Dallas

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.11.2017  23:17
    Slídil (2014)

Takto to dopadá ak to niekto preženie s motivačnými online kurzami. Ale nie, vážne. Chápem kritiku bezcitnej ambicióznosti či nemilosrdného bulváru. Veď zarábať peniažky je super rovnako ako stúpať v spoločenskom (či akomkoľvek inom) rebríčku. A predovšetkým ...nech to "dobre" vyzerá. Všetky tieto obrazy tam sú vidieť. Avšak ak to hlavné čo chcel Gilroy bolo práve toto tak spravil chybu, že obsadil Gyllenhaala. Pretože jeho Lou Bloom je jeden z najodpornejších charakterov aké som vo filme videl. Občas mi bolo dokonca fyzicky nepríjemné na neho pozerať. Na jeho robotické pohyby, jeho prepadnutú tvár s veľkými bezcitne kalkulujúcimi očami. Nočné, chladné, ľudoprázdne cesty LA sú akousi metaforou jeho osobnosti. Osobnosti, ktorá počas celého filmu pomaly vo svojej až chorobnej bezcitnosti rozkvitá (...to bloom). 75%

• 7.11.2017  20:58
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Seriál je pre mňa silný hlavne tématikou dystopickej spoločnosti (inak len tak medzi rečou pôvodne Moorom opísaná Utópia nie je o mnoho lepšia ...aspoň pre mňa), ktorá je aj napriek našej odpornej minulosti stále aktuálna. Problém mám však s opísaním tejto spoločnosti, ktoré sa deje len prostredníctvom "služby" hlavnej hrdinky alebo pomocou kratučkých útržkov z jej minulosti. Problém mám tiež s tým uveriť, že takéto niečo ako je nám načrtnuté tu je ozaj možné. To však môže byť lepším vysvetlením v ďalších sériách napravené. Handmaid's tail má však minimálne od druhej tretiny dobré tempo, ktoré ťahá k ďalšiemu dieľu. Príbeh je dobrý a hlavne veľmi ťažko predvídateľný. Atmosféra je správne mrazivá s prvkami autokratickej paranoje. Všetci herci hrajúci ústredné postavy sú výborní (ale to už je v dnešnej áčkovej seriálovej tvorbe skôr pravidlom ako výnimkou). Najväčší priestor samozrejme dostáva hlavná hrdinka, ale tiež komandant, na ktorom je vidieť ako sa dá prvými dojmami v človeku kruto zmýliť. 70%

• 27.6.2017  01:51
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Nechce sa mi prepinat na slovensku klavesnicu... Obvykle ak chcem nieco napisat, tak ked dopozeram, neham si bezat titulky, idem si zapalit, pocuvam a rozmysam, co napisem. Pri tejto cigarete ma napadlo len toto. Ak poviem, ze mam 13 roznych uhlov pohladu ako sa na tento serial pozerat, tak je to este malo. Napisem viac, ked si to dam v hlave dokopy.

• 8.6.2017  00:55
    Interstellar (2014)

