Trevor

okres Spišská Nová Ves

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 19.1.2019  14:20

Druhá série vďaka lepšie spracovanej atmosfére začiatku 90tych rokov spolu s faktom, že svet Upside down sa rozpínal čoraz viac priniesol o poznanie lepší dej ako tomu bolo v prvej sérii a oprávnene zaradil Stranger things medzi jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Mestečko Hawkin a jeho hrdinovia v divákovi zanechali lepší dojem ako tomu bolo pri prvom stretnutí a atmosférou si na svoju stranu dokázali získať aj náročnejšie publikum, ako to násťročné, ktorému boli Stranger things určené predovšetkým.

• 19.1.2019  14:16

Steve, Max, Mike, Lucas a Dustin bojujú z monštrom v jeho srdci, zatiaľ čo Joyce, Nancy a Jonathan zachraňujú Willa a šerif Hooper s El sa chystajú na rozhodujúci boj v laboratóriu. A tak všetko dobre dopadlo, až do začiatku tretej série. Plnému hodnoteniu nakoniec pomohol záver po školskom plese a odovzdanie rodného listu pre El Hooperovú. Atmosféra začiatku 90tych rokov seriálu v druhej sérii sedela podstatne viac a tvorcom sa podarilo poučiť sa z chýb v prvej sérii a vytvoriť tak vskutku zaujímavý seriál, ktorý tentokrát oslovil aj náročnejšie publikum.

• 19.1.2019  12:45

Monštrá zo sveta Upside down sa dostanú na povrch a v laboratóriu spustia masaker, ktorý prežijú naši hrdinovia iba vďaka Bobovi a včasného príchodu Jonathana, Nancy a ich skupiny. Následne sa vďaka Willovi snažia prísť nato, ako zničiť monštrum zo sveta Upside down, napriek ich snahe sa však dozvie kde ukrývajú Willa a iba vďaka El priatelia odrazia útok Darda a ďalších tvorov zo sveta Upside down. Napriek tomu, že osud Boba aj príchod El bol načasovaný presne tak, ako divák očakával tvorcom sa podarilo v epizóde vytvoriť napätú atmosféru a po predchádzajúcej oddychovej časti tak priniesli najlepšiu časť seriálu vôbec.

• 17.1.2019  21:00

El vyhľadá stratenú sestru. osmičku, aby zistila kde je jej skutočný domov. Netflix dokázal o jeden diel predĺžiť seriál aj za cenu epizódy, ktorá deju pomohla iba v tom, že si El urovnala v hlave niekoľko faktov a zistila, kde je doma. Kedže dej druhej série jej príliš času na realizáciu nedal a svojich fanúšikov si našla, tvorcovia to vynahradili v tejto časti v úlohe, ktorá však zakríknutej jedenástke z prvej série vôbec nesadla. K natiahnutiu série o jednu časť však postačujúce.

• 17.1.2019  19:44
    Leprechaun Returns (TV film) (2018)

Ťažko hodnotiť ak človek nevidel celú sériu, v každom prípade ako hororová komédia celkom ušlo Leprechaun sympatická postavička, niektoré úmrtia nápadité, prijateľne neznesiteľný úvod, prijateľne hlúpa zápletka a asi najlepší moment rozhovor lily s duchom Ozzieho. Možno by to chcelo v budúcnosti sondu do celej série, nateraz však jedna časť Leprechauna stačila.

• 17.1.2019  17:45

Will leží v nemocničnom krídle spoločnosti v Hawkins a lekári sa snažia prísť nato, ako a prečo je spojený s organizmom z Upside down. Jonathan a Nancy usilujú o zverejnenie ich odhalení o laboratóriu v mestečku. Steve, Dustin, Lucas a Max nachystajú pascu na Darda, avšak zistia že svoje schopnosti precenili. Will, ovládaný organizmom z Upside down vláka vojakov a vedcov do pasce a zdá sa že už nič nestojí svetu Upside down v ceste aby ovládol skutočný Hawkins. Trošku romantických scénok na odľahčenie stále rastúcej hrozbe sveta na druhej strane, druhá séria je o poznanie lepšia a ponúka väčší zážitok aj náročnejšiemu publiku.

