Úžasný Grand Canyon (2008) (TV film)

Dnes už se většina přírodních dokumentů točí z dronu což má tu výhodu, že se podíváme na místa, kam by se normální smrtelník těžko dostával a uvidíme krásné záběry z výšky. Opět dechberoucí dokument z jednoho nejkrásnějšího místa na naší planetě.

Vůně cibule (1975)

Westernová komedie mého mládí se skvělým Frankem Nerem. I dnes po tolika letech se z nostalgie rád v tv občas podívám, jak se mě tahle pitomost mohla líbit. Přehnané, naivní, groteskní zrychlené honičky a bitky, přesto se mě na tom pořád něco líbí.

Maroko z výšky (2017) (TV film)

Úchvatné záběry Maroka z dronu, které jsem v loni navštívil a vše důkladně nafilmoval. Už samotné přistávání v Marrakeshi a pohled z okénka letadla na město je velice fascinující. Ale navštívil jsem spoustu zajímavých míst , která v dokumentu chybí. Aspoň jsem si trochu zavzpomínal na jednu z mých nejlepších cest a tento dokument si přidám k mým filmovým zážitkům.

Alžírsko (2015) (TV film)

Opět dechberoucí záběry z dronu z nám turisticky dosud zapovězené neobjevené země. Alžírsko mě velmi překvapilo. Ztracené město a malby známé z Dänikena jako perlička na závěr mě naprosto dostalo. Občas velmi pomalé záběry ani tak nevadí, aspoň si to nadšený cestovatel, který se do této země asi nepodívá více vychutná.

Nádherná americká města (2018) (seriál)

Nádherný dokumentární cyklus s překrásnými záběry amerických měst. Já navštívil pouze New York, můj celoživotní sen a byl jsem naprosto uchvácen. Nejvíce mě uchvátil úzký bílý mrakodrap poblíž Central Parku, na název si nevzpomenu, ale zrovna včerejší epizoda ho ukazovala, rovněž tak krásné záběry SF. Nebýt koronaviru, mohl jsem být teď v San Francisku a v Las Vegas. Snad se mě to někdy splní. Amerika má nejen nádherná města, ale také úžasné národní parky, kam bych se také rád podíval.

Automata (2014)

Velmi zdlouhavé nudné sci-fi na téma, které mě zajímá bez špetky napětí či pořádné akce. Zbytečné dějové odbočky, nic nevysvětleno, nevyřešeno. Špatní herci a ani Banderas s Griffithovou to nezachrání.

Vlčí putování (2019) (TV film)

Velmi vizuálně nádherný dokument o putování osamělého vlka překrásnou přírodou s perfektním komentářem.

Údolí vlků (2016)

Velmi nádherný dokument s dechberoucími záběry přirody se smyslem pro detail. Nejvíc se mi líbil kulíšek. Vydržet tři roky sám v drsné neprobádané divočině chce velkou dávku nejen odvahy. Vlastně tam nebyl sám, byl tam s kameramanem:) Pro zaryté milovníky přírody povinnost shlédnout tento snímek. Inspirovalo mě to zkusit se SÁM vydat na pouhé desetidenní putovaní na lehko pod širák po nějaké hřebenovce. A možná si vezmu sebou nějakého kameramana:)

Neviditelný (2020)

Jak jde čas a doba je pokročilejší točí se neustále nová věrohodnější zpracováni vhodná k současné době. Zdráhal jsem se film shlédnout, ale nakonec mě mile překvapil. Jen do hlavní role měli vybrat hezčí představitelku, Elisabeth Moss hraje sice skvěle,jako herečka je velice dobrá, ale nedá se na ni moc koukat. Záporák také nic moc. Celý film táhl dobře namixovaný zvuk.

Mars (2016) (seriál)

Zajimavý polodokument a sci-fi reálně podané, ale velmi špatně natočené. Velká škoda, jedno ruší druhé.