Netvor (2011)

Opäť musím raz povedať, že určite nie som cielová skupina. Jedného namysleného debila preklaje jedna zo sestier Olesenových a on náhle ošpatnie. Spolu s jazvami a živými kerkami je obdarený aj zopár kladnými povahovými rysmi a tie záporné sa kdesi stratia. No a potom už len pomocou doslova s prsta vycucaného scenára prijme jednu kočku, aby sa do neho úprimne zaľúbila. Film ma vyslovene neurazil, lebo som niečo podobné čakal a díval som sa len z nudy, kvôli Vanesse a Barneymu. No a z rovnakých dôvodov dávam 2 aj pol. 45%

Fighter (2010)

Christian Bale je fakt pán herec. Čo sa týka hereckého extrémizmu, tak to si môže kľudne podať ruku s takým Day-Lewisom. Jednoducho výborný výkon. Tým nechcem zhadzovať ostatných, ale keď bol na scéne Bale, tak ostatný boli neviditeľný. Ak tam nebol, tak si človek všimol, že aj oni podavajú veľmi dobré výkony. Dokumentárna réžia a kamera filmu dodali spravný realistický nádych a ja tak môžem spokojne prehlásiť, že som opäť po čase videl fakt výborný film o boxe a nie len o ňom. 75% Hlava, telo, hlava, telo. Zopakuj to po mne!

127 hodin (2010)

No do prdele, tak do skončenia filmu som si asi 20x doplnil pohár vody. Fakt netuším kam chodí Danny Boyle po námäty, ale opäť nesklamal. Možno sa niekomu bude zdať na prvý pohľad vyše hodina a pol príliš na film, v ktorom je chlapík v podstate celý čas zavalený obrovským šutrom. Opak je však pravdou. Samozrejme zásluhou Boyla a Franca. Po krátkom, ale zato živelnom úvode sa film nesie v duchu pokusov o vyprostenie a halucinácií hlavného hrdinu. Nikdy nechcem zistiť koľko hodín by trvalo mne kým by som si uvedomil, že existuje len jediná možnosť. Výborný James Franco dostáva stále viac príležitostí a s každou ďalšou herecky rastie. Páčil sa mi úvodný odjazd z mesta(míňanie bilboardov), ktorý vytvoril výborný kontrast moderného sveta, v ktorom máme všetko na dosah ruky a odľahlej divočiny, ponad ktorú ledva vrana preletí. Ešte pochválim kameru, strih a hudbu, ako asi vo všetkých Dannyho filmoch. Som zvedavý čo pre nás pripraví nabudúce.

Ať vejde ten pravý (2010)

Filmy z upírskou tématikou mám velice rád. Nie som žiaden emo, gotik či podobné, verte mi. Páči sa mi ten (ne)smrteľný vnútorný boj, tá rozpoltenosť, teda ak je vo filme zachytená. Videl som kopu upírskych filmov. Niektoré lepšie iné horšie, avšak na niečo takéto si nepamätám. Už veľmi dlho dvanásť ročné dievča a dvanásť ročný chalan, ktorý nemajú zrovna ľahké životy sa postupne po nociach zbližujú zatiaľ čo zapadákov, v ktorom bývajú rudne krvou. Herci mi do svojich úloh zapasovali. Reeves zvládol postupne budovať atmosféru aj tempo výborne až k brutálne napjatému finále. Samotný záver vo vlaku už bol "len" perfektnou bodkou na konci. Pôvodný švédsky film som nevidel a tak neberiem ako mnohý za jediné mínus, že tento bol druhý. Možno, ak (ak vôbec) si pozriem pôvodný film, tak zmením hodnotenie, ale skôr mám ten pocit, že potom by bol práve ten tým druhým. Let me in je v rámci žánru vysoký nadpriemer. 80%

Piraňa 3D (2010)

Béčko roka som tipoval Machete, ale Piranha si tento titul doslova urvala pre seba. Aja je nechuťák toho najhrubšieho zrna. Už od samého začiatku nám dáva vedieť o čo tu pôjde, keď típka ktorý sa postavil proti samotným čelustiam nechal zožrať hneď prvého. Niečo také ako masaker párty na jazere sa len tak nevidí. Splatter chuťoviek je tu aj na 10 filmov. Mnoho odkazou a parádne obsadenie. No a Ashlyn Brooke som takto teda ešte prefiknúť nevidel :). Zubatých 75%

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott prestúpil z metra na vlak a urobil veľmi dobre. Správnym rozhodnutím bolo tiež ponechať si strojvodcu Washingtona, prihodiť mu do kabíny mladíka Pina a už len povoliť všetky možné brzdy, ktoré môžu podobný film spomalovať. Fakt na film, ktorého premisa je v podstate triviálna je Unstoppable výborným napínavým akčňákom, ktorého záverečná polhodina beží na jeden silný nádych. Tomu dosť pomáha veľmi realistická kamera. Niektorým scenárovým klišé sa v podobných filmoch vyhnúť nedá, ale Tony ich zvláda veľmi dobre. A tak v podstate jedinou chybou ostavajú niektoré čudné pokusy o zastavenie vlaku (strieľanie partičky policajtou na tlačidlo núdzovej brzdy o priemere asi 2 cm umiestené kúsok nad palivovou nádržou lokomotívy vlaku rútiaceho sa okolo 110 km/h). Keďže, ale neviem nakoľko je film inšpirovaný skutočnými udalostami, tak kľudne ani nemusí byť Tonyho chyba, ktorý už natočil lepšie kúsky, ale ani za tento sa hanbiť nemusí. Ťažkotonážnych 75%

Pro hrst dolarů (1964)

Eastwood je tu hustejší ako olovo, ktorým kŕmi členov dvoch znepriatelených gangov. V meste, v ktorom je topbiznisom pohrebná služba to rozohráva na obe strany. Príbeh je síce jednoduchý, ale dobrý. Určite jeden z najlepších westernov, čo som videl. Leone ich jednoducho vedel rovnako ako Morricone vedel hudbu a Clint, tak ten to vie stále. Keď sa postaví proti sebe muž so 45kou a muž s puškou, muž so 45kou zomrie. Nie je to pravda. 85%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Pre mňa najočakávanejší film môjho života, ktorý ma zobral ešte trochu dávnejšie do jednej preďalekej galaxie. Galaxie, v ktorej som strávil kus svojho života a stále ju občas navštívim. Áno aj ja mám radšej pôvodnú trilógiu, ale tá nová dokázala niečo o čom som si myslel, že je nemožné. Dokázala, aby som mal pôvodnú ešte radšej. V podstate všetky charaktery majú v nej teraz väčšiu hĺbku, motiváciu, majú jednoducho históriu (osudovosť). Perfektne vybraný herci (samozrejme McDiarmid, McGregor najviac), dokonalý vizuál, dokonalá hudba. Nechápem tých, čo tak strašne nadávajú, ale nič im nebudem vyvracať, nebudem ich presviedčať, aj keď v podstate všetci kameňujú, len kvôli jednej postave. Mne NEVADÍ. Ja ti Georgi Lucasi ĎAKUJEM za začiatok príbehu príbehov. 91%

Střihoruký Edward (1990)

Timov ďalší dokonalý film. Dokonalý Johnny. Prekrásna Winona. Každý záber a všetko v ňom je perfektné a má svoj význam. Od obrubníkov pri chodníkoch až po psa s ofinou cez oči. No a všetko prestúpené čarovnou Dannyho hudbou. Pre mňa jeden z najkrajších a najdojemnejších filmov. Už neviem, čo povedať. Možno len, že ten chalan vám rozumel vy hovedá, len vás nechápal. 90%

Odpočítávání (2010)

Tu nejde o to, či by ste to vy dokázali urobiť. Ide o to, či by ste dokázali čo i len mlčky s tým súhlasiť, či by ste sa dokázali prizerať. Skúste sa zamyslieť na koľko je táto otázka nemysliteľná. Film na malom priestore rozohráva veľkú partiu, ktorá má výborných hráčov na oboch stranách a je skvele vygradovaná až k veľmi znepokojivému finále. Skúste sa zamyslieť nad nemysliteľným. 75%

Ovládací panel
11 bodů