Interstellar je obrovský film. Nemyslím teraz jeho stopáž. Tie dve a pol hodiny Vám ubehnú veľmi rýchle. Aj keď je to predsa relatívne. Ľudia, ktorým bádanie a poznávanie sveta, v ktorom žijú od subatomárnej úrovne až najvzdialenejšie kúty vesmíru prináša neustály úžas. Ľudom, ktorí sa radi nehávajú unášať filozofiou. Týmto ľudom čas strávený sledovaním Interstellaru ubehne omnoho rýchlejšie ako tým, pre ktorých je najväčším problémom výber vhodnej farby dáždnika na upršanú stredu. Nič proti nim, dáždnikom a von koncom nie stredám. Interstellar je obrovský v ponúkaných myšlienkach a ich kontraste. Sci-fi žáner je tu len plátno, po ktorom sa autor rozhodol maľovať. Dáva mu totiž väčší manévrovací priestor. Už v úvode sme svedkami boja individuality a vyššieho dobra. Tí, ktorým účel svätí prostriedky budú sedieť za katedrou spolu s učiteľmi, pre ktorých pravdivá učebnica a tá "správna" nie sú tie isté. Usmial som sa keď spočiatku (striktne) racionálne vykreslený Cooper volí pre svoju dcéru (pre mňa) perfektný trest, pretože racionalita a emócie by mali ísť spolu. Aj v ďalšej silnej scéne Cooperovho rozhodovania medzi láskou a zodpovednosťou som mal (rovnako ako on) veľmi rýchle jasno. Pretože skutočná láska je práve tou najväčšou zodpovednosťou. Najsilnejšími scénami sú však tie po príchode z vodnej planéty. Prežívanie sledovania Coopera života svojich detí skrz pár okamihov cez obrazovku a definícia lásky doktorky Brandovej sú pre mňa tie najsilnejšie momenty filmu. Pretože láska ozaj nie je len súbor chemických reakcií. Tých s opačným názorom je mi uprimne ľúto. Z vedomostného aj emočného hľadiska. Po obrazovej stránke nám Nolan úchvatne ukazuje (aj ked len zlomkom) nekonečnú rozmanitosť vesmíru. Isto sa nájdu takí, ktorí budú frflať nad vedeckou korektonosťou, ale ja som si istý, že Nolan svoj film nezamýšlal ako fundovanú prednášku na tému dilatácie času. Doslovný záver mi nevadí aj keď som ho nepotreboval. Mne film dal všetko čo mal už pred ním. A to, že podstatné je ako ovplyvníme svoje okolie v čase, ktorí máme. Niekedy totiž aj malý kreslený dráčik po návrate z kina dokáže veľké veci...

• 7.4.2017  14:59
    The F Word (2013)

What if we have to be together? What if every choice that we made before put us close to each other? What if all the little signs which we see are created for us and only us? What if you are really tired of thinking of What if? Then... have ours What ifs still a chance to become a reality? I don't know, but i will always choose What if with you.

• 4.3.2017  15:12
    Pasažéři (2016)

Dokázal by som si ukradnúť niekoho pre seba len, aby som neostal sám? Dokázal by som žiť s týmto klamstvom? Zaľúbi sa človek do iného len preto, že nikto iný nie je? Alebo v tom proste musí byť čosi viac? Tieto otázky mi behali hlavou počas sledovania. Teda hlavne prvú polovicu, ktorá je výrazne lepšia ako tá druhá. V prvej polovici je film nápaditou sci-fi romantikou. V druhej prepína na sci-fi survival, ktorý nie je zlý. Je celkom napínavý a nie úplne predvídateľný. Avšak je zbytočný. Aspoň ja som ho fakt nepotreboval a prijal by som skôr komornejšie pokračovanie o tom ako by to asi bolo. Ak by som to mal zhrnúť jednou vetou, tak poviem .. taký romantický sci-fi Shining. 70%

• 10.1.2017  11:05

Červeného kapitána som čítal ako aj mnohé iné Dánove knižky. Fakt jedna z tých najlepšich, ale aj tak ma prekvapilo, že si autori vybrali práve tú. Má totiž dve hlavné línie a to dosť odlišné. Natočiť to tak ako to bolo napísané by bola chyba. A to autori rovnako vedeli a preto sa sústreďujú len na jednu, tú pre film lepšiu. Takže milovnici záhad a hladačov pokladov toto si nepúšťajte. Toto je len kriminálka a veľmi dobrá. Doba leta ´92 je znázorná geniálne. Až by som fakt rád vedel ako to spravili až takto dobre. Tú dobu si pamätám tak ako aj poznám mnohé z miest kde sa film odohrával čo vo mne samotnom evokuje väčší pocit reálnosti. Krauz je vybraný úplne presne. Presne takto som si toho chlapa predstavoval pri čítaní kníh. Poliak Stuhr ho vystihol ako len mohol. Burger tak isto super. Kanis sa mi moc nehodil, ale ten je tu oproti knihe celkovo trochu inak vykreslený. Príbeh je veľmi dobrý a vyhľadom na to, že celá jedna knižná línia je vystrihnutá pôsobí ucelene. V poslednej tretine je však to lepenie dier už cítiť. Ale to možno vidíme len tí čo poznáme knihu. Aby som to zhrnul...dobrý príbeh, výborný herci, perfektný filmový look a hudba z tohto robia vysoko nadpriemerný počin v našom kraji v danom žánry. Chcem daľší film ... mucha + mucholapka. A ešte jedna vec .. Jastrab ty špina hnusná!

