Trevor

okres Spišská Nová Ves

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 17.11.2018  05:26
    Vikingové - Zrada (S02E03) (epizoda) (2014)

Rabovanie mesta Winchester, mučenie kresťanov a zabíjanie detí si nepochybne užili všetci českí užívatelia ČSFD, ktorých IQ je tak nízke, že nedokážu pochopiť, že ani nie 60 Vikingom by rabovanie mesta (ktoré je v seriály zobrazené ako dedina s 10 domami) a v danom období sa jeho počet obyvateľov pohyboval medzi 8.000 až 10.000 obyvateľmi trvalo trochu dlhšie. Ten retardovaný hlupák, ktorý toto natáčal, musel v dejepise, podobne ako česká populácia bezpochyby vynikať.

• 17.11.2018  04:57

Prešli 4 roky, počas ktorých sa Ragnar pripravoval na dobývanie sveta.Auslag žiarli ešte viac ako Lagertha, Rollo požiada Ragnara o odpustenie, Ragnar s kráľom Horikom porušia dohodu s jarlom Borgom a tak v neskutočnej sile 11 lodí, z ktorých sa 6 v búrke stratí či potopí opäť dobyjú ďalšie anglické grófstvo, tentokrát Wessex. Keď to už vyzeralo, že sa tvorcovia seriálu aspoň trochu priblížia k realite aspoň čo sa početnej sily severanov potrebnej k nájazdom týka, búrka z nich opäť spraví 7 nedostatočných postačujúcich na zničenie polovice známeho sveta, jarl Borg by po vyplávaní expedície ani náhodou so svojimi mužmi neobsadil Ragnarovo a Horikovo územie a nestal by sa jarlom jarlov a angličania vo výhodnom postavení, keď mohli donekonečna vyčkávať a ostreľovať skupinku Vikingov sa pre istotu rozhodnú ísť na porážku. Z histórie je zrejmé, že Vikingovia boli skvelý bojovníci, avšak 60 ich zrejme nedobilo celé Britské ostrovy. Čím ďalej tým horšia rozprávka z 1000 a jednej noci...

• 17.11.2018  03:51

Vesmírna loď C-57D pristáva na planéte Altair IV aby zistila osud expedície, ktorá tu bola vyslaná pred 20 rokmi.Po pristáti sa kapitán lode Adams a jeho posádka spoznávajú s robotom Robbiem, doktorom Morbiusom a jeho dcérou Altairou a dozvedajú sa o osude prvej expedície, vyspelosti rasy Krellov ktorá planétu obývala a ich osude a aj o tajomstve, ktoré doktor morbius skrýva.Napriek tomu, že patrím k veľkým fanúšikom filmovej klasiky musím povedať, že Zakázaná planéta bola sklamaním. Je pravdou, že v čase svojho vzniku prekvapila skvelými efektmi a dej sa odohráva na hrane filozofickej roviny kam až siahajú ľudské schopnosti a čo všetko je človek kvôli poznaniu obetovať, herecké výkony však vo filme príliš neočaria a hudba je jednou z najrušivejších, aké som vo filme počul a preto jeho sledovanie nebolo pôžitkom ale skôr povinnosťou aj tento legendárny film zaradený medzi "501 filmov, ktoré človek musí vidieť" zhliadnuť. Film bol aspoň pre mňa veľkým sklamaním.

• 16.11.2018  22:25
    Possum (2018)

Surrealistický film na spôsob Lynchovej Mazacej hlavy, akých je vo filmovom svete ako šafranu. Je prirodzené, že takýto film neosloví masy a jeho hodnotenie iba dokazuje, prečo tejto databáze kraľujú skvosty od Marvelu. Neopísateľná atmosféra, zúfalstvo hlavného hrdinu, ktorého celý život je poznamenaný týraním strýčka Maurica až si vytvoril svoj vlastný svet, z ktorého neunikol ani ako dospelý je výborne doplnené skvelou kulisou a prostredím schátraného anglického vidieka. V poslednom období nepochybne jeden z najlepších filmov pre náročného diváka. A ostatní? Dajte si 2500 pokračovanie Neslušného Slovenska s rovnako primitívnym scénarom a tými istými primátmi v hlavných úlohách. A konečne prestatne otravovať skutočných slušných ľudí...

