Trevor

Trevor

okres Spišská Nová Ves

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 26.5.2020  04:07

Niekedy padne vhod zaloviť v starších vodách HBO GO a človek si uvedomí že pred 6 rokmi (a.d. 2020 zanechávam po sebe túto virtuálnu stopu) mohol čierny sluha otvoriť dvere bielemu návštevnikovi. Sľubný úvod vo Viktoriánskom Anglicku plnom špiny a chudoby, čo viac si priať

• 25.5.2020  23:05

Vďaka posledným štyrom epizódam by som určite udelil 4 hviezdičky, škoda niektorých predsa len o niečo slabších v úvode. Animák o Chlapoch z karavanov však rozhodne patrí k tým lepším z ponuky Netflixu a rozhodne za pozornosť stojí, napriek malému počtu hodnotení na našej databáze

• 25.5.2020  23:02

Tak treba uznať že posledné štyri epizódy stáli naozaj zato, fľaša Black Tot by sa na narodeniny zišla aj mne...

• 25.5.2020  21:49

Uťahovanie si nielen z atrakcií na jarmokoch ale najmä zo života v sekte v tejto epizóde iba potvrdilo že chlapom z karavanou to často ide podstatne lepšie ako South Parku či Simpsonovcom. Nanešťastie tak tomu nie je v každej epizóde.

• 25.5.2020  21:24

Keď to už už vyzerá že sa Rickymu podarí kšeft storočia, opäť to skončí v sračkách a tentokrát doslova. Vydarená epizóda, animovaný Chlapi z karavanov majú prakvapivo najlepšie epizódy uprostred série už druhýkrát

• 25.5.2020  20:53

Veľmi dobrý obraz nielen komunálnej politiky. Toto je akýsi obraz toho ako jediného skorumpovaneho starostu Sunnyville porazí Bubbles, ktorý sa však príliš sústredí na zákon o mačka h a tak dá svojim zástupcom -Rickymu a Julianovi. A ako to už pri nich dvoch býva zvykom nedopadne to dobre. Celé je to takou parafrázou na politiku kde skorumpovaného politika pomôže poraziť niekto za kým stojí niekto vplyvný a keďže sa niekto obklopí hlupákmi tak jeho snaha zmeniť veci k lepšiemu je v konečnom dôsledku horšia ako práca predchadzajuceho starostu. Našťastie sa nič také v skutočnom svete nedeje. Alebo áno 😉???

• 25.5.2020  20:01
    Betaal (TV seriál) (2020)

Imdb z 2.500 hodnotení 61%, RT 85% pri 28 hodnoteniach (zrejme členovia štábu a herci) na našej databáze 50%. Čo je viac ako výstižné pretože seriál má ozaj veľmi dobré momenty, ktoré však striedajú tak nezáživné dialógy že to máte chuť vypnúť. 4 epizódy sú pre túto sériu postačujúce, vrcholom bola 1 epizóda a úplný záver, inak to bolo ako na hojdačke. Miestami mi vadila aj tma, ktorá na jednej strane atmosfére pribehu sedela na druhej strane chvíľami nebolo vidieť takmer nič. Zopár efektov stálo ozaj zato tie však zatienilo pár momentov na úrovni masiek na karneval detí vymyslených na poslednú chviľu. A otrasná angličtina tomu tiež nepomohla ale pozerať to v hindštine asi neláka v úvode nikoho. Ale mal som to spraviť, horšie by to určite nebolo.

• 25.5.2020  19:51
    Betaal - Plukovník (E04) (epizoda) (2020)

Napriek pompéznemu záveru za ten neuveriteľne iritujúci plač v jaskyni prísnejšie hodnotenie.

• 25.5.2020  17:22
    Amnestie (2019)

Celoživotná trauma akademickej obce z cirkvi a neslobody novinárov (ktorí sa najnovšie kupujú dotáciou 10 milionov eur zo štátneho rozpočtu) sa prejavi aj v koncepcii tohto filmu (dúfam že si tu nepustil žiadnych novinárov - nielen v komentároch sa objavujú verejne dostupne odkazy z priebehu vzbury, ktorej potlačenie bolo mimochodom vo svete vyhlasené ako jedno z najlepšie zvladnutých povstaní respektive vzbur väzňov) , ak by potláčali protesty "študentíkov" na námestiach jednotky URNA ako to vo svojom mokrom sne o tejto udalosti popisuje nedávno doštudovaný maturant z VŠMÚ zrejme by to tiež vyzeralo trochu inak. Že nebol za vodcu vzbury označený člen menšiny je tiež z pohľadu liberálneho fanatika pochopiteľné, rovnako tak ako nie sú v najmenšom spomenuté dôsledky ktorými amnestia "nevinných" ovplyvnila prvé "demokratické" roky po rokoch "tyranie". Čo sa týka príbehu ten je plný nezmyslov, nevysvetlených súvislostí a postavy z prostredia mimo väzenských múrov sú úplne zbytočné. Nielen slabučká kamera ale najmä nič nehovoriaci dej mi potvrdili to, že filmy u nás sú čoraz viac točené za politickým účelom a najmä ľuďmi bez štipky talentu. Vďaka za Pomaľované vtáča, ktoré je náplasťou na túto nechutnú politickú agitku na ktorej sa nahrabú ľudia s dobrými kádrovymi posudkami súčasného režimu.