• 11.10.2016  16:32
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Kruto reálny náhľad do americkej justície a celého systému okolo nej. Áno, na jednej strane ste nevinný pokiaľ vám nie je preukázaná vina a o všetkom rozhodne porota vybraná z bežných ľudí ako ste predsa vy. Na druhej strane však neľútostný mlynček na mäso v systéme, ktorý na vás "nemá čas". A pravda? "Pravda ti chlapče nič nepomôže a to buď pochopíš tu a teraz, alebo sa rozlúč so zbytkom svojho života". Všetky charaktery výborne vybrané a zahrané. Samozrejme vďaka najväčšiemu priestoru chalan, ktorý padá do rúk spravodlivosti a vrámci vlastnej sebazáchovy sa jej rýchle prispôsobuje a jeho obhajca, ktorý veľmi dobre vie ako to chodí. Príbeh je samozrejme fiktívny a možno na krátkom období až príliš krutý, ale vravím možno, pretože to vedia skutočne len tí, ktorí tým prešli. Tento seriál ozaj doporučujem. PS: Záverečná reč obhajcu by mňa ako porotcu silno odrovnala a nehladiac pri tom na dôkazi.

• 16.8.2016  22:47

Prv než začnete čítať pustite si nejakú hudbu. Napríklad čo ja viem toto. Ok, ak máte, tak super, ak nie, vaša chyba. Nikdy dopredu neviem či napíšem niečo. Priznám sa, že tu som to nečakal moc. Aj kvôli tomu, že som nechcel byť cynický :). Avšak už v momente ako sa spoznali som začínal cítiť, že niečo predsa len zosmolím a cynické to nebude. Tento film má srdce a je to z neho cítiť a to hlavne preto, že ho tam dali všetci. Emilia Clarke je tu úžasná, dokonalá kôpka láskavosti a radosti v srdci. Až by jeden zabudol na svet okolo. Ak by existovala súťaž "čo všetko dokážem s obočím", isto vyhrá :). Claflin toho moc nemohol, ale tiež mi presne sadol a výborne to dal aj keď len slovami a pohľadmi. A vlastne všetci a všetko sa hodilo. Jasné nejakému tomu klišé sa nedá vyhnúť, ale to mi vôbec nevadí. Podstatné je tu to srdce rovnako ako to, že mi to pripomenulo niektoré moje vlastné krásne chvíle. Aj tie nie vôbec krásne, ale to k tomu patrí. O tom má predsa umenie nech už akékoľvek byť. Preto dávam plné hodnotenie. Ak sa pýtate (ak vám to nedošlo) prečo tá hudba z úvodu komentára ... inak veľmi pekný soundtrack ... tak to preto, lebo pri tej správnej hudbe je tak nejak všetko silnejšie. Dokonca možno aj tento môj trápny komentár. Pretože ak vám hraje tá správna hudba, život je cítiť silnejšie.

• 27.7.2016  13:38
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Trošku sa čudujem tak vysokému hodnoteniu. Akože u mňa je to tak isto plná palba, len som netušil, že nás je toľko :). Toľko takých ako ja, ktorí vyrastali práve na takýchto príbehoch. Naozaj nádherne mi to pripomenulo moje (nielen) filmové začiatky. To vyčkávanie do neskorých nočných hodín (častokrát potajomky) kedy naše televízie dávali podobné filmy či seriály. A že som ich teda videl kvantá a kadeakých. To prehľadávanie regálov videopožičovní. Tie úžasné obaly videokaziet. Vtedy keď iní ťahali z rodičov drobné na zmrzku ja som hádzal očká na našich pre ďaľšiu dvacku na kazetu. Nebudem písať aké všetky filmy či seriály mi to pripomenulo. To by bolo ešte na veľa riadkov a tiež je to tu mnohokrát spomenuté od iných, ktorí hodnotili ako ja. Poviem len, že je to úplne presné. Všetko. Cez atmosféru, príbeh, postavy a ich hercov, prostredie, hudbu aj žánrové klišé. Síce som si nie celkom istý ako to bude celé pôsobiť na "nepoznačených", ale isto viem, že hneď ako dočítam čo mám rozčítané, tak si dám z nostalgie opäť Pavučinu snov.

• 30.6.2016  00:09
    Úkryt (2011)

Tuna je naozaj najlepšie prv pozrieť a keď tak potom čítať. Aspoň ja som tak spravil a tak teraz môžem napísať toto. Zbožňujem filmy, ktoré u mňa vyprovokujú zamyslenie. Filmy, ktoré sa mi dostanú pod kožu a ktoré ma nútia sa vcítiť do postáv. Toto je presne ten prípad. Atmosféra budovaná pomaly je stále ťažšia podporená pár veľmi silnými scénami (všetky halucinácie a sny, nočný záchvat, komunitné posedenie...). Práve po nich sa vždy priťaží ešte o čosi viac. Práve tu je Jeff Nichols najsilnejší. Hlavnú líniu predstavuje Curtis, ktorým sa tu doslova stal vynikajúci Michael Shannon, ktorý sa snaží jednať tak ako by jednala zrejme väčšina z nás avšak čím ďalej tým viac si nedokáže pomôcť. Druhú líniu ťahá jeho žena Samantha (tiež výborná Jessica Chastain), ktorá svojho muža miluje, je rozhodnutá to prekonať všetko s ním a dokazuje aká je láska vo vzťahu dôležitá. Ono vtedy keď sa všetko začne rúcať práve láska býva to jediné o čo sa dá oprieť. Spoločnosť je typická radšej nevšímavá, nechápajúca, hladiaca sama na seba či urazená. Film je skvelý v ponúkaných otázkach a ozaj vhodný do diskusie. Aj preto by som mohol písať ďalej ale už končím no ešte pochválim hudbu a úplný záver, z ktorého síce neviem čo si mám presne myslieť, ale práve to je dôvod na rozmýšľanie, na debatu. 85%

• 27.6.2016  12:56
    Narcos (TV seriál) (2015)

Po prvé Wagner Moura (Pablo Escobar) je mrazivo dokonalý. Neviem síce nakoľko sa trafil do Escobara, ale zahrať tak chladného, až roboticky neľútostného človeka som videl ... no ani neviem kedy naposledy. Fakt, pri scénach keď on počúva svojich oponetov, kolegov alebo hockoho iného (len s výnimkou najbližšej rodiny) vidíte na jeho očiach ako mu to neľútostne myslí a kalkuluje pre maximálny zisk a moc. Už len kvôli výkonu hlavného predstaviteľa sa to oplatí pozrieť. Po druhé by som rád vedel koľko z príbehu je ozaj založeného na skutočnosti. Pretože už len predstava, že má niekto takúto moc a môže si dovoliť to co on tuna je hrôzostrašná. Inak filmársky po všetkých stránkach výborné. Réžia, herci, hudba, scénár a scéna všetko úplne presné. Jediný problém mám s príbehom samotným, ktorý je občas až priveľmi svižný. Na desiatich dieloch sa rieši naozaj široké obdobie a práve to občas narúša celistvosť deja. Na záver nemôžem inak ako len doporučiť ...len pozor na ružové okuliare ak ich máte, hrozí ich zničenie. ... Po druhej sérii zvyšujem na 5*. Prečo? Pretože som si po prvej sérii dosť o Escobarovi načítal a práve autenticita akou to spracovali (popri všetkom vyššie uvedenom) to zvyšuje na maximum. Ak chcete vedieť ako to tam vtedy bolo, tak tu máte možnosť.

• 17.6.2016  19:12

Hru som nehral. Nedávno som čítal Posledného strážcu (jedna zo série Warcraftových kníh), ktorýho dejom je práve najviac inšpirovaný film. Knižka bola super a tak som aj veľmi tešil na film. Film ako to už býva nie je presne podľa knihy a mne to vôbec nevadí. Som fanúšikom fantasy a toto je fantasy ako má byť. Aj keď sa jedná isto (len) o úvod do dlhej série, tak je tu všetko čo tam má byť. Konečne ide z wizardov rešpekt. Herci (teda tí živí) sú vybraný veľmi dobre. Tí CGI sú geniálny. Fimmel (Lothar Anduin) tu síce hrá Ragnara Lothbroka, ale to tak isto vôbec nevadí. Presná hudba a príbeh, z ktorého je tu síce ešte len ždibíček z filmového Warcrafta robia perfektný začiatok do obrovského fantasy sveta. 85%

• 8.6.2016  23:53

Úvodný part je parádny. Hlavne preto, že sa to všetko zbehne tak rýchlo. Zrejme mi však v budúcnosti vyryje jednu vrásku, s ktorou som nepočítal. Všetky časti sú v podstate variácie Douglasovho Voľného pádu odlišné len plochou dopadu na diváka. Vo všetkých situáciach hlavní protagonisti konali vždy úplne zle, ale tam kde som s niektorými súcítil (pyrotechnik) som na iných nadával (autonehoda). Každopádne tvorcovia tohto počinu sú diabli (alebo anjeli?), ktorí vypointovane pripomínajú, že každý pohár môže raz pretiecť. 75% ... PS: Ak mi ešte raz niekto povie, že na svadbách som trapasmejker tak mu pustím túto oslavu manželstva.

• 2.6.2016  14:36
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Musím povedať, že som čakal niečo trošku iné, ale to čo som dostal bolo výborné. Sfúkol som to celé za jeden večer takže asi tak. Herci sú špičkový a ich motívy dostatočne vykreslené. Hlave motív agentky Burrovej, ktorá ho v jednej scéne so slzami v očiach vysvetľuje. Po tom je už obraz Richarda Ropera ako čistého zla dokonalý. Čistokrvný Lord of war, ktorému na nikom a ničom nezáleží z ďaleka tak ako na bohatnutí na smrti a utrpení. Vyslovenej akcie nie je moc, ale za to napätých momentov, v ktorých neviete čo sa udeje ďalej je dosť. Slušne vykreslené je aj pozadie špionážnych agentúr a ich práce (a prioritách ich špičiek). Určite doporučujem pozrieť si to ak vás zaujíma daná tématika. Takže záver ... veľmi dobrá miniséria a hrozný pocit, že takto to zrejme ozaj funguje. 75%

• 30.5.2016  23:03

Fakt totálna chujovina ... :) ozaj blbosť ... :) absolutely not right ... :) v podstate celé zle ... :) teda až na jedno medzi dvoma, ale mne občas šibe :) ...%60

• 24.5.2016  23:26

Začína to crappyendom a končí ... alebo radšej takto. Je to v podstate v základe úplne klasická romantika avšak zasadená do veľmi čudného prostredia, s veľmi čudnými (vedľajšími) postavami a veľmi čudnou hudbou, ktorá tam však dokonale sedí tak ako všade prítomné Eugenove sarkazmi. Aj keď sa to zdá celé čudné, tak práve v tých základných momentoch to je tak nejak jednoducho reálne krásne. Asi to moc nedáva zmysel, ale to snáď pochopíte keď sa na túto čudnú cestu vypravíte. Ako povedal Tom Waits, ktorý si tu opäť raz zahral to čo mu ide najlepšie ... "Ono sa to stane, keď na tom nebude záležať"