• 16.11.2018  15:22

Rollo sa v boji postaví proti Ragnarovi keď každý z nich stojí v bitke jarla Borga s kráľom Horikom každý na jednej strane. Rollo povie, že nedokáže Ragnara zabiť a tak sa bitka skončí prímerím, ktoré, ako inak, vybaví Ragnar. Rolla, ako väzňa privedú domov a zato, že v boji zabil jednookého a zranil Flokiho mu hrozí poprava, avšak vďaka rozhodnutiu "bohov" je Rollo ušetrený. Na ich ostrov pripláva loď s tehotnou Auslag a Ragnar navrhuje aby žili všetci spolu aj s jeho manželkou Lagerthou. Lagertha sa rozhodne Ragnara opustiť a po ťažkom rozhodovaní sa k nej pridá aj ich syn Bjorn. Dúfajme, že sa Vikingovia nebudú uberať smerom Zúfalych manželiek, pretože okrem úvodnej, nie príliš dobre spracovanej bitky, to pôsobilo skôr ako telenovela...

• 16.11.2018  03:36
    Malicious (2018)

Sú aj horšie horory a nakoľko vďaka filmu Zrkadlá scény v ktorých "odraz" robí niečo iné ako samotný človek nepatria k mojim najobľúbenejším pár nepríjemných zimomraviek mi po chrbte prešlo. Potom som si však vybavil, ako by asi vyzeralo Adamova trojka s Lizinou sestrou a duchom prababky Trosku z babovreskotov a atmosféra bola nenávratne preč. Svalnatý biely študent s intelektom na úrovni gumy na eskalátoroch do bodky plniaci pokyny čierneho slepého profesora ma iba utvrdili v tom, aby som sa sústredil skôr na seriály či staršie filmy, pretože rasizmus vo filmoch neznášam. Vzdialene to pripomína Stiahni ma do pekla či Druhu stranu dverí, avšak je to ešte horšie.

• 15.11.2018  12:14

Malý Mikkel hľadá vo Windene 1986 pomoc na miestach, ktoré pozná - doma a neskôr v škole. Nakoľko ho nikto nepozná (a ani nemôže) rozhodne sa navštíviť policajnú stanicu. Tam sa zhovára s Egonom Tiedemannom, v danom roku miestnym policajtom, ktorý vyšetruje zmiznutie Madsa Nielsena. Egon je presvedčený, že ho Ulrich nahovoril, aby predstieral že sa stratil a kedže Ulricha podozrieva az z úhynu 33 oviec v katastri Windenu, Egon Ulricha navštívi a dostanú sa do slovnej potýčky. Mikkel je v nemocnici ošetrený Ines Kahnwaldovou, ktorej povie, že prišiel z budúcnosti. V ten istý deň je do pozície šéfky jadrovej elektrárne ustanovená Claudia Tiedmannová, ktorá sa od predchodcu dozvie o tajomstve v jaskyni. Mikkel, umiestnený do nemocnice z nej utečie, pretože si spojí počasie v čase keď sa ocitol v roku 1986 s tým, ktoré je v daný večer a utečie do jaskyne a dúfa, že sa ocitne naspäť v prítomnosti. V roku 2019, v tom istom čase do jaskyne vstupuje Mikkelov otec Ulrich a počuje volanie o pomoc...Úžasná sonda do minulosti, hudba,obavy dospelých a fascinácia mládeže okultizmom, nápisy No future(Terminátor, 1984) pred elektrárňou a v Ulrichovej izbe, Winden premenovaný rovnako u Ulricha na Wixen, vynikajúci Mikkel stratený v minulosti a split screen postáv, ktorý ich zobrazuje s 33 ročným odstupom drží úroveň seriálu veľmi, veľmi vysoko. Takýto nástup nemali ani hokejisti z môjho mesta vo včerajšom duely proti Martinu, a to im nasúkali štyri kúsky a hostia boli bezradnejší, ako Mikkel v roku 1986...