• 17.1.2019  16:22

Joyce, Will a Mike vďaka Bobovej pomoci zistia, že Willova kresba zobrazuje mestečko Hawkin a dúfajú, že sa Bobovi podarí zistiť, kde sa nachádza šerif Hooper. Dustinovi robí starosti Dart, Lucas sa snaží presvedčiť Max aby uverila jeho príbehu o udalostiach, ktoré sa stali Willovi a Nancy s jonathanom chcú uverejniť príbeh o Barbare. El navštívi svoju mamu. Škoda pasáže zo spomienkami El a pomerne zbytočnému naťahovaniu epizódy takmer na hodinu, stačilo by zvyčajných 45 minút.

• 17.1.2019  00:17

Štyri kamarátky zo strednej školy - Alexis, Chloe, Kaela a Danielle sa rozhodnú zaspomínať si na staré časy a stráviť spolu silvestrovský večer a Nový rok. Alexis, ktorá žiarli na Danielle, nakoľko sa stala hviezdou vďaka svojej televíznej šou je rozhodnutá kamarátku prinútiť k tomu, aby sa priznala k zodpovednosti za samovraždu ich spolužiačky zo strednej školy. Danielle sa však rozhodne nechystá vzdať bez boja. Novoročná epizóda tvorcom vôbec nevyšla, dievčenské tajomstvá zaberú príliš dlhú časť príbehu a herečky svojimi výkonmi príliš neoslnia. Ani rozuzlenie príbehu túto epizódu príliš neokorení a tak sme svedkami zatiaľ najslabšej časti seriálu Into the dark.

• 14.1.2019  23:41
    Bird Box (2018)

Po úspechu filmu Tiché miesto prišlo, tentokrát z produkcie Netflixu, Bird Box ktoré nám ukázalo, že potenciál tieto filmy vedia využiť. Postapokalyptický svet už nemusí nevyhnutne znamenať iba Zombie apokalypsu, ale spôsoby začínajú byť rôzne a pre diváka našťastie neopozerané. Už takmer nevyhnutný vzťah bielej ženy a čierneho pantera prísť musel, rovnako ako to že všetko sa začalo v Rusku, kedže však Netflix predstavuje výkladnú skriňu amerického liberalizmu ťažko to možno vytknúť, kedže to čaká každý. Sandra Bullock ukázala, že ešte nie je úplne za zenitom, a tentokrát nemyslím ten ruský futbalový z Petrohradu ale pomyselný herecký a iritoval asi iba jej odmeraný prístup k chlapcovi a dievčaťu. Celkovo zanechal film podobne dobrý dojem ako povedzme filmy Já, legenda, Potomkovia ľudí či spomínané Tiché miesto a kedže Sandre Bullock dobre sekundovali aj protagonisti, ktorí stvárnili zvyšné postavy vo filme Bird box si právom zaslúžil plný počet hviezd, aj keď presne ako spomenul Jaro, ten pôrod oboch mamičiek naraz bol trochu prehnaný.

• 14.1.2019  20:00

Joyce nájde Willa na ihrisku a chvíľu jej trvá, kým ho privedie "k sebe", Potom, ako ho odvezie domov zisťuje, že Willovi sa znížila telesná teplota, vadí mu teplo a preto sa so žiadosťou o pomoc obracia na šerifa Hoopera, ktorý sa pohádal s El, nakoľko porušila pravidlá a vystavila sa nebezpečenstvu. Šerif spolu s joyce zistia, že Willove zdanlivo nesúvisiace čmáranice predstavujú zložitejší obrazec v ktorom šerif vytuší koreňový systém sveta Upside down. Jonathan a Nancy sú zadržaný pri pokuse kontaktovať pani Hollandovú a odvlečú ich do laboratória, kde im vedci vysvetlia, že majú Upside down pod kontrolovou, ale nechcú aby sa k nej nedostali, ako inak, Rusi. Mike s priateľmi vyčlenia s týmu Max a Mike tuší, že Willovu môžu pomôcť tým, ak nájdu Darta. Dustin, ktorý ho u seba skrýva zistí, že Dart sa vyvíja nad očakávanie rýchlo a pochutí si na Dustinovom kocúrovi. El, ktorá po sebe upratuje neporiadok, ktorý pri hádke s Hooperom spôsobila sa dozvedá o svojej matke s archívu, ktorý ma šerif v sklepe. Ani druhá séria sa nevyhla slabším momentom a stále je cítiť, že seriál je primárne určený detskému a násťročnému publiku, avšak druhá séria osloví viac aj náročnejšieho diváka.

