Kluk spolkne vesmír - Kluk ucítí krysu (2024) (epizoda)

Na základe popisu a začiatku traileru som ani nemal chuť začať to pozerať, ale prekvapivé percentá ma napokon presvedčili dať seriálu šancu a dobre som spravil, aspoň po prvej epizóde mám ten dojem. Predstava akého mysterióznehu príbehu pre násťročných predplatiteľov Netflixu od ktorých chcú mať rodičia pokoj aj vďaka názvu je na míle vzdialená realite a tie popisy epizód pre český Netflix robí asi najstabilnejší Lajlov zákazník...

F1: Touha po vítězství - Forza Ferrari (2024) (epizoda)

Práve za ten Mc Laren iba 4 ale inak skvelé spracovanie od úvodu že čo tu ten týpek vôbec chce veď ani nie je Talian až po najväčšiu nádej za 15 rokov...ďalšiu v poradí. Aj tak je každému jasné že budúcnosť má meno Oscar.

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Horšie ako Bratstvo neohrozených, lepšie ako Pacifik. Predsa len tých scén z nebies mohlo byť viac vykompenzoval to však epický záver v ktorom boli aj sovieti ľudia, nemecké deti v uniformách už bez munície vytreté propagandou rovnako ako dnešná mládež (najmä tá genderová) s asi najlepším momentom so vstupom do tábora kde bolo spáleninu cez obrazovku takmer cítiť. Opäť raz lahôdka z obdobia druhej svetovej vojny aj keď bez čerešničky na vrchu.

Vládcové nebes - Část devátá (2024) (epizoda)

Aý po kapitalúciu Nemecka dokonalý záver, potom už taký trochu umelo epicko americký, ale aj tak nádherný záver. Zo seriálu plynie jedno ponaučenie. Ak sa chcete dožiť vysokého veku, minimálne 85 rokov, zamestnajte sa v školstve. Failom je asi iba moment keď sa snažia v tábore vyvesiž americkú vlajku a za svet ju nemôžu nájsť a potom sa to tam hemží vlajkami hádam všetkých krajín kde pristálo čo i len jediné americké lietadlo na medzipristátie ešte dlho po vojne.

Vládcové nebes - Část osmá (2024) (epizoda)

Deň D bol naozaj obrovským trapasom ale ten rasizmus ktorú liberáli a najrôznejšie neziskové organizácie či korporácie ako Meta nasilu všade tlačia aby ľudí rozhádali ešte viac a poľahky ovládli budúcu zdegeneráciu a mali moc iba vo svojich rukách bol úprimný a naozaj vtipný. Viva Mechico, ani jeden Texasan sa čo i len nepodobá na Hispánca, oni vlastne počas druhej svetovej vojny ešte neboli, vyskytli sa až potom ako Alf priletel z Melmaku. Odhliadnuc od tohto faktu a spackaného, prespaného Dňa D stále nadpriemer dnešnej doby.

Tím tvrdší je pád (2021)

Snaha napodobniť legendárne westerny príliš nevyšla, aj keď tu bolo nemalo dobrých scén pokazilo to korektné biele mesto, snaha vykompenzovať rasizmus tým že si černosi nadávajú do negrov (asi inšpirácia libtárdnym odpadom ktorý iných ľudí označuje ako bielu spodinu) ale hlavne to celé pokazila tá rapová (či rapavá) hudba. To aby som jeden film pozeral až 7 dní a na tri pokusy sa mi pravdepodobne ešte nestalo.

Dracula II: Vzkříšení (2003)

Nebyť toho názvy s Draculom dalo by sa to hodnotiť trochu lepšie ale celkovo slabé béčko, skôr céčko rovnako ako lístky na derby u susedov v Poprade. Nie až na úrovni Asylum, ale ďaleko to k tomu nemá.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Ďalšie nečakane príjemné prekvapenie z Netflixu, napriek tomu že sa tu našli aj 2 o čosi slabšie poviedky tá o hanblivej slečne cestujúcej do Oregonu o pocestný cirkus s trupíkom z Londýna ma presvedčili o tom že aj táto streamovacia služba dokáže prekvapiť. Nie až tak prekvapujúce je že práve jej najlepšie tituly bez prehnanej korektnosti a vymývaniu mozgov sú samotnou službou propagované najmenej a na tento kúsok som narazil úplnou náhodou, po 5 rokoch od jeho vzniku.

Ovládací panel
172. nej uživatel Slovensko