• 14.11.2018  23:08

Povinnosť každého filmového fanúšika, kolorovaná verzia s hudobným doprovodom je bonusom. Na dobu vzniku nadčasové dielo a skvelá sonda do myšlienok a predstáv ľudí vtedajšej doby o vesmíre. Milý, naivný a dokonalý, taký bol prvý science fiction film.

• 14.11.2018  16:32
    Dark - Lügen (S01E02) (epizoda) (2017)

Mikkelove zmiznutie osvieži v pamäti obyvateľov Windenu spomienky na rok 1986, keď sa stratil Ulrichov mladší brat Mads a Ulrich je presvedčený, že všetky tieto udalosti vrátane nezvestného Erika spolu súvisia. Ulrich v jaskyni objaví dvere, ktoré vedú do jadrovej elektrárne a snaží sa získať povolenie na vstup na pozemok elektrární. Šéfka vyšetrovania Charlotte Dopplerová zisťuje, že nájdené telo chlapca je oblečené v štýle 80ych rokov, rovnako prívesok s mincov či walkman a v ňom vložená kazeta poukazujú na dané obdobie. Ulrich podozrieva zo zmiznutia chlapcov Erikovho otca, zistí však, že jediné čo na svojom pozemku drží pod zámkom sú drogy. Mikkelovi sa podarí dostať z jaskyne, cestou domov však okolie akosi nespoznáva, dvere na dome, kde býva mu síce otvára Ulrich, avšak podstatne mladší. Na terase ležia noviny s titulkom o havárii v Černobyľe a dátumom 5.11.1986...Napriek niekoľkým slabším miestam dej napreduje celkom solídne a scéna pri ktorej proti sebe stoja rodičia zmiznutých chlapcov ma ozaj dostala.

• 14.11.2018  14:39
    Dark - Geheimnisse (S01E01) (epizoda) (2017)

V júni roku 2019 spácha 43 ročný Michael Kahnwald samovraždu obesením. Jeho mama Ines objaví pri jeho tele obálku, na ktorej je napísané aby ju neotvárali skôr ako 4. novembra o 22.13. Michaelov syn sa po traume, ktorú spôsobila otcova samovražda vracia do školy a od svojho najlepšieho kamaráta Bartosza Tiedemanna sa dozvie, že v ich mestečku Winden zmizol študent Erik Obendorf. Bartosz vie o Erikovej skrýši, kde si odkladal drogy a tak sa na miesto poblíž jadrovej elektrárne vyberú spolu s ďalšími kamarátmi. Pred jaskyňou ich prekvapí zvláštny hluk a deti sa rozutekajú lesom. Jonasovi sa zdá že zbadá v lese svojho otca a priatelia zistia, že sa v lese stratil Mikkel Nielsen, mladší brat Jonasovej priateľky Marthy. Na druhý deň je v lese objavené telo mladého chlapca, avšak nepatrí Mikkelovi. Medzitým sme svedkami toho, ako je Erik Obendorf väznený v neznámom bunkri a stretnutie rodičov v škole preruší príchod starého pána Helgena, ktorý opakuje, že sa to deje zase. Názov mesta je zrejme inšpirovaný skutočným nemeckým mestom Winden im Eltzal, v ktorého okolí sa nachádza tajomný les, ktorému sa pripisujú mnohé zvláštne udalosti a námet z neho čerpali aj bratia Grimmovci. Úvod je nepochybne príjemným prekvapením, uvidíme kam až budú siahať udalosti opakujúce sa každých 33 rokov a seriál pripomenul Kingove legendárne To či seriál Castle Rock.

• 14.11.2018  00:01
    Frenzy (TV film) (2018)

Skupina priateľov známej cestovateľskej blogerky putuje spolu s ňou za ďalším dobrodružstvom. Paige, jej mladšia sestra Lindsey a ďalší priatelia však nakoniec bojujú o svoje životy, nakoľko ich lietadlo padne do mora v mieste, ktoré je teritóriom bielych žralokov. Nevydarený pokus napodobniť relatívny úspech filmu Plytčiny či Čeľuste, nad príbehom by ešte človek mávol rukou, konverzácie, efekty či herecké výkony sú žalostné ale keď dva biele žraloky (ktoré môžu byť až 7 metrov veľké a ich hmotnosť môže dosiahnuť 3 tony) nedokážu zhodiť Lindsey z plte a o čosi neskôr lovca žralokov z motorového člna áno tak sa kúskom, ktoré dokáže ženská v závere už čudovať nebudete. Moja fascinácia filmami v čiernych číslach tentokrát priniesla utrpenie, avšak dopozeral som takže za 1*.