• 13.1.2019  22:19

Dustin tvora, ktorého našiel v odpadkovom koši kŕmi a ukáže ostatným. Will ich varuje, že asi ide o tvora z Upside down a Willa aj vďaka nemu v škole opäť prenasledujú vidiny. Jeho mama Joyce zistí, čo Will nakreslil a čoho sa týkajú jeho vidiny a že tie nie sú zlými spomienkami. Šerif Hooper prinúti personál továrne preskúmať okolie, kedže tam došlo k zničeniu úrody tekvíc. El opustí bezpečný úkryt a v škole zbadá Mikea ako sa zhovára s Max. Will nájde tvora Darta, ktorý im ušiel avšak opäť čelí vízii a dá na radu Boba a pokúsi sa jej čeliť a neutekať pred ňou. Jonathan s Nancy chcú povedať pravdu o osude Barbary jej rodičom. Druhá séria sa zatiaľ nesie vo výbornom tempe.

• 13.1.2019  21:09

Najmä vďaka piesni z filmu Krotitelia duchov za plný počet. Nancy sa nevie vyrovnať zo stratou Barbary, nové dievča Max rozdelí partiu chlapcov na dva tábory, Willa čoraz viac ovplyvňuje Upside down, v ktorom pátrajú aj vedci a záhada pokazených tekvíc tiež výborne dopĺňa začiatok druhej série. Škoda klišé zo zabudnutým sľubom šerifa Hoopera pre El, ale pomohlo to objasniť Mikeovo správanie v prvej časti.

• 13.1.2019  15:59

Druhá série začala pomerne svižne, objavenie sa Osmičky príbeh oživilo, rovnako tak príchod nových postáv do mestečka Hawkin, neodmysliteľná ruská hrozba sa spomenula tiež, hudba si stále drží nadštandartnú úroveň, šerif si získava stále väčšie sympatie, Upside down sa objavuje častejšie a v celej svojej kráse a konečne je v príbehu postava, ktorej osud Vás zaujíma - Will Byers. Teda nie že by v prvej nebol, ale teraz to je podstatne lepšie. Akože nečakané objavenie El v samotnom závere bolo tiež pomerne milé a tak sa zdá, že druhá séria bude o niečo lepšia.

• 11.1.2019  21:29
    Death House (2018)

Ak polovicu filmu strávite tým, že sa hráte s mobilným telefónom a pozriete si dokonca radšej sponzorovaný príspevok na Instagrame ako by ste sa sústredili na dej filmu, zrejme to vypovedá veľa o jeho kvalite. Nech si milovníci hororov tvrdia čo chcú a nech sa stretla akákoľvek "guru" zostava hororu, tento výtvor tromfol ešte aj produkciu štúdia Asylum a napriek tomu, že hodnotenie odpad udeľujem sporadicky, prvému tohtoročnému sa nevyhnem, ani keby som sa akokoľvek snažil. Harrison Kováč rovnako ako všetkých svojich filmoch opäť nesklamal a svoju latku drží naďalej vysoko.

• 10.1.2019  20:26

Napriek sľubnému začiatku je film nie príliš vydareným akčným filmom, v ktorom asi najviac zaujme príbeh mexického tínedžera, ktorý sa behom troch nocí vypracuje zo školáka takmer na hlavu kartelu...Myslím, že tvorcovia takýchto filmov by si mohli prečítať aspoň knihu To je za Maru Salvatruchu či inú knihu napísanú človekom, ktorý v latinskoamerickom gangu pôsobil aby to vyzeralo aspoň ako-tak realisticky. Isabela Reyes, americká jednotka má drony ktoré určia teplotu v bazéne člena kartelu ale nevedia, že o 500 metrov končí asfaltová cesta...A prestrelky medzi mexickou políciou a americkými vojakmi...škoda slov.