• 24.5.2020  21:14
    Betaal - Tunel (E01) (epizoda) (2020)

Po náznaku pointy z minulosti v úvode sa presunieme do súčasnosti, v rýchlosti sa zoznámime s hlavnými postavami, čo to sa dozvieme o nespokojnosti s vládou a korupciou (ako inak Netflix) v Indii a vo svižnom tempe sa dostaneme až k tunelu kde sa dočkáme prekvapenia. Pomerne príjemne prekvapil aj celý úvod aj keď tá tvár jednej z vojačiek a chlapík ktorý si držal črevá boli čo sa týka efektov ozaj na úrovni Bollywoodu...

• 24.5.2020  20:34
    Christine (1983)

Celkom príjemné prekvapenie v podaní Netflixu keď tento film zaradil do svojej ponuky. Solídne béčko so skvelým vykonom hlavnej postavy majiteľom auta Christine, ktoré ho úplne opantalo. Nemožno však poprieť fakt ži filmu by sa hodil remake natočený v dnešnej dobre ladený v retro štýle 80tych rokov, určite by to dopadlo o poznanie lepšie.

• 24.5.2020  18:24
    Pirko (2016)

Tvorcom sa na jednej strane podarilo vystihnúť naivitu detí z detskych domovov, dnu spoločnosti z prostredia kupliarov a užívateľov drog na strane druhej ich posolstvo svojim spôsobom nemá žiadnu pointu. Svet určite nie je závislý od skupiny ťažko zvládnuteľných detí bez akéhokoľvek zázemia a je na vysokoškolsky vzdelaných sociálnych pracovníkov aby im poskytli lepší obraz o tom čo ich čaká. Ak však táto "inteligentna" mládež považuje za svoje vzory rapera či zápasníka z klietky s IQ na hranici demencie je aj akýkoľvek pokus o prevýchovu časti sociálnych pracovníkov ktorí to myslia dobre úplne zbytočný. Mohlo to byť zvládnuté podstatne lepšie a nebolo k tomu treba veľa námahy.

• 24.5.2020  18:16

Cestou školským autobusom sa dievča stane obeťou šikany zo strany dvoch iných školáčok...jeden z najslabších krátkometražnych hororov aké som videl, napriek atmosfére vrakoviska nezvládnuté.

• 24.5.2020  17:34
    Backstroke (2017)

Nič vynimočné a predsa to malo niečo do seba, môžem potvrdiť. Otvorený koniec je nepochybne dôkazom toho že by sa z filmu dal vytĺcť aj 80 minutový Posledný dom naľavo či Deliverance alebo ďalšia Pomsta znásilnenej.

• 24.5.2020  16:26

K domu Jacka sa blíži koledovať skupinka detí. Jack s manželkou však Halloween neuznávajú a tak sa snažia deti poslať preč...

• 24.5.2020  16:10

V prvej sérii bola sonda do detstva trojice kamarátov predsa len o čosi lepšia.

• 24.5.2020  11:38

Nech sa na mňa nikto nehnevá ale obhajoba pedofila a označenie všetkých policajtov za podvodnikov je cez čiaru aj na South Park. Vrelo odporúčam navštíviť rodičov, manželku či deti policajta ktorého zastrelil čierny mustang a povedať im že za všetko môžu biely policajti...

• 24.5.2020  10:49

5.500 hodnotenie na čsfd som sa rozhodol priradiť ako to už pri okrúhlych hodnoteniach robiť buď vynímočnym alebo kontroverzným filmom. Pochopiteľne Už je tu zas! patrí k tým kontroverzným, svoj potenciál však zďaleka nevyužil naplno. Hrozba nástupu fašizmusizmu je obmieľaná tak často až s nimi aj bežný človek začína súcitiť, pretože tak ako sa v nedávnej minulosti minulosti ospevovalo kultúrne obohatenie tak teraz sa démonizuje všetko národné a všetko sa to zbytočne ženie do extrémov a vytvára sa tak napätie v spoločnosti. Samotný film je sprevádzaný skvelou hudbou ale tak trochu ma sklamal jeho dej a zdá sa mi že jeho potenciál ostal nevyužitý.