• 13.11.2018  21:56

Dospievajúca Kimberley Toomsová sa od nevyjasnenej vraždy svojej matky uzavrela pred svetom a do kontaktu prichádza iba so svojim otcom a svojou terapeutkou doktorkou Sandersovou. Postupne však zisťuje, že dom jej zďaleka neposkytuje také bezpečie ako si myslela. Tvorcovia nám postupne plánujú prinášať príbehy, ktoré sa budú viazať k jednotlivým sviatkom v štátoch, treba však povedať, že s nimi súvisia iba okrajovo. Atmosféru vďakyvzdania pripomenie iba pečený moriak a koláč. Inak nám epizóda ponúkne veľmi dobre spracovaný psychologický film v kombinácii s dobrými hereckými výkonmi a v porovnaní s prvým dielom série aj naplno využitým časom. Výborne je spracovaný najmä boj Kimberley zo strachom s otvorených priestranstiev.

• 13.11.2018  18:44

Prvá epizóda, odohrávajúca sa počas Halloweenu balansuje na hrane medzi Americkým psychom a seriálom Ash vs Evil Dead. Mňa osobne očaril hlavne úvod s Čajkovského Labutím jazerom, filmovou klasikou v televízii či ozaj lahodným syrom, ktorý je neskôr v ostrom kontraste s párty, ktorá sa koná u umelca. Samotný "Pablo" zo seriálu Ash vs Evil dead a jeho priatelia priniesli epizóde humornú časť, naproti tomu konverzácie medzi Maggie a Willkesom boli vážnejšie a celkovo tento mix doplnený o krvavé striekance príjemne prekvapil, možno by však potešila skôr seriálová minutáž v rozpätí 45 až 60 minút. Pár odkazov na Breaking bad či Elijaha Wooda tvorcom vyšlo, celé to vďaka nim pôsobilo také dôveryhodné.

• 13.11.2018  00:50
    The Terror - Série 1 (série) (2018)

19. mája 1845 vyplávali z Anglicka dve výskumné plavidlá jej veličenstva: Erebus a Terror. Ich cieľom bolo nájsť takzvaný Severozápadný priechod z Atlantického do Tichého oceánu, ktorý by skrátil obchodné cesty medzi západnou Európou a východnou Áziou. Lodiam velil námorný dôstojník a prieskumník sir John Franklin. Poslednýkrát obe plavidlá videli iní Európania koncom júla 1845. Lovci veľrýb ich vtedy postretli v Baffinovom zálive, ktorý obmýva západné brehy Grónska. Po 168 rokoch bol objavený vrak jednej z nich, lode Terror. V roku 2018 prichádza na obrazovky seriál, ktorý mapuje osud posádky. Atmosféra seriálu postupne graduje, odlúčenie posádky od civilizácie ich postupne núti ku krokom, ktorých cieľom je jediné - prežiť. Škoda, že zima nie je tak krutá ako by v tých končinách zrejme mala byť a putovanie pevninou mohlo byť tiež spracované lepšie rovnako ako Tunnbuq, avšak podobných seriálov je málo a The Terror zdobí predovšetkým jeho atmosféra a napätie medzi členmi výpravy viac ako vizuálne efekty.

• 13.11.2018  00:43

Kapitána Croziera privedú do Hickeyho tábora. Dr. Goodsir, ktorý vie, že ho Hickeyho muži plánujú zjesť, informuje kapitána o svojom pláne otráviť sa, aby tak otrávil aj zvyšok Hickeyho posádky a Crozierovi povie, aby jedol iba jeho chodidlá, kedže vie, že tie nebudú otrávené. Hickey sa rozhodne chytiť Tunnbaqa a verí tomu, že sa mu ho podarí ovládať. Pri pokuse príde o život celá posádka vrátane Hickeyho, prežije iba Crozier, ktorého zachráni "mlčanlivá", ktorá sa volá Silna a v tábore eskimákov umožnia Crozierovi prečkať zimu. Na jar sa v tábore ukáže posádka záchrannej expedície, avšak Crozier predstiera, že je eskimák a ústami náčelníka eskimákov varuje posádku, aby sa vyhla pokusom objaviť severozápadnú námornú cestu. Záverečná epizóda bola tým správnym vyvrcholením prvej série.