• 10.1.2019  20:13

Stranger Things majú veľmi ďaleko k tomu, aby ich bolo možné označiť za najlepší seriál súčasnosti. Žiadna postava v príbehu nie je tak sympatická, aby si ju divák obľúbil, príliš málo deja sa odohráva v paralelnej dimenzii a potulky El po tme tiež neboli práve vydarenou časťou seriálu. Proste na rozdiel od nemeckej odpovede, seriálu Dark, sú určené skôr detskému publiku a o atmosfére žánrovo podobného filmu To či spomínaného seriálu Dark môžu iba snívať. V zozname seriálov, ktorých pokračovanie chcem v roku 2019 pozieť však Stranger Things bude. Hneď za Game of trones, Peaky Blinders, True detective a mnohými ďalšími...

• 10.1.2019  20:02

Šerif Hooper a Joyce uzavrú dohodu s doktorom Brennerom a vstúpia do paralelného sveta, kde sa im podarí nájsť Willa. Steve prichádza za Jonathanom, aby sa mu ospravedlnil a zistí, že je uňho Nancy a spolu sa pustia do boja s monštrom a zrania ho, zachráni sa však útekom do druhej dimenzie. Brennerov tým prichádza do školy, aby chytili El, tá ich zastaví avšak stratí vedomie. Monštrum sa objaví v škole a zabije Brennera, Mikea a kamarátov pred nímochráni El, sama sa však stratí. Will sa po zotavení v nemocnici vráti ku kamarátom a k rodine. Stále však občas vidí druhú dimenziu a nie je to jediné, čo ho z paralelnom dimenziou spája. Šerif Hooper prináša do lesa sušienky...No, tak konečne našli Willa avšak musím povedať že toľko ospevované Stranger Things boli pre mňa miernym sklamaním. V seriály nie je postava, ktorá by Vám prirástla k srdcu a ani záporné postavy nie sú ako Ramsey Bolton a kedže aj dej je pomerne ľahko predvídateľný jeho vysoké hodnotenie ide na vrub masívnej reklame, pretože človek má strach otvoriť už aj konzervu bez obáv z toho, že naňho odtiaľ nevyskočí Netflix a Stranger Things.

• 8.1.2019  11:23

Lucas varuje Mikea, že agenti na čele s doktorom Brennerom sú na ceste k Mikeovmu domu. Mike, El a Dustin agentom utečú aj vďaka domu, že El vďaka svojim schopnostiam prevrhne dodávku. Šerif Hopper, Joyce, Jonathan a Nancy sa tretnú na policanej stanici a od Troya sa dozvedia že hľadané dievča je s Mikeom a jeho kamarátmi. Šerif vyzdvihne deti v ich úkryte a spolu spoja svoje sily v školskej telocvični. Dustin sa od učiteľa fyziky dozvie, ako postaviť nádrž vďaka ktorej El dokáže putovať svetom na druhej strane. El tam zistí, čo sa stalo s Barbarou a aj to, kde sa nachádza Will. Šerif Hooper a Joyce sa rozhodnú ísť po Willa na druhú stranu a vniknú na pozemok Brennerovej továrne, kde ich zadrží ochranka. Škoda toho, ako je zobrazené putovanie El druhou dimenziou a rovnako toho ako ľahko hrdinovia postavia nádrž, nakoľko by malo ísť o prísne tajný projekt. Rovnako útek Mikea a priateľov pred agentmi je strašne naivný. Už nech Willa zachránia a uvidíme, akým smerom sa bude odvíjať dej druhej série.

• 6.1.2019  20:22

Jonathan zachráni Nancy, keď sa mu ju podarí vtiahnuť naspäť z alternatívnej dimenzie. Steve ich zbadá spolu a myslí si, že spolu majú rande. Joyce a Hopper vyhľadajú Terry Ivesovú a prostredníctvom jej sestry sa dozvedajú o jej vzťahu s doktorom Brennerom a jej dcére, pretože Terry je už 5 rokov uzavretá do seba a z okolím nekomunikuje. Nancy s jonathanom sa rozhodnú postaviť sa monštru, ale Steve sa kvôli Nancy pobije s Jonathanom, ktorého zadrží polícia práve v čase, keď Hopper s Joyce odcházajú od Terry. Dustin navrhne Mikeovi, aby sa udobrili s Lucasom, čo sa však nestane a tak sa Lucas vyberie hľadať portál sám, kým Mike a Dustin hľadajú El. V lese narazia chlapci na Troya a jeho kamaráta, ktorý drží Dustinovi pod krkom nôž a prinúti Mikea skočiť z útesu, tam ho však zachráni El a Troya s kamarátom vystraší. El oznámi Mikeovi, že to ona otvorila portál. Veľká škoda flashbackov v ktorých sa El kontakuje s monštrom, nakoľko sú až príliš fantastické.V porovnaní zo seriálom Dark tak Stranger things trochu zaostávajú.

• 6.1.2019  18:00

Willov otec Loonie príde domov s cieľom povzbudiť Jonathana a Joyce, to sa mu však príliš nepodarí. Šerif Hooper sa dostane do laboratória s priechodom, tam ho však spacifikuje ochranka a odvlečie domov. Po poslednej rozlúčke s Willom Joyce Loonieho vyženie z domova. Jonathan začína veriť svojej mame a spolu s Nancy pátrajú po tvorovi. Rovnako vlastné pátranie podniknú Lucas, Mike a Dustin potom ako im učiteľ fyziky vysvetlí teóriu o alternatívnom svete. Lucas podozrieva El, že ich vodí za nos a tak sa pobije s Mikeom a počas ich bitky El zmizne. Jonathan s Nancy nájdu v lese zranenú srnku a Nancy sa ocitne v alternatívnej dimenzii. Čoraz nesympatickejší Lucas, dej príliš nenapreduje a napriek tomu že tvora vidieť o čosi lepšie, dojem z celej epizódy pokazila reakcia Hoopera po zistení, že Willove telo je podvrh.

• 6.1.2019  14:04
    Srážka (2016)

Hľadáčik čsfd sa opäť vyznamenal, keď po zadaní slovenského názvu filmu mi našiel všetko možné okrem tohto filmu, ale na to som si už tak nejako zvykol. Aspoň mi pribudlo ďalšie hodnotenie a spomienky na takmer zabudnutý film zo Sandrou Bullock. Čo sa týka filmu Collide musím povedať, že podobných filmov a podstatne lepších je určite mnoho a dokonca pár epizód Kobry 11 malo určite vyššiu úroveň, ale hral tm Anthony Hopkins a to samé o sebe znamená jednu hviezdu naviac. A kedže sympatický výkon podal v podaní Gerana aj Ben Kingsley tak sa na film s jednoduchou zápletkou dalo celkom pozerať, aj keď ako som už spomenul podobných a lepšie spracovaných filmov je určite veľa.

• 6.1.2019  13:48

Vďaka spomienkam z detstva na jeden z najobľúbenejších filmov som sa dopracoval k tomuto filmu, aj keď pravdou je že som hľadal iný. Keenu Reeves a Sandra Bullock boli veľmi sympatický pár a film plný rýchlosti a akcie v tom čase bavil. Pravdou však je aj to, že teraz by už taký dojem nezanechal.

• 6.1.2019  03:47

El pomocou vysielačky presvedčí Mikea, že Will je stále nažive. O tom istom je presvedčená aj jeho mama, avšak ani syn Jonathan ani šerif hooper jej neveria, nakoľko v márnici videli jeho telo. Avšak Hooper sa dozvie, že pitvu nevykonával miestny súdny lekár a tak začne pátranie po chlapovi, ktorý telo objavil. Chlapci sa spolu s El zúčastnia spomienkovej akcie na Willovu počesť a vďaka školskej vysielačke sa s ním El dokáže spojiť. Rovnako jeho mama Joyce Willa uvidí v stene a rozhodne sa po ňom naďalej pátrať. Nancy hľadá stratenú Barbaru a spojí sa s Jonathanom, ktorý vďaka nej a svojím fotografiám uverí mame, že Will môže byť stále nažive. Šerif Hooper sa dostane cez ochranku v márnici a zistí, že telo Willa Byersa je podvod. Dr.Brennerovi sa počas výskumu hmoty v laboratóriu stratí člen týmu. Najslabšia epizóda seriálu, pretože podvod s telom nedával žiaden zmysel (políciu bolo jednoduchšie nechať naďalej pátrať po zmiznutom) a aj keď sa prejavila ďalšia schopnosť EL bola epizóda skôr povzbudením pre šikanované deti a návodom pre tínedžrov, aby so svojimi rodičmi hovorili. Seriál Dark priniesol nepochybne sympatickejšie postavy a aj zaujímavejšiu zápletku.

• 6.1.2019  02:44

Barbara sa prebúdza v prázdnom bazéne a volá Nancy, ktorá sa však venuje svojmu priateľovi.Joyce rozvešia po celom dome vianočné svetlá a snaží sa vďaka nim komunikovať s Willom. Šerif Hooper vykoná prehliadku laboratória Dr.Brennera a v pátraní pokračuje aj v knižnici, pretože Brennera podozrieva, že záznam s kamery, ktorý im s večera keď Will zmizol je podvrh. V sonde spomienok El sa objavujú pokusy, ktoré s ňou robil doktor Brenner. Will pomocou svetiel komunikuje s mamou a varuje ju, aby utiekla pred monštrom, ktoré vystúpi zo steny. Chlapci sa spolu s El vydávajú na pátraciu akciu, počas ktorej zbadajú policajtov smerujúcich k jazeru. Keď Mike, Dustin, Lucas a El dorazia na miesto sú svedkami toho, ako z jazera vyťahujú Willove telo. Samotár Jonathan, Joyce, El či chlapci sú sympatickými postavami, avšak seriál Dark či povedzme Castle Rock ma predsa len oslovili o niečo viac.

• 5.1.2019  22:28

Chlapci privedú !Jedenástku" do Mikeovho domu a ten jej dá prezývku El. Mike s kamarátmi sa dozvedia o tom, že El hľadajú !zlí ľudia" a zistia viac o jej schopnostiach aj o tom, že by mohla vedieť, kde je Will. Willova mama dva večere po sebe obdrží hovor v ktorom počuje dýchanie a je presvedčená, že jej volá Will. Mikeova staršia sestra sa zúčastní párty u jej priateľa s kamarátkou Barbarov. Krik z domu privedie k ich záhrade Willovho brata Jonathana, ktorý hľadá Willa v lese po tom, ako navštívil ich otca a zistil, že Will uňho nie je. Seriál má prekvapujúco dobrú atmosféru, avšak v porovnaní zo seriálom Dark sa zameriava na mladšiu generáciu.

• 5.1.2019  21:03

6.11.1983 dochádza v laboratóriu v mestečku Hawkins v štáte Indiana k napadnutiu jedného z vedcov neznámym tvorom. V ten istý večer štyria kamaráti hrajú spoločenskú hru a traja z nich sa vyberú na cestu domov. Chlapec menom Will Byers po príchode domov zbadá na záhrade niečo čo ho vystraší a chce sa ukryť v záhradnom domčeku. Potom, ako ho ráno mama a starší brat nenájdu doma, nahlásia jeho zmiznutie polícii a tá po ňom začne pátrať. Medzitým sa v miestnej reštaurácii objaví dievča, ktoré kradne jedlo a na predlaktí má vytetované číslo 11. Pátrať po Willovi sa rozhodnú na vlastnú päsť aj jeho traja kamaráti...Úvod celkom príjemne prekvapil, pekné prostredie, dobrá hudba a hlavne sľubný začiatok príbehu.

• 3.1.2019  21:21
    Lukas (2018)

Lukas (Jean-Claude van Damme) pracuje ako vyhadzovať na diskotéke, kde pri vyprevádzaní klienta dôjde ku konfliktu a ten pri páde umrie. Lukasa tak zamestnávateľ prepustí a nájde si náhradnú prácu v striptízovom klube. Krátko potom ho vyhľadá polícia a Lukasa vydiera že ak nebude spolupracovať nehodu na diskotéke prekvalifikujú na zabitie. Kedže Lukas vychováva dcéru sám, nakoľko manželka bola zabitá pri pokuse o krádež auta, nemá inú možnosť ako pustiť sa do hry proti falšovateľom peňazí v striptízovom bare...Aj keď J-CvD na to ešte má, predsa len film nepriniesol nijako výnimočný príbeh a francúzi vedia spraviť podstatne lepšie kriminálky. Respektíve vedeli, pretože v poslednom čase sa im príliš nedarí...

