T-pack

T-pack

Vilém Živný

okres Praha
Hleňák

homepage

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

  Rozhodl jsem se, že pokud budu muset někdy obhajovat plné skóre a první místo nejen v mém místním žebříčku nejoblíbenějších filmů, ale i první místo v mém srdci, chci to udělat osobně a nejlépe u puštěného filmu.

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  Na třetí díl nové trilogie jsem šel do kina už jako kovaný fanoušek. A moje vzrušení dosáhlo hodnot srovnatelných se vzrušením, které pociťovali první fanoušci Star Wars při zpětném úderu Impéria. Zánik Republiky přitom nezačíná ničím menším, než obrovskou bitvou nad povrchem Coruscantu a jde o naprosté digitální nebe. Poprvé máme také možnost spatřit generála Grievouse na filmovém plátně a možná právě tím, že to není žádný jedi, působí asi nejhrozivěji ze všech padouchů, hned po Vaderovi. Celý díl je přitom neuvěřitelně temný a tragický - vidíme císařův do detailů promyšlený plán vycházet do posledního bodu a vše dobré zdá se být ztraceno. Když navíc sledujete provádění rozkazu 66 a znáte každého jedie jménem, třesou se vám ruce a vlhnou oči. Je mi jedno, kolikrát tenhle díl uvidím, pokaždé budu cítit ten samý mix všemožných emocí při sledování prvního duelu Bena Kenobiho a Darth Vadera. Epizoda III není jen nejlepším myslitelným završením nové trilogie, je zároveň nejlepším myslitelným přechodem do trilogie staré.

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  Bitva o Hoth změnila mnohé. Zavřela Leiu a Hana do lodě a poslala na zoufalý útěk před Impériem, čímž odstartovala jednu z nejromantičtějších love story vůbec. Nechala Luka hledat mistra Yodu a navždy tak redefinovala nejen Skywalkerův pohled na svět, ale i ten můj. Představila mi jedny z nejúžasnějších kusů techniky, které jsem kdy ve filmu viděl. Stejně jako lžu, když prohlašuji, že miluji fantasy, protože ve skutečnosti miluji jen Terryho Pratchetta, lžu také, když prohlašuji, že miluji sci-fi, protože doopravdy miluji jen Star Wars.

 • poster

  Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983)

  Nebudu nesnášet skvělej film jen kvůli Ewokům! Zlo skončilo a dobro zvítězilo na všech frontách a jestli to není dobré zakončení, tak je asi živoucí Síla jen čarodějnický nesmysl.

 • poster

  Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

  Klony útočí a s nimi poprvé pořádně i machinace lorda ze Sithu. Obi-Wan se jako detektiv vydává po stopě námezdního lovce a při prohlídce klonovacího zařízení divákovi odhaluje léta starý plán, který má kulminovat v samotném závěru snímku. Pravému fandovi mrazí v zádech, jak ohavně prohnaný je hlavní padouch. Mezitím se na jiném rameni galaxie odehrává zakázaná teen love story hodná jednáním postav pera Williama Shakespeara. Obě linky příběhu se potkají v ohromujícím finále na planetě Geonosis, kde se do série připojuje další nezapomenutelný herec, aby ztvárnil podobně nezapomenutelného antagonistu. Poprava, velkolepá bitva i překvapivý duel. Epizoda dvě působí mohutně, protože je v ní všechno a jako build-up pro trojku funguje absolutně perfektně.

 • poster

  Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

  For the record... Epizoda první u mě byla první: Totiž, byl to asi první díl ságy, který jsem viděl v době, kdy jsem byl schopný vůbec filmy už absorbovat (bylo mi tehdy asi deset let). A ačkoli už mám raději ty díly, které jsou všechny starší než já, nezapomenu, že díky Skryté Hrozbě jsem se k celému Star Wars Universu dostal. Takže filmu dlužím a dlužím mu hodně. Asi jsem prostě vizuální fetišista a Lucasova senilita mě vlastně v těch filmech docela oslovuje. Kouká se na to dobře a kašlu na midichloriany i Jar-Jara (který mi trošičku vadí až teď, když už mám pár let v sobě)... Star Wars je prostě Star Wars ať už je to první, nebo poslední díl! Aspoň já to tak mám...

 • poster

  Matrix (1999)

 • poster

  Dobyvatelé ztracené archy (1981)

 • poster

  Muži v černém (1997)

  Pamatuji si, že dřív jsem si nepamatoval začátky filmů. Vůbec - naskakoval děj, postavy, herci, hlášky, všechno, jen ne úvodní scéna. Když jsem teď při komentování zapřemýšlel, co k nim napsat, hned se mi ta úvodní scéna s vážkou vybavila. Do toho hraje skvělá hudba od Elfmana. Dál už je to prostě geniální komedie s geniální ústřední dvojicí a chytrou svěží myšlenkou. Dokonce ta filosofie na New Yorský lavičce je pěkně hluboká. Ještěže to blikátko nefunguje doopravdy, nerad bych o vzpomínky na tenhle film přišel.

 • poster

  8. míle (2002)

  Ať si kdo chce co chce říká, tenhle film je prostě pecka. No možná v tom má prsty moje silná závislost na panu Mathersovi, ale u filmu sem se zkrátka bavil. Lidi neposlouchající HH z toho budou mít asi průměrný pocit, já to ale hltal plnými doušky a že bylo co hltat! A pozor. Slim Shady není jen vynikající rapper, ale i herecké výkony podává slušné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace