Air Force One Down (2024)

Ako tomu už v pravidelných intervaloch býva ktosi unesie Air Force onééé, v krátkych pestávkach medzitým napadne Žltomodrý dom vo Washingtone Capitals a ako vždy všetko dobre dopadne (snáď na ojedinelú výnimku v seriály Homeland) a keďže girl powder tak tentokrát Štáty nezachráni John Rambo ale Džonica Rambica..ale hej, pár lepších akcií sa našlo ale toto je už tak otrepaná téma že to už nemá ako zaujať, prekvapilo že takticky nie je prezidentkou ONA, predsa len nasrať pred voľbami celý Arkansas, Texas a Kentucky nechce nikto.

Anaconda (2024)

Tak na rozhraní 2-3*, efekty sú v druhej polovici solídne ale trochu prehnane ukričaný, na čínsky spôsob, úvod môže niekoho úplne odradiť aj keď nakoniec to nie je úplný prepadák je to tak na rozhraní 40-50%, žiaden zázrak, taký ten film na zhltnutie a zabudnutie.

Duna: Část druhá (2024)

Takmer rok trvalo kým sme sa osvedčená kinodvojka o5 stretli v kine a bola to skvelá voľba, pretože druhá Duna je akčnenšia a ešte lepšia ako tá prvá, nejako extra sa teraz nebudem rozpisovať pretože toto sa naozaj oplatí vidieť v kine. Jednoducho skvelé poobedie, najprv zopakovanie prvej Duny doma a potom dvojka v mojom meste v osvedčenej dvojke, nádherný deň.

Echo - Chafa (2024) (epizoda)

Masaker v ktorom žena mláti rad radom všetkých mužov, keď zmákla toho securiťáka to aby sa už mali týpci pred vchodmi na diskotéky na pozore kedy ich vycvičí nejaká štrnásťročná alfasamica ak sa jej dovolia opýtať či má občiansky, sa tvorcovia snažia pomôcť oživiť v štátoch nacistických kedysi tak populárne roller skate dráhy (inak ten nápis Make USA Skate again, to fuckt - to zase idú v júezéj voľby???) a tam na drahú spadne výnimočne dievčatko, aby im ľudia nemohli akože vytknúť že sú tam iba silné ženy a nič iné...Ale nič iné tam ani moc nie je a nie, nie je to preto že by sa mi Marvel znudil..mne nehovorili nič, na pár výnimiek, od začiatku.

F1: Touha po vítězství - Forza Ferrari (2024) (epizoda)

Práve za ten Mc Laren iba 4 ale inak skvelé spracovanie od úvodu že čo tu ten týpek vôbec chce veď ani nie je Talian až po najväčšiu nádej za 15 rokov...ďalšiu v poradí. Aj tak je každému jasné že budúcnosť má meno Oscar.

Kluk spolkne vesmír - Kluk ucítí krysu (2024) (epizoda)

Na základe popisu a začiatku traileru som ani nemal chuť začať to pozerať, ale prekvapivé percentá ma napokon presvedčili dať seriálu šancu a dobre som spravil, aspoň po prvej epizóde mám ten dojem. Predstava akého mysterióznehu príbehu pre násťročných predplatiteľov Netflixu od ktorých chcú mať rodičia pokoj aj vďaka názvu je na míle vzdialená realite a tie popisy epizód pre český Netflix robí asi najstabilnejší Lajlov zákazník...

Kosmonaut z Čech (2024)

Niekedy nie je na škodu nepoznať knižnú predlohu, huběný človeče...veľmi príjemné prekvapenie so skvelým Sandlerom avšak hlbšiu analýzu si bez toho aby som poznal román netrúfam napísať. Takto to úplne stačí, za mňa spokojnosť.

Neviditelné zlo (2024)

Stačí prečítať recenzie od ricci.s a Arsenal83, fandov hororu to nesklame na celej čiare ale inak rozhodne slabšie ako Z či Come Play...ďalšia z tých rozumných volieb neísť do kina, bohužiaľ.