• 3.1.2019  01:11

Niekoľko svadieb a jeden pohreb. Akože prekvapivý spojenec, ktorý má pomôcť Ragnarovi pri nájazde na Wessex prekvapil iba jeho samotného. Bjorn, ktorý celý život vidí iba násilie na ženách nadbieha otrokyni opatrne ako žiačik svojej prvej láske.Jedine čo v epizóde poteší je to, že retardovaný Loki začína chápať, čo je Ragnar zač. A záverečný krvavý orol, no spracovanie dobré, ale ešte aj jedna z nespočetného množstva Ragnarových štetiek mala problém sa na to pozerať, ale Ragnarko jej tehotnej doprial takýto utešený pohľad. Vikingovia sú pre mňa ako antibiotiká. Dávkujem ich v presne stanovených dlhých časových odstupoch ale ani tak nezaberajú.

• 2.1.2019  22:43

Mladý nádejný plavec Romo zdedí po otcovi dom pri jazere. Jeho priateľka Marina by sa tam chcela usadiť, kým Romo je rozhodnutý usadlosť predať, pretože s otcom sa nestýka už 20 rokov od doby, keď sa jeho matka utopila práve v jazere pri ich dome a otec sa po udalosti uzavrel do seba. Romovi chcú priatelia v dome, kam sa vyberie iba s kamarátom pripraviť rozlúčku zo slobodou. Romo však nemá na oslavu náladu a zamieri tak k molu pri jazere, kde stretne záhadné dievča...Musím povedať, že film ruského režiséra Svjatoslava Podgajevskijského ma celkom zaujal najmä v úvodnej polhodine, pretože svojou atmosférou pripomenul prácu Del Tora. Škoda že druhá časť nie je zvládnutá o čosi lepšie. Ako vidieť, ostatní užívatelia poznajú jeho tvorbu o čosi lepšie ako ja (jedná sa o jeho prvý film, ktorý som videl) a podľa ich komentárov vidieť že dokáže filmy zvládnuť aj lepšie. Rusalka sa pozrieť dá, rezonovať v mysli však príliš dlho po svojom konci nebude.

• 2.1.2019  18:15
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

1.séria: Dom, v ktorom chce rodinka začať nový život, má obyvateľov, z ktorých niektorí nie sú nadšení príchodom nových členov a ich osudy sa spoja...navždy. 2. séria: Prostredie psychiatrickej liečebne aj samotný príbeh, doplnený skvelou hudbou a Jessicou Lange nastavili latku poriadne vysoko a myslel som, že bude vrcholom celého seriálu Mýlil som sa. 3.séria: Coven, odohrávajúci sa v prostredí školy pre čarodejnice vďaka Delphine a čiernej rasistke Marie Laevauovej si nedával servítku na ústa a zaťal do pre Američanov citlivého obdobia štýlovo. 4.séria: Freak Show pokračuje v téme predsudkov, tentokrát voči postihnutým ľuďom a inak orientovaným jedincom. Vďaka Else, Dandymu, Jimmymu či Ma Petite si seriál zamilujete a prepojenie zo sériou Asylum je zapracované výborne. Najlepšia séria AHS.Zatiaľ. 5.séria: Upíri, pátranie po sériovom vrahovi a samotná história hotela Cortez sú dostatočne zaujímavé k tomu, aby bolo možné aj toto pokračovanie seriálu ohodnotiť ako úspešné. A Evan Peters opäť exceluje. 6.séria: Šiesta séria mala skončiť piatou epizódou a všetko by bolo v poriadku. Aj keď rozprávanie príbehu formou dokumentu v prvej polovici trochu vadilo, od šiestej časti sa to točilo ako reality show a súdiac aj podľa reakcií ďalších užívateľov tento pokus nepadol na úrodnú pôdu a väčšinu divákov sklamal. American Horror Story si prešiel ťažším začiatkom, aby neskôr priniesol skvelé predstavenia s obľúbenými postavami a nakoniec padol na samé dno. Ďalšie dve série už budú okomentované priamo pod sériami Cult a Apokalypsa, nakoľko niekoho z čsfd napadlo nepridať ich k prvým šiestim sériam.A nájsť ich potom ako napíšete American Horror Story je takmer nemožné.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32