.2019  10:04
    John Wick 3 (2019)

Celá tato filmová série i s budoucí čtyřkou a snad i pětkou a desítkou je naprostá trapná slátanina u jejichž scén se musím smát. Napětí žádné, příběh trapný, bezduché střílení nesmretelného supermana Johna Wicka, jen dobře odvedená choreografie soubojů mě nutí na tento filmový paskvil se dívat a nikdy nevím, zda mám hodnotit odpadem nebo plným počtem. Dokonce i ty skvěle zvládnuté souboje mě po chvíli začnou nudit. Ve fimu mám rád pořádnou dávku napětí a ne bezduchou akci. Přesto jsem se po vypití většího množství alkoholu docela bavil i nudil, tak opět dávám shovívavých 80% ikdyž si to film asi nezaslouží. Ale dobře se na to dívá.

• 17.12.2019  20:40
    Ad Astra (2019)

Mám velmi rád reálné sci-fi a zpočátku pádu z věže a následné ceste do vesmíru jsem byl velmi natěšený, ale co se z toho klubalo se nedá popsat. Děsná nuda, neustálé záběry na nudného Pitta, spousta nelogičností a nesmyslů, nejvíc mě dostalo jak Pitt leze do startující rakety...vizuál jak před třiceti lety. Nevadí mě, že film postrádá akci, ale tohle se fakt nedá. Navíc velmi mizerný nezáživný děj. A už vůbec nechápu hodnocení plným počtem.

• 4.12.2019  19:34
    Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Samá zvučná jména, režie Tarantino, hvězdné obsazení, co víc by si divák mohl přát? Snad jen to , aby ho film bavil. Mě nebabavil od samého začátku až do pětiminutového Tarantinovského finále, výsledek nula. Tak děsně nudný film jsem už dlouho neviděl, děsné nudné záběry, samé nicneříkající zbytečné jízdy automobilem, žádný děj. Co to mělo sakra být? A co to vysoké hodnocení? Asi jsem divnej, ale dávám přednost filmům s nižším hodnocením.

• 28.11.2019  09:42

Po znovuhlédnutí po mnoha letech a po jedničce s velmi mizernou stále se opakující hudbou zvedám hodnococení. Drsný záporák, který mě vadil jen svou pomalou mluvou, dobrý příběh a spousta akce. Samozřejmě se film musí brát s nadhledem, ale i dnes docela pobaví, tak slabé hodnocení si rozhodně nezaslouží.

• 27.11.2019  10:43
    Delta Force (1986)

V dobách VHS byl tento film naprostá pecka, dnes už jsem to shlédl jen z nostalgie, co mě ovšem nejvíc na filmu vadí, je děsně nehodící se disko hudba, která doprovází celý film včetně honiček.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49