• 16.4.2016  23:12

"They say no love is perfect. But then, they never met you"

• 18.1.2016  15:58

Veľmi surový film, z ktorého je tá surovosť prostredia, v ktorom sa odohráva skutočne cítiť. To je veľké plus. Leovi toho oskara tiež prajem no za toto by som mu ho nedal. Hardy bol lepší, ale nie z dôvodu, že by bol lepším hercom, ale jednoducho mal viacej čo hrať. Samozrejme herecky je to parádne u všetkých zúčastnených. Jediné co mi tu v podstate vadí sú tie snové pasáže, ktoré pre mňa film zbytočne naťahujú. Ak tam boli kvôli lepšiemu pochopeniu motivácie hlavného hrdinu tak boli aspoň co sa mňa týka úplne zbytočné. Technické spracovanie filmu je perfektné a fakt verím, že zopár členom štábu mohol nejaký ten prst odmrznúť. Stret s medvedicou je neskutočne reálny a tým z nás, ktorý občas vybehnú na nejakú tú túru do lesa sa musela pri tejto scéne silno zbehnúť riť. Na záver, páčilo sa mi to a v svojom žánry je to vysoký nadpriemer. Inak viac detajlov na zmrznuté šušne v nose som nikde inde nevidel.

• 18.11.2015  12:39
    Lásky čas (2013)

Film, ktorý som pozeral s tebou bez teba a jediné na čo som myslel bolo, že chcem byť s tebou ...a nepozerať na tento film... :)

• 16.6.2015  09:15
    Vrána (1994)

Najlepší komiks! "Because we don't know when we will die, we get to think of life as an inexhaustible well. And yet everything happens only a certain number of times, and a very small number really. How many more times will you remember a certain afternoon of your childhood, an afternoon that is so deeply a part of your being that you can't even conceive of your life without it? Perhaps four, or five times more? Perhaps not even that. How many more times will you watch the full moon rise? Perhaps twenty. And yet it all seems limitless..." [Brandon Lee]

• 8.6.2015  22:57

Ak máte ozaj zlú náladu, tak tento filmík vám ju aspoň (aj keď len) nachvíľu zlepší. Už len to je dôvod na vyššie hodnotenie. Však ako hlavnú pointu nevidím, že ak sa mi život zrútil, tak (väčšie) nešťastie druhých mi má vdýchnuť druhý (cháp pozitívny) dych. Moje nešťastie je moje a to druhých aj keď väčšie mi ho na šťastie neobráti. Ale nebudem filozofovať. Z filmu ozaj sála aj napriek samým problémom všetkých zúčastnených pozitívna nálada. Už spomeniem len mega sympatickú Oliviu a nádhernú záverečnú myšlienku, ktorú sem ale písať nebudem. 70%

• 21.4.2015  14:40
    Ona (2013)

Viac ako spoločenská satira mi tu vyráža na povrch obraz schopnosti (emočne zraneného) človeka pripútať sa v podstate k čomukoľvek čo mu opäť dáva (stratený) pocit, že je pre niekoho skutočne vzácny. Tá satira tam je. Ale skôr v globálnom pohľade v podobe obyvateľstva nevšímajúceho si svet mimo obrazovky mobilu a slúchadiel. Pre mňa najväčšou fackou z tejto budúcnosti (ak to teda už nie je realita) bolo zamestnanie hlavného hrdinu. Každopádne to je iba vedľajšia lajna. Hlavnou je vzťah Theodora a Samanthy 1.0 s ktorej pomocou opäť hľadá sám seba. Vďaka hercom im tú lásku verím. Film má celkovo pre mňa dosť pomalé tempo, ale zato veľmi pekný soundtrack. Ak čakáte od filmu odpoveď na otázku či androidi skutočne snívajú o elektronických ovečkách, tak nečakajte. Tento film skôr otázky kladie ako ich zodpovedá a to sa každému určite páciť nebude. Nakoniec skúsim jednu položiť aj ja. O čo by bol tento film odlišnejší ak by na začiatku Theodore vybral namiesto ženského hlasu mužský? 70%

• 9.10.2014  22:55
    Love song (2013)

Ani neviem prečo toto vlastne píšem. Film to nepotrebuje. Ani ja. Kto chce ten to započuje. Ako ja. Teraz si vezmem do ruky gitaru a viem, že budem myslieť na teba. Viem, že by som nemal. Tuto noc však kašlem na to a gitaru si vyladim o tri pražce vyššie... https://www.youtube.com/watch?v=cQqRX0GC_6I&list=PLxi0KLWp7_5xfZ3oY9GsV8FOfu5bYF1DM ...10.

• 10.7.2014  11:48
    Strašáci (1971)

Ťažko sa mi hodnotí. Pri filmoch tohto žánru je hlavne doležitá reálnosť situácie a správania sa ľudí v nej. Pointu, že človek nikdy nevie, čo sa v ňom ukrýva až pokiaľ sa neocitne v hraničnej situácii, tak s tou problém nemám. Problém nastáva v správaní sa jednotlivých postáv. Vidláci sú stvárnení celkom presne a ako nositeľ zla v tomto filme boli uveriteľný. Hoffmanov matematik sa správal na môj vkus trochu divne, ale to bolo dané charakterom jeho postavy. Jeho zavečný switch zahral neskutočne parádne. Problém mám s jeho manželkou. Samozrejme, že neexistuje ospravedlnenie znásilnenia, avšak ona mu predísť mohla. Nebola žienka z mesta neznalá tamojších pomerov. To, že je niečo nemorálne, nesprávne, to, že si to nikto "nemôže dovoliť", ešte neznamená, že sa to nestane. Jej správanie mi prišlo ozaj neadekvátne k jej postave, pretože tých ľudí poznala a bola odtiaľ. Netvrdím, že si za to mohla sama, ale ak viem, že tá možnoť tu reálne je, tak predsa nebudem vsádzať na to, že to sa "nepatrí". Film, je inak veľmi dobre nakrútený a aj keď sa v podstate vačšinu času nič moc nedeje nejak nenudí. Stále tam je niekde na pozadí očakávanie niečoho zlého, niečoho čo musí nevyhnutne nastať. Každopádne dávam celkovo takých slabších 70% a poviem, že Deliverance bolo lepšie.

• 7.4.2014  15:06

Podstata života. Tento filmík sa zrejme bude väčšine páčiť. Nie je dôvod, aby tomu tak nebolo. Nenudí ani chvílu. Jednotlivé scény či už vysnené alebo reálne sú všetky super. Hlavne kvôli Stillerovi, ktorý pôsobí presne nech už je hispánsky horolezec alebo šedivý pracovníček tesne pred skokom z vrtuľníku. Ako vravím, páčiť sa to bude väčšine, ale skutočne to docenia tí, ktorý sa občas na autobusovej zastávke tiež nachvíľu zasnívajú. No a tí, ktorý na nás pritom divno čumia, tak tých predsa rozdupe splašené stádo afrických pakoní :) 80%

• 3.8.2011  20:21
    Konspirátor (2010)

Redfordov film nie je o rozsiahlej konšpirácií vedúcej k zavraždeniu Abrahama Lincolna. Takže tí čo čakáte práve to budete sklamaný. A možno aj nie. Možno vás tiež dostane myšlienka filmu. Myšlienka, že zákon, tak ako je napísaný by mal platiť stále rovnako vždy, všade, za každých okolností a pre všetkých. Lebo o tom práve The conspirator je. S Obsadením filmu musí byť každý spokojný. Najväčší priestor má samozrejme McAvoy, ktorý je ako mladý obhajca brániaci ženu, ktorej sám neverí výborný. Z vedľajších postáv potešil hlavne Danny Huston ako žalobca. Redford ako režisér celkom dobre vystihol situáciu po atentáte ako vo vláde tak aj vo verejnej mienke. S filmom som spokojný a aj keď neviem (úprimne ani ma to moc netrápi) či bola Mary Surrattová vinná alebo nie jedno viem celkom isto a to, že od momentu kedy bol napísaný prvý zákon existovali ľudia, pre ktorých neplatil a ktorý ho mohli ohýbať tak ako chceli. 75%

