Život savců - Život na stromech (2003) (epizoda)

Shlédl jsem pouze epizodu Surikaty. Tato zvířátka se mě líbí jak krásně čumí. Komentář mě přišel sice dosti dětinský, ale na surikaty je pěkná podívaná.

Čelisti 2 (1978)

Viděno po letech znovu v tv dal bych z dnešního pohledu odpad. Ve své době to byl trhák, ale oproti Spielbergově jedničce to je i tak slabý odvar.

Medicejové (2016) (seriál)

Nikdy bych nevěřil, že mě zaujme seriál o rodu Medicejů o kterých vím h...., ale jelikož miluji Itálii a snad všechna místa v seriálu jsem navštívil tak to beru i jako krásný cestopis s nádhernými záběry nejen na Florencii.

Pruhovaní kamarádi (1998) (seriál)

Tyto večerníčky mě baví i jako dospělého, jelikož děsně miluji zvířata a přírodu.

Tropické ostrovy (2020) (seriál)

Pěkně udělaný dokument s dech beroucími přírodními scenériemi plný zajímavostí nejen ze světa zvířat. Baobab - zásobárna vody, špičaté skály ostré jako břitva po kterých skákají lemuři, podvodní jeskyně......

Irsko z výšky (2017)

Krásné drsné Irsko z výšky, poutavé záběry z dronu. Nestačil jsem se ani pořádně pokochat a už byl konec, musím zhlédnout znovu. Víc takových dokumentů.

Po jedné stopě - První kilometry (2020) (epizoda)

Nádherně zpracovaná road movie pro mě jak stvořená. Přesně takto cestuji a vše filmuji. Nebaví mě jak mnoho turistů tráví dovolenou v jednom hotelu na jedné přeplněné pláží s tisícem lehátek jako třeba v Rimini a přitom nepoznají ani okolí. Nebo jezdí x let stále dokola na to samé místo do Chorvatska. Když někam cestuji musím poznat nejlépe celou zemi. Zde mě zaujala Kappadokie a podzemní město, kam se už několik let chystám. Těším se na další díly.

Dokonalý smysl (2011)

Na spolužákovo doporučeni jsem shlédl tento velice nezdařilý snímek . Nápad dobrý, ale velmi špatně nezáživně natočené. Nuda a ubohé záběry hned od začátku , filmu schází smysl, s přibývající stopáží je to víc a víc pitomější. Dal bych nejraději odpad, ale myšlenka filmu je dobrá, byť je to hrozná slátanina. Špatně vyprávěný zajímavý film.

Úžasný Grand Canyon (2008) (TV film)

Dnes už se většina přírodních dokumentů točí z dronu což má tu výhodu, že se podíváme na místa, kam by se normální smrtelník těžko dostával a uvidíme krásné záběry z výšky. Opět dechberoucí dokument z jednoho nejkrásnějšího místa na naší planetě.

Vůně cibule (1975)

Westernová komedie mého mládí se skvělým Frankem Nerem. I dnes po tolika letech se z nostalgie rád v tv občas podívám, jak se mě tahle pitomost mohla líbit. Přehnané, naivní, groteskní zrychlené honičky a bitky, přesto se mě na tom pořád něco líbí.