• 12.11.2018  21:50

Kým v Angicku sa chystá záchranná misia na podnet manželky kapitána Francisa, v Hickeyho skupine sa posádka uchýli ku kanibalizmu, ku ktorému je prinútený aj Dr.Goodsir, naproti tomu skupina kapitána Croziera sužuje podvýživa a členovia umierajú, medzi inými aj Fitzjames. Blankyho nohu zožiera gangréna a preto sa rozhodne v ústraní počkať na Tuunbaqa. Hickeyho muži nachystajú na kapitána Croziera pascu. Atmosféru seriálu stále udržuje ich bezvýchodsková situácia, avšak epizóda bola akosi pridlhá.

• 12.11.2018  19:31

Hickey zavraždí všetkých členov skupiny lovcov Netsilikov a zohaví tela Irvinga a ďalšieho člena posádky. Do tábora sa vracia z verziou, že eskimáci ich napadli a jediný Hickey ich útok prežil a pomstil sa im. Varuje posádku pred možným útokom a tak sa mu podarí z niekoľkými komplicmi dosrať k zbraniam. Jeho verzii kapitán Crozier neverí, nakoľko obeťou je aj 6 ročné dievčatko a vďaka dôkazom sa rozhodne Hickeyho a jeho komplica, Solomona Tozera odsúdiť na smrť obesením. Počas vynášania rozsudku však tábor napadne Tuunbaq a vzniknutý chaos využije Hickey s Tozerom k tomu, aby sa dostali k zásobam a zbraniam a stratili sa vo všadeprítomnej hmle. Hmla pridala celej epizóde ešte lepšiu bezvýchodiskovú atmosféru a nálada v posádke sa zo dňa na deň zhoršuje.

• 11.11.2018  23:01

22. apríla 1848 vydá kapitán Cozier posádke pokyn na opustenie lodí. Počas cesty Cozier zistí, že karavána, ktorú vyslal na pomoc bola zmasakrovaná necelých 30 kilometrov od miesta kde lode uviazli. Rozhodne sa informácie neprezradiť posádke. Hickey, Irving a ďalší člen posádky počas lovu narazia na miestnych eskimákov z kmeňa Netsilik a zdá sa, že by posádke lodí mohli pomôcť. Hickey však zavraždí oboch členov posádky. Zo zmenou prostredia prichádza aj zmena v správaní sa jednotlivých postáv a zdá sa že Hickey má pre nás prichystané ešte nejedno prekvapenie.

• 11.11.2018  21:27

Január 1848. Lode sú naďalej uväznené v ľade a Fitzjames plánuje opustiť lode a vrátiť sa do civilizácie po vlastných. Dôstojníci zistia, ako na tom stoja s potravinami a Dr. Goodsir sa snaží varovať Dr. Stanleyho, že konzervy môžu spôsobiť otravu olovom. Fitzjames usporiada karneval, na ktorom sa zúčastní aj zotavený kapitán Crozier a rozhodne sa posádke predložiť svoje plány. Karneval však naruší príchod eskimáčky "slečny mlčanlivej" ktorá si odrezala jazyk a plán Dr. Stanleyho, ktorí nachystá pascu a zároveň podpáli seba samého. A tak sa počet 116 členov posádky opäť o niečo zníži.