• 22.5.2020  00:33
    Kolja (1996)

Co je na ní krásnyho, vždyť je červená jako trenýrky...taká nejaká bola reakcia Zděňka Svěráka , keď mu Kolja vravel že červená vlajka je ich vlajkov...Ako prvák na strednej škole som vo vlaku cestoval (zrejme počas maturitných skúšok) spolu s ďalšími kamarátmi vlakom namiesto školy do kina v metropole východného Slovenska a bavili sme sa o tom, že ideme na "akýsi" český film Kolja. Keďže týmto rýchlikom z Prahy do Moskvy často cestovali aj ukrajinský stavebný robotníci dali sme sa s nimi do reči (lámanej rusko-slovenčino-češtiny) kde sme sa dozvedeli že Kolja je ruské meno. A ako sa ukázalo film nebol iba akýsi, bol tak dobrý že si na mnoho momentov z neho (Koljo, nikam neubegaj...) pamätám aj po tak dlhom čase a to som ho videl jediný raz ako päťnásťročný sopliak...

• 21.5.2020  13:37

Aby sa ľudia lepšie zamysleli nad odkazom liberálneho rasistu Ryana Murphyho, treba zmeniť fungovanie Hollywoodu kde sa utláčajú herci na základe rasy, ale herec môže svoju tehotnú manželku podvádzať bez problémov. Samozrejme iba s čiernym mustangom 😂. Bojovať proti rasizmu obráteným rasizmom je asi také ako korupciu poraziť korupciou. To iba na margo moralizovania tohto autora ktorý ho ponúkol najmá v sériách AHS. Tu v ničom nezaostáva, treba však dodať že život "hviezd" sa mu darí zobraziť dobrým spôsobom, avšak v porovnaní s prvou epizódou predsa len o niečo spomalil.

• 21.5.2020  11:40

Alenka sa rozhodne oslobodiť Myšáka, ten ju však pod vplyvom drog samu uväzní v kresle a vystaví učinkom drogy, ktorá Alenka privodí najhoršiu nočnú moru - spomienky na detstvo v zajatí spolu s Augustom Cartwrightom a jeho tyranskou matkou Mabel...

• 21.5.2020  09:18

V Gothame tentokrát vyčína dievča s úsmevom od ucha k uchu, ktory si ako teenagerka "vyrobila" sama črepom zo zrkadla. Jej obeťou sú populárne mladé ženy s peknymi tvárami ktoré podstupili plastické operacie aby očarili svojich followerov na instagrame...nebyť coming outu, rasizmu zo strany afroamerickej matky a príliš lgbt mohlo to byt lepšie, jedna z mála solidnych epizód v seriály.

• 21.5.2020  08:26

Priemerný dokument s hlbším posolstvom ako by sa podľa textu distribútora zdalo. Je to taký boj statočného Dona Quijota proti veterným mlynom za zachovanie symbolu kraja v ktorom prežil celý svoj život. Je to vydarená sonda nielen do chudobou zdecimovaného rumunského vidieka ale najmä do celkového systému fungovania politiky (nielen) EÚ. O tom ako majú žiť ľudia v chudobnej provincii Rumunska rozhodujú ľudia z bohatého Bruselu. Ktorý sami nevedia ako sa do európskeho parlamentu dostali a v drvivej väčšine ani nevedia s ktorými štátmi Rumunsko susedí. A na ich rozhodnutia príliš často doplácajú práve ľudia ktorým sa ich domov pod zámienkou pokroku mení na nepoznanie.

• 19.5.2020  21:43

Film so Zeťákmi, ktorí sú fašisti lebo prenasledujú iba domorodcov 😂. Ironický komentár, aby nikoho politicky korektneho neurazil aj s vysvetlením. Filmy so Zeťákmi mám celkom rád ale tomuto chýbalo napätie, humor a kulisy a domorodá (prijemná) hudba to z biedy nevytiahla. Dalo by sa povedať že zbytočný film ktorý zrejme potešil iba najskalnejších fanúšikov zombikov. Tí boli naozaj viac sympatický ako preživší a ich dialógy.

• 19.5.2020  18:42

Svjatoslav Podhajevskij podvrdil svoju úlohu ruského Del Tora. Baba Jaga je fantasy/horor určený najmä kategórii mladý dospelý. Podobne ako v Rusalke autor zvládol veľmi dobre prvú polovicu filmu (možno o niečo viac ako hodinu) potom to bolo predsa len o niečo slabšie. Čo možno považovať za veľké plus ruskeho fiomu vyvarujeme sa genderovej a rasovej korektnosti. Nič tam nie je vkladané na silu (ani povinné zábery na tenisky Vans v každom americkom filme pre teenagerov) a mladý Jegor má na sebe tričko New York Giants. Ruku na srdce, dokažete si predstaviť v Stranger Things niektorého z chlapcov v tričku AK Bars Kazaň či CSKA Moskva??? 😂 Rovnako ako mladý herci svojimi výkonmi nesklamali ani dospelý a tak sme sa dočkali viac ako slušného fantasy s prvkami hororu. Škoda predsa len slabšieho záveru už by som rád po viac ako 200 hodnoteniach opäť udelil 5*...

• 19.5.2020  15:23

Úvodnych 75 minút bolo celkom vydarených, záver sa autorovi opäť (podobne ako vo Vadí, nevadí) podarilo trochu prekombinovať. Príjemné prostredie ostrova, oprášený nápad a sotva priemerný herci priniesli klasické béčko s náznakmi hororu (isté podobnosti s Piatkom 13eho či Tajomstvom minulého leta) a pri tých ja dokážem celkom solidne vypnúť a príjemne sa odreagovať.

• 19.5.2020  11:15

Tentokrát budem pri svojom hodnotení trochu viac zhovievavý a ako správne podotkol aj najväčší filmovy odborník z kategórie do 21 rokov trochu ovplyvnený aj Harrisonom Fordom. Prehliadnem nielen Bucka ale aj ostatných počítačom vytvorených psov aj trochu uponáhľaný dej a na chvíľu sa vrátim do čias leď som ako dieťa hltal knihy ako Volanie divočiny, Poklad na striebernom jazere, Biely tesák či troch patráčov. Úprimne v kine pred korona krízov to mohlo vyzerať ešte o niečo lepšie ale tých cca 70% je relatívne objektívnym zhodnotením kvality tohto filmu. Vlani v tomto čase som mal za sebou už 18 návštev kina, tento rok 3 a aj keď to do istej miery ovplyvnila aj pandémia, už pri prehľade premiér na tento rok som pochyboval či sa dostanem aspoň na úroveň 11 návštev kina. V roku 2020 totižto aj Volanie divočiny bude patriť medzi tie lepšie filmy

• 18.5.2020  21:07

Skupina mladých ľudí sa rozhodne zúčastniť experimentu ktorý má pomôcť ľuďom dostať sa do inej dimenzie...a garantujem Vám že ak toto vydržíte pozerať do konca budete mat pocit že ste sa do inej dimenzie naozaj dostali. Bol som v pokušení film nehodnotiť a nechať ho na zaslúzenej urovni 0%. Potom som si povedal že niekto si na stránke xxxxx pozrie hodnotenie z imdb (ako správne podotkol Arsenal83 nepochopiteľne vysoké) a povie si presne ako ja ako je možne že to má na našej databáze nulu a pozrie si to. Takto sa film dúfam dostane na nejaké číslo 8% a ľudí to odradí ale zároveň ich nebude lákať tá 0...lebo presne ako sa to spomina v oboch komentároch toto nie je film, toto je šit. Tá jedna hviezdička je aj pre chlapíka co si dal tú námahu a spravil filmu titulky. Klobúk dole pred Tvojou trpezlivosťou brácho, máš môj rešpekt.

• 18.5.2020  19:20
    Prázdno (TV seriál) (2018)

Niektoré pasáže putovania trojice Kai, Adam a Mira sú celkom vydarené čo sa zápletky aj animácie prostredia týka, problémom su však dosť nevyvážené momenty - chvíľami to naozaj zaujme a o pár minút čakate kedy epizóda skončí. Rozhodne to nie je zlý nápad a mne vyhovovala aj animácia ale určite to chcelo trochu viac napätia či humoru.

• 18.5.2020  15:27
    Prázdno - Colrath (S01E10) (epizoda) (2018)

Kai, Adam a Mira sa postavia v hre bossovi Colrathovi...keď položí Kai otázku, prečo sa všetko stáva iba jemu odpoveď je jasná. Je na pomery Netflixu príliš svetlý. Nezvládnutý záver série, nápad opät dobrý ale to štúdio teda nebolo nič moc.Rovnako ako fight s bossom.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86