• 14.7.2011  19:26

Nie som nejaký fanúšik x-menov aj keď uznávam ich kvalitu. Avšak na toto som do kina zašiel. Nie kvôli značke X-men, ale kvôli Matthew Vaughnovi. Ten chlap jednoducho vie. Všetky jeho fimy som videl a všetky sú super. No a tento tiež. Stardust síce Matthew ani teraz neprekonal, ale pre mňa natočil najlepších x-menov. Ja proste zbožnujem prológy. Ani sekundu som sa nenudil. Kopa perfektných scén, z ktorých tá v argentínskom bare je topscéna roka. Fassbender je ozaj Magneto a McAvoy je ozaj Profesor X. Ďalej je tu perfekný záporák zahraný mojim oblúbencom Baconom. Hlavne úvod v lágry s malým Erikom je super. Už väčšiu sviňu zahrať nemohol. Mám pociť, že svoje tam spravila aj nemčina. Vaughn dokázal do svojho filmu napchať všetko. Akciu, drámu, romantiku aj humor a vôbec sa to nebije ba práve naopak perfektne to sedí. Vidieť Charlesa Xaviera baliť baby a exovať veľké pivá či sledovať stomatologické okienko Erika Lensherra stálo tiež za to. No a všetko je to pozliepané dobrou hudbou a kvalitnými efektami. Film som videl už 2x a určite si ho ešte pozriem, lebo čo sa týka x-menov ako povedal Magneto sú First Class Das Beste. 85%

• 14.7.2011  16:52

Samozrejme, že "zdroják" má svoje muchy aj nejaké tie logické diery. Priznajme si však, že ak by film o cestovaní v čase nemal žiadnu chybu, mal by dosť veľkú hodnotu :). Nie, Source Code nie je bez chýb, ale nie je ich až toľko a vďaka výbornému tempu a schopnému Gyllenhaalovi ich skoro nevidno. Aspoň nie po prvý krát. Pochváliť musím aj skvele natočené úvodné titulky a hudbu. Ešte odkaz pre Duncana Jonesa: pán režisér, nie že nám odplávate do iného žánru, pretože takto dobrých scifičiek sa zase tak moc netočí a to platí pre všetky paralelné reality. 80%

• 25.6.2011  14:26
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Príbehovo a postavami namakano premakané, hercami parádne zahrané a jednoducho perfektné fantasy obžerstvo. Jeden z najlepších seriálov, čo som mal tú možnosť vidieť. Perfektné dialógy, ktorých je ozaj kopa, čo bude možno niekomu vadiť, ale ten nech si ide radšej teda pozrieť kobru 11. Je pravda, že akcie nie je až toľko. To však na úkor intríg. V podstate mi tam akcia ani moc nechýba, pretože dialógy a celkovo atmosféra sú také, že stačí ak sa o tom hovorí. Ak máte radi fantasy, tak nie je na čo čakať. Však nie je to fantasy typu ukecaný škrečkovia a tak, ale nasilie, sex, intrigy, kvantá nejednoznačných a ťažko predvídateľných postáv v zložitom príbehu. Kedže to má v podstate 10 hodín, tak je na všetko čas a všetko má svoj priestor (znalci knihy budú možno namietať, ale neverím, že nejak húževnato). Neviem sa dočkať druhej série a nech mi nikto radšej nepovie, že by nemusela byť, lebo inak ja Dallas, prvý svojho mena vypochodujem na západ a vydobijem si ju. "Tell Lord Tywin.....Winter is coming for him. 20,000 Northerners marching south to find out if he really does shit gold" 90%

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10