• 11.11.2018  20:09

Tiesňová linka je jednám z filmov, ktoré majú podstatne vyššie hodnotenie ako by i zaslúžili. Hlavný hrdina policajt Asger nie je vo svojej úlohe veľmi presvedčivý a ani prostredie operačného strediska linky 112 nie je nijako očarujúce a nevzbudzuje pocit autentickosti. Síce filmy podobného štýlu prichádzajú sporadicky avšak v porovnaní s nimi je tento dánsky film podstatne slabší. U mňa by dosiahol určite vyššie hodnotenie ak by v ňom bolo niekoľko prestrihov na volajúcich, nepochybne by to film oživilo. Minimálne Inge či Michael či Asgerov kolega Rashid sa vo filme mohli objaviť, pretože Jacob Cedergren nebol vo svojej úlohe zvlášť očarujúci a preto divák je po zhliadnutí filmu sklamaný.

• 11.11.2018  17:39

Lodný lekár Henry Goodsir sa snaží eskimáčku naučiť jazyk a dozvedieť sa od nej viac o Tuunbaqovi, tvorovi, ktorý terorizuje posádky lodí. Posádke sa vďaka Thomasovi Blankymu podarípolárneho medveďa ťažko zraniť, avšak Blankymu musia amputovať nohu. Kapitán Crozier poverí velením nad oboma loďami Jamesa Fitzjamesa, pretože sa potrebuje zotaviť z choroby. Atmosféra v seriály prituhne a nie je to iba zásluhou klesajúcej teploty.

• 10.11.2018  00:51

Manželský pár, ktorý si neprechádza práve najlepším obdobím si dáva pauzu a tak Beverly púšťa svojho syna Finna z New Yorku s otcom Simonom na vidiek do Virginie. Ten tam práve kúpil dom, ktorý sa chystá zrenovovať a Beverly prekvapiť a možno vďaka novému prostrediu vrátiť ich vzťahu iskru. Spolu zo synom spoznávajú jediného suseda a jeho syna a nanešťastie pre nich aj tajomstvo ich nového domova...Film bol do Finnovho odchodu klasickým duchárskym filmom s niekoľkými dobrými momentmi, ktoré mohli niekoho hádam aj vydesiť. V druhej polovici však napriek dobrému nápadu film stratil svoje čaro, napriek tomu ho vďaka tomu, že svoju agóniu zbytočne nepredlžoval možno hodnotiť ako jeden z trochu lepších filmov tohto typu. 55%.

• 9.11.2018  20:41

Manželka kapitána Franklina žiada admiralitu o vyslanie záchrannej výpravy. V priebehu novembra roku 1847 sú posádky lodí Terror a Erebus čoraz silnejšie presvedčený o tom, že tvor, ktorý systematicky zabíja členov posádky má nadprirodzený pôvod. Jeden z poddôstojníkov na palube, Cornelius Hickey bez súhlasu kapitána Francisa Coziera vedie výpravu, ktorá sa rozhodne zajať eskimáčku, ktorú spolu s ocom mali na palube, nakoľko je presvedčený, že tvora ovláda a mstí sa posádke za smrť svojho otca. Crozier zasiahne práve včas, aby posádka ženu nezlynčovala a Hickeyho potrestá 30 ranami. Taktiež rozhodne, že kvôli stavu lode Terror umožní členom posádky odísť na loď Erebus, čo spravia s výnimkov desiatich mužov všetci ostatní. Seriál Terror (napriek komentárom sadomasochistov ktorý presne vedia ako na prežitie za každú cenu odhodlaný človek reaguje na pár rán trstenicov a fanúšikom, ktorým ku šťastiu stačilo aby MacGyver uplietol z hovna bič či jedným kanistrom benzínu zastavil inváziu 7 000 000 000 000 mravcov) prináša neopakovateľnú atmosféru narastajúceho zúfalstva mužov, ktorých vedie jediná túžba - ostať nažive. Vážne nedokážem pochopiť, prečo si niektorí ľudia potrebujú vylievať srdce nad tým, že sa podľa nich v seriály nič nedeje a nezapnú si Zúfale manželky či Savannah, akciou a vzrušením nabité seriály. O tom, že netušia mená jednotlivých postáv radšej pomlčím.

• 8.11.2018  15:29

Kapitán Francis Crozier navrhne poslať výpravu 8 mužov, ktorý by sa vrátili na pevninu s informáciou o problémoch výpravy, čo kapitán sir Franklin rezolútne odmietne. Preto je Cozier rozhodnutý viesť spiatočnú výpravu sám, bez Franklinovho povolenia. Ten sa rozhodne usporiadať bohoslužbu pre celú posádku okrem lovcov, ktorý číhajú na medveďa, ktorý má na svedomí poručíka Goreho. Sám sa ich rozhodne navštiviť. Po spoločnom fotografovaní sa rozhodne ešte chvíľu ostať s časťou posádky poverených lovom. Tam sa však stane obeťou útoku tvora, ktorého opäť nikto nevidel. Na jeho pohrebe kapitán Cozier číta smútočnú reč, ktorú prednesie ako posledné slová kapitána Franklina, v skutočnosti je to však list na rozlúčku poručíka Goreho. Je rozhodnutý vyslať záchranný tým ešte v ten istý deň, avšak dostáva sa do sporu s poddôstojníkom oddaným Franlkinovi...Okrem hlavnej dejovej línie je, ako inak, liberálne, rozvetvený príbeh homosexuálneho páru, ktorý člen posádky ukončí, pretože boli prichytený. Ako prejav svojej prenesmiernej vďaky a homosexuálnej inteligencie sa mu jeho expriateľ do postele vyserie...Ajhľa, intelekt predchodcov dúhového prideu, teda v tomto ponímaní skôr prdu...

• 8.11.2018  13:45
    The Terror - Gore (S01E02) (epizoda) (2018)

Na jar roku 1847 sú lode Terror a Erebus stále uviaznuté v ľade. Preto kapitán Franklin vyšle tri skupiny námorníkov, aby zistili, či sa ľad začína topiť a bude možné pokračovať v plavbe. Skupina, ktorá bola vyslaná na východ príde zo správou, že týmto smerom nie je nič iba ľad. Avšak skupina pod vedením poručíka Goreho objaví pozostatky mohyly a natrafí na dvojicu eskimákov. Počas búrky si jedného z nich pomýlia z polárnym medveďom a postrelia ho. Poručík Gore neprežije útok neznámeho tvora. Medzitým sa medzi kapitánmi oboch lodí zvyšuje napätie. Po návrate Goreho skupiny sa pokúsia postreleného muža zachrániť, čo sa im nepodarí. Jeho dcéra varuje kapitána Croziera, aby ihneď opustili územie Inuitov, lebo všetci zmiznú. Napätie, ktoré je prehĺbené bezvýchodiskovou situáciou posádky oboch lodí prehlbujú írsko-britské vzťahy, zvyšuje v podpalubí pristihnutá dvojica námorníkov, z ktorých jeden je Ír a je obľúbencom kapitána Croziera aj fakt, že sa Crozier uchádzal o ruku Franklinovej dcéry. Je zvláštne že potom, ako si môžeme na čsfd prečítať rady odborníkov na plavbu po mori (kam sa hrabe Vasco de Gama či James Cook) ešte musí ľudstvo riešiť problémy zo separovaným odpadom. Podľa komentárov by to títo ľudia mali mať už dávno vyriešené...

• 6.11.2018  20:51

19. mája 1845 vyplávali z Anglicka dve výskumné plavidlá jej veličenstva: Erebus a Terror. Ich cieľom bolo nájsť takzvaný Severozápadný priechod z Atlantického do Tichého oceánu, ktorý by skrátil obchodné cesty medzi západnou Európou a východnou Áziou. Lodiam velil námorný dôstojník a prieskumník sir John Franklin. Poslednýkrát obe plavidlá videli iní Európania koncom júla 1845. Lovci veľrýb ich vtedy postretli v Baffinovom zálive, ktorý obmýva západné brehy Grónska. Po 168 rokoch bol objavený vrak jednej z nich, lode Terror. V roku 2018 prichádza na obrazovky seriál, ktorý mapuje osud posádky. Do sporu sa dostávajú kapitán lode Terror Francis Cozier a kapitán Erebusu Franklin, ktorá bolo vlajkovou loďou výpravy. Avšak poškodenie na jednej z lodných vrtúľ Erebusu prinúti Coziera navrhnúť Franklinovi, aby od prieskumu upustili. Franklina však vpred ženie možnosť stať sa prvým človekom, ktorý objaví cestu a rozhodne sa v plavbe pokračovať. Nad posádkou sa vznáša mrak úmrtia mladého člena posádky Davida Younga a takisto prízrak, ktorý sa možno ukrýva v oceáne...Tak nestáva sa často, aby už úvodný diel diváka "namotal" tak, ako sa tomu podarilo tvorcom tohto seriálu. Napriek tomu, že nevieme, čo môžme očakávať seriál vzbudzuje veľké očakávania.

• 6.11.2018  19:36

Séria Coven odohrávajúca sa v škole pre čarodejnice v New Orleans bola príjemným prekvapením, aj keď v niektorých chvíľah pripomínala skôr Sabrinu, mladú čarodejnicu ako Horror stories. Avšak najmä vďaka Delphine a čiernej rasistke marie Laveauovej mala zaujímavý dej, tvorcovia si nedávali servítku pred ústa a kedže Delphine výborne sekundovali aj postavy Fiony, Kylea či Spaldinga možno Coven považovať za vydarené pokračovanie.

• 6.11.2018  19:32

Zoey, Queenie, Misty a Madison podstúpia skúšku siedmych divov. Tá, ktorá ich zvládne bude ďalšou Najvyššou. Počas návratu zo sveta duchov sa "nevráti" Misty, počas transmutácie umrie Zoey. Queenie sa ju nepodarí oživiť, Madison to odmietne. To nahnevá Kylea a Madison zavraždí a jej telo si opäť vezme Spalding. Myrtle vyzve Cordelliu, aby podstúpila skúšku a tá uspeje. Stane sa tak Najvyššou, predstúpi pred médiá a povie im pravdu o Covene a Myrtle požiada Najvyššiu o trest za svoje zločiny. A tak sa brány Covenu otvoria ďalším dievčatám, ktoré prestanú svoj dar skrývať. Niekoľko zvratou v záverečnej epizóde prekvapilo, najmä osud Fiony, inak bol však záver pre mňa sklamaním, avšak dojem z celej série to až tak nepokazilo.

• 6.11.2018  18:07

Fiona, ktorá vie že umiera, sa rozlúči so svojou dcérou Cordelliou. Tej sa vracia dar videnia a pri dotyku Fioniných rúk vidí budúcnosť Covenu. Fiona prezradí svoje plány Sekerníkovi a kedže si nepredstavuje spoločnú budúcnosť,Sekerník ju zavraždí. Queenie prežije svoje osobné peklo vďaka spojeniu s Papa Legbom a zavraždí Delphine. Tá je potom, v paralernom svete spolu so svojimi deťmi mučená čiernou rasistkou Marie Laveauvou. Queenie vráti život Misty a kedže podobný kúsok sa podarí aj Zoe na výlete s Kyleom, obidve sa vratia do Covenu s cieľom stať sa ďalšou najvyššou. Čarodejnice sa najprv pomstia Sekerníkovi a napokon sa pred portrétom Fiony od Myrtle a Cornellie dozvedia o termíne, kedy sa rozhodne o novej Najvyššej. Najmä pasáže zo Sekerníkom sú vydarené a seriál speje k svojmu záveru.

• 6.11.2018  16:23

Príchod Delphine do New Orleans v roku 1830 z Paríža sprevádzajú jej obavy, že ju atmosféra mesta bude nudiť. Objaví však v sebe záľubu v krvi a mučení ľudí. V súčasnosti, ako služka v Covene si z nostalgiou zaspomína na staré časy potom, ako sa v dome poraní záhradník. V izbe Spaldinga, kde teraz býva sa spriatelí z jeho duchom. Madison žiarli na Zoe, že Kyle dáva prednosť jej. Zoe a Kyle plánujú spoločný odchod z Covenu. Cordellia sa rozhodne navrátiť si dar videnia a Fiona a Marie sa za pomoci Sekerníka vysporiadajú z lovcami čarodejníc. Delphine sa pokúsi zabiť Marie, pretože verí, že jej Spalding dal zaklínadlo, ktoré ju môže usmrtiť. Až na naivitu lovcov čarodejníc je to vydarená epizóda.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29